• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Verča tak to je prima :wink: :slight_smile:
13. únor 2008 v 19:17  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se jdu pochlubit. Včera jsme byli s manžou v Praze na velkém ultrazvuku v Pronatalu a vše je v pořádku. Všechny rozměry i tělesné funkce mimča jsou O.K. Taky jsme se konečně dozvěděli pohlaví. Budeme mít chlapečka Ondráška. Zvlášť manželova část rodiny tuto zprávu uvítala, protože v rodině mají samé holky a manža je vlastně poslední člověk mužského pohlaví, který se jim v rodině narodil (což je už skoro 30 let). Takže včera přijeli tchánovci a byla velká oslava s panákama. Já jsem taky strašně ráda, že to bude chlapeček. Od začátku těhu jsem se na něj cítila a všem jsem to i říkala a psala to i tady na koníkovi, že to určitě bude chlapeček. No doufám, že se nám příští rok podaří jako Magdě ještě holčička a budeme mít páreček. To by bylo prima. :slight_smile:
14. únor 2008 v 11:56  • Odpověz
mat, tak to gratuluju k chlapečkovi :slight_smile: :slight_smile:

Manžel půjde do Nymburka na alergologii do Železniční polikliniky...jen se chci zeptat, kde to tam přesně je, je to někde jak je finanční úřad?? Moc se tam zatím nevyznáme :wink:
14. únor 2008 ve 13:54  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Leni srdčne gratulujem k dobrým výsledkom ko. a k Ondráškovi :wink:
Soni žel. poliklinika je naproti nemocnici skoro :wink:
14. únor 2008 ve 14:47  • Odpověz
Holky, děkuji za gratulace. Anička má pravdu. Železniční poliklinika je naproti nemocnici a je to i vedle finančáku (ve stejném parku)- tedy pokud ten finančák někam nepřestěhovali.
14. únor 2008 v 15:09  • Odpověz
Leni nie stále je tam myslím :wink:
Tak bude v rodine konečne kluk, to musela byť radosť, čo? :slight_smile:
14. únor 2008 v 15:32  • Odpověz
Tak já asi vím, asi jsme to teda minule viděli, když jsme byli na finančáku. Tak díky :grinning:
14. únor 2008 v 16:33  • Odpověz
Soni tak to už potrafíte ako nič :wink:
14. únor 2008 v 19:18  • Odpověz
Tak to je super... Aničko, co že nechodíš na beremko do "82" :grinning:
14. únor 2008 v 19:36  • Odpověz
Soni to som osuda čo?? :grinning: Som rada že momentálne stíham MK :wink:
14. únor 2008 v 19:39  • Odpověz
autor
Leni, taky moc gratuluju k chlapečkovi. Ondra je hezký jméno. Taky jsme nad ním uvažovali. A kde budeš chtít rodit, v Nymburce?
14. únor 2008 ve 20:35  • Odpověz
leni, gratuluju k ondráškovi a ke zdravíčku miminka. teď už si to budete jenom užívat až do porodu :wink: . a po porodu ještě víc :slight_smile: . taky bychom chtěli mít páreček. ikdyž všechno má své výhody i nevýhody. u stejného pohlaví dětí se líp plánuje program. u párečku musí člověk vymýšlet, aby to bavilo i holčičku i chlapečka :sweat_smile: .

jinak vám musím říct, že už si pomalu ale jistě začínáme rozmazlovat naši holčičku. resp. ona si nás nasměrovala, kam chtěla. tak jsem dnes dopoledne zahájila výchovný proces. chtěla jsem až po šestinedělí, ale nešlo to jinak. naučila se nám usínat v náručí a ne samostatně. a aby to ještě vylepšila, tak si poroučela, jestli můžeme sedět nebo chodit nebo houpat do leva a kolikrát apod. dneska jsem to začala odnaučovat. ve mně se to mlátí, protože nechci rozcapenečka, ale zase nechci, aby si myslela, že ji nemám ráda ...... za dnešní den máme první pokrok - je moc ráda, že se chová a už si nevymýšlí hejblata. tímhle tempem by už zase zítra mohla usínat sama :wink: .

