• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Dobré ráno holky,

tak u mě stále nic nového. V pondělí jsem byla na kontrole a tehdy mi řekli, že to na porod ani zdaleka nevypadá. Bříško mám pořád nahoře a jsem zavřená jako bych prý v nejbližší době vůbec neměla rodit. Ještě si mě pozvali na poslední kontrolu na zítřek a jestli do neděle nic, tak v neděli nastupuju do nemocnice a hned se začne s vyvoláváním. Jelikož na sobě nepociťuju žádné příznaky přicházejícího porodu, kloním se spíš k tomu, že se porod bude muset vyvolat. Ale ještě mám 4 dny. Dostala jsem spoustu doporučení, jak porod vyvolat ještě doma, ale nevím nevím, jestli to nejsou jen babské klepy. Každopádně myslím, že třeba pravidelné procházky nejsou vůbec na škodu a i kdyby porod nevyvolaly, alespoň mám pohyb a jsem na čerstvém vzduchu.

Jinak holky moc děkuju za slova útěchy. Jak to tu tak čtu, tak jste téměř všechny rodily po termínech a některé i s vyvoláním, takže mi to docela pomohlo na psychiku, že v tom nejsem sama. Díky.

Ani: Koukala jsem na fotečky z oslavy Natálčiných narozenin a musím Ti složit pochvalu. Jsi skvělá organizátorka a moc se Ti oslava povedla. :wink:
9. črc 2008 v 08:52  • Odpověz
ahojky všem,
leni, ty to máš jako já. taky jsem měla břicho pořád nahoře. a taky jsem se doktora ptala, jestli to půjde přirozeně, jestli jako není miminko už hodně veliký a on mi řekl, že bude CR :fearful: . ale vyvolávačku mi stejně dal, jako co kdyby. no a ta moje holčička hodná mi asi chtěla splnit přání, aby se narodila 2.2. a tak začala 2 hodiny před plánovaným CR (ve 20,00 hodin) sestupovat a to fofrem. a mudr. řekl, že do rána asi porodím. a já srab srabácká řekla, že se jde na sál - to ty šílený kontrakce mi zatměly mozek. ale pak z toho vylezlo, že CR by byl stejně, protože už bylo málo vody a plavala smolka....
9. črc 2008 v 15:36  • Odpověz
Ahoj holky, tak to podle všeho vypadá, že zítra taky nebudu moci dorazit, tak snad to vyjde příště.
Jinak dneska jsem byla na další kontrole, tak krevní testy byly v pořádku a dle utz máme 4,28 cm, tak to vypadá na dobré cestě :slight_smile:
9. črc 2008 ve 21:38  • Odpověz
Ahoj holky, doufám, že se můžu vloudit k vám Nymburačkám.
9. črc 2008 ve 21:42  • Odpověz
ahoj fluflo, jasně, že se přidej :slight_smile: A odkud jsi? :slight_smile:
9. črc 2008 ve 21:52  • Odpověz
Ahoj sem z Lysý, moc se mi líbí sonisku, že se necháte překvapit. Ste jedni z mála, my se nechali taky, jelikož mi bylo úplně jedno, zda kluk či holka a výbavička nemusí byt jen modrá či růžová, ne? No, i když ten můj furt loudil, at si to nechám říct, ale bylo po mém....
9. črc 2008 ve 22:15  • Odpověz
Krásne ránko prajem :slight_smile:
Vítam v prvom rade novú nymburačku :dizzy_face:
Leni držím tuho palce aby k tomu vyvolaniu dojsť nemuselo :wink: A ďakujem za pochvalu :dizzy_face:
Soni tebe gratulujem k úspešnej ko. a k čoraz väčšiemu medvedíkovi :dizzy_face:
10. črc 2008 v 07:43  • Odpověz
ahojky všem,
soni, to už máte macíka :wink: a první trimestr se blíží ke konci. jupíííí. dalším mezníkem jsem měla 20. týden,pak 24., pak 28., pak už každý týden byl super.
fluflo, vítej. koukám, že máme téměř stejně staré děti.
holčiny, jak vidíte dnešní srazík? já vím, že jsem strašná, ale dneska jsem nějaká zmlácená a líná. a to počasí podmračený taky nic moc. ale nebudu rozšiřovat blbou náladu. sejde se dneska někdo? že bych se nechala strhnout davem. :sweat_smile:
ps: nechám se ráda strhnout :grinning: .
10. črc 2008 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky, tak ten srazík jsme nějak nedopilovaly tak ho necháme na příští týden ne? Já teda do NBK frčím na to cvíčo, ale taky mě čeka shánění drobností na sobotní oslavu mamčiných narozenin takže to mám celkem nabité. Bohužel jsem díky úžasnému počasí poslední 2 dny proležela tak se mi to všechno nakupilo....

