• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nosítko, šátek nebo nic? A co na to mimi?

(Zamčená)
4. června 2014 
autor
@atinkaa: Díky za rozšíření obzorů, co potřebuje sportovní rodinka. Taky toho není málo. Vozíky za kolo ani neprodáváme, tak neumím říct, zda by to mělo u nás obrat. Stojí to ale za zamyšlení. Když už jsme ale u té přepravy dětí a cyklistiky, našla jsem zajímavou fotku z Amsterdamu.
28. kvě 2014 v 18:42  • Odpověz
autor
@pavlapl: Díky za pozitivní zkušenost s nošením dětí v šátku. Člověk by si začal myslet, že je to všechno taková hračka, že si každý může troufnout i na třetí dítě. :wink: Ať Vám i to třetí dělá jen radost...
28. kvě 2014 v 18:47  • Odpověz
autor
@betelgeuzz: Hehe, všechno v pořádku. Jak jste věděla, že jsem si představovala ty obrovská balení plen na rukojeti kočárku? :wink:
28. kvě 2014 v 18:49  • Odpověz
skor som mala na mysli cosi take http://www.vozikycroozer.cz/o-detskych-vozicich/ ale aj pan je dobry :wink: :grinning: :grinning:
my zijeme v lipsku, tak tu ostatne ako aj v inych nemeckych mestach velmi stokke nefici, zato voziky su na kazdom kroku detto bicykle
a ja za seba velky priaznivec cyklistiky nie som ale jeden cas sa mi velmi lubilo take nieco:slight_smile:)
http://assets.inhabitots.com/wp-content/uploads/2009/06/madsen1.jpg
28. kvě 2014 v 18:52  • Odpověz
autor
@atinkaa: Mně to bylo jasné, že to bylo něco ve smyslu vozíků na prvním odkaze, který uvádíte. Ten druhý je určitě elegantnější. :slight_smile: V Lipsku jsem nikdy nebyla, ale asi je to taky placka, když je tam tolik kol. ČR a SR podle mě mají ještě co budovat, aby se používání kol v každodenním životě nepodobalo víc sebevraždě...
28. kvě 2014 v 19:01  • Odpověz
U nás vede kočárek, ale na nosítko KIBI nedám dopustit, malé je skoro rok a půl, ale má necelých deset kilo, takže na krátké pochůzky se dá v pohodě nosit vepředu, vzadu zatím jen na delší štreku, kam nemůžeme vzít kočárek.
Ze začátku jsem používala šátek, ale to vázání, než jste si opravdu jistá, že je dobře dotažený....
Na uspávání, když to malé nejde, je nosítko jedinečné a nebo třeba při věšení prádla v sušárně...
Hlavně záleží na tom, co vyhovuje mamince i děťátku, nemá cenu to lámat, stejně se to nezmění:slight_smile:
28. kvě 2014 ve 21:07  • Odpověz
29. kvě 2014 v 11:13  •  3 děti  • Odpověz
autor
@trule: Děti se určitě nemají do něčeho nutit, ale člověk nechce ani vychovat potomka, který si všechno "vyřve" a vlastně řídí rodiče. To je ale asi o vlastním úsudku. Hranice se nedají definovat.
Když píšete, že jste nošením v nosítku uspávala, mám kamarádku, která volila trochu dražší řešení. I když to bylo využito, až když nic nezabíralo. Dítě do autosedačky a krátká vyjížďka autem. :slight_smile:
Děkuji za Vaši zkušenost.
29. kvě 2014 v 11:44  • Odpověz
My jsme tez nosici :slight_smile: Satek klasicky, ring sling, nekolik ergonomickych nositek. Kocarek mame taky, ale spise nosime (ted uz teda dcera taky sama beha). Obe moje deti mely obdobi, ze kocar vylozene nesnasely, takze po dobu nekolika mesicu byly holt vyhradne nosenci, kocar vzal jak syn tak dcera na milost az ve "starsim veku", tak kolem roka. Jsem za to rada, me kocar vadi, zabira moc mista, musim koukat jaka je cesta, jestli hezky projedu, spatne se mi veze jednou rukou kocar a za druhou drzi starsi ditko... Bez nositek bych byla ztracena :slight_smile:
29. kvě 2014 ve 20:11  • Odpověz
S prvním synem jsem začala šátkem, který ale nesnášel. Pak jsem koupila babyvak, kde se mu jakžtakž líbilo,nakonec nosítko Alpino od Medley...pro druhého jsem rovnou pořídila Manducu a nosíme občas téměř od narození...hodí si hlavičku na prsa a okamžitě je tuhej :grinning:
29. kvě 2014 ve 20:18  • Odpověz
Stridame kocar a Manducu podle situace a nalady.Kocar ale predevsim na nakupy a Manducu hlavne na vylety, s ni jsou mnohem dobrodruznejsi :slight_smile:. Uz nosi i tatinek,takze se muzeme stridat, syn uz se pronese. Ted cekam na Skaldino, ktere Manducu vystrida. A u druheho ditka bych moc rada zkusila satek :slight_smile:.
