• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Neproklete IV......... aneb tvrdě a ještě tvrději za miminkem :-)

(Zamčená)
1. května 2011 
ahoj misi jj to je pravda aspoň v tomto jsem měla výhodu, ale zase jsem díky štítce potratila takže taky na prd. já si teda ty svoje protilátky nepamatuju, vím jen že TSH jsem měla 0,02 což je silná hyper a tak nějak se mi plete že dr. říkal že protilátky mám 3x nad normu.
19. říj 2009 v 08:41  • Odpověz
stouzi, mě zjistili akorát toto, jinak všechno ostatní mám ok...takže vlastně štítnou bych nemocnou mít neměla, ale četla jsem, že ty protilátky většinouněco rozjedou po porodu...každoápdně je to prý populační nemoc a pořádně se ani neví, jak to léčit :

antiTPO-Immulite 162 IU/ml (ref.meze menší než 35)
anti TG-Immulite 48,3 IU/ml (meze menší než 40)
19. říj 2009 v 08:46  • Odpověz
jj no právě že to mi řekli i mě že se to většinou pořádně rozjede při těhu nebo po porodu, já jsem měla tu štítku hodně špatnou tak mi říkali že by zase hrozil potrat a nebo po porodu jakoby nějaký šok a mohla bych skončit i v nemocnici. moc jsem ho tehdy neposlouchala, já byla rozhodnutá jít na operaci abych se tomu vyhnula a nelituju ale já měla v háji totálně vše, krev i krk, taky ne nadarmo jsem byla na sále přes 4 hodiny, prej ten krk byl hnus jak byla štítka prorostlá zvětšená.
že je to populační nemoc to je pravda, má to hrozně moc lidí, horší je že se o tom nikde moc nemluví, přijde mi že pořád se probírají blbosti typu "může těhotná na melír" nebo se řeší chudáčci feťáci ale že by se konečně začlo veřejně mluvit o štítce, o tom co může způsobit a dělali se testy na štítku preventivně to ne. :angry:
19. říj 2009 v 09:14  • Odpověz
stouzi a to jsi poznala i ty sama že máš tu štítku špatnou? nějaký příznaky? nebo zvětšenej ten krk? já právě na to koukala a nic mi není, krk mám krásnej, mladistvej :grinning:

já se na to endo bojim :frowning2: ale snad to dobře dopadne..byla jsem na těch testech na štítku min.prosinec a vše bylo ok, tak musim věřit, že to bude ok stále :frowning2: ale bojim :frowning2: jak dlouho se dělá ten UTZ? pak je ještě ten prohmat, ne? a myslíš, že mě pošlou znovu na krev, když jí mám z toho prosince???
19. říj 2009 v 09:21  • Odpověz
autor
Holky tak já nikdy na štitnou netrpěla až v těhu mi ju našly :grinning: Malá prý si bere nějakého volného hormonu víc než já mám. Takže jsme dostala Letrox a doufám, že s eto vše po porodu urovná :wink:

U mě se to poznalo z krve taky mi nic nebylo.Já pokaždé když jdu na kontrolu tak jdu nejprve týden předtím na krev a pak k doktorce na kontrolu.

Míši jinak vše nej k dnešnímu svátku :wink:
19. říj 2009 v 10:47  • Odpověz
Miš, taky přeju vše nej k svátku :slight_smile:

já jsem taky byla na krvi, ale nic mi nenašli...příznaky mám nulový...aspoň co jsem si pročítala, nic tam neni. no, snad to budou "jenom" ty protilátky...chytřejší budu ve čtvrtek, jestli se ho dočkám :zipper_mouth:
19. říj 2009 v 10:51  • Odpověz
ahoj miši

