• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Tak to Ani držím palce, ať Vám ten dáreček vyjde. :wink: Vy jste se holky včera viděly? A to náhodou nebo jste si daly srazíka?

Ani, chtěla jsem se Tě zeptat, od kolika měsíců mohou chodit do Babyclubu Juklík miminka na plavání? Je to nějak věkově ohraničené?
1. črc 2008 v 10:44  • Odpověz
Leni tak to jsme se mohly potkat, ale my tam v te porodnici byli kolem 10:30. Jen jsem si nevsimla zda tam maji vytah nebo budu muset slapat po schodech :slight_smile: to bych asi porodila uz na chirurgii :grinning: no optam se ve čtvrtek na kurzu :slight_smile:

Jinak už vím tak trochu kde co v Nymburce je a každý čt tam jezdím na těhu cvíčo tak kdyby jste měly nějaký srazík ráda vás poznám :slight_smile:
1. črc 2008 v 11:59  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak já jsem nemocná. Byla jsem u doktora. Mám angínu a dostala jsem antibiotika.

michele: a kam chodím na to těhu cvíčo?
1. črc 2008 ve 13:35  • Odpověz
aničko, zrovna jsem si před obědem (já dneska pořád jím, jak to vypadá :grinning: ) říkala, že bych ráda udělala nějaký srazíček pokecáníčkovanej - se všema holkama :wink: .

leni, koupila jsem od aničky prsní vložky a ona mi je - duše hodná - dovezla domů.
na plavání (podle aquabelly, poděbrady) můžou prckové od šestinedělí. to chodí "plavat" do vaniček. ale můj mudr. mi plavání nijak moc nedoporučoval. resp. on je proti tomu, ale rozhodnutí je na rodičích. prý je voda místem různých bakterií a co od toho čekám. jestli to, že dítě se naučí plavat, tak jsem naivní. plavat se naučí, ale musí se chodit pořád, jinak zapomene. já osobně jsem spíš chtěla zábavu pro klaudinku, ale argument bakterií mě odradil. takže teď ve čtvrtek jdeme na poslední očkovací vakcínu a pak se podívám, jaké kurzy budou po prázdninách.
micheĺe, jáklidně řítí vrte mžu tento tden máme o očkování a to vždycky máme klidový den.
1. črc 2008 ve 13:37  • Odpověz
Magdi - brzké uzdravení přeji. Chodím o Nirvany vedou to tam 2 PA z porodky, jsou moc fajn.

Srazík by byl fajnový, ale ve čt má být 30stupnu tak nevim zda je to to prave orechove a nenechame to na pristi tyden? Je mam teda tenhle tyden docela naslaply, shanim darecek mamce k narozkam a doma mi ve ct budou makat na zahrade chlapi tak se o ne budu muset po cvicu postarat :frowning2:
1. črc 2008 v 15:00  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Veru tak ja som plavčo istý čas váhala, ale potom som sa rozhodla, že áno aby si kde Naty mala vybiť energiu aby sa dostala do kolektívu detičiek a aby som sa aj ja dostala "medzi ľudí" :dizzy_face:
Inak čo sa týka srazíku, tak tento týždeň urite nemožem, jednak sú tie paŕáky, pomaly pripravujem 1-ročnú oslavu pre prcka a vo štvrtok by mala prísť mamča :slight_smile: Tak žeby budúci týždeň???
1. črc 2008 ve 21:51  • Odpověz
autor
ahoj holky, když nějaký srazík domluvíte, třeba se s prckama taky ukážu, aspoň na chvíli. :wink:
2. črc 2008 v 09:11  • Odpověz
Krásne slniečkovské ránko prajem :dizzy_face:
2. črc 2008 v 09:12  • Odpověz
ahoj holky,
psala jsem, že můžu až příští týden, protože tento týden ve čt máme očkování a to chci mít vždy klidový den. ale nějak mi zlobí klávesnice a moje zpráva pro michelle byla poněkud neúplná. a samozřejmě počasí hraje taky roli :wink: .
2. črc 2008 v 11:24  • Odpověz
Ahojky, tak koukám, že Lenča ještě neporodila, nebo snad už jo?? :grinning:
A vy plánujete srazík? No já bych mohla tak akorát příští středu nebo čtvrtek :slight_smile: Tak kdyby něco, tak dejte vědět :slight_smile: Já byla od soboty u našich a zítra zase jedem pryč a vrátíme se v úterý, tak možná od neděle na netu budu, ale nevim :-/
2. črc 2008 v 19:58  • Odpověz
Ahojky, krásne ránko prajem :slight_smile: Soni za seba možem povedať že streda alebo štvrtok by boli fajn :slight_smile:
3. črc 2008 v 07:56  • Odpověz
Dobrý den celý den, bába letí komínem. :grinning: :grinning: A bude hůř - s přibývajícím věkem Klaudinky Vám tady budu strkat vtipy o žábách v mixéru apod. :sweat_smile: :grinning: .
Já prosím srazík ve čtvrtek. Ve středu jsme pryč. :pensive:
3. črc 2008 v 08:47  • Odpověz
Ahoj holciny :slight_smile:
tak ja se take primlouvam za ctvrtek jen od 14ti mam na hodku to cvico takze bud nekam za vama dorazim, nebo od vas odbehnu driv.... a kde ho spachame? Restauracky v NBK moc teda neznam - nemam ozkousene
3. črc 2008 v 10:54  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Ahoj všechny, zatím k vám ještě nepatřím-za rok ze mě teprve bude snad snažilka (nejdřív škola, svatba a pak mimi), ale potřebovala bych poradit... Kamarádka minulý týden porodila holčičku a teď 12.7.maj křtiny a my se jim s několika lidma chceme složit na dárek a napadla nás taková ta deka s hrazdičkou pro miminko, co na ní jsou navěšený různý blbůstky na hraní-víte co myslím? Dá se sehnat někde v Nymburce? A nevíte jak se pohybují cenově? Bude se nás skládat asi sedm lidí a nic lepšího nás nenapadlo, protože dudlíků a kousátek asi dostanou spoustu od jiných... Předem díky za rady :slight_smile:
4. črc 2008 ve 21:56  • Odpověz
autor
ahoj eponinne, hrací deka se dá koupit v jakémkoli dětském obchůdku, v Nymburce třeba v Kryštůfkovi. Dá se sehnat i na internetu, kde to někdy je i levnější. Ale kolik přesně stojí, to nevím.
5. črc 2008 v 09:16  • Odpověz
Ahojky, tak Lenča ještě pořád nic???

