• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
čau kočandy, tak dnes hlásím fakt den zatím samá pozitiva, ťuk, ťuk, Klárka se ráno konečně po týdnu vykakala, ale toho bylo teda to Vám řeknu :grinning: no a pak volala sestřička, ať dnes nechodíme na vážení, že budou hice, tak ať jsme raději doma. Ptala jsem se jí na to přidávání tekutin, tak říkala, že je lepší častěji kojit, tak jsem jí potvrdila, že to tak provozujeme. Kolem půlnoci jsem Klárku přebalovala a pročůranější plínu snad ještě neměla, tak věřím, že nedostatkem tekutin nestrádá :grinning: Kuli moc blahopřeju k občánkování, ale je fakt teda, že to asi spíš propotíte. Jinak já myslím, že když se klimoška nastaví rozumně, tak to bude určitě lepší jak pařas a zítra už se má trochu ochladit. Nám taky dnes taťka vyndal ze skříně ventilátor. Samosebou ho nenasměruju na Klárku, ale aby se aspoň trochu hýbal vzduch. Jinak očkování si nechám ještě s radostí pár dnů ujít. Včera jsem blbec zabrousila na téma zemřelo mi dítě a na jeden odkaz co tam dávala holčina na svůj příběh. Blbec doktor je oočkoval v období, kdy měla malá sníženou obranyschopnost a od té doby se to už jen s.alo a vršilo se jedno zanedbání na druhé, až o malou bohužel přišli, brečela jsem jak želva, když jsem to dočetla. Nevím co myslíš kalmezizací, to je snad to podávání vitamínu K ne? :confused: To ale bereme normálně už od začátku :wink:
11. čer 2010 v 09:25  • Odpověz
strouži, včera jsme tu měli 32st.. sedeli jsme venku do 21h a tam bylo 27. Stačilo by mi dát domovní teplotu na tu venkovní. A dala bych to dolů do kuchyně a schodištěm by to šlo nahoru, žádný přímý fučení. :wink:
11. čer 2010 v 09:26  • Odpověz
jo tak oprava to je to očkování proti tubeře, no ale to už jsem tu psala, že když se neudělá v tom šestinedělí, tak se pak odsunuje až za všechny možný jiný očkování :wink:
11. čer 2010 v 09:31  • Odpověz
no my se dnes navečír přesouváme směr manželova domovina, bo zítra tam jdeme na tu svatbu, tak tam to bude pohoda, bo je to velký barák a je tam i v létě zimina :sweat_smile:
11. čer 2010 v 09:32  • Odpověz
tak jsem si teda dala tu práci a trochu hledala a váha pod 2500g je skutečně kontraindikací pro kalmetizaci a tady je taky zajímavá informace: Ahoj Jituli,

v porodnici očkovanie povinné nie je, podľa zákona sa očkuje najskor 4. deň po narodení až do 6 týždňov po narodení. Je to živá vakcína, ktorá často sposobuje komplikácie, lekári (teraz si nie som istá, či imunológovia alebo pľúcni) sa už niekoľko rokov snažia presunúť toto očkovanie do druhej polovice prvého roku (7. - 9.mesiac). Dovod je ten, že pri tak malom miminku ešte nemožeš vedieť, či nemá nejakú vadu imunitného systému, a ak má, tak mu tou vakcínou možeš veľmi ublížiť.

V porodnici sa to podľa mňa očkuje len preto, že je to jednoduchšie pre zdravotníkov, proste: čo sa narodí, to naočkujeme a je pokoj. :evil:
11. čer 2010 v 09:43  • Odpověz
tak Marušku očkovali v porodnici, má na ramínku takovej ten pupínek - flíček...

ty jo, tak my doma máme už 28st :rolling_eyes: asi půjdeme ven do altánu.. ale pochybuju, že mi tam ta wifina půjde :unamused: :grinning:
11. čer 2010 v 09:47  • Odpověz
rinty já osobně nechápu proč vám ho nedali hned, klárka byla sice drobnější ale zase tak malá nebyla aby honedostala. tubera není prdel a hodně těch dávných nemocí se vrací.. hlavně jak se píše tak se očkuje do do 6. týdnů, sorry ale 6 týdnů je dlouhá doba na to aby malá klárka vyrosla na váhu větší než je 2,5 kg. hlavně jsem neslyšela že by děcka po očkování na TBC měli nějaké reakce, na to jsem se ptala a řekli mi že na hexu děcka mají reakce ale na TBC skoro žádný udělá se pupen a hotovo.
jde prostě o názory, ale mě ty moderní názory už fakt serou sorry, mám pocit že se řeší každej vřídek na prdeli jestli to není škodlivý. nás normálně všechny naočkovali a nikdo nic neřešil a jsme zdravý, takže já jsem vůbec o tom zda malé očko dát nebo ne a kdy jí očko dát neuvažovala a uvažovat nebudu.
11. čer 2010 v 10:06  • Odpověz
mě to prostě přijde jako neustálé hamletovské dilema být či nebýt, dávat čaj nebo nedávat, očkovat nebo neočkovat....?

