• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Netěhulky pokec jen tak

(Zamčená)
14. ledna 2010 
apo, zaplať to účtem po netu a nikam nemusíš

odjel kočárek
20. črc 2009 ve 12:41  • Odpověz
nemuzu bo po uctu je to u vodafone strasne dlouho nez to nacte platbu a v bankomatu hned prave aja to musim udelat jinak nam neprenesou cislo k t mobile ,..mame firemni nabidku a musi byt zaplacene ucty u stavajiciho operatora ja ot mam karlos ne prave ja uz budu v noci prenesena a on tudlenudle takze prave dluzi za min mesic a musi to byt co nejrychleji

endiaron prej ne a cerne uhli taktez ..nechapu volam doktorce radsi
20. črc 2009 ve 12:44  • Odpověz
tak prej cerne uhli nebo smectu tak mam uhli dala sem tri a jdeme kojit teda pac M rve porad a nespi uz 4hodky krouti se a ma cervene ocka nevim co ji je tak lehneme do pelechu vseci a budem chrnet..dneska K odnesl malou v 5rano a nechal me do 8chrapat fakt super..chudak je unavenej a sam vstava :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. črc 2009 ve 12:49  • Odpověz
apo, odpočívej, tady začalo fučet a kapat
20. črc 2009 ve 14:34  • Odpověz
tak je mi lip,ale nadopovala sem se uhlim tak to zase bude opacnej problem,,asi nebudu nic jist radsi..malicka spi prohnuta a zaklonenou hlavu do luku a to mudra rikala ze to nema delat
20. črc 2009 v 15:33  • Odpověz
ahoj, mě dnes bolí hrozně ty oči :stuck_out_tongue_closed_eyes:

připravuju věci k dph a nějak mi nesedí tabulky, jako vždy, ach jo, jdu to kontrolovat a hleda
21. črc 2009 v 11:10  • Odpověz
cus tak sme dneska presli k to mobile a jsem z toho jelen mame nejake specialni bonusy v ramci firmy a na netu mi to ukazuje jine ceny a tak a kdyz mi k tomu chcou neco rict tak mi reknou at zadam heslo a ja zadne nemam pac jsme nejaci vyznamni zakaznici a to nelze jen tak kdakat no potes toto..jinak s emi ztratili vsecky cisla ze simky pac mi nerekli at si to prepisu ze se to nepretahuje a jeste me takovej kreten z vodafonu rekl ze je to logicke a dal mi najevo ze jsem blbka a jeste se smal no toto teda dokud jsem nepresla byli ulisni a mazali med kolem huby a ted tahni si :grinning:
21. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
bez na to ocni bez objednani te veme hned a skuhrej hrozne
21. črc 2009 v 11:22  • Odpověz
já mám nějaký kapičky, už jsem tam byla a zánět spojivek v obou, ten kompl tomu asi nepomáhá :pensive:
21. črc 2009 v 11:30  • Odpověz
zitra jedeme k zubari vseci su zvedav ajak dopadneme,ale mala je nejlepsi ta ma zuby jak perlicky :sunglasses:
21. črc 2009 v 16:47  • Odpověz
naše taky, musím ji k zubařce objednat,asi tam dnes vyšlu babičku :slight_smile:

už je vzhůru potvůrka malinká
22. črc 2009 v 06:45  • Odpověz
dneska bude parak jak prase..ale mhd musi sect travu bo sekacka byla v oprave a za chvilku vyrazime na ty zubyska..sylvi jakej pouzivas sampon na vlasky?ja se nejak nemuzu dorvat aby to bylo celkem slusne ale ne redken a pod na to ted nemam prachy abych koupila celou sadu :grinning:
22. črc 2009 v 08:35  • Odpověz
ahojik zdravim kurna vcera mne nesel net jo vedro je :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: odpoledne pojedem z nasima asi nekam na vylet :grinning: :grinning: a za moji babi do melca
22. črc 2009 v 09:07  • Odpověz
je hic jako prase,
malá jde zítra kolem 9hod k zubajdě, jde s babí :dizzy_face: já tam nemůžu, vrtala by a na to nemám lováky, jako 2litry fakt ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
já pro malou používám Niveu, úplně vše, tělo, vlásky, krém na natírání jen no slunko máme ten daylong nebo jak se to jmenuje 40, a nějaký dětský další 50

