• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
A vítam novú "nymburačku" Adrastie :wink: :dizzy_face:Samozrejme sa pridať možeš:wink:
3. zář 2008 v 09:15  • Odpověz
A na 17.9. som objednaná na preventívku ku gyndr. tak dúfam, že so mnou niečo porieši :slight_smile: Inak keby si Magdi chcela fotky zo soboty tak mi pošli tvoj mail :wink:Ale sú asi len 3 :wink:
3. zář 2008 v 09:50  • Odpověz
Ahojky,
Anicko, tak koukam, ze si tu pises zatim sama :slight_smile:
Koukla jsem na fotky ze sobotni akce na hradbach a jsi to ty. Myslela jsem si to, ze jsem te tam zahledla. Kolem 15h. a to celou vasi rodinku.
3. zář 2008 v 10:20  • Odpověz
ahojky všem,
aničko, to je fajn, že si s natálkou užíváte plavání.
adratie, vítej :wink: . do pdy budeme jezdit my s klaudinkou. chodila jsem tam už jako těhu, ale to jsem ještě bydlela v pdy. uvidíme, jak nám to dojíždění bude vyhovovat. klaudinka má v pdy babičku a dědu, tak je občas po plavču navštívíme. zaplacené máme do prosince. takže po novém roce to zhodnotíme a uvidíme, jestli budeme pokračovat v pdy nebo v nb.
venku je krásně. klaudinka už je připravená na vycházku. ještě já a můžeme vyrazit. ale jsem dneska nějaká bez energie. nohy by raději seděly než chodily. ale musíme na poštu a dojít koupit nějaké dobrůtky. škoda, že cukrárna "u zrcadla" (ta naše nejmilejší) je bez zahrádky. hned bych tam dojela na pohár. máme v blatné chalupu a je tam super cukrárna. zahrádku mají na dvorku a je tam dětský koutek. takže dětičky nikam neutečou a maminky relaxují. to by mi teď bodlo. vzala bych si knihu, objednala zmrzlinku a klaudinka by koukala na dětičky :grinning: .
3. zář 2008 ve 13:41  • Odpověz
Ahojky, a odkud jsi vercoberco :o) ? a na jake kurzy budete chodit? my chodime pondelky, tedy zacnem chodit, tohle pondeli jsme jeste nemohly kvuli stehovani, ale pristi uz jedeme, tak se tesim, ted jsme mely mesic pauzu a mala si zas nechce nechat myt vlasky.
Holky jak chodite takhle ven po Nbk...jezdite i na bruslich s kocarama podel Labe? nebo je tam nejaka ciklostezka..?
3. zář 2008 v 18:00  • Odpověz
autor
Ahojky holky, dneska bylo nádherně, co? Teď jsme se vrátili z chalupy. Vojta dneska tak blbě spadl, že má obrovskou bouli na čele, ale naštěstí nic jiného mu není.
Aničko, napsala jsem ti do IP svůj mail.
3. zář 2008 v 18:59  • Odpověz
adra, jsme z nymburka. na plavání chodíme ve čtvrtek. bruslit s kočárem se bojím :confused: . ale pár maminek jsem bruslit viděla.
magdi, co vojta dělal? plakal chuděrka malej?
3. zář 2008 ve 20:33  • Odpověz
autor
Verčo, Vojta si hrál s látkovým domečkem, koulel se v něm. Upozorňovala jsem ho, že to může blbě dopadnout, ale neposlouchal. Já jsem zrovna kojila, když rána a Vojta se držel za hlavičku, plakal. Vrazil hlavou do schodu. Dala jsem mu na to studený a za chvíli bylo po pláči. Byl statečný.
Aničko, díky za fotky, jsou prima.
4. zář 2008 v 07:58  • Odpověz
Holkyyyyyyyyyy ja som tak happy...konečne sa nám klube ďaľší zub :slight_smile: je to stolička na pravej strane dolu hneď vedľa špičáku :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: Je možné že ich má takto viac ale ona si do pusinky moc pozerať nenechá :grinning: Teraz už mi je jasné prečo bola v poslednej dobe ako vymenená...

