• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
michele, dík :grinning: A od kdy se tam jako má chodit? To jako abych už pomalu začala, ne? :grinning: :grinning: Já ještě zkouším u nás, co to tu nabízejí a uvidím teda :slight_smile:
22. črc 2008 ve 12:25  • Odpověz
Ahoj soni, já byla u vás v Milovicích v mateřském centru. Vedlato porodní sestra z nym.nemocnice, taková starší a popravdě nic moc, to sem mohla zůstat doma a přečíst si to. Ale je tam dobrá laktační poradkyně.......
22. črc 2008 ve 12:27  • Odpověz
A msím se pochlubit Vinci mi zbaštil 50g mrkvičky :slight_smile: ani toho moc nemusím vyprat........
22. črc 2008 ve 12:28  • Odpověz
Soni ja bych to tak od 18tt videla uplne s prehledem, nebo bych te PA zavolala a dohodla se s ni... Je to fakt desne mila pani, teda ony obe... At to stihnes vsechno, ja uz asi nestihnu probrat peci o miminko....
Ja se vul ze zacatku bala tam zavolat a ted toho lituju... tak kdyby jsi chtela ted je 14dni na telefonu pí Michlová 777134154 nebo muzes pisnout na mail, ale na ten pry moc hbite neraguji j.v.porodniasistentky@seznam.cz

A volat muzes kdykoliv, ma telefon vetsinou u sebe pokud zrovna nerodi :slight_smile:
22. črc 2008 ve 12:41  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Ahoj holky,
procitam vas temer denne, jen jsem se jeste nepripojila do diskuze. Jestli neva, ted bych to rada udelala a to hlavne kvuli soniskovi, abych ji sdelila svou zkusenost s predporodnim kurzem. I ja resila dilema kam chodit v Nymburce, kdyz se nabizely kurzy dva - v Nirvane a v MC Svitani. Kvuli casu zvitezilo Svitani, musela jsem najit kurz v odpolednich hodinach, abych mohla chodit az po praci. Vedla ho PA pani Safarikova, ktera dle meho vede prave i ten kurz v Milovicich. Ja osobne jsem byla spokojena, clovek si protahl telo, dozvedel se neco noveho a pokecal s ostatnimi a taky jsem se diky tomu seznamila s dalsimi nastavajicimi maminkami. Takze mohu doporucit.
Soni, urcite bych kvuli lepsi dostupnosti zkusila ten kurz v Milovicich a uvidis sama zda ti bude vyhovovat ci nikoli.
Jo, a nevim u jake jsi pojistovny, ale nektere prispivaji na cviceni tehotnych, tak si pak nech ucet a proplati ti to.
22. črc 2008 ve 20:05  • Odpověz
Ahojky,
donia, dík za informace :slight_smile: Zatím se rozhoduju, co bude lepší :slight_smile:

Nicméně teda jsem volala té paní Michlové, tak byla moooc příjemná a že se na kurzy chodí od 20 tt, a jestli bych chtěla chodit, tak že by stačilo zhruba od půlky září a že jí mám kdyžtak 14 dní předem zavolat a domluvit se, v kolik bych tam chodila. A že vlastně celkem litr proplácí pojišťovna, takže bych mohla mít v podstatě 10 lekcí grátis :slight_smile: Takže teď nevím no...Zase od nás zase do Nymburka to není tak daleko, ale co na podzim, když bude hnusně, ještě s tím břuchem se někam tahat :grinning: To budu ráda, když bych došla u nás do toho centra :slight_smile: Jo, a myslím, že to tam vede Šafaříková, tak uvidím no :slight_smile: Ještě mám na přemýšlení času dosti :slight_smile:
22. črc 2008 ve 22:27  • Odpověz
Soni,
nevim jak to funguje v te Nirvane, ale ve Svitani je to kurz, ze se plati co hodina. Proste kdy prijdes, tak si to zaplatis. Neni to jako povinne a platit dopredu x hodin. Takze opravdu muzes jen zkusit jednu hodinu v Milovicich a uvidis jaky dojem na tebe udela. Ale je moc prijemna a i na porodnici si ji pak maminky chvali. Ostatne mile jsou ale jiste i ty v Nirvane. Soude dle zkusenosti s nedavnym pobytem na porodnici. Vsichni tam byli opravdu moc prijemni.
22. črc 2008 ve 23:18  • Odpověz
No já co koukala, tak tady třeba předporodní kurz je dělaný, že to je asi 6 lekcí a jdou prostě za sebou od prvního trimestru a končí nevím čím...A můžeš jít na co chceš...A třeba v Nirvaně je hodina každý čtvrtek a je to že půl hodiny se cvičí a půl hoďky se povídá o něčem. A není to tak, že je to na půl roku a konec. Prý jako třeba s nějakým odstupem to opakujou, třeba po dvou měsících a tak....Tak jsem to aspoň pochopila já, dle té paní po telefonu :slight_smile:Takže bych možná zkusila v září zajet do Nirvany, protože tady to začíná až v říjnu, a můžu posoudit :slight_smile:
23. črc 2008 v 06:14  • Odpověz
Jo, tak to bude stejny princip. Ve Svitani zacina koncem tehotenstvi, pak porod, sestinedeli, pece o mimi vcetne masazi apod. a pak zase postupne od zacatku. Takze tam byly i holky co to opravdu slysely 2x, chodily tam dlouho. Ale me to pomahalo i psychicky, vse ostatni jsem na tu hodinku vypustila z hlavy (hlavne stres z prace) a soustredila jsem se jen na to cviceni a povidani.
23. črc 2008 v 10:41  • Odpověz
Soni v te Nirvane to jede od problemu s tehotenstvim - ja si rikala ze zadny nemam tak co tam budu chodit - ale neni to o nevolnostech spis o dusnosti, nateklych nohach jak si od ruznych neprijemnosti ulevit a pod, musim rict ze ted toho hodne vyuzivam, uz se sotva valim... Pak se pokracuje pripravou na porod, porodem, probira se jak klasicky tak cisar (nikdy nevis co te ceka) a tak dale :slight_smile: a maji pak i lekce pro mimouse od 6ti nedeli, nejake cviceni a masaze... a taky hodne povidaji o aromaterapii - cemuz ja jsem vubec neverila a ono to funguje....
Jinak se plati take kazda hodina zvlast a po absolvovani 10 lekci pozadas o fa a na pojistovne ti ji proplati.

Ony vzdycky cekaji az se jim ozve dost nastavajich mamin a zacnou kurz s nima od zacatku, ted v tom je problem to leto, v Nirvane maji dovcu a v pulce zari skonci tak nejak ten muj kurz tak budete asi chodit od 14ti misto mne :slight_smile:
Je pravda ze snad vsechny PA jsou prijemne, to se musi nechat - no vsak za mesic poreferuju z vlastni zkusenosti...

Jo a vite vubec nekdo neco o Lence?
23. črc 2008 v 15:22  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tak jsme aspoň chytly společné téma, že, když se tu dlouho nic nedělo :grinning:
Mně ta paní dokonce do telefonu řikala, že teď mají tolik mamin, že plánujou od září, že bude ještě jeden kurz už od 12, že teda bude od 12, od 13 a od 14, takže si mám zavolat začátkem září, od kdy bych případně měla chodit...no koukám, kolik je teda zájemkyň :slight_smile:

A Lenče nic nevím a kde je vůbec Anička??
23. črc 2008 ve 22:26  • Odpověz
Ahojky holky,