včera odpo jsme byli v pizzérce, P si dal sýrovou pizzu, já s malou tortelini s opečeným masíkem a žampecama, vynikající to bylo :dizzy_face: a vínko samo, veltlína
22. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
hoj sme doma karlos ma zub venku :grinning: :grinning: sem mu rikala ze mu jebe z pusy a on na me rval ze to neni mozne a ejhle zanet jak cyp pod zubem tudiz musel zub ven a muj drahej se tam slozil omdlela udelalo s emu zle ..no jo ti chlapi :grinning: :grinning: :grinning: ja zuby v poradku nikde nic mala taktez jen musela predelat plombu co ma jednu jedinnou..

andy jak to vase deti zvladaji u zubare kdyz treba adelka ma ty zuby uplne hnede shnile?jak to ta zubarka s ni dela?pac to musi bolet jak cyp prave :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jedeme na koupak odpoledne az se zatahne slunko pac v tom vedru se nehodi jit nekam ven vubec
22. črc 2009 ve 13:22  • Odpověz
to ne, tady je už zatáhlo

dopila jsem kávu a dám si jogurtové mléko s rohlíkem

musím ještě něco udělat...P jde odpo něco zařizovat po úřadech a já na to zapoměla a b má jít ke kosmetičce, kurnik,asi to bude muset zvládnout s malou, nechce se mi domů vlakem :sunglasses:
22. črc 2009 ve 13:26  • Odpověz
ahojik tak jsme s nasima u moji babicky jsme posedeli na zahrade dali kafco a stavili jsme se na pohar v mladecku je tam hospudka venku pekny posezeni :grinning: :grinning: no adelka vetsinou dycky plakala bo se bala adysek v pohode i anet :grinning: :grinning: kam jedete na koupak tez na hradec nebo do opavy jinac volal mne alik ze prijedou asi az v patek od svagrovy odjizdeji zitra asi po obede a stavi se k segre na moravu a s nima prijedou v púatek odpoledne bo segra prijede na vikend :grinning: :grinning:
22. črc 2009 v 18:44  • Odpověz
hoj uz sme doma.jo jezdime na hradec tam je to mnohem lepsi nez v opave ..me se v opave nelibi koupak ..ble..tam je to krasne a utulne ale voda je studena jak prase..koupili sme snorch a bryla a ta mala ludra to tak chtela a pak se bala toz snad si zvykne za ty prachy :grinning: :grinning: :grinning: jdem se prezrat a zalehnout k tv :sunglasses:

andy ty si doma sama??toz to maji mysi pre co? :grinning:

a jak to adelce dela kdyz u toho rve a neotevre pusu? pac me to prislo ze ji ty zuby snad ani nevrta nic kdyz je mela zhnedle a takove jakoby shnile ze?to musi bolet jak prase to nechat bejt jen tak
22. črc 2009 ve 21:06  • Odpověz
AJOJJ jo presner my taky proto jezdime na hradec je to lepsi kolem ta umela trava i pro decka ty bazinky no super jo jsem sama doma :grinning: :grinning: :grinning: vis jak to adelce delala a nemysli vrtala ji zoubky tak ze ji alik drzel na kresle no byl no horor teda a ona vrtala ne vsecky teda to ne ted voilal alik ze zrovna snidaji anet jeste chrupe :grinning: :grinning: a ze jedou k ty segre a prijedou zitra jak jsem psala vcera :grinning: :grinning:
23. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
ja vubec nechapu kde ted jsou kam jedou ke ktere sestre atd mam v tom gulas :grinning: a co delas kdyz si sama?

