• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nova vakcina proti pneumokokovi - dite jako objekt vyzkumu

(Zamčená)
23. února 2010 
Ahoj maminy,
doktorka mi pro mladsiho syna nabidla ucast na vyzkumu nove vakciny proti pneumokokovi (10 valentni) + dvema kmenum haemophila. je to posledni faze testovani vakciny a je urcena pro deti 12-23 mesicu, zdrave, bez reakci na ockovani a bez alergii. malej by dostal dve davky toho ockovani.
nejvetsi zapor je teda, ze to samozrejme neni jeste schvalene SUKL (ale to si rikam, ze na nekom to vyzkouset musi) a druhe minus, ze by malej po kazde ockovaci latce musel podstoupit dva odbery krve, aby zjistili tvorbu protilatek atd. ja bych musela tyden po kazde davce zapisovat teploty a reakce maleho. jinak nic, plus je teda ze je to zadarmo a navic by jsme dostali 5 tis. za ucast.
ja jsem pro "pokrok" takze jsem spis rozhodnuta do toho jit, kdyby nova vakcina zachranila jedineho caparta bylo by to super :slight_smile:

mate nekdo zkusenosti z podobnym testovanim at uz vakcin nebo primo leku??
17. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz
nam to nabizela doktorka (zijeme v zahranici), pry nejnovejsi ockovani, ale neproplaci to tady pojistovna, je to nadstandart. proto se divim, ze je to jako jeste ve vyzkumu.
17. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz
autor
no ja si cetla ten papir a prave si myslim, ze jinde v evrope uz to ockuji, ale tady se to musi schvalit extra. proto bych se toho ani tolik nebala
17. únor 2010 ve 12:33  • Odpověz
a nemas strach ze to malymu ublizi :sweat_smile: ja bych mela.. pro pokrok jsme taky, zachranu deti urcite ale svy dite bych kvuli tomu neriskla :sweat_smile:
17. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz
Jestli už tím jinde ve světě normálně očkují a vše funguje tak, jak má, tak bych do toho šla.. :slight_smile:
17. únor 2010 ve 12:36  • Odpověz
Ahoj, tak my jsme zase se synem byli ve výzkumu na meningokokovou vakcínu. Zdarma jsme k tomu dostali Prevenar a také nám uhradí nějaké peníze. Nám to doktorka vysvětlila a protože jsem znala hodně maminek, které se toho zúčatnili, tak jsem do toho šla.
17. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz
autor
berusko: no to je prave to dilema, taky si rikam at se to vyzkousi radsi na jinych detech, ze... snad to ale probehne ok
17. únor 2010 ve 12:58  • Odpověz
vis co to nikdy nevis jakou na to muze mit reakci a co si pak na kom vezmes, je to na tve riziko ne :confused: nevim jestli to za to stoji :confounded:
17. únor 2010 ve 13:07  • Odpověz
Reakci může mít děcko na jakoukoliv vakcínu - a pokud už je výzkum té vakcíny tak daleko, že ji testují už na zdravých dětech (nebo už s ní jinde v Evropě dokonce očkují), tak je tam to riziko srovnatelné s jinými.
Osobně bych do toho ale šla pouze v případě, že bych byla rozhodlá dítě proti těm pneumokokům stejně naočkovat.
Jestliže bych ale za normálních okolností proti pneumokokům očkovat nechtěla (což je můj případ), tak bych do toho nešla, přestože by to bylo zdarma. Já ale zas nejsem zastáncem toho, abych nechala své děti oočkovat proti všemu, co existuje, když si nemyslím, že je to potřebné.
17. únor 2010 ve 14:19  • Odpověz
Moje neterinka chytla pred vanocemi pneumokoka a trnuli nekolik dnu hruzou v nemocnici, byla ve velmi vaznem stavu. Jsou ji ctyri roky. Svagrova rikala, ze kdyby si mohla vybrat toto, nebo ockovani, stokrat radsi by nechala malou naockovat....