Magdi som rada že ti spravili radosť :wink:
4. zář 2008 v 08:41  • Odpověz
Ahuj, tak my už máme za sebou také první plavčo v Juklíku, ale jelikož Vincí usnul už v půl 9, vzbudil se v 10 a plaving byl až od 13, byl pak už unavený...no plakal,ale jakmile byl ve vodě, tak to bylo chvilku dobrý. na příště snad bude svěží a oba si to užijem.
4. zář 2008 v 10:03  • Odpověz
Ahojky, tak sem konečně taky zavítám :slight_smile: Jsem byla už zase dva dny v práci a teď tři dny padla :grinning: Od října tam už chodit nebudu, to jsem happy :slight_smile:
Jinak já jsem O.K., tak doufám, že i to "zvíře" ve mě :slight_smile: Ve čtvrtek konečně pojedem do Podolí, tak se těším a snad už budem vědět, jestli to bude Karolína nebo Tom :slight_smile:
5. zář 2008 ve 12:56  • Odpověz
Ahoj holky, tady to zase žijeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee
Soni, máš vybraný hezký jména, ve čtvrtek si to užijte :slight_smile:
8. zář 2008 v 09:42  • Odpověz
ahoj holky,
jsem poslední dobou nějaká zmlácená :confounded: .

magdi, tak to je vojta opravdu ťutínek. ale tohle byla akce, kterou prostě dělat musel a přijít si na to. ale je mi ho moc líto, drobečka - do hlavy to bolí hodně :cry: .

anikco, gratulujeme k zoubku. vy jste normální zubejdy :wink: .

flufla, my byly ve čtvrtek taky plavat. klaudinka tam má svůj harém. do skupiny chodí klaudi a 4 chlapečci. taky jsem zjistila, že jsem trošku neznalá v dětských písničkách. a když už vím o nějaké písničce, tak máme vlastní text :sweat_smile: . no a pak jsem zjistila, že chlapi nic nevydrží. po 30 minutách lekce všichni vytuhli. a klaudi si neměla s kým hrát, takže jsme se naložily a vyrazily k domovu.

soni, dej nám vědět, jak jste dopadli v podolí. a tam jedeš jenom na nějaké speciální vyšetření nebo tam budeš chodit pravidelně a pak i rodit?
8. zář 2008 ve 21:44  • Odpověz
Ahoj Verco, do Podoli mi jen posila doktorka z Lyse na 2D utz, jestli se mimouskovi dobre vyviji ledviny, kdyz maminka je skoro mrzak, spis bejvalej...Rodit chci asi v Nymburce, je to nejbliz, tak ja se nijak nerozmejslim...

A jeste jsem se chtela zeptat, jestli nekde v Nymburce nebo Koline, nebo kde, jestli se da jit i na ten 3D utz, nebo jestli je lepsi pak se kdyztak objednat do Podoli?? Nevim, jestli na nej pujdem, ale tak si to zjistuju.
9. zář 2008 ve 13:12  • Odpověz
autor
Ahojky holky, přeji všem krásný slunečný den :slight_smile:
Až se Kačenka za chvíli probudí, půjdeme se kouknout do mateřs. centra, Vojta strašně touží po společnosti. V pondělí jsme se byli podívat ve školce v Netřebicích. Možná tam bude Vojta od příštího září chodit. Uvidíme. Moc se mu tam líbilo. Nechtěl odejít a byl z toho hysterák. Včera jsme byli ohledně baráčku podepsat smlouvu. Pěkně se to rozjelo. Jenom malej problémek. Musíme sehnat milion do 22.9. To je něco, co :confounded:
10. zář 2008 v 07:50  • Odpověz
Ahoj hoky, tak se hlásím v kolotoči kolem mimča.... zatím už začínám zvládat trochu porovnat domácnost, ale žádná sláva to teda není :frowning2:

