• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nosítko, šátek nebo nic? A co na to mimi?

(Zamčená)
4. června 2014 
@pinkorblue_marcela : to nebylo jako reakce na tohle fórum, napsala jsem to proto, že jsem se setkala s tím, že některé maminky používající pouze šátky a nosítka zároveň kritizují kočárek jako nevhodný pro emocionální komfort dítěte. :slight_smile: Tak jsem chtěla přispět s opačnou zkušeností.
2. čer 2014 v 16:12  • Odpověz
já jsem před porodem automaticky koupila kočárek.Má to určitě své výhody,hlavně když jdu na nákup,tak nemusím nákup tahat v rukách :slight_smile: Nosítko jsem pořídila,když byl malému necelý rok a jsem za něho moc ráda.Nyní kočár používám,když je dlouhá cesta nebo bude malý spát.V nosítku sice usne také,ale je zvyklý na svůj klid a já bych asi jen seděla a ani nedutala,abych ho nevzbudila :slight_smile: nosítko je super,syn už chodí,takže kousek popojde,kousek ho ponesu a nemusím táhnout kočár a u toho nahánět malého a mužů s ním třeba do lesa,kam by kočár nemohl.Když jsi vzpomenu,jak jsem se s ním natahala a jak mě z malého bolela záda,tak si nadávám,že jsem ho nepořídila dřív.Na druhé pořídím asi i šátek,je to velká pomoc :slight_smile:
2. čer 2014 ve 20:44  • Odpověz
Vyzkoušela jsem babyvak, šátek i ergonomické nosítko. Babyvak jsem měla u prvního dítěte, měla jsem strach, že bych neuměla šátek uvázat, ale na mé záda nebyl babyvak ideální. Přesto byl občas dobrým pomocníkem. Před porodem druhého dítka jsem měla možnost si vyzkoušet vázání šátku, zjistila jsem, že to zvládnu a šátek koupila. Využívali jsme jej na cestách i doma, když bylo miminko neklidné. Párkrát jsem jej uvázala i na manžela. U třetího dítka jsem si půjčila manducu a zjistila, že je pohodlnější jak šátek. Rychlejší nasazení, nikde mi nezavazí uzel, nic netahám po zemi. Takže jsem koupila svoje nosítko (Ergo), prcek se začal plazit bleskovou rychlostí k tomu, kdo jej zrovna vytahuje a nošení si opravdu užívá. Velkým kladem je, že nosítko používá sám od sebe i manžel, umí si jej sám nasadit a na prcka úžasně funguje. Ale vše mám jen jako doplňek ke kočárku.
2. čer 2014 ve 21:03  • Odpověz
diskusi jsem celou nepročítala, ale reaguji na uvodní příspěvek: párkrát jsme v nouzi vzali miminko do nosítka (babybjorn one -ergonomické) - kromě spocené maminky i miminka (ikdyž byla zima) to docela šlo, ted když má 10kg moje záda by mi daly košem ho ještě nosit v nosítku. Zkusili jsme na zádech ale neni to ono, kočárek je prostě pohodlnější. Emocionálně nestrádá z nedostatku nošení :slight_smile:
jo a nosítko ještě používám při luxování (mladej řve).
2. čer 2014 ve 21:22  • Odpověz
Mam 2 mesice stare mimi a satek asi tri nedele. Hojne vyuzivam oboji, kazde ma sve vyhody. Satek v tom, ze jsme s miminkem spolu, dojdem pohodlne nakoupit i do obchodu se schody a uzkymi ulickami mezi regaly, pohodlne se cestuje vlakem i autobusem, jezdi na vylety. Kocarek miminku umoznuje volny pohyb, ve vedrech je skvele, ze nas nehreje jeste satek, do kocarku dam mraky veci a nemusim s batohem. Takze pro nas je nejlepsi varianta mit oboji a podle situace stridat.
3. čer 2014 v 07:21  • Odpověz
autor
@lomanta: Díky i za Vaši zkušenost. Chápu Vaše obavy, že byste byla s mimi potichounku, abyste ho nevzbudila, ale občas mám pocit, že se to v některých domácnostech přehání. Nic proti Vám. Taky spím, když vedle mě někdo chrápe. :confused: Člověk to vyfiltruje jako "známý" hluk a potlačí to. Ale chápu, že u mimi je to jiné. Ukňourané, utahané dítě domácí atmosféře taky nepřidá.
3. čer 2014 v 09:11  • Odpověz
autor
@zuzkasim: Tak toto mě dostalo: "....prcek se začal plazit bleskovou rychlostí k tomu, kdo jej zrovna vytahuje a nošení si opravdu užívá." Děti jsou nejchytřejší. :slight_smile:
3. čer 2014 v 09:14  • Odpověz
autor
@eldrag: Prima příspěvěk. Bodejť by neřval, když nemůže mámě pomoct při luxování. Ještě pár kil navíc a může chytit vysavač sám. Jak jedna moje kamarádky u fotky jejího syna s vysavačem napsala: "Proutek je třeba ohýbat, dokud je mladý..."
3. čer 2014 v 09:38  • Odpověz
@pinkorblue_marcela to samozřejmě planuji zapřahnou ho do domácnosti jen co to pujde. Zatim mi pomaha jen s količkama na prádlo a ponožkama :D
3. čer 2014 v 11:35  • Odpověz
nejde mi z mobilu odpoved... Já už nemám malé mimi:slight_smile: mám 14 měs. kluka.Kdyby byl zvyklý,tak to neřeším,ale on je zvyklý spát doma v posteli,i v kočarku mi spí daleko míň.nosítko doma nepoužívám,všude si dojde,mám ho na ven a právě že není zvyklý spát takhle za pohybu.A rozhodně doma absolutní klid nemá:slight_smile:
3. čer 2014 ve 13:23  • Odpověz
autor
@lomanta: Aha, já si tu původní zprávu přečetla moc rychle. Teď vidím, že se to vztahuje na spaní v nosítku za chůze a ne na spaní doma v postýlce v absolutním tichu. Díky za upozornění a napravení mé chyby.
3. čer 2014 v 16:52  • Odpověz
S prvním synkem jsem neměla problém - zlaté kočárkové dítě :slight_smile: Druhý synek je vyloženě tahací dítě :frowning2: Ach moje ruce :confounded: Dlouho jsem se bránila šátku, přišlo mi to strašně složité. Vyzkoušela jsem různá nosítka, syn už má rok a přes 10 kilo, takže připadá v úvahu jen nošení na zádech (na nošení ve předu už je těžký). Ale v nosítku se mu moc nelíbilo - připadalo mi, že má špatný výhled. Nakonec mi známá půjčila šátek - ukázala docela rychlý a jednoduchý úvaz - batoh na záda .... Syn spokojený, krásně vidí, složitého na tom nic není - prostě šup rup :slight_smile: a hlavně MAMINKA je také spokojená :sunglasses: No a na rychlé poponášení používám ringsling - také super věcička!!
3. čer 2014 v 18:15  • Odpověz
autor
@sasarka: Klobouk dolů, že ho ještě nosíte. Přes 10 kilo není málo. Ale jestli to Vám oběma vyhovuje, proč ne. :slight_smile:
4. čer 2014 v 09:26  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.