konečně jsem našla čas napsat pár řádek. Moc Vám všem děkujeme za gratulace k narození Ondráška. Jsem v jednom kole, takže jsem neměla moc volného času sem napsat. V neděli nás pustili z porodnice. Hned ten den se manžel začal cítit malátně a druhý den už mu doktor diagnostikoval angínu, takže se od nás musel na několik dní odstěhovat, aby nás nenakazil. Bohužel to bylo zrovna nepravou chvíli, ale co se dá dělat. Naštěští mi přijela na dva dny na výpomoc mamka, takže navařila a občas se postarala o Ondráška a já si mohla trochu odpočinout. Konečně jsem dohnala spánkový deficit z porodnice. V porodnici jsme měli problémy s kojením. Po císaři jsem byla ráda, že žiju, natož, abych se hned rozkojila, takže jsme museli několik dní odsávat mlíčko odsávačkou a jeden den sestry musely přikrmovat, protože Ondra měl už velký váhový úbytek. Až poslední noc v porodnici jsem se konečně naplno rozkojila a teď už je to v pohodě. Jen mám bolavé a do krve rozpraskané bradavky, ale to musím nějak přežít. Když tak budu při nejhorším přikrmovat. Jinak v porodnici jsem měla i nemilý zážitek. Ráno po císaři přišel za mnou primář a doktorka, co mi dělala císaře a řekli mi, že se jim běhěm mé operace ztratil nějaký operační nástroj a doposud ho nenašli. Připravili mě na možnost, že ten nástroj může být ve mně a poprosili mě, zda bych nešla na rentgen, aby se vyloučilo, jestli ten nástroj není ve mně. Všichni doktoři byli z toho docela na trní, protože věděli, že já i manžel jsem právníci a mohli bychom je klidně žalovat. Naštěstí se nástroj ve mně nenacházel, takže se mně i doktorům ulevilo. Jinak Ondra je celkem hodné dítě. V noci krásně spí a budí se jen na kojení nebo ho musím dokonce budit já. Přes den má brečtivé chvilky, ale to má asi každé miminko.

Mějte se hezky a děkuju Vám za podporu.
24. črc 2008 v 10:06  • Odpověz
Ahoj Leni,
prihlasila jsem se do vasi diskuze teprve pred par dny, ale procitam vas pravidelne. Takze i ja byla jak na trni, kdy to na tebe prijde. I ja mela zacatkem cervna vyvolavany porod, takze je mi jasne co jsi ty posledni dny prozivala. To clovek opravdu ceka kazdou chvilkou kdy ze to prijde a nechce si pripustit, ze by musel na vyvolavani. No, ja mela oba porody vyvolavane, takze ani nevim co to je prozivat a hlavne prodychavat si to doma a planovat kdy odjet do porodnice.
Tobe i Ondraskovi preji jen to nejlepsi a hlavne hodne zdravicka, protoze to je opravdu nejdulezitejsi. Vim o cem mluvim, me miminko odvezli den po porodu na JIP do Prahy :frowning2:
Takze zadny stres a hezky si to uzivejte. Miminko hrozne rychle roste :slight_smile:
Jo, jinak s tim "zapomenutym" operacnim nastrojem je to fakt sila. No, ale vsichni jsme jen lidi a chybujeme. Tak hlavne, ze se vyloucilo, ze by byl v tobe a tak at si ho hledaji jinde dal, ze.
24. črc 2008 v 11:01  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile: Vítam hlavne opäť Lenku a už aj Ondráška :slight_smile: Je prima ako ste to zvládli :wink: :slight_smile:
24. črc 2008 v 11:05  • Odpověz
Tak a našla som aj odkaz z Nymburrského denníka, Ondrášek je krásny :dizzy_face:
http://nymbursky.denik.cz/miminka/mimi20080718.html
24. črc 2008 v 11:09  • Odpověz
No keď trochu zapátrate tak ich nájdete :dizzy_face:
24. črc 2008 v 11:10  • Odpověz
Ahoj Leni, tak vítejte doma, ještě jednou gratuluju :dizzy_face: A Ondrášek je krásnej, na fotce vám to moc sluší :slight_smile:
Jinak ta příhoda s nástrojem je fakt děsná, ale jak píše donia, všichni chybujeme, ale zrovna tobě se to stát, tak to by byl pech...Tak hlavně, žes ho tam neměla a bylo to v pohodě :wink:
24. črc 2008 ve 12:07  • Odpověz
autor
Ahoj holky, po dlouhé době se taky ozývám.