My jsme v Anglii a pneumokoka mame mezi zakladnim ockovanim, dostavaji ho vsechny deti, i my uz jsme naockovani, takze bych se toho nebala a sla bych do toho.
17. únor 2010 v 15:26  • Odpověz
Kirkee, ale ani to očkování nikdy není stoprocentní - je jen proti některým druhům pneumokoků... Je určitě třeba zvážit jak je to dítě staré, jestli třeba někdo v rodině trpí nebo trpěl na záněty středního ucha, jestli nemá nějaké jinší onemocnění a hlavně jestli půjde od mala do dětského kolektivu...nemůžeš to takhle brát. Co ty víš, třeba mohla mít nějakou špatnou reakci na tu vakcínu a mohla skončit v nemocnici kvůli tomu....A pak by si švagrová taky mohla říkat kdyby...
17. únor 2010 v 15:43  • Odpověz
Je ale nezvratny fakt, ze diky ockovani uplne, nebo skoro uplne, vymizely mnohe smrtelne nemoci, na ktere drive spousta deti umiralo. Pred nejakymi sto, stopadesati lety skoro nebyla rodina, aby v ni nejake dite neumrelo.
Mozna by k tomu chtelo take osobne trochu prispet, nez jen se spolehat, ze prave moje dite zadnou nemoc nechyti, kdyz vsichni ostatni okolo budou naockovani....
17. únor 2010 v 18:22  • Odpověz
aj moj syn je zaockovany a ziadne problemy.
17. únor 2010 v 18:48  • Odpověz
moje mala je naockovana proti pneumokovi, ale doktorka mi nabizela, ze je mozne ted ockovat i to nove, musime si to ale sami zaplatit, hrazeno je pouze to prvni pneumokokove (prevenar). to nove je proti vice druhum pneumokoka.
uz se to tu normalne ockuje, hrazene pojistovnou je pouze to puvodni, to nove proti 12 kmenum je nadstandart. (Rakousko)
17. únor 2010 v 19:01  • Odpověz
a jeste neco, trosku mimo tema. tady uz se neockuje proti tbc, pry ta rizika a negativa prevazuji nad pozitivy. to same v nemecku. ptala jsem se nasi doktorky, jestli by nam to presto nenaockovala a ona kategoricky odmitla, ze toto si na triko nevezme!! a byla uplne paf, ze v cr to detem jeste pichaji!! takze jake ockovani ano nebo ne, na tom se neshodnou ani lekari, v kazde zemi tvrdi neco jineho.
17. únor 2010 v 19:11  • Odpověz
Kirkee - ono to není tak nezvratné. Existují studie, které naznačují velmi významný pokles nemocí už před zavedením plošného očkování. Proto je kolem očkování tolik otázek a není zcela jisté, jestli je opravdu tak samospásné, jak se tvrdí.

Moravanka - ano, pokud vím, tak v okolních zemích je očkování proti TBC dokonce ZAKÁZANÉ. Takže není ani mezi volitelným očkováním, ale prostě se očkovat NESMÍ!!! To taky o něčem vypovídá... Já osobně jsem po přečtení spousty informací tak trochu ztratila o očkování iluze, dříve jsem taky věřila, že je to bůhvíjak prospěšné, dneska si tím už nejsem vůbec jistá.
17. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
Při očkování proti pneumokoku může být reakce stejná, jako by ho dítko chytlo.
Zrovna jako očkování proti TBC - Dr. nechtěla začít očkovat hexa, že se jí nelíbila jizva na ramínku a prý kdyby to nebylo v pořádku a očkovala, tak mimi chytne tuberu :frowning2:
Takže ani já ze všech těch očkování nejsem dvakrát nadšená :confounded:
17. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz
autor
holky holky, nejak se nam to tema zvrhava do polohy, zda ockovani obecne ano ci ne? prosila bych spis o zkusenosti vase (nebo vasich znamych) s ucasti na testech ockovacich latek nebo primo leku. diky :wink:
17. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz
Pavlicka - a jak se jmenuje ta nová vakcína?
17. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz
autor
samozřejmě se ještě nijak nejmenuje má číslo: 2189242A a na trh to uvede Glaxo Smith Kline, co jsem pochopila, tak je to rozšířený Synflorix
17. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz
To už je těch synflorixů a prevenarů nějak moc, ne? :grinning: Nám také Dr. nabízela nějaký nový, ale o testech nic neříkala...
17. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz
tady se pouziva (od zari 2009) ockovaci latka od firmy wyeth/pfizer, je to proti 13 druhum pneumokoku, ta latka od britske firmy glaxo smith kline, je proti deseti kmenum, ale ta se tu nepouziva.
17. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz
Pavlicka - to se mi nezdá, protože už Synflorix, který je na trhu, je proti 10 kmenům. Takže v čem by to bylo vylepšení? Jedině o ten haemophilus. Prevenar je původní proti 7 kmenům, nový proti 13 (a ten by snad prý už měl být na trhu). Tak proto jsem se ptala :wink: Já bych do toho asi nešla, je k tomu málo informací. Jestli se to už očkuje jinde, jak jsi psala, tak to alespoň v těch jiných státech musí mít nějaký název - podle toho by se dalo něco alespoň odvodit, ale takhle :confounded:
17. únor 2010 ve 22:18  • Odpověz
trosku jsem pohledala na internete na nemeckych strankach, jmenuje se to prevenar13. teda to, co se ockuje u nas.
17. únor 2010 ve 22:24  • Odpověz
pavlicka - taky jsem se s Eli zúčastnila (vlastně pořád trvá) takové studie - byla na meningokoka B - dostali jsme k tomu zdarma Prevenar a něco nám uhradili - kolik to přesně bylo si už nepamatuju - začínali jsme, když E. byli tři měsíce - musím za sebe říct, že už bych do toho znovu nešla - reakce po očkování neměla teda žádný - snad jednou víc nateklou nohu, nebo max 24 hod teplotu...ale mě nejvíc vadili ty odběry krve - už nevím, kolik jich bylo, snad 4...hrůza,málem jsem se u toho složila.....ten týden, co jsem potom musela zapisovat každou hloupost - vyrážku,pupínek,....navíc když mezitím chytla nějakou nemoc a potřebovali se nasadit ATB tak naše mudra dlouho předlouho musela zjiš´tovat,vytelfonovávat a řešit zda vůbec ano a který a tak....toť můj názor, ale třeba kolegyně z "regionů" si neztěžovala a taky měla malou v té studii.....
17. únor 2010 ve 22:28  • Odpověz
testovani bych se teda neucastnila, ale ten prevenar13 asi dame, eu uz tomu dala zelenou a uz se to tady ockuje. ted mi manzel rikal, ze my to budeme mit zadarmo, jsme rizikova skupina, mala se narodila o 4 tydny driv.
ale testovat neco na mem diteti, nikdy. bych to nedelala ani na sobe.
17. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz
nám ta studie byla vysvětlená tak, že vakcína je už otestovaná, teď pouze na různých "typech" dětí dozkoumávají vedlejší účinky apod....nebo jestli vůbec dítě vytvoří po očkování protilátky....nevím jak to líp popsat
17. únor 2010 ve 22:38  • Odpověz
V žádném případě!
17. únor 2010 ve 22:48  •  3 děti  • Odpověz
Tak do toho bych nešla :sweat_smile: na mým dítěti se žádný výzkum dělat nebude. Možná tak kdyby šlo o nový šampón nebo něco takového, ale vakcínu ani náhodou.
17. únor 2010 ve 23:40  • Odpověz
já bych teda svoje dítě nechtěla použít jako vzorek na výzkum *nějaké* byť už kdekoli ozkoušené vakcíně...brrr...úplně mi naskočila husí kůže tak jsem asi husa :pensive:
17. únor 2010 ve 23:45  • Odpověz
Já taky v žádném případě, příčí se mi i to povinné :angry:
17. únor 2010 ve 23:53  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.