bielanevesta, s dítkem už se internet stíhá hůř, že? :wink: :grinning:
15. únor 2008 ve 13:49  • Odpověz
verco, taky si řikám, že doufám, že my nebudem otroky pro naše dítě...to má ségra a je to děsný...
A jak ti spinká malá?? Je vše OK?
15. únor 2008 ve 20:10  • Odpověz
Ahojda :slight_smile: Verča tak-tak treba detičky už trošku usmerňovať :wink: Njn s mimčom to nie je aké bývalo, ale už by som teda ten čes nevrátila za nič na svete :wink:
15. únor 2008 ve 21:10  • Odpověz
Mně přijde, že některé maminy tady sedí docela dost, že si řikám, že snad ty děti ani nemají...
A jak budete trávit neděli, maminy? :grinning: :grinning:
17. únor 2008 v 09:52  • Odpověz
Ahojda holky :dizzy_face:
18. únor 2008 v 11:38  • Odpověz
autor
Ahojky, jak se máte holky při pondělku?
18. únor 2008 ve 14:01  • Odpověz
Ahoj Magdi,

mám se moc dobře. Udělala jsem si dnes radost. Když jsem jela z kontroly od doktorky do práce, tak jsem se stavila v jednom obchůdku, kde mají mimo jiné dětské oblečení za velmi přijatelné ceny a jak jsme se minulý týden dozvěděli pohlaví mimča, tak už vím, na jaké barvy oblečení se více zaměřovat, tak jsem zkoupila skoro celý obchod. Koupila jsem dupačky, pyžámka, body, trička, v modré, zelené, šedivé a oranžové barvě a v různých velikostech. Je to fungl nové a za cca 20 kusů oblečení jsem tam nechala jen něco kolem 500 Kč. Tak jsem ráda, že jsem na ten obchod narazila a že se nám rozšiřuje výbavička. To už jsem takhle před 14 dny s manžou v Centru Černý Most narazila na výrazné slevy dětského oblečení (kus byl za 30-50 Kč), takže máme výbavičku pro mimčo pořízenou za velmi příjemné ceny a je to všechno nové. Doma máme ještě spoustu oblečení po manželovi a švagrové, takže myslm, že brzy bude výbavička kompletní.

Jinak Magdi, rodit budu v Nymburce. Minulý týden byl na www.nymbursky.denik.cz on-line rozhovor s primářem gynekologicko-porodnického oddělení MUDr. Tomanem, tak jsem se ho taky zeptala, na co jsem chtěla a zjistila jsem tam spoustu užitečných informací a současném stavu v Nymburské nemocnici. Jsem rozhodnutá rodit právě tam. :wink:
18. únor 2008 ve 14:19  • Odpověz
Leni tak to je super, že ste tak pekne nakúpili :dizzy_face: A čo si sa od mudr. Tomana dozvedela?
Možeš to prosím napísať buď sem alebo do diskusii o porodnici :wink: Ak budeš mať čas, ďakujem
18. únor 2008 ve 20:25  • Odpověz
Krásne ránko prajem :slight_smile:
19. únor 2008 v 08:13  • Odpověz
Ani, no většinou se v té diskuzi ženy ptaly, zda je nutné se v porodnici předem registrovat, zda je možné si prostory porodnice předem prohlédnout, kolik doktorů je v současné době na gyn.-porodnickém oddělení v Nymburce, jestli se bude oddělení vybavovat novou technikou, no a já jsem se mimo jiné zeptala, zda jsou v Nymburce připraveny na to, že by u nich rodila žena s nějakou vrozenou vadou. Já mám totiž vrozenou srdeční vadu ( i když nevýznamnou, nikdy jsem nebyla na žádné operaci, neberu žádné léky, normálně jsem vždy chodila do školy, do práce, sportovala apod.), ale i přesto mi v těhotenství věnují trochu zvýšenou péči a budu muset na vyšetření ke kardiologovi, který mi sdělí, zda budu moci rodit normálně nebo je nutný císař. Moje kardioložka už mi sdělila před dvěma lety, že není problém, abych rodila normálně, ale to bude záviset na aktuální situaci. Každopádně mám k Tomanovi nebo některému z jeho kolegů přijít předem a domluvíme se na způsobu porodu a dalších věcech, aby se něco nezanedbalo.

