• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nosítko, šátek nebo nic? A co na to mimi?

(Zamčená)
4. června 2014 
Podělte se prosím o Vaše zkušenosti s nošením dítěte v šátku nebo v nosítku. Některé maminky nedají na šátek dopustit a kočár zůstává většinou doma. Jiné si dělají hlavu, zda zvládnou šátek bezpečně uvázat a dají přednost nosítku. Nebo jste měli / máte dokonce obojí? Jak reagovalo Vaše mimi při prvním ovázání nebo vsazení do nosítka?
28. kvě 2014 v 10:00  • Odpověz
Dobrý den Marcelko,
já si porřídila už v zimě nosítko kdy měl náš prdola cca 2 měsíce. Chtěli jsme jet na Pustevny a v zimě s kočárem asi těžko se někam dostanu a tak jsem přemýšlela co pro mne bude nejlepší. Šátek se mi líbil, ale byla jsem radši pro nosítko pro mě je rychlejší usazení miminka i nosítka, než uvázání šátku, a já moc trpělivá nejsem takže bych asi časem šátek odložila, jelikož by mne nebavilo ho neustále uvazovat atd.,, jsem hold pohodlná mamina a pro mě je jednoduší nosítko. Náš Patriček byl celkem nadšený najednou jiný pohled než znal z kočárku vše se hýbalo a hrálo to barvami nebyl to už jen kočár :slight_smile:. Teď už je Patričkovy 7 měsíců a už jsme byly na zámku a na rozhledně a všude možně kde se kočár opravdu nehodí. Když chce spinkat tak usne pěkně se mu hajá jelikož maminka jak chodí tak se pěkně ukolébá :wink: pro mě je to obrovská výhoda..... Ale každý má na to rozdílné názory, někdo to zavrhuje a někdo souhlasí hold 100 lidí 100 chutí 100 názorů :slight_smile:
Takže za sebe mohu říct že je to skvělý pomocník při tom, kam nemůžete vláčet sebou kočár :wink:
28. kvě 2014 v 10:09  •  3 děti  • Odpověz
@pinkorblue_marcela já mám na šátek stejný názor jako pisatelka přede mnou a tak jsem koupila manducu. Byla jsem z ní nadšená jak budu s malou nakupovat a chodit po městě, ale bohužel nadšení bylo jen z mé strany. Malá v ní nechce absolutně být. Vždy spustí hroznej křik. Od malinka nesnáší polohu ke mně, musí být otočená do prostoru.Tak ji nosíme v rukách. V kočárku jen spí, jinak v něm nechce být :frowning2:
28. kvě 2014 v 10:17  • Odpověz
@pinkorblue_marcela my jsme měli všechno - babywak (první 2 měsíce), šátek i ergo-nosítko a později krosničku. U syna jsem to nevyužila skoro vůbec - nebyl nosící miminko, měl rád prostor a rozvalování se v kočáru a když jsem ho chtěla nosit, tak se vzpouzel a vztekal. U dcery jsem využila všechno maximálně - ta zase pro změnu bytostně nesnášela kočárek a každou sekundu v něm proječela. První dva měsíce jsem ji nosila ve vyztuženém babywaku (neměla jsem odvahu dát ji vertikálně, když nedržela hlavičku), pak přišla zima a začali jsme nosit v šátku dával se mi lépe pod bundu a měla jsem pocit, že je jí v něm tepleji než v nosítku, na jaře a v létě jsme nosili v ergo-nosítku, pro změnu proto, že na rozdíl od šátku s nosítkem nebylo horko malé ani mi. V necelých 2 letech přišla na řadu krosnička - běžně už byla malá samostatně pohyblivá a běhala po svých, ale na delší výlety ještě potřebovala něco kde si v průběhu cesty na chvíli odpočine, nebo schrupne. A když v létě před třetími narozeninami už byla velká na to, abych ji tahala v krosničce, tak jsme se vrátili k šátku a bočnímu úvazu a při výletech jsem ji poponášela a zároveň jsem měla volné ruce.
28. kvě 2014 v 10:39  • Odpověz
Šátek je pro mě "španělská vesnice", tak sem pořídila nosítko "mei thai" a jsem velice spokojená. S Tomíkem tj všelijaké, vyhovuje mu dle momentální nálady :grinning:
28. kvě 2014 v 10:47  • Odpověz
autor
@007kacabaja: Děkuji, že jste si udělala čas na tak vyčerpávající příspěvek. Je fajn, že jste aktivní i s malým synem a ten má možnost objevovat nové věci. Neříkala bych, že jste pohodlná, když šplháte na rozhledny apod., ale vím, jak to myslíte. Píšete sama, že nosítko se pro Vás osvědčilo a to je hlavní. Přeji ještě spoustu hezkých výletů, než vysadíte dítě "na koně".
