• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
dík strouži :slight_smile:

no já jsem ráda že jsem ten detox udělala, ale k těhu mě to teda nepomohlo no....ale aspoň mám pocit že jsem ze sebe dostala aspoň něco špatnýho pryč...:slight_smile:
22. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
tak pro pocit to asi dobrý je, i když podle mě jde asi udělat detox i bez doktorů. víš jak změna stravy, hodně vypít čajů atd. já totiž pořád nějak nechápu ten princip že přijdeš a nějaký přístroj ti to změří.
22. črc 2009 v 10:38  • Odpověz
chrob to je jak u nas manzel taky nechce kdyby rekl pujdee do \ivf asi bych sla ale nejak se nam do toho nechce i kvuli penezum at chces nabo ne stejen te to kolem 20 000 prijde
22. črc 2009 v 10:38  • Odpověz
ale jak říkám, zkušenost s havelkou ze mě udělala životního pesimistu na tyhle věci, když vám někdo řekne vysadit léky bez kterých umřete a doporučí brát mrkvový džuš na detox tak to v člověku zanechá stopy :grinning:
22. črc 2009 v 10:39  • Odpověz
tak já jdu zas škrábat omítku..tak zatím papa
22. črc 2009 v 10:40  • Odpověz
semy být tebou zkusím ještě pár iui,protože prostě i kdybyste byli superplodní tak je tam šance jen 20% nebo kolik, je to levnější, není to tak namáhavé na hormony aj. jábych to ještě párkrát zkusila než bych se vrhla do Ivf
22. črc 2009 v 10:40  • Odpověz
nevíte holky co rinty? už dlouho tu nebyla
22. črc 2009 v 10:41  • Odpověz
strouži já jsem nemluvila o IVF hned..doktorka v Gennetu nám doporučila 3x za sebou IUI a až pak když ani jedno nevyjde tak až pak IVF....nechce se mě do toho už kvůli těm penězům....takže proto doufáme že IUI vyjde...
22. črc 2009 v 10:43  • Odpověz
jo semy pokud vám nic nenašli tak zkoušejte IUI

el s chlapa je kříž co? :slight_smile:
22. črc 2009 v 10:45  •  2 děti  • Odpověz
Aha tak to jo to jsem blbě pochopila, já věřím že vám IUI vyjde, prostě ta úspěšnost je menší a tak je proto potřeba to ještě párkrát zkusit. Já popravdě znám většinu holek kterým vyšlo až 2. nebo 3 IUI nebo IVF, na poprvé to vychází asi méně lidem. (teda myslím si to) Navíc prostě poprvé nevíš do čeho jdeš tak máš nervy ale podruhé už víš a tak si asi víc v klidu a proto se povede :wink:
22. črc 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
Holky kámošce se taky při prvním IUI nezadařilo a teď při druhým je těhu :wink:
22. črc 2009 v 10:55  • Odpověz
no vidíte i miši zná takový případy. třeba to ivf, naše sousedka byla na 2. iVF a vyšlo až třetí a má krásnou holčičku :wink: akorát že to stojí nervy a prachy ale bohužel to je ta daň hnusná ale já si myslím že do zimy jste těhulky a když ne tak si nějaký mimi ukradnem :grinning:
22. črc 2009 v 10:57  • Odpověz
čuste holky tak vas čtu co je to IUI jako inseminace??