No a pak se v diskuzi ženy ptaly také na takové konkrétnější věci - např. jak si mají lehnout ve vyšším stadiu těhotenství, aby se dobře vyspaly, jak je to s očkováním proti rakovině děložního čípku u mladých dívek, proč se provádí v Nymburce stále tzv. tripple testy, které vykazují vysokou falešnou pozitivitu a pak spousta žen kvůli tomu musí na amniocyntézu, přesto, že se pak zjistí, že je vše v pořádku - a proč se tedy nepoužívá nová metoda tzv. NT screeningu, který už je dostupný ve větších městech a který je mnohem spolehlivější. Já jsem vzhledem k tomu, že mám doktorku v Praze, ten NT screening podstoupila a jsem za to ráda. V podstatě se jedná o kombinaci výsledků krevních testů a ultrazvuku v 11.-13.tt, kde se zjišťují vývojové vady (jde o tzv. projasnění šíje). Výsledek je k dispozici hned po vyšetření, takže se žena nemusí zbytečně několik týdnů strachovat, jak vyšetření dopadlo jako u tripple testů a navíc spolehlivost této metody je mnohem vyšší než u tripple testů. No a MUDr. Toman sdělil, že na zavedení této metody v Nymburce se již pracuje a v nejbližší době by měla být tato metoda dostupná i v Nymburce.

Jinak v diskuzi zaznělo, že v současnosti jsou v nemocnici na gynekologii zaměstnáni na plný úvazek 4 doktoři a několik externistů, porodnice bude i letos fungovat dál, a začíná se pracovat na zlepšení interieru porodnice, aby neměla takový "komunistický, starý a ošuntělý" vzhled a aby tam ženám bylo příjemně.
19. únor 2008 v 08:32  • Odpověz
O dětských sestrách tam nič nebolo?
19. únor 2008 v 08:59  • Odpověz
autor
ahoj holky, já jsem rodila v Nymburce před dvěma roky a bylo to prima. Dělali mi císaře a sestřičky byly prostě super. Pomohly mi s malým, dost se mi věnovaly, protože se malej nechtěl přisát. Myslím si, že od té doby se sestry nezměnily.
19. únor 2008 ve 12:49  • Odpověz
Ja práve skúsenosť s detskými sestrami nemám bohvieakú, moc mi nepomohli...Keby Natálka nebola šikulka a nechcela ťahať a mne sa mlieko samé nezačalo tvoriť tak je malá na Sunare :angry: A to nehovorím, že mi nič nevysvetlili čo s a týka prebaľovania a iných vecí okolo mimča :angry: Na všetko som musela prísť sama............Takže ak tam nebudú meniť sestry tak do NBK viac nejdem
19. únor 2008 ve 21:52  • Odpověz
Myslela som detské, PA boli všetky super
19. únor 2008 ve 21:56  • Odpověz
Dobré ránko prajem všetkým :wink: :slight_smile:
20. únor 2008 v 06:44  • Odpověz
autor
Hezké dopoledne všem :slight_smile:
20. únor 2008 v 09:54  • Odpověz
Ahoj Magdi :slight_smile:
20. únor 2008 v 10:36  • Odpověz
autor
Ahoj, jak se máš? A co Natálka? Můj Vojtíšek zítra slaví 2. narozeniny, ale budeme to slavit až o víkendu.
20. únor 2008 v 10:48  • Odpověz
Magdi tak to je už Vojítšek veĺký kluk :slight_smile: To musíte poriadne osláviť :wink:
Natálak práve chrní, dnes má kecavú náladu :grinning:
20. únor 2008 v 10:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.