• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nezodpovědnost či blbost?

(Zamčená)
23. října 2008 
dneska jsem šla s malým ven a naproti mě šla maminka s asi 2-letým chlapečkem. on šel popředu, nesl si nějakou hračku. mamka na něj začala volat, že má jít za ní, že už přechází cestu. maličky poslechl bez problémů a šel za mamkou. jenže mamka v tu chvíli už dávno přešla cestu, jen se velice zodpovědně rozhlídla, jestli něco nejede a pak už se ani nepodívala, kde je ten maličký. samožřejmě než takové mrně tam docapá, uběhne alespoň minuta a za tu minutu ho 5x mohlo srazit auto. musela jsem zastavit a dávat na něj pozor, že tu cestu přejde v pohodě. doufám, že ta mamka si to přečte. bylo to v ostravě, mimčo se jmenoval martínek. doufám, že se nad sebou zamyslí. nevím, jestli je to nezodpovědnost nebo už fakt blbost. zůstává nad tím rozum stát :angry:
22. říj 2008 ve 12:44  • Odpověz
Je to pěkná krá.a a taky nesnáším matky, co si stoupnou na přechod a kočárek strčí do silnice, Přijde mi to strašně nebezpečný a bezohledný
22. říj 2008 ve 13:08  • Odpověz
Já zase jednou jela z práce MHDčkem centrem města a před námi jela maminka 2 dětí na kole.Jedno měla u sebe na nosiči(sedačce)a to druhé cca 4.leté jelo za ní.Kličkovalo ze strany na stranu,až to "náš" řidič nevydržel,otevřel si u sebe dveře,dojel do urovně té maminky a sprdnul jí:"Ty jedna nezodpovědná krávo!Hlídej si dítě,co máš za sebou!".............. :zipper_mouth: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
Sice byl trochu drsnej,ale když to vezmu z jeho strany,..................kdyby mu to dítě skončilo pod koly,tak jde za to sedět on a mamince nic nehrozí. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Já ještě nemám moc zvladatelné dítě,aby se mě drželo při chůzi za ruce.Takže ho vypouštím z koučáru jen ve slepých ulicích,kde nic nejezdí,ale stejně radši koukám,jestli něco nejede. :sweat_smile:
22. říj 2008 ve 13:13  • Odpověz
já byla svědky toho, kdy tatínek stál na parkoviši vedle malého klučiny a maminka dávala nákup do kufru a ten malý skočil do silnice. v mamince ani ve mně jako přihlížející by se krve nedořezal, ale tatínek si z toho hlavu nedělal.
22. říj 2008 ve 13:16  • Odpověz
autor
když už jsme u těch přechodů - řidiči, když vidíte mamku s kočárkem nebo malým dítětem na přechodu, nechte je přejít. 1. máte to uzákoněné. je to vaše povinnost
2. vezme to jen asi 30 vteřin z vašeho času
3. trošku lidské slušnosti nikomu nikdy neublížilo
člověk by si řekl, že to budou jen chlapi, co jsou tak nezodpovědní, ale myslím, že je i víc ženských, co prostě ten přechod ignorujou. dokonce jednou i policajti... :frowning2:
22. říj 2008 ve 13:19  • Odpověz
kacka,.................ta všichni tatínci jsou v pohodě,nic neřeší,ale když se něco stane,tak moralizujou. :sweat_smile:
22. říj 2008 ve 13:20  • Odpověz
Narazila jsem na tohle náhodou a musím reagovat na příspěvek Kopcik (13:19)

Já jsem řidič a z vlstních zkušeností doporučuji všem maminkám s kočárky než vejdete na přechod - pořádně se rozhlédněte!!!

Můj manžel je hasič - profi, někkolikrát se mu stalo, že jel po rušné silnici, pod majákama a podtlakovkama a prostě pár metrů před autem mu na přechod vlezla matka s kočárkem a ještě se zastavila a čuměla. Jako pokud si všechny myslíte, že když vejdete na přechod 10m před autem nedej bože před hasičskou cisternou která může mít až 50t a na heslo řidiči zastaví - mýlýte se!!!! může to dopadnout katastroficky!!!