já jsem prostě názoru že čaj se odjakživa dával i při koju a sama vidím kolik ho malá vypije, třeba teď vypije za den víc nebo stejně čaje jako mlíka a hlavně si nemysllím že se z toho něco stane když se ke koju přidá nějaká tekutina, ale stejně se to neustále řeší jeslti se to může nebo ne.to samé si myslím o očkování, já věřím mnohaletým zkušenostem doktorů, očko na TBC se dává roky hnedka po narození tak nechápu proč se o tom teď tak diskutuje.
11. čer 2010 v 10:12  • Odpověz
kuli tak to jo, v tom případě je klimoška dobrá
11. čer 2010 v 10:19  • Odpověz
ty jo, tak konečně usnula v tom domácím pařáku :frowning2:
11. čer 2010 ve 12:17  • Odpověz
kuli tak to mě zase Neluš spí jak zabitá , řekla bych že hůř spí když prší :grinning:
11. čer 2010 ve 12:49  • Odpověz
strouži asi takhle, já myslím, že s tím očkováním je to jen a jen naše věc stejně jako podávání tekutin, nezlob se, jsem ráda za Tvůj názor, ale někdy už mi příjdeš trochu jako kafemlejnek. Jednám podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, stejně jako Ty a všechny ostatní maminky a rozhodně né proto, abych byla moderní, nebo, že je teď zrovna téma očkování in. Píšeš, že Tě štve, jak se to pořád řeší, ale kdyby ses mě na to opakovaně neptala, tak mi ani nenapadne to tady vytahovat, takže asi tak. Mějte krásný den :wink:
11. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz
rintin :wink:
11. čer 2010 ve 14:03  • Odpověz
nezbývá mi nic jiného než souhlasit s Rinti :wink:

11. čer 2010 v 16:54  • Odpověz
kuli a jak dopadlo vítání? no nic my jedem pryč, tak pěkný víkend!
11. čer 2010 v 18:42  • Odpověz
rinti, hic jak blázen, lidí na dvě etapy, naštěstí to byla rychlofka, ale hezký.. malá to prospala do té doby než děti spustily básně a písně :grinning: a pak alou domů do vaničky :grinning: užij si víkend... :dizzy_face:
11. čer 2010 v 18:49  • Odpověz
jo a na závěr vítání si naše malá tak prdla až se z toho posr... :grinning: :grinning: :grinning: tak jsme tam pobavily okolní rodiče s dětma :grinning: to bublání v plínce se nedalo přeslechnout :grinning:
11. čer 2010 v 18:50  • Odpověz
Ahoj holciny:slight_smile: tak hlasim doma uz jezdime v kocarku:slight_smile:
Ale samozrejme jednoduche to mit nemuzeme:(((( maly nema varlatko tak budeme cekat zda sestoupi
a dalsi vec ze ma temer srostlou fontanelu--- nikdo mi k tomu nic nerekl tak nevim co to jako znamena ale pry si to ohlida doktorka -v pondeli prijde -tak to musim zjistit co to bude obnaset
12. čer 2010 v 17:18  • Odpověz
autor
@eloana ještě jednou gratuluji , koukala jsme do alba malej je krásnej a neboj bude to všechno v pořádku :slight_smile:
12. čer 2010 v 17:40  • Odpověz
autor
Týnko my tu tuberu taky nemáme vlastně žadný očkování nemáme :wink: :grinning: Jo až budeme moct očkovat tak tubera nebude první očkování.
12. čer 2010 v 17:47  • Odpověz
autor
Kuli tak to jste to tam pěkně zamořily na tom vitání :grinning:
12. čer 2010 v 17:49  • Odpověz
Eli, ahojda, vítám tě doma :dizzy_face: Neboj, Jáchymek bude v pořádku, jak píše Míša :wink: ale je kouzelnej :dizzy_face: krásnej.. tak se budu těšit na další fotečky :dizzy_face:

Holky, já to dneska dostala :angry:
12. čer 2010 ve 21:07  • Odpověz
Eli, taky moc gratuluju, malej je moc hezoučkej :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. čer 2010 ve 21:08  • Odpověz
Eli ještě jednou moc gratuluju..je opravdu nádherný :slight_smile:
jo a omlouvám se že jsem se ani nerozloučila...ale jak ěm ta sestra pak volala a řekla mě nejdřív jiný jméno, já byla nějak mimo :D alráda jsem tě viděla :slight_smile:
12. čer 2010 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky diky.
semy v pohode-on tam byva docela chaos:slight_smile: fakt tam ted meli silenej narvan rodilo se temer na chotbe :slight_smile:
13. čer 2010 v 06:51  • Odpověz
tak nejdrive mliko nic -v porodnici jsem prikrmovala a ted se mi to zblazdnilo potrebovala bych kojit kazdou pul hodku:slight_smile:))
13. čer 2010 v 10:12  • Odpověz
ahoj Eli..tak hlavně že se mlíko rozjelo :slight_smile: tak si aspoň můžeš nastříkat do zásoby :slight_smile:
a jak to jinak zvládáš? je malý hodný?
13. čer 2010 v 10:58  • Odpověz
no na to jaky byl dablik v brise to zatim jde -nakrmim ho polozim a je nejmene hodku hodny spinka:slight_smile: to u lindy neznam-tu jsme museli bud chovat nebo vozit nebo byla u prsa
13. čer 2010 v 11:13  • Odpověz
tak to je paráda.....snad mu to vydrží :slight_smile:)
13. čer 2010 v 11:21  • Odpověz
autor
Eli bud ráda za to mlíko co by jiní za to daly , pořid si odsávačku a zamražuj :wink:
13. čer 2010 v 11:48  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.