Leni teda obdivuju tě, mě už to bříško občas teda jako příjde šíííleně těžký a už bych nejraději rodila :frowning2: ale musím ještě tak měsíc vydržet
10. črc 2008 v 10:03  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Ahoj, denska je teda počasí, to s Vincekem budeme asi celý den lenošit. Bielanevesto, ty už se snažíš o další mimi,? To my až bude malýmu rok , tak začnem asi taky, teda určitě, protože sem si dala dvouletou mateřskou.
A odkud ste přesně vy? Přímo z NBK?
10. črc 2008 v 11:44  • Odpověz
autor
Ahoj děvčata, vítám mezi námi novou "spolubojovnici". Fluflo, teda, jestli se chceš snažit o mimi hned po roce, bude to docela záhul. Já mám děti po dvou letech a celý den se nezastavím. Ale jsem šťastná, i když unavená.

a ten sraz by klidně mohl být příští týden. Já bych se tam taky s prckama na chvíli ukázala, teda jestli to vyjde.
10. črc 2008 v 18:16  • Odpověz
Ahojky krásny večer prajem :slight_smile:
Flufla hej už sa snažíme tak uvidíme kedy sa zadarí, ale tak nejak si myslím, že len tak skoro to nebude :unamused: Ja som z obce Mcely asi 15 km od NBK :wink:
10. črc 2008 v 19:00  • Odpověz
tak dnes som sa vychystala z Naty na ročnú preventívnu prehliadku a bola som teda nemilo prekvapená keď sme dorazili k ordinácii a bolo tam napísané, že tento týždeň sa neordinuje :rolling_eyes: Okrem toho som doma zistila, že mám posledné 4 plienky a v obchode kam som išla mali len veĺkosť 3. No čoby ste chceli od dedinskej samoobsluhy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Zajtra ráno ich pojde kúpiť manža...Inak dnes mala Naty prvý krát na obed rizotko. Iba uvarenú ryžu s troškou kuracieho mäska, zelenou fazuĺkou a mrkvou. no čo vám poviem, trochu toho zjedla ale zistila som, že to čo jej tam najmenej chutilo bola ryža...tak v tom asi bude po mne lebo ja ako malá som ryžu tiež nejedla :sweat_smile:
10. črc 2008 v 19:14  • Odpověz
bielanevesta , my budeme za 14 dní začínat s příkrmama, tak tě pak požádám o pár rad zkušenné matky :wink: já už vidím toho svýho jak jde kupovat plínky.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :grinning:
10. črc 2008 ve 20:42  • Odpověz
Flufla to on je v tomto smere manža skúsený :grinning: vie že jedine Huggies a v najhoršom prípade Pampers :grinning:
Tak keď začnete s príkrmami tak sa kĺudne pýtaj :wink:
10. črc 2008 ve 20:44  • Odpověz
děkuji děkuji, už mám něco načtený, ale furt trochu tápu a u doktorky si uro na všchno nevzpomenu...
to mi zase jen pampers, hagis sme taky měli, ale pampers se mi lépe upevnují nebo jak bych to popsala.
10. črc 2008 ve 20:49  • Odpověz
No my sme na začiatku používali tiež len pampers, ale keď mala asi 3 mesiace tak sme práve vyskúšali Huggies superflex a začali sme ich dávať na noc a potom aj cez deň. Lebo tak sa mi zdá, že odkedy pridali do pampersiek ten "parfém" tak sa jej celá prdelka osypala :frowning2: Ale je pravda, že tie pružné lepiace pásiky sú perfektné. Teraz ak sa náhodou stane, že v obchode nemajú našu veľkosť huggiesiek tak kúpime pampers :wink:
Inak my sme s príkrmami začali tak že som jej kúpila prvú lžičku-mrkvu od Hami aler ako to prijala si možeš pozreť v mojom albume :grinning: Hruza. Už som myslela, že zeleninku papať ani nezačne, stále to odmietala až keď prvý krát dostala zeleninku s mäskom tak sa rozpapala :slight_smile:
10. črc 2008 ve 20:57  • Odpověz
takže je Natálka masová, no já vůbec nevím , co od svého buřtíka očekávat.Ale rozhodně to vše zdokumentuji, a pak se pochlubím..... :wink: Jinak si pogratulovat ke krásné dcerce, určitě je i šikovná. Já sem ráda, že už je Vincek větší,že už se sním dá blbnout, hl. ten můj chlap je z něj víc a víc paf.Z plné plínky po ránu ještě víc :grinning: :grinning:
10. črc 2008 ve 21:08  • Odpověz
hej mäsová ale teraz zje obed aj zo zeleninky kde nie je mäso :slight_smile:Niektoré detičky papajú hneť od začiatku pekne a žiadne jedlo pre nich nie je problém. Natálka moc nikdy nemusela kupovanú stravu v skleničkách ale skor domácu. Niektoré deti to zas majú naopak. Uvidíš čo Vincek, budem sa tešiť na fotky :dizzy_face:
Moj manža je z malej tiež úplne paf najmä keď začne kecať(dnes teda jačať :grinning:) a hlavne ako píšeš ty, z plnej plienky po ránu :grinning:
10. črc 2008 ve 21:20  • Odpověz
chlapi jsou citlivky....Chci zkusit dělat příkrmy sama,pěstuji si mrkvičku :slight_smile: , ale uvidím jak mě to bude dlouho bavit a hl. abych měla nápady. Tak děkuji za přijetí do klubu Nymburaček a dobrou noc. Vincek už spinká a já jdu dát sprchu, manžel se vrátí z práce, tak abych byla krásná :grinning: :grinning: :grinning:
papa
10. črc 2008 ve 21:27  • Odpověz
určite robi´t príkrmy doma nie je tak hrozné ako možno znie, dajú sa narobiť do zásoby a zamraziť. To som robila spočiatku keď spapala ešte málo, ale teraz keď zje tak 250-300 tak jej každý deń robím obed čerstvý :slight_smile:A domáca mrkvička, nemože byť nič lepšie pre prcka ako domáca zeleninka, masíčko...
Tak ti prajem dobrú nvocku pa pa :wink:
10. črc 2008 ve 21:30  • Odpověz
ahoj holky,
jsem ráda, že srazík nedopadl. musela jsem odjet a bylo by mi líto o něj přijít. dneska jsem potkala paní s holčičkou starší o 14 dní než klaudinka a měla o 2 kg víc. a pak jsem taky ztropila scénu vedení centra černý most. přebalovací místnost byla jeden veliký hnus. a byla jsem tak nevykřičená, že jsem jim to šla říct osobně. šlo se mnou 5 lidí a nevěděli, jak to řešit. tak jsem jim řekla, ať si přinesou svačinu a svléknou do spodního prádla, že by jim to mohlo pomoct. protože přesně na tohle ta místnost slouží dětičkám. tak na mě koukali. co budu povídat, je mi z toho divně ještě teď. ale fakt mě to naštvalo.
10. črc 2008 ve 21:53  • Odpověz
Ahojky Veru :wink: no to je hnus teda a obzvlášť tam kde papajú a prebaĺujú sa detičky :rolling_eyes:
10. črc 2008 ve 21:56  • Odpověz
Ahoj ahoj, dobré ránko prajem :slight_smile:
11. črc 2008 v 07:53  • Odpověz
Taky přeji dobré ránko....Tak my už jsme zase u tchánovců a je tu pěkně hnusně, mlha a chladno :frowning2:

Verčo, tak ty jsi drsná, to já bych asi nedokázala si jt někam stěžovat. No, ale kdybych to viděla, tak nevím nevím. Je fakt, že my se minulý týden stavěli v Mělníce v Tescu a potřebovala jsem na záchod, ale když jsem tam přišla, tak jsem zase rychle odešla...Nebylo tam ani splachovadlo a mísa narvaná po okraj papírem...asi se tam něco schovávalo...no tak jsem sedla do auta a radši jsem to vydržela domů, kde mám aspoň jistotu...nerada teda chodím na veřejný záchody :unamused:
11. črc 2008 v 07:55  • Odpověz
soni ani ja nemám rada verejné WC ale najhoršie sú podľa mňa na pumpách, teda ako kde. To vždy keď ideme na SR tak musím (obrazne) zatvoriť oči, lebo inak by som musela cikať do fľaše, alebo v poli niekde po ceste :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. črc 2008 v 07:58  • Odpověz
Ani, nebo někde v lese za stromeček :sweat_smile: To dělám fakt v případě nouze, ale snažím se držet... Jako někde to není až tak strašné, musím teda říct, že i v Pze v metru jsou některé záchody dobré, ale na cizinu to nemá teda, Rakousko a Itálie jsou fajn ohledně toalet :grinning: :grinning: Žádné problémy jsem nezažila a všechno krásně čisté :grinning:
11. črc 2008 v 08:00  • Odpověz
11. črc 2008 v 08:10  • Odpověz
Ahoj holky,

koukám, že rozebíráte veřejné záchodky. :slight_smile: Ani já je moc nemusím. Nejvíc jsem si protrpěla poslední měsíce těhu, když jsem jela vlakem do Prahy do práce. Musela jsem většinou jít ve vlaku na WC, ale ten děs. Smrad, špína, chcanky kolem mísy. Člověk v nich šlapal. No síla. Jsem ráda, že jsem do Prahy jezdila od března už jen jednou týdně, protože bych to každý den asi nedala.

Jinak u mě stále nic nového. Jen jsem včera byla na kontrole. Zatím je vše v pořádku. Doktor mi dal ještě den čekání navíc. Takže v sobotu jdu ještě na kontorlní CTG a pokud porod nepřijde do pondělí, tak 14.7. nastupuju do nemocnice a porod se začně vyvolávat. To už budu 10 dní po termínu a myslím, že bude nejvyšší čas našemu mimču pomoci na svět. Jen mě zarazilo, že mojí známou minulý týden hospitalizovali v Nymburce po týdnu přenášení a mě hospitalizují až po 10 dnech přenášení. V pondělí mi doktor řekl, že mám nastoupit už v neděli 13.7. a včera mi jiný doktor řekl, že mám nastoupit až v pondělí 14.7. No mají v tom trochu maglajs. U většiny porodnic jsem si ale všimla, že hospitalizují už po týdnu přenášení. No snad nebudou žádné komplikace, když nastoupím až po 10 dnech přenášení. Jinak na sobě pozoruju, že mi konečně začalo klesat bříško. Tak je tu možná ještě naděje, že bych mohla porodit sama předtím, než mě hospitalizují.
11. črc 2008 v 10:18  • Odpověz
ahoj holky,
ohledně wc. taky je tolik nemusím, ale sama si rozhodnu jestli ano nebo ne. to moje pídě si tohle ještě rozhodnout neumí, takže mi jí bylo fakt líto a sama bych tu místnost nepoužila. mně prostě asi vytočilo, že je to nijak netrápí. asi jsem se včera musela nějak vyventilovat.... nicméně já se rozčiluju i na matky, které po sobě neuklidí a pokaděný plínky nedají do pytlíčku. protože kojit v páchnoucí místnosti je opravdu hnus. ale jinde kojit nemůžu. když byla klaudinka menší, tak to šlo, ale teď se pořád otáčí za vším možným, takže klid na jídlo je potřeba.
leni, hlavně že tě hlídají. já taky šla až 11. den do nemocnice. máš smíšený pocity? jako že: už chci mimi! těším se na mimi. zvládnu porod? zvládnu vůbec péči o mimi? tohle se mi během přenášení pořád honilo hlavou. :sweat_smile:
11. črc 2008 v 10:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.