28. kvě 2014 v 11:57  • Odpověz
Mam babyvak, satek a manducu a pro velke dite Deuter krosnu. Se vsim jsme ja i deti velmi spokojeni. Babyvak mam na rychle poponaseni po domacnosti, kdyz treba potrebuju rychle neco udelat, dite breci a nechce se mi ho uvazovat do satku na kratkou chvili. Manducu a satek stridam, bud podle potreby nebo podle nalady. A Deuter jsme pouzivali na delsi vylety, asi od 1,5roku starsiho... A co na to deti? Ty jsou naprosto spokojene, mladsi je teda spokojenejsi v kocarku, ze se muze rozvalovat, ale kdyz se chce tulit, tak se nosi rad :grinning:
28. kvě 2014 ve 12:06  • Odpověz
autor
@killi: To je vážně škoda, ale nedá se svítit. Dítě - velký objevovatel a maminka má plné ruce práce. V tom mají asi výhodu maminky, které mají možnost si nosítko půjčit od kamarádky a vyzkoušet, než koupí. Ale říká se, že všechno zlé je pro něco dobré, takže jen to dobré uvidět...
28. kvě 2014 ve 12:32  • Odpověz
autor
@petrajurinova: Hohó, je vidět, že jste hodně vynalézavá. Pochybuji, že Vás mírou využitých pomůcek někdo překoná. Vidíte, na krosničku jsem nějak zapomněla. Tu vídám spíš na zádech tatínků. Tatínek má propocené tričko a funí do kopce a dítě široký úsměv. Potvrzujete, že sourozenci nejsou vůbec v chování podobní. :wink:
28. kvě 2014 ve 12:37  • Odpověz
autor
@katchi: Juj, tak přeci ještě někdo, kdo využívá všechno. Nějak jsem to podcenila. Je fajn, že Vaše děti všechno akceptují a tulící dítě oceníte i v budoucnu. Nevím, proč jsou některé děti v pozdějším věku odtažité, když mají milující mámu a na mámě je vidět, že ji to mrzí. To Vám nejspíš nehrozí. :slight_smile:
28. kvě 2014 ve 12:43  • Odpověz
Měla jsem šátek i nosítko. Šátek elastický, do toho jsem holky vázala, když byly miminka. Nejdřív do kolíbky, pak na stojáka. využila jsem ho víc u mladší, když byla miminko, často jsem ji mívala v šátku a hrála jsem si přitom se starší, nebo uklízela a vařila. na internetu je spousta návodů a videí jak správně šátek uvázat, není se čeho bát :slight_smile: POzději jsem začala využívat nosítko. spíš na výlety, na běžné procházky jsem měla raději kočárek, měla jsem volné ruce a pod kočárkem jsem odvezla nákup.
28. kvě 2014 ve 12:43  • Odpověz
Do roka jsem kombinovala šátek a kočárek (někdy jsem musela zdolávat velké náklady a vzdálenosti) a trochu mě chytala záda. Ale v šátku byla dcera jednoznačně ok a spokojená, zato záchvaty brutálního pláče v kočárku v mhd jsem nenesla dobře ani já ani spolujezdci. Za jízdy jsem ji nechtěla vyndavat, to jsem ale časem zrušila a teď ji vyndám kdykoli to je třeba. Kolem roka jsem začala s nosítkem (Manduca), neb byla zima, mnoho vrstev a neustále vystupující a nastupující dítě, a teď už mám pouze nosítko a kočárek, šátek (2ks) čekají na dalšího potomka. Vím že je to plný sortiment, ale je to skvělé!!! Když potřebuji jen tak rychle vyběhnout, nebo na naši poštu, kde musím zdolat schody a není výtah, a občas jezdím s nosítkem a batohem i delší vzdálenosti a delší časy, a je to mnohem lepší zážitek než z s kočárem, pro nás pro obě.