čauky stroušku jak je co nového??chodíte už někam??do CARu my jdem 19.8 do POlanky u OV?
22. črc 2009 v 10:59  • Odpověz
autor
Jo jo Peťi jako inseminace :wink:
22. črc 2009 v 10:59  • Odpověz
ahoj peti , mám se celkem dobře a nechodíme nikam manžovi dopadlo spermio na jedničku :wink:
22. črc 2009 v 11:00  • Odpověz
:slight_smile: no ja nevim ja te iui nejak uz neverim,ale je mi jasne ,ze je to vice mene o psychice -uvidime chvili si odpocineme ,ale na ivf sem i nechce
22. črc 2009 v 11:21  • Odpověz
Eli já bych iui věřila, i tobě se podařilo na 3. pokus takže to fakt k něčemu je a otěhu po tom jde, ale mimiš si to rozmyslel ale to se stává i po IVF. Prostě byl slabší nebo i ty nervíky , co já vím, to že jsou čárky a pak přijde mrcha se stává i bez umělka takže to vina umělka není.
22. črc 2009 v 11:58  • Odpověz
Ahoj holky, nezlobte se, že sem vám lezu, ale je vážně pravda, jak píše Eleona, že ivf stojí 20 tis??
22. črc 2009 ve 12:11  • Odpověz
jara ano je to pravda, ale záleží na spoustě věcí okolo ..... my platili 20,800,- ve státním caru ... a to jsme ještě měli málo vajíček při větším počtu by jsme platili ještě víc,...
22. črc 2009 ve 12:14  •  2 děti  • Odpověz
tak my půjdem asi jen zatím na IUI pač na IVF nemáme penízky zak doufám že nenajdou problém takovy aby jsme museli hned na IVF jinak se mimiska nedočkame :frowning2: :cry:
22. črc 2009 ve 12:15  • Odpověz
ahoj jara - no v podstate ano nam to spocitali na 15000 a to jsem si chtela vzit ty leky plne hrzene pojistovnou....je to IVF s ICSI- to se dnes dela temer vzdy (bylo mi receno) to stoji kolem 10 000 jak kde...... pak zmrazeni embrii 4500 a to nam ani nezapocitali prodlouizenou kultivaci to by bylo tak kolem 3000 tKZE NEVERIM ZE BY T BYLO 15000 ale ve finale daleko vice.....
22. črc 2009 ve 12:18  • Odpověz
Ty bláho, tak to je docela síla...a to IUI je zdarma? U ivf je větší pravděpodobnost otěhotnění, jestli tomu dobře rozumím??
22. črc 2009 ve 12:28  • Odpověz
iui hradí pojišťovna (myslím, že mi dr. řikal, že hradí 6 pokusů :confused: ), já si doplácela jen na injekci ovitrelle (HCG) asi 130 kč
22. črc 2009 v 15:55  • Odpověz
autor
U IUI do tebe vstříknou jen spermie a nakopnout to vaječníky u IVF ti nastimulují vajíčka pak je odeberou a mimo tělo je oplodní ze spermiama a pak oplodněné ti je tam vratí zpátky, pak se jen čeká zda se uchytí nebo ne proto je tam větší pravděpodobnost otěhotní u toho IUI se musí oplodnit v tobě :wink: Doufám, že jsme to dobře popsala :wink:

Kámoška na IUI taky platí jen tu injekci a to říkala , že je 500Kč, ale zase zaleží na CAru :wink:

IVF se ti může klidně vyšplhat až na 30000kč
22. črc 2009 v 18:54  • Odpověz
autor
To bylo laicky teď od doktorů pro JAru :wink:

Intrauterinní inseminace (IUI)

Při této léčbě stimulujeme ovulaci a sledujeme reakci vaječníků na tuto stimulaci. V období nejvyšší plodnosti pak bezbolestně zavádíme upravené spermie (partnera nebo dárce) do dělohy. Tato léčba je zdánlivě velice jednoduchá a imponuje jako finančně nenáročná. Ve skutečnosti se jedná o metodu s obecně nižší efektivitou a relativně vysokým procentem komplikací v podobě vícečetného těhotenství. K jejímu úspěšnému užití musí být splnéna řada podmínek. Proto je doporučována po individuální úvaze pro konkrétní vybrané případy.
22. črc 2009 v 18:58  • Odpověz
autor
Mimotělní oplodnění - In vitro fertilizace (IVF]

je nejčastěji užívanou metodou asistované reprodukce, která řeší současně více faktorů neplodnosti. Po jednom IVF cyklu je otěhotnění pravděpodobnější, než u zcela zdravého mladého plodného páru při nechráněném pohlavním styku v období jednoho měsíce. IVF řeší problém neprůchodnosti vejcovodů, nepřítomnosti ovulace, neplodnost spojenou s různými formami hormonálních poruch, neplodnost spojenou s endometriózou, mužský faktor neplodnosti, imunologické faktory a v neposlední řadě genetické faktory.
Odběr vajíček

[Získávání oocytu] Nejprve se u partnerky pomocí hormonální stimulace vyvolá ve vaječnících tvorba a zrání vajíček (v tzv. folikulech). Ke stimulaci činnosti vaječníků používáme pouze certifikované preparáty s harmonickým účinkem na organizmus a s nejnižším rizikem nežádoucích účinků. V příslušnou dobu, která se stanoví pomoci jednoho či více hormonálních a ultrazvukových vyšetření, se z vaječníků odsaje obsah folikulů, v němž se pak v laboratoři vyhledávají vajíčka. Odběr (punkce) folikulární tekutiny probíhá v krátkodobé narkóze pomocí ultrazvukové sondy poševní cestou.
Klasická kultivace