to si neumim predstavit takovej horor u zubare to se teda bude uz bat zubaru co?no u nas cistime poctive nastesti tak nemame problemy se zubama a vis jak ty prvni zuby kdyz sou zkazene tak budou i ty druhe
23. črc 2009 v 09:26  • Odpověz
apon: druhé být nemusí, první můžou být zhnědlé třeba od častého braní ATB, to moc nejde ovlivnit :wink: kazí se tím sklovina, ale na druhé to vůbec vliv mít nemusí :wink:
23. črc 2009 v 09:30  •  2 děti  • Odpověz
siss jo ale v pripade andy deti budou pac je maji shnile fest uz ve 3letech mela mala nekolik kazu a ted ma vyhnile zoubecky..ja je znam prave :sunglasses: oni si moc zoubky necisti prave :astonished: je to velmi pravdepodobne ze budou i ty druhe u nich to leda by musela jim je zacit cistit :grinning:
23. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
at andy posle fotku zubu svejch deti a uvidis cos nevidela to je peklo zvlast ta nejmensi myslim,ze nekde i v albu fotecku ma..je to skoda takto zanedbat detem vlastni lenosti zuby chapes..pak se budou bat celej zivot a mit je zhnusene aniz by by bylo treba... :sunglasses:
23. črc 2009 v 10:00  • Odpověz
jelikoz jsme si se zuby uzil aazazd a mela i operace a velmi bolestive procesy a mam je celkem znicene o to vice dbam na ty mejch deti a dbat budu zde nekolik rad a pouceni ..vseobecnych a lety proverenych a pravdivych :sunglasses: :

Aby zoubky
NEBOLELY
Správná péče o mléčné zuby je základem zdravých zubů v dospělosti. Věnujte proto zoubkům své ratolesti náležitou péči. V prvních letech života totiž záleží především na postoji rodičů a na tom, jak dokáží o zoubky svých dětí pečovat.

POKUD JDE OPÉČI o zuby, bývá největším strašákem nejen dětí zubní kaz. Jak vlastně takový zubní kaz vzniká? „Zubní kaz je infekční onemocnění: přeneseme-li ze svých úst do pusinky dítěte mikroorganismy (kariogenní streptokoky) vyvolávající zubní kaz, které mají všichni dospělí v ústech, vytvoříme základní podmínku pro jeho vznik,“ vysvětluje docent Jan Handzel z dětského oddělení Stomatologické kliniky v Praze a dodává: „Další nezbytné faktory pro rozvoj kazu jsou uhlovodany, tedy cukry a škrob v naší potravě, kterými se kariogenní streptokoky živí, dále vnímavý povrch skloviny, kde kaz vzniká, a konečně čas, po který tyto neblahé okolnosti působí.“ Co se tedy děje, když vytvoříme v dutině ústní ideální podmínky pro rozvoj kazu? „Uhlovodany ve zbytcích potravy, které ulpěly při jídle na povrchu zubů, jsou zkvašovány bakteriemi tvořícími na povrchu skloviny vrstvu zubního plaku. Uhlovodany jsou tímto procesem rozkládány až na jednoduché organické kyseliny, které začínají rozpouštět povrch skloviny a zahajují tak rozvoj kazu,“ dodává docent Handzel. Zubní plak odstraňujeme právě pravidelným čištěním zubů, počínající rozpouštění skloviny pak může zastavit a vyhojit svými léčivými vlastnostmi slina. Pokud však nepříznivé podmínky přetrvávají – zuby se nečistí a dítě stále něco sladkého pojídá nebo popíjí, zubní kaz se nezadržitelně rychle rozvíjí.

Zvykejte děti na hygienu

Možná si říkáte: Proč je péče o dočasné zuby tak důležitá, když nakonec stejně vypadnou? Odpověď je jednoduchá – výchova k pravidelné péči o mléčné zuby vytváří návyk ke správnému udržování ústní hygieny, která je základní podmínkou pro zdravý stálý chrup. „Mléčné zuby sice po několika letech vypadávají, jsou-li však zkažené, představují jejich kazivé dutiny ohromnou zásobárnu mikroorganismů způsobujících zubní kaz u postupně se prořezávajících stálých zubů. Základní pravidla prevence vzniku zubního kazu by měli všichni rodiče znát, protože jsou odpovědní za zdraví svých potomků.“ V současné době dochází celosvětově k nárůstu takzvaně časného dětského kazu, který se rozvíjí do tří let věku. Jak podotýká Jan Handzel, tento závažný zdravotní problém je také velkým oříškem pro dětské zubní lékaře, kteří mají v tak útlém věku zubní kaz ošetřovat.

