• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahoj Ani, mám se dobře, ale jsem nějaká unavená, tak skoro celý den relaxuju. Včera jsem byla celý den v Praze v práci. Dodělávám, co se dá, vyklízím kancelář apod., tak jsem domu přijela až v sedm večer a dnes se snažím raději odpočívat. Jen jsem myla nádobí a sporák, zašila jsem manželovi knoflík u košile a díru v kalhotech. Taky jsem zašla s manžou na oběd k vodárně. Je tam krásné posezení venku, tak jsme měli prima oběd. Teď se chystám na chvíli na zahradu. Chci vyplít dva malé záhonky a teď už tam nebude takové parno jako v poledne.
15. kvě 2008 v 15:58  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Ty jo nejak je tu pusto prázdno :sweat_smile: Ale pri tom počásku sa ani nedivím :slight_smile:
16. kvě 2008 v 07:22  • Odpověz
Ahojky,

dodatečně gratuluji k novému človíčkovi v naší skupině :slight_smile:

Já byla včera na prvním těhu cvičení - teda spíš přednášce a jsem z toho nějak mimo.... Hlavně jsem zjistila že už jsem tam měla dávno asi chodit :frowning2:
No snad nic nezameškám. Dnes se chystám na nákupy a tím už pomalu finišuji s přípravama na mimíska....
16. kvě 2008 v 09:59  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Ahojky Ani,
a kdepak jsi stala pri tom plavani?
16. kvě 2008 ve 13:02  • Odpověz
Ahojky Eru :wink: No kde, oproti kostolu naproti tomu akoby som to nazvala, kopček :sweat_smile:
16. kvě 2008 ve 13:48  • Odpověz
ajajaj, tak tam je to spatne, a uz jsi byla kvuli te pokute? nevysvetlila jsi jim to?
16. kvě 2008 v 19:37  • Odpověz
ahoj holky, tak vás jdu ještě pozdravit při neděli...v pátek a sobotu jsem byla u našich a pomáhala jim, a včera večer jsem dorazila dom a dneska jsme s manžílkem byli doma, stejně bylo hnusně, tak jsme koukali na filmy a tak :slight_smile: A teď půjdu dva dny do práce, tak snad to brzy uteče...
18. kvě 2008 ve 22:06  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak jak se všechny máte? Já si teď užívám siestu, oba broučkové spinkají. No nádhera!!!! Jinak to docela jde. Myslela jsem si, že ty začátky budou horší. No nesmím to zakřiknout. Vojtíšek je božskej. Pořád chce chovat Kačenku a chce k ní do postýlky. Tak ho tam dám na chvíli, samozřejmě pod dohledem, a on je moc šťastnej, že vedle ní může ležet.
20. kvě 2008 ve 12:26  • Odpověz
Ahojky holky, ešte predtým ako pojdem spať by som vás veeeeeeeeeeeeeeeeľmi chcela poprosiť o hlasovanie na toto video, je to červencová holka koníkajda s dcérkou Andrejkou, sú na druhom mieste, stačí už len pár hlasov a predbehneme Možete poprosiť aj známych?? Ďakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem
http://www.hamanektv.cz/cs/soutezni-videa/157-obrazek/
20. kvě 2008 ve 23:07  • Odpověz
odhlasováno :slight_smile:
20. kvě 2008 ve 23:13  • Odpověz
autor
také odhlasováno :grinning:
21. kvě 2008 v 11:09  • Odpověz
Pěkné poledne přeji...tak jsem měla takové tušení, tak jsem si dělala včera i dnes test a on vyšel pozitivní...no já jsem teda z toho docela v šoku...že to šlo tak rychle...ale k doktorce mám přijít až asi 9.6., aby bylo kdyžtak na UTZ něco vidět... :dizzy_face: :astonished:
21. kvě 2008 ve 12:11  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: nešiel nám od rána net tak píšem až teraz..
Soni super správička hneď som ti jukla do albíčka a myslím že je to jasné :wink: :slight_smile:
Magdi tak to je super že Vojtíšek tak krásne prijal malú :slight_smile:
21. kvě 2008 ve 12:15  • Odpověz
Jééé Soni, to je super zprávička. Moc gratuluju. Jsem ráda, že Vám to vyšlo stejně rychle jako nám a moc ses s čekáním na mimčo netrápila. Tak to už se těším až budeme příští rok všechny vozit kočárky spolu.