Probíhá v embryologické laboratoři. Embryolog provádí hodnocení kvality vajíček a jejich vlastní oplození. Při vhodných parametrech spermiogramu a dobré kvalitě vajíček probíhá tzv. "klasická IVF metoda", při které jsou vajíčka kultivována společně se spermiemi ve speciálním médiu a kontrolována, zda dochází k "samovolnému" oplození "ve zkumavce". Pokud jsou parametry spermiogramu nedostačující, nebo se jedná o tzv. "imunologický faktor neplodnosti", nemohlo by k oplození vajíček výše popsaným způsobem dojít. V takovém případě je nutné použit tzv. mikromanipulační techniku nazvanou "intracytoplazmatická injekce spermií" (ICSI).
Mikromanipulace - intracytoplazmatická injekce spermií (ICSI)

[Mikromanipulátor] Pokud nejsou splněny podmínky pro to, aby vajíčka mohla být oplozena klasickou metodou, je nutno provést aktivní oplozování mikromanipulační technikou (s názvem intracytoplazmatická injekce spermie), kdy do každého vajíčka je aktivně přenesena jedna spermie. Metoda ICSI se používá se v případě nedostatečného počtu nebo nedostatečné pohyblivosti spermií, v případě imunologického faktoru neplodnosti, při horší kvalitě a nízkém počtu získaných oocytů, vždy tam, kde je plánována metoda preimplantační genetické diagnostiky a v dalších speciálních případech.
Prodloužená kultivace embrya

Ve speciálním médiu je možné kultivovat některá embrya do nejvyššího stádia vývoje, kterého lze v laboratoři dosáhnout (do tzv. blastocysty). Kultivace do tohoto stádia trvá přibližně 4-6 dní.
Přenos embrya (embryotransfer - ET)

běžně probíhá na našem pracovišti po prodloužené kultivaci, která trvá dle potřeby - 3-5 dní po odběru vajíček. Přenášíme maximálně 3 embrya, ale často je doporučován transfer pouze 1 až 2 embryí, další nadbytečná embrya, která splňují podmínky pro kvalitní uchování ve zmrazeném stavu, jsou zmrazena. Vlastní přenos embryí je prováděn tenkou kanylou přes hrdlo děložní jako ambulantní nebolestivý výkon.
Kryokonzervace embryí

Pokud získáme větší počet kvalitních embryí, můžeme je zmrazit pro pozdější použití. Pokud žena neotěhotní ve stimulovaném IVF cyklu, zavádíme v některém z dalších menstruačních cyklů po jednodušší hormonální přípravě, kterou stanoví lékař, rozmrazená embrya do dělohy.
Chirurgický odběr spermií

Soubor operačních technik, kterými lze získat spermie přímým odběrem ze tkáně varlat nebo nadvarlat je možné užít v případě, že spermie v ejakulátu nejsou vůbec přítomny.

* MESA - aspirace spermií z nadvarlete
* TESA - aspirace spermií z varlete
* TESE - extrakce spermií z tkáně varlete
22. črc 2009 v 19:02  • Odpověz
júva, koukám, že jste se tady do toho opřely :grinning: omluvám se, že jsem Vás zanedbávala, jsem teď rozlítaná po všech vejrech. El, sil do dalších pokusů, micha micha, budu držet pěsti, semy třeba se ještě zítra čárka vybarví, Chrobi, takže Drábka zkoušet nebudete, jestli chápu dobře, Strouži :wink:
23. črc 2009 v 09:08  • Odpověz
ahoj Týnko ... bohužel nás špatně diagnostikoval :frowning2: takže sice supr pán pochopitelně co říká co máš dělat atd. je všechno pravda, bylinky pomůžou atd. ale netrefil se s diagnozou a tím pádem mu nemůžu věřit
23. črc 2009 v 09:14  •  2 děti  • Odpověz
Rinti a jak u tebe je to v pořádku všechno?
23. črc 2009 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz
jéé koukám, že máš fotečku dokonce :slight_smile:
23. črc 2009 v 09:15  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.