Soni 3D utz je jak v Nymurce tak v Kolíně. V kolíně je šílená čekací doba, většnou tak 2 - 3 měsíce, mě to dělali v Nymburce, dělal mi to i můj Mudr a kdyz jsem se tam objednávala tak to bylo tak do 14 dnu/3tydnu, ale to bylo z jara tak nevim jak to maji narachnuty ted....
11. zář 2008 v 05:52  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
Michele: Já na tom byla první týdny úplně stejně. Byla jsem ráda, že si vůbec vyčistím zuby a dám si něco k jídlu, jak na nic nebyl čas. Bohužel mám velmi nespavé miminko. Přes noc tedy spí ukázkově, ale ve dne jen tak hodinku maxilmálně dvě a to přeháním. Jsou dny, kdy třeba oka nezamhouří a to mi přijde u tak malého miminka zvláštní. Naštěstí teď už má Ondra období, kdy si chvíli vystačí sám a hraje si s věcmi zavěšenými nad hrací dekou nebo na kočárku, takže konečně stíhám uvařit, vyžehlit apod. Včera jsem se dokonce poprvé od porodu zvládla i namalovat a natočit si vlasy. Šla jsem se totiž přihlásit k nové praktické doktorce v Nymburce a nechtěla jsem vypadat jako klasická žena v domácnosti, která nic nestíhá.

Soni: Pokud si dobře pamatuji, dnes se máš dozvědět, co čekáte. jsem moc zvědavá i za Tebe. Jinak 3D ultrazvuk skutečně mají i v Nymburské nemocnici na gynekologicko - porodnickém oddělení a čekací doby jak psala Michele nejsou moc dlouhé. Myslím, že ten 3D ultrazvuk dělají každé pondělí od 13 hodin.

Holky, mějte se. Jdu s Ondrou na velkou prochajdu na Tyršák. Musím zjistit, jakou mají otevírací dobu na minigolfu. Chceme tam s kamarádkou zajít už dávno a pořád se namůžu dokopat, abych tam zašla a zjistila, co a jak. Kdyby jste chtěly, někdy bychom si tam mohly zajít společně zahrát i s kočárkama. Je to tam ideální. V přírodě, s posezením. Jen tam mají otevřeno pouze v letních měsících, takže pro letošek už máme asi útrum.
11. zář 2008 ve 13:16  • Odpověz
Ahoj holky,
to jsou teda vyhlídky s mimčama, tak jsem na to zvědavá :slight_smile:
Jinak utz dopadl dobře a čekáme chlapečka :slight_smile: Takže to bude Tomášek :slight_smile:

Leni, ten minigolf by byl super, nedávno jsem zjišťovala, jakou mají otvíračku, ale nepamatuju si to, jsem to dávala někam na beremese, ale už nevím pořádně kam :sweat_smile:
11. zář 2008 ve 20:16  • Odpověz
Soni,
to je super, ze utz je vse v poradku a gratuluju k chlapeckovi :slight_smile:
11. zář 2008 ve 22:57  • Odpověz
autor
Soni, taky přidávám jednu gratulaci ke chlapečkovi :wink:
12. zář 2008 v 07:38  • Odpověz
Soni, také se přidávám ke gratulantům. Jsem ráda, že se u Tebe v bříšku zatím všechno vyvíjí tak, jak má a přeju Ti, ať je tomu tak i nadále. Vím, že si chtěla spíš holčičku, ale věz, že chlapečka budeš milovat úplně stejně jako holčičku. Já jsem nepreferovala ani jedno pohlaví. Plánujeme s manžou více dětí, tak jsem si říkala, že je úplně jedno, jakého pohlaví bude to naše první mimčo. U druhého mimča už to asi budu brát trochu jinak (ráda bych totiž měla taky holčičku), ale i chlapeček bude u nás vítaný. Jsme s manžou předběžně domluveni, že pokud i druhé mimčo bude chlapeček, tak půjdeme ještě do třetího miminka. Vím, že není záruka, že to třetí mimčo bude holčička, ale alespoň podpoříme pravděpodobnost.