Tak ve čtvrtek bych taky mohla klidně dorazit, tak jen kdy a kde :grinning:
6. črc 2008 v 11:51  • Odpověz
magda2: díky moc, já právě o Krištůfkovi vím, ale myslela jsem si, že tam mají jen oblečení a kočárky... Z internetu si nejsem jistá, esli by stihla přijít... my na ní už koukali v Praze ve Sparkys, ale zas si říkáme, že v NBK bude asi levnější, přece jen ve Sparkysu se platí hlavně značka...
6. črc 2008 v 18:00  • Odpověz
Jejda, Natálka má dneska rok, tak teda jí přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a brzkého sourozence :dizzy_face: :dizzy_face:
7. črc 2008 v 08:04  • Odpověz
Ahojky krásne ránko prajem :slight_smile:)
Jj od dnes máme doma malé batoliatko :dizzy_face: Ďakujem za gratuláciu:hearts:Pridala som aj nejaké fotočky :wink:
7. črc 2008 v 08:07  • Odpověz
Ahoj, Natálce přeji všechno nejlepší k dnešním prvním narozeninám. Už je to velká holka. Tak ať se jí daří stejně dobře jako doposud a ať dělá rodičům stále jen samou radost. :wink:

Jinak já Soni stále nic. Dnes jdu opět do porodnice na kontrolu, tak uvidíme, co se dozvím. Každopádně, jestli se Ondrovi nebude chtít do čtvrtka ven samotnému, tak v pátek musím nastoupit do nemocnice a tento víkend by mi porod museli vyvolat. No uvidíme, jak to někonec dopadne. Což o to, já ho klidně v bříšku ještě pár dní snesu, ale spíš se bojím jako prvorodička rodit přenášené miminko. Přenášená miminka mají totiž většinou váhu přes 4 kg a u chlapečků to platí tuplem a pak ten porod podle toho vypadá. Maminky mají často problém takové cvalíky vytlačit a bohužel je často kvůli tomu čeká akutní císařský řez nebo jsou pěkně roztrhané. Moje svědkyně ze svatby před 14 dny porodila 9 dní přenášeného chlapečka a měl 4,2 kg a přes 50 cm. Porod trval téměř 24 hodin, měla při porodu velké komplikace - zvracela, hrozně jí stoupal tlak, omdlívala a hrozil jí císař. Nakonec to zvládla, ale museli jí hodně nastříhnout a teď je pěkně bolavá. No a ve středu se našim známým v Nymburce narodil taky 9 dní přenášený chlapeček. Maminku nechali rodit normálně, ale poté, co se hodinu bezvýsledně trápila na porodní koze zavolali zkušenějšího doktora a ten řekl, že mimčo je tak velké, že není možné ho vytlačit a tak zvolili v poslední chvíli císařský řez. Nakonec se narodilo miminko, které mělo 57 cm a 4,5 kg, tak se ani nedivím, že nešlo ven. Takže mám strach, že dopadnu podobně jako moje kamarádky. Všechny jsme prvorodičky, všechny jsme čekaly chlapečky a všechny přenášíme a mimča jsou pak jak obři.
7. črc 2008 v 08:44  • Odpověz
Leni aj tebe ďakujem :dizzy_face:
Naty bola tiež prenášaná ale "iba" 6 dní, porod 24 hodín, nakoniec akutný CR a mala cez 4 kg......ALEEEEEEEE nemusí to byť pravidlo. Kamarátka z inej dikusie prenášala týždeň chlapčeka a prdíšek nemal ani 3 kg, alebo kamarátka zo Slovenska prenášala 9 dní a malá mala perfektných 3,5 kg...atd by som mohla pokračovať. Takže neboj sa , halvu hore, určite to dobre dopadne :wink: :slight_smile:
7. črc 2008 v 08:56  • Odpověz
Leni, tak aby si tě v nemocnici nenechali už dneska :grinning: Tak ať ti to dobře dopadne a malej tě moc netrápí.
To s tou váhou bude možná spíš tím, že se hodně berou vitamíny, ne? To se řiká, že po vitamínech se rodí velká miminka :slight_smile: Ale nevím teda jak to je ve skutečnosti...
7. črc 2008 v 09:09  • Odpověz
Ani: Já přenáším "teprve třetí den". Podle poslední menstruace jsem sice měla termín už 20.6.2008, ale podle ultrazvuků z počátku těhu až 4.7.2008. Podle ultrazvuku z 12 tt z Pronatalu v Modřanech 30.6.2008. Moje doktorka mi řekla, že nejvyšší vypovídací hodnotu mají ultrazvuky z prvních týdnů těhotenství, takže věřím jejím slovům. Termín, který mi určila na začátku těhu podle ultrazvuků, se v mém případě skutečně nejvíce přibližuje skutečnosti. Takže i na mateřskou jsem nastupovala podle termínu, který jsem měla vypočítaqný na 4.7.2008. Vzhledem k tomu neberu třetí den přenášení jako nějakou velkou katastrofu, ale spíš jsem každým dnem trochu neklidnější a čekám kdy to přijde. Ráda bych rodila přirozenou cestou, bez vyvolání, ale myslím, že nakonec mi to bude úplně jedno a budu ráda, že už to budu mít za sebou.
7. črc 2008 v 09:25  • Odpověz
Leni to je jasné :wink: Tiež som to nebrala ako tragédiu ale už som sa tešila až budem mať prcka pri sebe :dizzy_face:
7. črc 2008 v 09:28  • Odpověz
autor
Aničko, přeji vše nej nej nej Natálce k narozkám.

Leni, doufám, že už se ti to brzo narodí a neboj, já taky přenášela Vojtu a nakonec měl 3,46 a 52 cm. Takže neměj strach. Už brzo to bude za tebou. Držím palce :wink:
7. črc 2008 v 11:58  • Odpověz
Ahojky holky, krásny deň prajem :slight_smile:
8. črc 2008 v 10:21  • Odpověz
Magdi ďakujem za gratulku :slight_smile:
Inak ako sme sa bavili o srazíku vo štvrtok tak mne to s najväčšou pravdepodobnosťou nevyjde, budem musieť ísť do MB
8. črc 2008 v 10:23  • Odpověz
ahojky všem,

malé natálce přejeme všechno nej nej nej k jejím velikým prvním narozeninám :dizzy_face: .

leni, ničeho se neboj. ondrášek se nějak ven dostat musí. :wink: já si zažila vyvolání porodu, kontrakce i CR a všechno se dalo. neříkám, že bolest nebyla, ale už v porodnici jsem chtěla další miminko. a kdybych několikrát neslyšela svůj zážitek u porodu (jak jsem to musela každému vyprávět), tak už si to ani nepamatuju - myslím tu bolest při kontrakcích - a já ji měla mnohem větší než ostatní rodičky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. črc 2008 v 10:32  • Odpověz
Veru nie a nie, ja som mala väčšie bolesti :angry: :grinning: :grinning: :grinning: No keby som sem na koňa nenapísala svoj priebeh porodu tak si ho už ani pomaly nevybavím :grinning:
8. črc 2008 v 10:41  • Odpověz
A samozrejme ďakujeme za gratuláciu :wink: :slight_smile:
8. črc 2008 v 10:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.