A jak tak koukám, Anička už je opět snažilka. Tak držím palce, ať to také vyjde brzy. Taky s manžou plánujeme děti takhle brzy po sobě. :wink:
21. kvě 2008 ve 13:46  • Odpověz
autor
Soni, super zpráva :grinning:
Teda to bude dětí, jako smetí :wink:
21. kvě 2008 v 16:26  • Odpověz
díky holky...příští léto budem vozit všechny :grinning:
21. kvě 2008 v 17:19  • Odpověz
Jj holky za rok všetky s kočíkmi :slight_smile:
21. kvě 2008 ve 22:11  • Odpověz
Ahoj,
Sonisek - velikanská gratulace a Aničce držíme palečky.... Já se právě dozvěděla, že švára čekají také druhé, to bude dětí jako smetí :grinning:
Mat - chtěla jsem se optat - kde budeš rodit?
22. kvě 2008 v 08:17  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Ahojky :slight_smile: no snáď sa podarí :dizzy_face:
22. kvě 2008 v 10:04  • Odpověz
michele, díky :slight_smile:

Aničko, jak dlouho jste čekali na Natálku?? Tak třeba druhé bude cobydup...mohla bys hned, abychom byly spolu v porodnici :grinning:
22. kvě 2008 v 11:08  • Odpověz
Soni to by bolo super :dizzy_face: Naty sa nám podarila za 5 mesiacov...noak nepočítam márne čakanie bez MS do vyvolávačky tak hneď :grinning:
22. kvě 2008 v 11:09  • Odpověz
Soni a kedy ti podĺa MS vychádza TP?
22. kvě 2008 v 11:12  • Odpověz
podle MS vychází myslím na 26. leden :slight_smile: Podle početí by to mělo být až 4.2.
22. kvě 2008 v 11:38  • Odpověz
ahojky,
michele13: Rodit budu v Nymburce. Vím, že váháš mezi Prahou a Nymburkem. Taky jsem dlouho volila mezi těmito variantami už i vzhledem k tomu, že pocházím z Prahy, mám tam rodiče a práci. Ale jsem už dávno rozhodnuta pro Nymburk. V Praze mi vadí ta anonymita. Přistupují k tobě jako k dalšímu kusu, neznají Tě jménem a je tam děsně narváno. U Apolináře se rodí v boxech, které jsou vedle sebe, takže tam slyšíš jak hekají další rodící maminky a dokonce moje mamka a kolegyně tam musely převážnou část porodu strávit na chodbě, protože zrovna neměli na porodním sále místo. Takže o takovou tlačenici já nestojím a ještě se strachovat, zda tam stihneme z Nymburka dojet včas, to mi za to nestojí. Předevčírem jsem koukala na stránky Nymburské nemocnice a jsou tam nové fotky z porodnice. Prostředí je opravdu hezké. Navíc se tam teď docela obměnil personál a co tak čtu na netu názory maminek, co tam rodily v posledních měsících tohoto roku, všechny jsou spokojené, že se jim tam maximálně věnovali jak doktoři, tak sestry při kojení apod. Tak doufám, že tam taky budu mít jen dobré zkušenosti. Kdyby byly nějaké komplikace stejně mě a mimčo převezou případně do Prahy nebo do jiné větší nemocnice, takže myslím, že nemám co řešit. Navíc manžel pracuje cca 50 m od nemocnice, tak to za mnou bude mít blízko na návštěvy. Teď začátkem června se půjdeme oba do porodnice podívat osobně, abychom věděli, co nás přesně čeká. :wink:
22. kvě 2008 v 16:15  • Odpověz
Mat - díky, já jsem taky už téměř rozhodlá pro Nymburk, nemůžu si pana primáře vynachválit. Teď jsem začala chodit i na těhu cvičení do Nirvany a ty porodní asistentky jsou taky báječný :wink:. Mám to sice do NBK nějakých 20 min cesty ale většinou bez zácpy, takže bych to měla stihnout. Objevila jsem i diskuzi tady na koníkovi o nymburské porodnici a taky poslední dobou slyším jen samou chválu.... Na exkursi se taky chystáme, ale máme zatím docela dost času :grinning: Manža sice dělá v Pze takže bude trochu problém s návštěvama, ale snad se to nějak zkloubí a nebo pokud bude volný, tak uvažuji o nadstandartu, aby za náma mohl kdykoliv přijít.
Tak držím palce ať je to tam jen samé příjemné překvapení a doufám, že pak poreferuješ.... :wink:
23. kvě 2008 v 07:11  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Tý jo Leni, ty už to taky budeš mít za pár, co? To to ale utíká... :slight_smile: Za to mě přijde, že se pořád dny děsně vlečou a neutíkají...
23. kvě 2008 v 17:59  • Odpověz
Ahoj holky,

michele: Tak jsem byla v pátek naposledy u své gynekoložky v Praze a jelikož ten den jsem i nastupovala na mateřskou dovolenou, řekla mi, že teď už si mě převezme do péče porodnice, kde chci rodit. Napsala mi doporučení do Nymburské porodnice. Ještě ten den jsem tam zavolala a objednala se na první předporodní prohlídku. Sestry, se kterými jsem mluvila, byly moc příjemné. Alespoň do telefonu mi tak přišly. Tak jsem zvědavá na další zkušenosti s nimi.