29. kvě 2014 ve 20:49  • Odpověz
U prvního jsem si kupovala šátek, ale brzy jsem zjistila, že je nepraktický - když jsem potřebovala rychle vystoupit s malým z auta (když nás manžel třeba zavezl někam na autobus nebo tak), tak uvázat a dát do šátku správně dítě, to prostě nešlo hned. Navíc čím byl malý těžší, tak to bylo horší - na četná doporučení na internetu jsem zvolila šátek elastický. Bohužel mám pocit, že jak je dítě těžší, tak zdaleka nejde tak dobře dotáhnout (prostě se natahuje namísto dotahuje). U prvního dítěte jsem tak v půl roce přešla na nosítko (Kibi) a jsem maximálně spokojená. Druhý má takový reflux, že byl v šátku zatím jen asi 3x a z toho 2x blil (jak se mu zmáčkne bříško, tak mu to nedělá dobře). Raději ho zatím moc nenosím, dokud se to neupraví. Když se pohybuju poblitá doma, tak mi to nevadí, ale být poblitá na veřejnosti, z toho moc nadšená nejsem :slight_smile:.
30. kvě 2014 v 07:31  • Odpověz
u prvního dítěte sem nenosila ani v šátku ani v nosítku by ani skoro vubec v naruči,aby si nezvykl,po přečtení knihy concept kontinua jsem s šokem zjistila že máme absolutně špatně naučenou výchovu dětí a že nošení je absolutní přirozenost a jedine co znají z břicha chtějí i po porodu než poznají okolí jedině tak jsou děti spokojené a s tím spojený i psychický a fyziolog.růst
30. kvě 2014 ve 12:49  • Odpověz
Šátek, později i Ergo nosítko. Syn je hodně kontaktní, tak jsem hodně nosila a oba jsme spokojení :slight_smile: Vázání šátku je jednoduché. Učila jsem se doma, sama, z youtube nebo nosenideti.cz. Nosila jsem do roku a půl. Doma, venku. Ani nevím, jak bych doma uklidila a uvařila nebýt šátku :grinning: Manžel zvládl vázání taky na jedničku.
30. kvě 2014 ve 12:53  • Odpověz
U prvního miminka jsem si říkala, že žádné nosící potřeby nebudu využívat, že si budu užívat procházek s kočárkem, od mala jsem to měla strašně ráda vozit někomu miminko v kočárku a těšila se, až jednou budu vozit to své. Avšak máme pejska, který nerad chodí u kočárku a nejlépe je ho venčit v lese, který máme hned u baráku, jenže s kočárem to bylo občas velké zápolení a tak jsem začala přemýšlet, že přeci jen v nosítku by to bylo praktičtější a tak jsem po vybírání zvolila manducu. Šátek jsem ihned zavrhla, nedokázala jsem si představit, jak to budu motat. Zprvu se zdálo, že syn v ní bude brečet, ale jakmile jsem sešla schody, hezky usnul. Ale využívala jsem jen na ty krátké procházky s pejskem a zase ne tolik, jak jsem čekala. Pak jsem jej prodala, ale druhé mimi přišlo dřív než jsem původně myslela, takže představa jednoho divocha, psa a ještě kočáru byla nemyslitelná (chyběla by mi třetí ruka :wink: ), takže opět jsem si pořídila manducu, dcerku už jsem kvůli tomu venčení musela nosit od 1 měsíce a pokaždé byla spokojená. U ní jsem využila i párkrát doma, protože jako malé mimi byla hodně plačtivá, v postýlce vůbec nechtěla být. Jen mám trochu potíž, že mi docela při nošení bolí záda, přitom malá je stále drobek, má jen 7,30 kg.