28. kvě 2014 ve 12:53  • Odpověz
Na šátek jsem levá, nijak mě to ani neuchvátilo. Ale od 4,5m obou dětí jsem úspěšně používala Manducu. Poslali jsme ji dál ve dvou letech mladšího. Oběma se v ní moc líbilo, obvykle do pár minut usli. V kočáře jednu dobu řvali. A cestovat sama v MHD s kočárkem taky labůžo, takže manduca byla záchrana. :slight_smile:
28. kvě 2014 ve 13:05  • Odpověz
Mám Manducu, první dceru jsem nosila často. Jsme z vesnice, takže když jsem jela třeba na úřady, nechtěl se mi skládat a rozkládat kočár, navíc všude schody... Malá v ní byla moc spokojená, většinou usnula. Šátek tak nějak není můj styl :slight_smile:
Budu nosit i druhou dceru, Manducu má momentálně půjčenou kamarádka. Taky spokojená. Podle mě dobrá investice :slight_smile:
Pravdou je, že tady na vsi - i ve městě, Česká Lípa je malá - na mě spousta lidí pohlíží jako na matku z Afriky, ale to je otázka, kdo je víc nenormální :wink:
28. kvě 2014 ve 13:13  • Odpověz
My nosili v manduce a naprostá spokojenost u dítěte i u rodičů :slight_smile:
28. kvě 2014 ve 13:18  • Odpověz
mam predcasne narozenou dceru zatim nejvetsi spokojenost v satku, pak nositko haipa daipa. kocar prvne strasny krik, ted uz jde, ale jednoznacne nejlepe na klubicko v satku nebo v haipa daipa. pak planuju ergobaby nebo manduku, ale az bude sedet. kocar je strasny heblo,ale obcas je treba (asi :slight_smile:)
28. kvě 2014 ve 13:55  • Odpověz
první hyperaktivni prdolka chtěla první mesic nositko a jen nosit. v pul roce uz to dala po svých a doted je mazlinda. druhy nemohl do niceho kvůli hypotonii, cili vždy to chce uvazene. U první jsem nepotrebovala absolutne na nic kocar, u druhého uz mam dva a ještě by se mi hodil další :slight_smile:))) Nicmene ani jedno dite nesneslo satek, neboť mit hlavicku na prsach nebo pobliz a nemoc se na ne dostat byla velkou prekazkou :slight_smile:))))))))))) U obou jsem mela uplne jiné predstavy nez byla realita :slight_smile:
28. kvě 2014 ve 14:19  • Odpověz
Máme kočár, šátek i nosítko. Na miminko jsem byla spokojená se šátkem, i když jsem ho z neznalosti a trochu i strachu používala poměrně málo. K prvním narozeninám dcery jsme si pořídili nosítko Kibi a to byla velmi dobrá investice. Malá se nosí ráda, má tedy ráda i kočár, ale v nosítku si daleko víc popovídáme. Když vyrážíme z domu, t ak většinou protestuje, že do nosítka nechce, protože chce chodit, ale když ji pak někde bolí nožičky, tak si sama řekne, že chce nahoru :slight_smile:
Šátek je fajn, plánuju, že s dalším miminkem budeme zase vázat (a snad daleko víc než s dcerou), ale pro chodící dítě mě osobně přijde praktičtější nosítko, přece jen se častěji střídá samostatná chůze a nošení a každou chvíli vázat a rozvazovat není na mě :grinning:
Kočár a nosítko střídám podle potřeby a nálady - do místních obchodů beru většinou kočár, je to dobré odkladiště např. pro nákup. Do centra nebo na výlety, kde je člověk kočárem omezován v pohybu mnohem radši nosítko, cítím se tak mnohem svobodnější.
28. kvě 2014 v 15:25  • Odpověz
Kočárek - naše nejhorší investice :grinning:, malá ho bytostně nesnášela a já vlastně taky, takže jsme jen nosili. Pro manžela jsme měli ergonomické nosítko (Beco), ale moje záda nošení v něm nezvladla ani hodinu. V šátku (Zara Ellevill) jsem ale zvládala nosit i několik hodin denně u víc jak 5x týdně. Co malá začala chodit, tak už chce nosit jen po chvilkách, v nosítku nebo v šátku nevydrží, proto jsem si koupila hip seat.
Při prvním vázání, druhém, třetím vázání se jí v šátku moc nelíbilo, ale ani se jí nedivím při tom, jak jsem byla nervózní a moc mi to nešlo, ale pak usnula a bylo jasno, nošení miluje :slight_smile:, asi po měsíci nošení začala frflat, tak jsem jednou vyndala kočárek, pochopila, že tahle alternativa né a zase se nosila poměrně spokojeně, někdy při vázání brečela, hlavně v zimě, asi jí bylo teplo, ale jak jsme vyšly ze dveří, tak pohoda.