Leni, Ondrášek je krásnej kluk, teď jsem koukala na vaše foto v nymburským deníku. Přeji vám oběma, ať se vám daří a hlavně, ať jste zdraví. Jinak moje Kačenka je to samý, co Ondra. Spí celou noc a přes den řádí. Už se ji pomalu povedlo přetočit se. Je to malá ďáblice.Teď sice na chvíli usnula, ale počítám, že se asi nejpozději na čtvrt hodiny probudí. Pořád se mnou komunikuje. Vydává takový zajímavý skřeky.

Soni, já jsem chodila na předporodní kurzy do MC Svítání. Sice jsem tam byla asi třikrát, ale protože jsem věděla, že bude zase císař a hlavně kvůli Vojtovi (byla jsem strašně utahaná a neměla na nic sílu), jsem tam přestala chodit. Ale moc se mi tam líbilo.
24. črc 2008 ve 14:16  • Odpověz
ahoj holky,
vítám doniu mezi námi.
leni, mě tvůj zážitek s nástrojem docela rozesmál (protože to dobře dopadlo). ale byla bys jedna z mála, co si z porodnice odnáší víc než miminko. měla bys to takovou životní jistotu. operační nástroje jsou z kvalitní ocele, takže kdyby jednou byla finanční nouze .... :grinning: :grinning: - já vím, jsem blbá :pensive: .
ondrášek je náááádherný. jsem úplně hotová, jak ta příroda dělá děti po tatíncích - "naštěstí" z toho později vyrostou (u nás tedy pomaleji :grinning: :grinning: :grinning: ).
25. črc 2008 v 09:01  • Odpověz
flufla, no jo - vždyť my máme stejně starý cipísky.
teď jsem byla klaudince dát dudínka, aby mohla ještě spinkat a ona se mi tak chytla ruky - úplně mě objala :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

včera jsem se zase pozastavovala nad rozumama některých chytrých ženštin. nevím, jestli to taky zažíváte, ale nám všichni pořád komentujou, jak je klaudinka pořádná a dlouhá holka. no modlím se, aby na půl roce pokořila 7 kg, ale to se asi nepodaří. krátká nebude - nemá být po kom :sweat_smile: . a včera jsem byla na smíchově a byla tam maminka s chlapečkem (3 týdny, 4,2 kg) a nějaká jiná jí řekla, že je tlustý, že jejich kluk to měl na půl roce. tak chuděra v šestinedělí z toho byla celá vyřízená. tak jsem ji utěšila, že čtyřkilová dítka se normálně rodí a ta paní kecala. protože to se řeší s nedonošenečkama a chlapeček nedonošeně nevypadal (soudím podle hlavičky, ale můžu se mýlit :sweat_smile: ). je to smutný, ale kult štíhlosti začíná pronásledovat i miminka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :unamused: .
25. črc 2008 v 09:15  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Ospravedlňujem sa že vás trošku zanedbávam :pensive: Zajtra máme ísť na SR tak ak sa mi podarí tak sa vám odtiaľ ozvem :wink:
Veru mudrlantských ľudí mám aj ja "rada" :rolling_eyes:
25. črc 2008 v 11:54  • Odpověz
A pridala som nejaké fot do alba :wink:
25. črc 2008 v 11:55  • Odpověz
Ahojky,
Verce dekuji za privitani a nemohu jinak nez souhlasit, ze mimi se opravdu rodi vetsinou po tatincich. Ja u obou porodu mela nekolik prvnich tydnu pocit, ze snad kojim manzela :grinning: :grinning:
25. črc 2008 ve 12:50  • Odpověz
donia, ano - i tak stejně na ty prsa koukají :grinning: :grinning: zase to má výhodu, že když na muže štěkám a mám v náručí klaudinku (zase tak často to není - to štěkání :grinning: ), tak mi nemůže říkat, že jsem dvouhlavá saň :grinning: .

konečně je venku krásně - jupííí - teplíčko. a já jdu vytáhnout golfáč a vyzkoušet, jestli se tam bude klaudince líbit. teď se venčíme v autosedačce (malý kočárek :grinning: ), ale z toho nejsem odvázaná. přece jenom v golfáči můžu dát polohu ležící....