Pečujte už o první zoubek

I proto s ústní hygienou začněte hned po prořezání prvního zoubku, radí odborníci. K čištění je v této době vhodný dětský zubní kartáček zvlhčený ve vodě. „Někdy se doporučuje zoubky čistit gumovým náprstkem s výběžky na povrchu, naše pracoviště ho však nepovažuje za stejně účinný jako kartáček,“ říká docent Handzel ze Stomatologické kliniky a pokračuje: „Při kojení v noci doporučujeme alespoň otřít horní řezáky, na kterých časný dětský kaz začíná, vlhkým kapesníčkem nebo mulem. U batolat – tedy po 1. roce věku – už čistíme zoubky dvakrát denně: po snídani a před tím, než jdou spát.“ V tomto věkovém období je vhodné nepatrně „umazat“ konečky štětin dětského kartáčku dětskou zubní pastou, ale nic na kartáček nevytlačovat. Roční dítě ještě neumí vyplachovat a všechnu pastu spolyká. Ve třech letech už si děti umějí s vyplachováním úst poradit, a proto vytlačte na kartáček malé množství pasty velikosti hrášku. Od osmi let mohou již děti používat pastu pro dospělé s vyšším obsahem fluoru.

Dětem pomáhejte

V nejútlejším věku musí čistit zoubky dítěti rodiče. „Když už si batole stejně jako maminka nebo tatínek čistí s nimi zoubky samo, je to velmi dobrá cestu k zafixování návyku. V předškolním věku dítěte by měl vždy dočistit zoubky rodič, a to zejména při čištění před spaním. V noci se totiž téměř netvoří slina, která ve dne zuby omývá a svými chemickými systémy (pufry) neutralizuje kyselé prostředí. Tím brání vzniku a rozvoji kazu,“ radí odborník. Pravda ale je, že děti čistění zubů příliš nebaví. Co s tím? Ideální způsob, jak motivovat dítě k čistění zubů, je čistit si zuby společně s ním. „Dobrou motivací v dětském věku však může být i elektrický zubní kartáček, jehož pohyb a zvuk často děti zaujme,“ říká docent Handzel. A jak správně zuby vyčistit? „Správný způsob čištění dočasných zubů spočívá ve vodorovných pohybech dětského zubního kartáčku – v postranních úsecích chrupu zepředu dozadu a u předních zubů ze strany na stranu. Při tomto horizontálním pohybu je vhodné kartáček poněkud naklánět ke tváři či rtům a na druhé straně k patru nebo jazyku,“ objasňuje. Když se začnou prořezávat okolo 6. roku stálé zuby, je nutno zvolit náročnější techniku, kdy kartáčkem očistíme a promasírujeme okraj dásně a rotací kartáčku ve směru z dásně na zub očistíme postranní plošky zubů, a to jak vnější, tak i ty na patrové a jazykové straně. Žvýkací plošky stálých stoliček a řezací hrany řezáků a špičáků čistíme opět horizontálními pohyby.