30. kvě 2014 ve 14:26  • Odpověz
Nepoužívala jsem ani na jedno dítě. Neměla jsem potřebu. V kočárku byli hodní a nevztekali se a já neměla tu potřebu vláčet na sobě několik kilo navíc... :sweat_smile:
30. kvě 2014 v 18:39  • Odpověz
Dcerka (5 měsíců) miluje procházky v šátku, takže za poslední dva měsíce jsme vytáhli kočár jen jednou, s šátkem se všude dostaneme, autobus není problém, ani procházka v lese. Nedám dopustit na šátek. Když byla malinká, nosila jsem ji i doma, nádherně v šátku usínala :slight_smile:
30. kvě 2014 ve 21:02  • Odpověz
My milujeme i nošení, i kočárkování. Malý má 9,5 měsíce a podle typu aktivit volím jedno, nebo druhé. Manducu používám hlavně když jsme na místě, kde je třeba být potichu a zároveň jsou okolo k vidění zajímavé věci: výstava, kostel, svatba a podobně. Synáček je spokojený, že je u maminky, je mu pohodlně a přesto má výhled na všechno okolo. Ale když začne být ospalý a přetažený, nedokáže si v Manduce kvalitně odpočinout - sice po kňourání nějak usne, ale vzbudí ho každý můj malý pohyb, potí se a není mu pohodlně. To ho vždycky přestěhuju do kočárku a tam usne. Nemyslím si, že kočárkování je pro děti škodlivé a že to je separační pomůcka. Ať už je nosítko jakkoli kvalitní a ergonomické, můj syn je důkazem, že kvalitní odpočinek během několikahodinového nošení prostě neposkyte. Když byl malinký, tak při vkládání dokonce hrozně řval, sice pak usnul, ale když se probral a zjistil, že tam je zavřený, krve by se v něm nedořezal. :slight_smile: Takže já jsem pro oboje. Šátek nemám vyzkoušený, ale věřím, že je vynikající právě pro novorozence. Snad se odvážím to u druhátka zkusit. :slight_smile:
31. kvě 2014 v 19:50  • Odpověz
Tak syn nechcel byť v kočárku ani náhodou, lenže v tej dobe som okolo seba nemala nikoho, kto by mi s tým poradil. Takže sme von chodili len keď zaspal, alebo s manželom, aby sme mohli syna na striedačku poponášať. Keď som otehotnela druhý krát, tak som si hneď kúpila šátek, aby som sa stihla naučiť viazanie, než mi narastie brucho a šátek mi bude malý. Dcéru som do neho skúšala dávať od 3 mesiaca (až vtedy som dostala odvahu), ale stále plakala. Po mesiaci sme došli k tomu, že revala, len videla šátek. Tak som ho odložila. Von som ju vozila v kočiarku a tam sa jej páčilo, pretože sme na ňu so synom robili obličeje a ona sa smiala. Úprimne si ani nedokážem predstaviť, že by som s malou v šátku viazala synovi rozviazanú tkaničku, alebo do pridržovala na preliezačke... . Ale možno sa mi to ako problém len zdá.
31. kvě 2014 ve 21:26  • Odpověz
U dcery jsem žádné nositko neměla,a teď zpětně mě to celkem mrzíale je pravda že v kočárku byla spokojená,dobře se jí tam spalo,ale taky je pravda že jsme výlety atd. přizpůsobovali tomu aby se to dalo s kočárem.když byla větší pořídili jsme krosničku abychom mohli na hory.Když jsem teď čekala druhé mimi,začalo mi docházet,že kočárek(byť jsem se na ten nový těšila) je opravdu nepraktický,především když vidím dceru do školky,cvičení,hor jsme se taky úplně vzdát nechtěli....začala jsem uvažovat nad nošením...šátku jsem se trochu bála,manžel ho taky nechtěl,že ho sám neuváže...pořídili jsme nakonec nositko MeiTai a je to každodenní pomocník,malý ho miluje a je v něm rád,já mám volné ruce,přijde mi že je i mnohem klidnější:slight_smile:teď je synovi půl roku,nosím prakticky od 3týdnů,hlavně do té školky je to super a výletůna hory jsme už taky zvladli spoustu:slight_smile:jen manžel zatím nenosil,protožemu ho nechci půjčit:grinning:tak dobře se mi nosí:slight_smile: ale kočár samozřejmě používáme taky,hlavně na procházky a když chodíme s malou na hřiště:slight_smile:
Jen jediné co mě celkem mrzí je že jako vše pro děti je i nošení obrovský byznys a ty ceny především za doplňky jako třeba bunda na nošení jsou tak nesmyslně drahé.ale naučilajsem se objednávat ze zahraničí a bundu jsem si ušila sama:slight_smile:takže za nás Ave nosítka:grinning:
1. čer 2014 v 08:59  • Odpověz
Kočárek nám leží nevyužit,. Jednoznačně vede šátek, miminku se přizpůsobí mnohem lépe jak nosítko v kterém se až na pár vyjímek(didytai, storchenweige), nedosáhne správného zakulacení zádíček a správného podsazení. Složitá manipulace je jen zdání, chce to cvik aby to člověk dostal do ruky, ostatně jako spousty jiných věcí, a pak to jde i poslepu, není potřeba to hned vzdávat :wink:. Jsou šátky univerzální, které vydrží po celé šátkovací období, šátky vhodnější pro mimča nebo těžší děti (batoháky), šátky s příměsí. Na netu je spousta skupin a stránek kde se dá poradit s výběrem vhodného. Vlastním jich několik, různé délky, různé příměsy.