holky, se staršíma dětičkama, kdy jste dávaly pryč monitor dechu. my ho máme půjčený na 1/2 roku a teď pořád řeším, jestli si ho nemám nechat do roka. zdravotní důvody nemáme, spíš můj klid při pohledu na zelené světýlko :sweat_smile: .
25. črc 2008 ve 13:32  • Odpověz
Monitor dechu jsem u prvniho ditete nemela. Ted ho mame, protoze mala byla po porodu na te JIPce v Praze, tak pro jistotu jsme si ho taky pujcili. Mam ho zatim na 3 mesice, ale urcite si to prodlouzime do pul roku no a pak jsem si taky rikala, jestli uz bude cas ho vratit, nebo jeste znovu prodlouzit vypujcku. Uvidim podle toho jak se bude mala v noci budit a prevracet, aby mi to furt nepipalo zbytecne. Ale asi do toho 3/4 roku bych to videla realne, na roce si myslim uz je moc, to uz se deti casto v postylce stavi a pokud vstavaji driv nez maminky, tak je vzbudi to pipani. :slight_smile:
25. črc 2008 ve 14:12  • Odpověz
tak já tu výpůjčku musím prověřit. mám pocit, že v podolí půjčují jen na půl roku nebo na rok. ach jo - zas mám nad čím přemýšlet.
tak golfáč SUPER. ale už nemáme miminko :frowning2: :cry: . už máme holčičku. za chvíli půjdu brečet k maturitě :grinning: :grinning: .
25. črc 2008 v 19:48  • Odpověz
Verco, odkud presne jsi? Ja to mam pujcene z Libice n. Cidl. Pujcovala jsem si sice zrovna posledni kousek, ale treba ji to mezi tim nekdo jiny vratil. Mohu se zeptat kolik to stoji? Ja to mam za 250 Kc na mesic.
25. črc 2008 ve 20:17  • Odpověz
donia, jsem z nymburka. monitor máme z podolí - 1/2 roku stojí 1000,- kč, celý rok 1800,- kč (nový stojí 4000,-kč). na jiné doby nepůjčují. chápu, že administrativa s tím spojená by je zahltila. monitory, které půjčují domů, používají i oni sami. a musím říct, že ještě nikdy (díkybohu) nezvonil jen tak. občas mi někdo říká, že jim monitor spustil alarm, prestože dítko opravdu dýchalo (koukali právě na něj).
26. črc 2008 v 08:02  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak uzivate teplych dni?? Ja jsem teda zase v praci, ale o vikendu jsme u nas meli segru s rodinkou, tak jsme jezdili po vyletech :slight_smile:
V sobotu jsme byli na Loucni, pak na rozhledne Romanka a v zoo v Chlebich...Kdyztak teda doporocuju, jestli jste tam jeste nebyly :slight_smile: A vcera jsme prolejzali Nymburk, tak to bylo taky fajn. Tak jsem ho konecne poznala trochu vic a fakt se mi tam zacina libit :dizzy_face: :dizzy_face: Na to jak se mi nelibil, kdyz tenkrat jsem sla jen od nadrazi tou ulici, tak teda ted se mi zacal libit :sunglasses: Pak jsme dosli do jedne restaurace na obed (teda nic moc, ale jidlo dobry) a pak jeste jsme dosli na zmrzku, jak je cukrarna na rohu, kousek od hradeb, ale nevim, jak se jmenuje...Takze to byl prima den :sunglasses:
28. črc 2008 v 16:24  • Odpověz
Taktez vsechny zdravim,
tepla si uzivame v prijemnem chladecku doma :grinning: Bohuzel je to tak, baracek se zahradou nemame a s tak malym miminkem (7 tydnu) je to venku pres den nemozne. Prekvapive nemame v panelaku nijak silene vedro na to, jak to vypada venku.
Soni, tak to jsme se mozna potkaly - my byli v sobotu taky na Louceni. Vdavala se tam kamaradka, tak jsme se byli podivat na svatbe. Meli to venku v zahrade a pocasi jim po tech chladnych dnech skutecne pralo, takze se jim to pekne povedlo.
Jo a ta cukrarna v Nbk je Balada, tam ja chodim taky rada, delaji mooooc dobrou tocenou vanilkovou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2008 v 18:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.