Koukám, že na Nymbursku bude vcelku vyvážený podíl holčiček a chlapečků. Ta příroda to ale umí zařídit.

Holky, které jste rodily císařským řezem, chtěla bych se Vás zeptat, za jak dlouho po porodu jste začaly cvičit břišní svalstvo. Vím, že se s tím cvičením musí čekat několik měsíců, až se pořádně zahojí jizva, ale já už jsem docela nešťastná z toho svého vytahaného břicha a chtěla bych už pomalu začít něco dělat na zpevnění postavy. Byla jsem před těhu dost štíhlá, takže břicho po porodu miminka které vážilo 4600 g mám značně vytahané a vypadám i dva měsíce po porodu, jako bych byla tak v pátém měsíci těhu. Dělohu mám podle gynekoložky už krásně zavinutou, ale břišní svaly jsou značně povolené. :frowning2:
12. zář 2008 v 11:32  • Odpověz
1980mat díky za uklidnění že v tom nestíhání nejsem sama... uz jsem si poridila klokanku abych neco zmakla a taky jsem si koupila hafo gumicek do vlasu nebot na ty fakt cas neni, uz me to docela stve, ale co muzu delat.. malej zatim v noci spinka ukazkove, jde chrupat v 21 a budi se kolem 4te coz si myslim ze je celkem ok... ale pres den moc toho nenaspi, vetsinou az tak kolem 15te hodiny zabere tak na hodku az dve a pak zase nic az do koupani a vecere.... ale jsem vdecna za ty noce, mamka mi navari a vyzehli takze domacnost zatim funguje...

teeeda je to parada psat jednou rukou....
12. zář 2008 ve 12:03  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
ahojky všem,

soni, další chlapeček!!! moc gratulujeme a ať hezky rostete. :grinning:

leni, bříško cvič, když ti to bude příjemné. já jsem teda obr lenoch na cvičení. takže cvičím hrou - klaudinku mám na břiše a zvedám se s ní a jí to moc baví a řehtá se u toho, ale neděláme to denně. a sama se trochu bojím najet na plný "břišní program", protože jizvu mám pořád růžovou. místy už bledne, ale přece jenom je asi ze 70% pořád růžová. a vzhledem k tomu, že chceme ještě další dítě, tak nechci riskovat vůbec nic.

jinak s tím stíháním nestíháním - mám veliký štěstí, že jsem nikdy moc nespala, protože hodně věcí dělám až večer. teda tak do deseti odpočívám a pak do půlnoci jsem skřítek pořádníček. každý den to tedy nejde. ale to mám zase výmluvu "tvorby mléka" a taky manžel je super pomocník.
12. zář 2008 ve 12:31  • Odpověz
Michele: No mně taky první týdny přijela na výpomoc mamka. Byla u nás sice jen jeden, dva dny v týdnu, ale vyžehlila, co se dalo a navařila a napekla na několik dní dopředu. Jsem jí za to moc vděčná. Neboj za chvíli se Vám režim ustálý a bude to lepší. Já si teď libuju. Malej začal přes den víc spát a hlavně si vystačí občas sám s hračkami, takže si mateřství začínám užívat a i domácnost začíná být k světu. Peču třeba třikrát týdně a skoro každý den vařím. A ta mega kupa prádla už taky zmizela.