Vybíráme kartáček a pastu

V současnosti je na trhu obrovské množství nejrůznějších typů kartáčků i zubních past. Vyplatí se investovat do kvality? „Domnívám se, že vhodnější je investovat do dětí více rodičovské péče a lásky. Drahé pasty a kartáčky samy o sobě nic nezmohou. Mnohem důležitější je pravidelný nácvik čištění a později i přátelský dohled na jeho provádění i u školáků,“ tvrdí zkušený stomatolog. Jakmile se štětinky kartáčku začínají rozestupovat a ohýbat, je dobré koupit kartáček nový. Není také špatné jednotlivé značky střídat stejně jako druh dětské zubní pasty. Dětský zubní kartáček má mít krátký pracovní konec a jemnější štětinky, které jsou často různě zastřiženy, aby lépe pronikaly do úzkých prostor. Dětská zubní pasta by měla být mírně fluorizovaná (do 500 ppm, což znamená půl gramu fluoru na 1 kg pasty); zubní pasta pro dospělé obsahuje 1000 – 1500 ppm fluoru, někdy i více). Pro batolata se někdy v literatuře doporučuje takzvaně startovací zubní pasta s množstvím 250 ppm fluoru, ta však na našem trhu ještě není.
23. črc 2009 v 10:04  • Odpověz
apon: aha :wink: já totiž měla taky jeden zub trošku tmavší dole jako malá, právě proto, že jsem měla ATB furt :pensive: ale druhý mám v pohodě, v životě jsem neměla ani jeden kaz zatim, zato trpím na šutr :angry:
23. črc 2009 v 10:10  •  2 děti  • Odpověz
siss to bych nerikala kdybych je neznala samozrejme :grinning: bydlime vedle sebe a jeji mala chodi s mou do skolky..ja prave rikala i at s eholky nelibaji pac nase mala se porad pusinkuje a svete div se je to na prenaseni bakterii ,ktere mohou zapricinit vznik zubniho kazu i cucani dudlu od matky..proste vis jak holky se pocucaji a muze a nemusi chytit bakterie navic ja to nesnasim kdyz se olizuji starsi decka nereknu batolata ,ale tohle ee..to je i to jak andy sem hlidala deti pres noc spali u nas a ja jim dala veceri najedli se a andy rikala,ze adelka chodi v noci se budi na jidlo ze ji da kakao piskot nebo jogurt ..rikam coze??to ani nahodou ja nebudu davat ze zvyku jidlo decku v noci se pak nedivim ze je ma zkazene kdyz ji vecer a navic ona si je necisti to poznas na zubech jak maji povlak a uz i v detskem veku zubni kamen!ble..ja ted zapasim se zanetem dasni je to des..mam predni dva zuby umele a u nich s emi dela na dasni zanet.,.uz sem s tim byla i na operaci od rezavali mi z kosti nejakej humus jako neprala bych to nikomu..kdyz ja zapomenu male vycistit zuby jde sama a pripomene se o tom to je..proste udelat z toho navyk rutinu..coz ani ja jsem nemela,.,a bohuzel vsecko je jen o poctivosti cisteni..ani v tehu neni pravda,ze se dela kaz aj veci je to jen a jen tim,ze flakas cisteni ze startu je ti blbe prispivaji i zaludecni kyseliny kdyz blijes a pak po porodu to same nemas cas na nic flakas to a problem je na svete.. :grinning: :grinning: holt zavidim vsem co maji krasne nezkazene zuby :grinning:
23. črc 2009 v 10:26  • Odpověz
teda ty ses teda peke rozepsala ti reknu apon :astonished: :astonished: to ziram a hele k tem zubum neni pravda ze zkazeny zuby maji vsecky decka anet ta ma pekny zoubky adysek mel taky spatny zouky ale ty druhy ma pekny a adel se taky zkazili to je fakt ale nedelej z toho tady naky hororr a ty druhy nemusi mit zkazeny a dokonce mne rikala i detska zubarka ze uz videla i horsi zoubky jak ma adelka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: oni si cisti jen rano to je fakt jo co nechapes byli u moji svagrovy segre od alika a po obede jedou k my segre na moravu tam prespi a prijedou zitra i se segrou bo ona jede taky do opavy uz to chapes ted jsem s ni kecala pres skype :grinning: :grinning:
23. črc 2009 v 11:02  • Odpověz
to neni napsane andy to je okopirovane z netu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: nerikam vsecky ale adel a adamek jo :pensive: andy ma je desne adelka vyhnile predni a mnoho plomb sama sem to videla..tak hod foto a nekecej :stuck_out_tongue_closed_eyes: prave vecer je to dulezitejsi pac pres den se tvori sliny ktere je ochranuji a v noci skoro vubec :wink: aha ja myslela ze sou v prerove
23. črc 2009 v 11:05  • Odpověz
ma ty se zkazili jask adomi tak adelce jedine anet ne :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: anet ma na zoubkach tech prednich flicky od antibiotik jak byvala nemocna :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: a co bych delala dopoledne jsem doma ven nemu :grinning: :grinning: zu az odpoledne ve vychazkach
23. črc 2009 v 11:10  • Odpověz
no a jak dlouho jako budes s tim prstem na nemocenske?a co ti vlastne napsali do papiru ze s tim mas?
23. črc 2009 v 11:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.