28. kvě 2014 v 15:59  • Odpověz
Kombinuju vsechny tri zpusoby :slight_smile: Kocarek mame na prochazky nebo pochuzky. Satek - ted uz pro treti mimi elasticky (Hoppediz) - poslouzi vsude, kdyz potrebuju volne ruce (vyzvedavani starsiho syna ze skolky, domaci prace, nakupy) nebo jdeme na vetsi vylet a je potreba vzit prostredniho do golfek. Pevny satek jsem vyzkousela u kluku, ale moc mi nevyhovoval, asi jsem se nikdy nenaucila ho poradne vazat. U dcery jsem zvolila satek elasticky a jsem moc spokojena. I tak se ale tesim, az prejdeme na nositko, Preci jen je to praktictejsi, co se nasazovani tyce. Ted nas ceka let domu (zijeme v zahranici) a nositko se mi uz mockrat velmi osvedcilo a zachranilo pevne nervy. Mam doma Tulu a ted pokukuju po Kibi, protoze dcerka jeste do Tuly nedorostla a ja bych ji potrebovala v nositku uz prave na ten let domu :slight_smile:
A taky uz jsme parkrat vyuzili kombinaci miminko v kocarku a prostredni dvouletak v nositku tatovi na zadech. Uz nam teda chybi jen miminko v satku/nositku a prostredni taky :grinning:
28. kvě 2014 v 16:34  • Odpověz
U nas to bolo jasne od zaciatku, chcela som nosit deculka, lubi sa mi ta myslienka a kociarik bol tak trochu od zaciatku out - prvy skoro rok sme sa vylucne nosili - nositko, neskor sme pre tatiho kupili kociar na behanie, na ten sme si chvilu zvykali ale nakoniec sa nam lubilo tu aj tu, neskor sa vybava rozrastla o dalsie nositko pre druhe babatko, o dvojkocar a kociar za bicykel a ako posledny sme teraz kupovali kociarik vo vaku na cesty :wink: vsetko pouzivame vsetko mame radi, beru to ako zmenu a vedia si to uzit co je fajn :slight_smile: :dizzy_face:
28. kvě 2014 v 16:38  • Odpověz
já jsem šátek používala na obě děti od narození. Neměly s tím žádný problém. Holku jsem nosila do 2 let a kluka do 1,5 ten byl težší. Úvazy se dají velice jednoduše naučit. Není na tom nic težkého.
28. kvě 2014 v 17:33  • Odpověz
autor
@betelgeuzz: Díky, že dodáváte maminkám víru, že ani šátek není problém uvázat bezpečně. Když si čtu, že jste pod kočárkem odvezla nákup, vynoří se mi před očima fotka těch maminek, které ověsí kočárek ze všech stran, že mám strach, aby se i s dítětem nepřevážil. Jenže ne každý má k dispozici auto, že? Nelekejte se, to není kritika na Vás ani na nikoho jiného.
28. kvě 2014 v 17:54  • Odpověz
autor
@danarovenska: Kdo je připraven, nemůže být překvapen. Tak mi vyznívá Váš příspěvek, za který i Vám děkuji. Je fakt, že vyjít si s kočárkem je někdy boj, takže buďme rádi, že se to dá vyřešit i jinak a každý si může najít to své.
28. kvě 2014 v 17:59  • Odpověz
autor
@zuza01: Vtipné, asi u Vás moc maminek není, tak jste tak trochu exot, ale jak píšete, pyšný exot, který má to nejlepší, co trh pro malé děti nabízí. Oni to jednou pochopí...
28. kvě 2014 v 18:03  • Odpověz
autor
@jannka15: Manduca vede. Možná to nemá daleko od toho, že se pro slovo nosítko bude používat slovo Manduca.
28. kvě 2014 v 18:05  • Odpověz
autor
@romantika: I to je realita. Člověk míní a život mění. :slight_smile: Díky za Vaši zkušenost.
28. kvě 2014 v 18:07  • Odpověz
@pinkorblue_marcela měla jsem kočárek s velkým košíkem, takže jsem akorát kočárku pěkně snižovala těžiště :grinning: A použivala jsem látkové plenky, takže jsem nemusela vozit balíky plinek :slight_smile:
28. kvě 2014 v 18:09  • Odpověz
autor
@alkena: Můžu jen popřát, abyste toho šátku využila u druhého dítěte víc. Zkušená maminka si po úspěších s prvním potomkem téměř vždycky víc věří.
28. kvě 2014 v 18:12  • Odpověz
autor
@katyxq: Díky, že jste se nedotkla jen vztahu maminky a dítěte, ale i tatínka a dítěte. Gratulace k úspěšnému překonávání nálad a nevolí dítěte. Jen tak dál snad už brzy u druhého dítka.
28. kvě 2014 v 18:17  • Odpověz
autor
@yellowbanna: Když má člověk tu smůlu vidět šílenou manipulaci leteckého personálu s kočárky, asi se i snaží zuby nechty se tomu vyhnout. U Vás to sice nevyznívá jako hlavní důvod pro létání s dítětem v nosítku, ale i přesto. Při třech dětech se určitě máte co otáčet, takže věřím, že usadit nějakého potomka do rodičovských výšin a mít ruce volné pro ty ostatní děti, je jen výhodné.
28. kvě 2014 v 18:24  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.