Soni, Tvé pocity naprosto chápu. Na začátku těhu se ty dny strašně vlečou a člověk na sboě navíc nepozoruje téměř žádné změny. Já jsem měla poslední menstruaci 14.9.07 a těhotenství mi doktorka potvrdila až 9.11.07, tedy po téměř dvou měsících těhu. Dlouho jsem nevěděla, na čem jsem. Jsem ale ráda, že jsem si počkala. Musím zaklepat, ale za celé těhu jsem neměla žádné komplikace. Tedy kromě únavy apod. Ale zvládla jsem chodit do práce celé těhu a nečerpala jsem v těhu ani jeden den nemocenské, což považuji za velký zázrak. Dokonce jsem ještě v pátek byla v práci a pracovala, ačkoliv jsem byla už oficiálně na mateřské. Na jednu stranu jsem ráda, že už jsem na mateřské a budu se věnovat jen sobě a mimčo, na druhou stranu doufám, že mi to čekání do porodu rychle uteče a nebudu se nudit. Mám v plánu vyprat všechno oblečení a povlečení na mimčo, složíme postýlku a připravíme ji, budu dělat něco na zahradě, protože pěstujeme všechno možné a mám i pár srazů s kamarádkami a příbuznými, tak doufám, že těch cca 5 týdnů přečkám bez nudy.

A jak se vůbec cítíš Soni? Je Ti dobře nebo máš nějaké těhu komplikace? Já jsem měla záčátky dobré. Jen jsem byla víc unavená. Teď už se moc nevyspím a mám pocit, že mi mimčo utlačuje snad všechny orgány. Často chodím na záchod a občas se mi hůř dýchá, ale jinak jsem v pohodě. Užívej si ty začátky, ke konci se už občas budeš těšit na to, až mimčo bude venku. :wink:
25. kvě 2008 v 19:33  • Odpověz
Ahoj Leni, tak to jsi dobrá, že jsi chodila pořád do práce, ale pokud ti nic nebylo, tak proč být doma, že?
Jinak dny se vlečou pořád šíleně, ale pak to uteče ani se nenadějem. Já až na to, že bych víc spala, tak docela dobrý :slight_smile: Zatím žádné větší problémy, ale jsem teprv v začátku, takže asi je ještě brzy. I když mamka mi řikala, že prý by mi blbě už bylo, tak nevim no...Kéž bych byla po ní, páč ona 3 těhotenství měla absolutně bez problémů, nic jí nebylo, a moje ségra dvě těhotenství to samý...:slight_smile:
25. kvě 2008 ve 20:04  • Odpověz
Soni: Moje mamka měla taky tři těhotenství naprosto beproblémová a to nás rodila velmi rychle po sobě. Nejdřív jsem přišla já, rok a osm měsíců po mně první brácha a rok a čtyři měsíce po něm další brácha a všechno to zvládala bez problémů. Ale ne vždy to tak dopadne. Proto Ti moc držím palce, ať máš těhu bez komplikací. A neboj, ono to těhu velmi rychle uteče. Taky jsem si pořád říkala, jak je ten porod daleko a teď už si pomalu balím věci do porodnice.
26. kvě 2008 v 10:59  • Odpověz
Mat: díky moc za informace, já tam byla na testech na cukr a sestricky co jsem potkala byly moc prijemne, co chodim na cvico do Nirvany - vedou ho porodni asistentky tak jsou taky moc mile a pan primar je taky fajn :wink: tak drzim palecky at se ti tam líbí a porod je bez komplikací :slight_smile:
To balení tašky do porodky ti závidím, taky už bych chtěla, i když bych tam asi moc vecí zatím nedala :wink:
Soni: já musím potvrdit, že těhu si užívám, až na nějakou tu únavu v začátcích, docela v pohodě, stejně jako mamka.. Jen doufám, že způsob porodu nezdědím po ní - 3 dny jí trápily porodní bolesti :frowning2:
26. kvě 2008 v 11:29  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.