misand řídit se krkem a nebo příznakama tak jsem byla super zdravá. neměla jsem jediný příznak, zjistilo se to jen díky tomu že jsem při otěhu přešla k novýmu gyndaři a ten že ať si zajdu k obvodní pro razítko jestli nemám nějaký nemoci , no p řišla jsem tam a doktorka že mi rovnou udělá preventivku, vypisovala papír na krev a říká sestře no hodíme tam i test na štítku, její mamina štítku má (mamka má stejnou doktorku) no a buch moje mamka má sníženou ale jen trošku a mě krev vyšla šíleně, silná hyper s autoimunitou. tak hned ke štítkaři ale tam pořád říkali jestli to není třeba z těhu že někomu se to v těhu rozhodí ale jinak je zdravej, jenže jsem potratila, udělali pak utz tam viděli uzlinu která ale nešla na pohmat cítit, krk mám štíthlej hezkej, no prostě najednou se rozjel koloběh, krev se mi pak i díky stresu zhoršovala ale stejně jsem neměla příznaky. vlastně jediný příznak štítky byl potrat.
19. říj 2009 v 11:01  • Odpověz
strouzi : a mám ještě větší depku :grinning: :grinning: to se z toho fakt po....u :slight_smile:
19. říj 2009 v 11:33  • Odpověz
misi neboj, jsou lidi co mají uzlinu v krku a krev v pořádku, to je ta lepší možnost, v krku to nevadí, horší kdyby to bylo rakovina ale to bývá u štítky jen velmi malé %, já se bála kvůli toho že můj děda rakovinu měl ale i tak vše v pořádku. fakt horší to bylo umě s tou krví, všechny hodnoty rozházené, silné protilátky takže skrz naskrz organizmus v háji. ale i tak jsem to vyřešila rychle do půl roka. neboj ty tvoje zvýšené protilátky můžou být z léků na ivf nebo ze stresu, spouštěč bývá klidně i přechozená chřipka jak jsem slyšela
19. říj 2009 v 11:36  • Odpověz
přechozená chřipka??? tak to čumim...

stouzi a jak dlouho trvá to vyšetření tím utz atd? myslíš, že mě pošlou znovu na krev???
19. říj 2009 v 11:38  • Odpověz
Jestli tě pošlou znovu na krev to nevím, každý dr. to dělá jinak,taky záleží jestli ti ty první odběry dělal jiný doktor, to většinou tak je že to zjistí jiný doktor a na základě toho tě pošle na endokrinologii kde ti udělají znovu odběry a podrobnější. já chodila skoro každých 14 dnů na krev, ale to byl jiný případ. Utz trvá chvíli, změří ti laloky, jestli něco najde tak se koukne na rozměr strumy a ohraničení, možná rovnou vezme punkci a pošle na hystologii teda tak to dělal můj dr.

že to může být s chřipky jsem slyšela ale ne teda z krve většinou když se přechodí chřipka či angína tak se může udělat zánět v tom krku, jakože se zvětší štítka a na to reagují ty protilátky, ale fakt víc ti řekne doktor,endokrinologie je hrozně těžkej obor, plno doktorů mi řeklo když jsem sháněla před operací informace že tomu nerozumí že tohle musí říct až jenom štítkař, teď taky musím mít vždy vyjádření o léčbě a omezení od štítkaře než jdu na gyndu, doktorka mi řekla že s tím nechce mít nic společného takže o tom jaké můžu vitamíny aj. rozhoduje u mě štítkař a ne gyndařka
19. říj 2009 v 11:55  • Odpověz
fuj, jaká punkce??? :frowning2:
19. říj 2009 ve 12:03  • Odpověz
mi mudra jako moje říkala, že mi tam udělaj jenom utz a max pošlou na krev :frowning2:
19. říj 2009 ve 12:04  • Odpověz
punkce je že ti jehlou odeberou přes kůži vzorek s případné zvětšené štítné žlázy. nebo spíš uzliny tedy pokud jí budeš mít snad ne, já měla na jedný straně 2 cm uzlinu, to bývá často ale většinou je to neškodné.
19. říj 2009 ve 13:04  • Odpověz
heeeej :grinning: tě zabiju, chceš? :grinning:

takže...pozitivní myšlení....nic mi tam nenajdou a hotovo :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
19. říj 2009 ve 13:19  • Odpověz
však jo, já ti píšu že ti nic nenajdou , neboj se , ještě nevíš jak dopadneš na utz a krvi tak klííííd :dizzy_face: podle mě máš jen zvýšený protilátky kdoví z čeho a to přeléčí hned
19. říj 2009 ve 13:24  • Odpověz
strouzek : no, uvidíme...jako ale děkuju, jsi moc hodná, že jsi mi to vysvětlila, popsala atd...fakt kuju!

a kde jsou ostatní? jak se psychicky připravujou na výkony?