Takže nejen že pro řidiče, ale i pro chodce - otevřete oči a zauvažujte - zdali je dobré jít a neohrozit ani sebe či řidiče, popř. nebo zda máte dostatek času přejít ....

každá strana má dvě mince. Bohužel mě samotné se stalo, že mi těsně před auto vběhly maminky s kočárky, nebo i důchodci ....
22. říj 2008 ve 13:24  • Odpověz
autor
iviska: já měla na mysli ty matky s kočárky, které očividně čekají, aby mohly přejít. jsem taky řidič, uživám auto každý den a vím, jak je to nepříjemné, když mi tam někdo vlítne skoro přímo pod kola. :unamused:
22. říj 2008 ve 13:38  • Odpověz
iviska, chodci si totiz casto myslej, ze maji absolutni prednost :unamused: Mne takhle jednou vjel do silnice deda na voziku :rolling_eyes: Tady v UK maji chodci na zebrovitych prechodech prednost ( ikdyz ne absolutni) a ridici je ochotne pousti (resp. poustime, pac jsem tady ridic :sweat_smile: ), ale na takovych tech ostruvcich, co jsou v polovine cesty (proste tam, kde nejsou zebri pruhy), tam prednost nemaji a prave maji povinnost zjistit, zda se neblizi vozidlo, nez vkroci do vozovky. No a ja jsem takhle nedavno jela po silnici, kde byly ty ostruvky a na jednom z nich byl nejakej deda na voziku (ne na invalidnim,ale byla to takova ta karka, kterou duchodci pouzivaji, pac je to rychlejsi nez chuze) a dedula se nepodival ani napravo, ani nalevo a proste mi tam vjel...byla jsem asi 5 metru od nej!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: Bylo jedinym stestim (jeho i mym), ze jsem jela tolik, kolik jsem mela (to jest 30mph) a ze jsem treba v tom okamziku neladila radio ci neco, protoze tam slo vylozene o vteriny!!! No vyklepana jsem z toho byla jeste ten vecer, ale dedkovi to bylo evidentne jedno a asi mu nedoslo, ze kdybych to neubrzdila, tak prijdu na miste o ridicak (a jeste bych byla rada, kdybych nesla sedet) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2008 ve 14:46  • Odpověz
Taky nechápu ženský co strčí do silnice napřed kočár :sweat_smile:

A řidiči mně pěkně s.rou...nechávají mně stát na přechodě s kočárem i prudkým dešti běžně,je výjimka když mně někdo pustí...nicméně se samozřejmě slepě do silnice nevrhám.
22. říj 2008 ve 14:53  • Odpověz
řidiči sice mají dávat přednost, ale chodec si musí uvědomit, že nejslabším účastníkem provozu je on. Pokud je řidič debil, tak mu přece nebudu skákat pod kola, když jede ve městě před školou 70 (jen příklad). Jako řidič samozřejmě přednost dávám.
Co jsem ale nechápala, když v neděli večer, příšeří, jedem s nákupem domů, na zelenou přes křižovatku a přes přechod přechází ženská. Křižovatka světelná, tj. měla semafor s červenou. A ona si jde, jako by se nechumelilo. Navíc celá v černým, taže ji skoro nebylo vidět. Krááááááááááááva, fakt :angry: Když už přecházim, tak to přece dělam rychle :angry:
22. říj 2008 v 15:12  • Odpověz
Elitera, k tem krizovatkam- jednou jsem takhle jela za autoskolou a prijizdeli jsme na krizovatku a najednou se autoskola zastavila UPROSTRED KRIZOVATKY - tak jsem nevedela, jestli bude obdbocovat ci co, kazdopadne jsem ji nemohla objet (hodlala jsem jet rovne bez odbocovani), pac tam nebylo tolik mista, no a mezitim nam na semaforech naskocila cervena a rozjizdely se auta z leve/prave strany a jen my dva (auto autoskoly a ja) jsme tam blokovali stred krizovatky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Nekteri by si meli osvojit rizeni na trenazeru, nez vjedou na silnici :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. říj 2008 v 15:18  • Odpověz
zanett:byla nervní tak jí to chcíplo no :sweat_smile: :grinning:

Já schválně koukám na každýho řidiče co mně míjí když mně má pustit a oni se kolikrát na mně ještě usmějou :sweat_smile: To mám chuť jim hodit šutr do okna :sweat_smile:
22. říj 2008 v 15:35  • Odpověz
iviska: to máš pravdu, někdo to má jako sport, že vkráčí na přechod těsně před autem. jsem i chodec i řidič, ale vždycky na přechodu počkám, než abych vkročila těsně přes auto. JInak lidi takhle dost často skáčou i před tramvaj. A pak mně deptají lidi, co stojí u přechodu a když jim člověk zastaví, tak se diví, proč zastavuju, že přecházet nechtěli.
zanett: nemyslím, že trenažér něčemu pomůže. Plno lidí, kteří na něm byli s shodli, že je na nic. Já začala jezdit rovnou v provozu a bylo to v pohodě, ze začátku to sice občas chcíplo, ale z toho se myslím nestřílí :slight_smile:
22. říj 2008 v 15:54  • Odpověz
ja jsem hodne opatrna, jak s kocarem, tak kdyz jdeme za ruku, rozhlizim se 100x ,ujistuju se pohledem z oka do oka, ze ridic me videl a dokud nezastavi, tak se neodlepim od chodniku
22. říj 2008 v 15:58  • Odpověz
kristi:já taky a pak na mně kdejakej ko.ot trouí že už jsem měla dávno přejít :sweat_smile: :rolling_eyes:
22. říj 2008 v 15:59  • Odpověz
seru na ne, nikdy nevis, kdo je za volantem
22. říj 2008 v 16:00  • Odpověz
myslím, že hodně řidičů překvapím, když jim jako poděkování mávnu :slight_smile:
22. říj 2008 v 16:10  • Odpověz
kristi - přesně, bude to nějaký začátečník, nervózní, místo brzdy šlápne na plyn a je to :unamused: . Jen ať pěkně zastaví, já taky zastavuju.