2. čer 2014 v 08:51  •  2 děti  • Odpověz
to nejde takle říct... prostě každé miminko je jiné .. já mám 3 syny...první šátkový, druhý nic a třetí kočárkový... všichni měli rádi něco jiného :slight_smile:
2. čer 2014 v 09:14  • Odpověz
autor
@ja.na81: Děkuji za komentář. Nosítka jedou. Dám Vám za pravdu, že vézt kočárek jednou rukou není hračka. Starší chodící dítě od mě většinou dostalo pokyn, že se má držet za kočárek, ale pak člověk musí mít oči jak ostříž, protože dítě rádo vyrazí za nějakým zajímavým objektem, ač ví, že nesmí.
2. čer 2014 v 11:15  • Odpověz
autor
@zana09: Máme rádi tatínky, kteří přiloží ruce k dílu, v tomto případě nosí dítě. Věřím, že od šátku neupustíte. Je tu spousta komentářů, které Vás jistě v tomto přesvědčení usvědčily.
2. čer 2014 v 11:21  • Odpověz
autor
@verdos: Jejda, to je nadělení. Taky bych nechtěla být mezi lidmi poblitá, ale spoluobčané snad mají pochopení a dříve nabídnou místo v dopravním prostředku. Ne, teď vážně. Všichni Vám držíme pěsti, že se to upraví a i druhé dítko odnosíte.
2. čer 2014 v 11:27  • Odpověz
autor
@svoba: Nepochybuji o tom, že tatínci zvládají i uvazovat šátky. Každopádně tomu Vašemu gratulujeme. Když si v dnešní době uvazují muži v létě šály a šátky okolo krku, co by si neuvázali i šátek s dítětem? Dítě jim udělá ještě větší parádu. :slight_smile:
2. čer 2014 v 11:36  • Odpověz
autor
@pavcza: Nedokážu Vám říct, co dělat a nedělat, když z nošení dítěte bolí záda. Všichni nesnesou stejnou zátěž a Vy se určitě taky nechcete odrovnat. Děti a celá rodina Vás moc potřebují. Obrátila bych se na lékaře pro radu. Navíc už tu jeden příspěvek byl, že maminku bolí z nošení dítěte záda. Myslete prosím i na sebe.
2. čer 2014 v 11:43  • Odpověz
autor
@marie_anna: Vždyť už tu máte dva palce nahoře. Vidítě, že i ostatní maminky Vám dávají za pravdu. Naštěstí nemá ve fóru nikdo potřebu moralizovat a z těch příspěvků nemám pocit, že by každý načetl knížku a podle toho nakoupil šátek, nosítko nebo všechno, v čem se nosit dá. Spíš to vyznívá tak, že nosítka apod. jsou pro maminky praktické. Kočár je na mnohých místech překážka a dvě volné ruce se vždycky hodí.
2. čer 2014 v 11:50  • Odpověz
autor
@jesterka01: Jj, dítě je obrovská investice. Každý se snaží udělat "byznys". Jestli jste tak šikovná, že si bundu ušijete sama, co by ne. Třeba se v tom jednou shlédnete a uděláte z toho vlastní "byznys". Jen v dobrém. :slight_smile:
Je super, že Vás děti neomezují v pohybu a našla jste si svou cestu...
2. čer 2014 ve 12:00  • Odpověz
autor
@terezas4: Hmm, zajímavý příspěvek. Děkuji za něj. Tak dalece to myslím nikdo nestudoval.
2. čer 2014 ve 12:03  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.