strouzi a co ty, furt v práci? kdy to zabalíš?
19. říj 2009 ve 13:30  • Odpověz
misi mě asi povezou do porodky z práce. chtěla jsemodejít na konci října, šéf mě přemluvil do konce listopadu a teď přišelprosit ať dělám až do konce roku, nejlépe do mateřské kterou nastupuju v půlce ledna. prej tu novýho člověka brát nechce, tu mojí práci si rozdělí kolegyně, těm už to říkal a souhlasili akorát s podmínkou že by začli až od novýho roku protože před vánocema nestíhají ani svojí práci natož se učit a dělat mojí. takže fakt nevím jak to dopadne, chtěla jsem už být v klídku doma a chystat vánoce ale teď mi šéf dal pěknou výplatu a hlavně premie tak si říkám že kdybych zůstala a byla pěkná furt tak by mi to aspoň zvedlo ještě průměr na mateřskou a taky bude víc na nákupy pro mimi
19. říj 2009 ve 14:26  • Odpověz
Nejhorší je že mám pocit že ty naskakující týdny vidím jen já, za chvíli budu v 6 měs., neznamená že když šéfovi slíbím že tu budu do konce že se něco nestane a já nebudu muset být doma ze dne na den, když někomu řeknu že aspoň to nejdůležitější bych měla někomu ukázat kdyby něco tak mi řeknou ať nemaluju čerta na zeď že já budu mít pohodové těhu a v klidu všechno zvládnu a zase se to přejde.

Fakt už mě to štve, pak se bude zase všechno zařizovat narychlo a to nejen v práci ale i doma, chceme měnit okna atd. a manža? Ten je teď někde v háji v Asii, přijede, než se rozkouká bude půlka listopadu, za chvíli vánoce, když jsem mu řekla že okna se objednají ale že výroba trvá několik týdnů, že musíme zařídit už dopředu malíře atd. tak mi řekl proč tak spěchám času dost :angry:
19. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
ty jo, tak to seš ale dobrá...nevim mno..pro mě je to těhu přednější, takže já se tady hrozně ráda rozloučim hned co otěhotnim..prostě se mi buď ta nemocenská po IVF protáhne na tři roky nebo ne a vrátim se do práce aspoň trošku odpočatá, ne?

a prosimtě, jakto, že máš manžu v Asii? pracovně? to čumim..nejel tam náhodou s mojim kolegou? :grinning:
19. říj 2009 ve 14:46  • Odpověz
misi tak u tebe to je jiné ty budeš muset víc ležet,po ivf odpočívat a být v klidu, já dělám v kanclu takže celý den sedím, sice jsem měla potrat ale ten nejde ovlivnit ležením takže já se sama ptala doktorky na nemocenskou na začátku těhu a ona mi řekla že nechápe proč. teď prostě žiju s tím že záleží na doktorce, když mi příští týden řekne že se jí něco nezdá jdu na PN hned a kašlu na práci. spíš mě štvou ti lidi z práce, že prostě to berou jako srandu že můžu odejít ze dne na den. ať zapomenou že pak budu někoho zaučovat z nemocenské nebo tak jezdit dodělávat práci.
manža je v asii s tchánem, byli v thajsku na pár dnů a teď do příštího týdne budou v honkongu. tchán dělá do nerostných surovin,jel tam se společníkem z firmy a manžu vzali aby jim pomohl na veletrhu a samozřejmě aby se podíval do světa. tak jako happy z toho nejsem ale zase je fakt že já být manžou jedu taky protože je to zkušenost.
19. říj 2009 v 16:43  • Odpověz
Ahoj holky,
tak zítra nastupuju do nemocnice a ve čtvrtek na laparku. Tak na mě myslte a já se brzy ozvu. Pa.
20. říj 2009 v 08:38  • Odpověz
luci ahojky budu ti držet pořádně palce i pěsti :dizzy_face:
20. říj 2009 v 08:53  • Odpověz
autor
Luci tak ať to máš brzo za sebou :wink:
20. říj 2009 v 09:10  • Odpověz
ahoj holky....tak jsem odvezla manžela do nemocnice.... :unamused:
20. říj 2009 v 09:58  • Odpověz
jéé. já to zase prošvihla...luci, tfuj tfuj ať to dobře dopadne!!!!

Semy a jak vy jste na tom????
21. říj 2009 v 10:48  • Odpověz
ahoj misando...no my jsme na tom tak že čekáme....manžel jeprý asi v půi rozpisu a říkali že kolem oběda by měl přijít na řadu...ale zatím nic....no už aby to měl za sebou...
21. říj 2009 ve 12:54  • Odpověz
semy, tak co? myslim na vás!!!
21. říj 2009 v 15:27  • Odpověz
misi už má po..akorát se chystám a jdu za ním...tak pak písnu jak je na tom...papa
21. říj 2009 v 15:30  • Odpověz
a děkujeme :slight_smile:
21. říj 2009 v 15:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.