Absolutní přednost chodců je pěkná kravina, oni si pak myslí, že můžou skákat před auta :confounded:. Řidiče sice zavřou, ale co jim to na vozíčku nebo v rakvi bude platný - to fakt nevím :confused: :angry:
22. říj 2008 v 16:14  • Odpověz
ja se usmivam a jeste mavam, i kdyz chudaci vetsinou brzdi, odpovidaji tez usmevem...
22. říj 2008 v 16:14  • Odpověz
jab, hlavně a především je blbost přednost chodců před tramvají. Několikatunovej kolos se prostě nezastaví na pár metrech, když před něj skočí nějakej blbec, co si myslí, že je nesmrtelnej.
22. říj 2008 v 16:18  • Odpověz
elitera - ale já myslím, že právě tramvaj přednost chodcům dávat nemusí, ne?
22. říj 2008 v 16:20  • Odpověz
Před tramvají chodec přednost nemá.
22. říj 2008 v 16:22  • Odpověz
tramvaj ma prednost vzdy pred chodcem a vetsinou i pred ostatnima. V pze mi to delalo docela problem, cumet dozadu, zda zrovna nejede
22. říj 2008 v 16:23  • Odpověz
Ano, zatím nemá, ale uvažuje se o tom (nebo uvažovalo). Někteří po tom i volají.
22. říj 2008 v 16:28  • Odpověz
Já děkuju každýmu kdo mně pustí :wink:
22. říj 2008 v 16:29  • Odpověz
a kdyz jedu autem, tak poustim.....vzdycky..mne bavi radit a rozjizdet se :slight_smile:
22. říj 2008 v 16:30  • Odpověz
elitera - ježiš fakt? :confused: No to zas bude sebevrahů :unamused:
22. říj 2008 v 16:34  • Odpověz
Na přechodech většinou poznáte, který chodec jezdí a který nejezdí autem. Páč ti, co nejezdí, vejdou na přechod a jdou si s prominutím jak na procházku, teď nemyslím třeba maminy s dětma, který chodí ještě pomalinku a starší lidi. A ti, co jezdí, počkají dokud opravdu nezastavíte a pak rychle přeběhnou. Ono je opravdu nepříjemný, když odbočujete doleva, hned na začátku tam je přechod, lidi si tam jdou pomaličku jak hlemýždí, vy stojíte ještě skoro celým autem v křižovatce a zrovna přijíždí auto.. To je pak i nepříjemný pro mě. Na takovýchto přechodech já nepouštím, to se na mě nezlobte. Nejvíc mě úplně točí pokud někdo přechází v místě, kde není přechod, jede jedno jediný auto (např.já) a dál nikdo nikde a pak ještě opakuje již moji zmíněnou procházku :angry: To je pak konec.
Já jako chodec-řidič ve velkým městě, opravdu vyčkávám než auto skoro úplně zastaví, pak rychle přelítnu silnici a ještě zvednu ruku jako, že děkuju, protože mě to fakt potěší.. :slight_smile:
22. říj 2008 v 17:46  • Odpověz
Holky, já sice neřídím, jen cestu sleduju ze sedadla spolujezdce, ale já bych se vzteky pos*ala, když nám před autem přecházejí chodci a jdou si pomalinku, neřeší nic. No ty volééééééé :angry: :angry: :angry: :rolling_eyes: Já sama ulici div nepřeběhnu :sweat_smile: je mi trapný zdržovat někoho, kdo mě pouští. Nechápu to :angry:
22. říj 2008 v 17:58  • Odpověz
tak to je o kondici, neeee??? duchodce tezko pobezi. Ja s malou ruku v ruce, tezko pobezim - jdu tak, jak mala stiha. V kocaru jak kdy, nekdy svizne, nekdy pomaleji..jak se mi chce
22. říj 2008 v 18:01  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.