Verčo: Díky za radu na cvičení. Taky se bojím cokoliv dělat, abych si neublížila. Gynekoložka mi řekla, že mám jen zlehka cvičit kalanetiku, ale já vůbec nevím, jak se to cvičí, tak jediné, co dělám jsou dlouhé procházky a pohyb kolem děcka. Jinak se moc nehýbu a raději s tím ještě počkám. Stejně teď bude podzim, tak břicho schovám pod bundu nebo kabát. Jinak jsem před týdnem byla u Vás v ulici a typovala, kde asi bydlíš. Vy jste si koupili nějaký starší dům a rekonstruujete ho?
12. zář 2008 ve 12:56  • Odpověz
Ahojky krásne ránko prajem:slight_smile: Inak nad ránom ma išiel šlak trafiť bo akonáhle som išla spať, cca. 2.30 tak mladá do pozoru a s roznymi prestávkami brblala, jačala, nadávala viac ako dve hodiny. Naštastie nakoniec zalomila a vyspali sme sa do 7.30 aspoň Dúfam, že dnes sa to nebude opakovať :pensive: Dnes máme ďaĺšie plavčo tak dúfam, že nám to pojde tak dobre ako minule :slight_smile:
15. zář 2008 v 08:53  • Odpověz
Ahojky holky,

zdravím z Prahy. Jsem tu na týden u našich, protože manža odjel na týdenní školení do Kroměříže a já nechtěla být doma sama celý týden jen s malým. Dnes jsme měli mít sraz z červencovkama 2008, ale kvůli počasí to raději všechno rušíme. Škoda, už jsem se na ně těšila. Ale snad nám to vyjde jindy. Ve středu se chystám k sobě do práce ukázat kolegům Ondru, tak doufám, že nebude tak hnusně jako dneska. Ale podle předpovědi to na nějaké zlepšení nevypadá. Ale co. Sednu u našich na metro a to mě do veze skoro až do práce, takže cestování nemám naštěstí moc složité. Jen nevím, co budu celý týden s Ondrou u našich dělat, když je tak hnusně. Vzala jsem mu sice hrací deku, ale to ho nebude bavit celý týden. Asi holt budu chodit na procházky i v dešti.

Jinak Ani, docela Tě lituju. Vím, jaké je to být nevyspalá a jak je pak člověk nevrlý. Já naštěstí měla tuto noc super. Ondra spal od devíti od večera až do sedmi do rána jako špalek a budil se jen třikrát na kojení, tak je to super.
15. zář 2008 v 09:22  • Odpověz
Leni ja to ani moc nepam¨tám takúto Natálku neviem čo jej sadlo na nos :sweat_smile: Tak uvidíme čo dnes :slight_smile: V stredu idem na kontrolu a vo štvrtok na mini srazík červencoviek 2007...bude síce určite hnusne ale už sme vymysleli, že zapadneme do nejakého MC a pojdeme niekam na kafčo :dizzy_face: Len mám docela strach pretože mám 1 x cestovať s malou vlakom...ešte sme nikdy tak nešli, všade sa dopravujeme autom :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2008 v 10:07  • Odpověz
a budúci týždeň by mala dostať očko na menigokoka, sme dlho s manžom váhali či jej dať očkovania navyše ale nakoniec sme sa rozhodli že áno, na škodu jej to určite nebude len sa bojím vedľajších účinkov. No som rada, že dostane o jednu "včeličku" menej lebo už mala rok, tak aspoňže tak :slight_smile:
15. zář 2008 v 10:09  • Odpověz
Ahoj, počasí nám tedy přeje............
Aničko, my dnešní noc měli taky celkem divokou (teda už asi 5. za sebou!!!)vincí usne elkem hezky v postýlce kolem půl 9, pak se vzbudí na krmení ve 12 a pak už to jede..........po hodinách je auf, brečí i u mě v posteli, zklidní se jen na ruce.............hrůza. O víkendu zapříhnu manžela!!!!!!!!!!!!!!eště to neví :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jo my jdeme na třetí plavčo zítra, ty 2 zatím proknučel, tak uvidíme, snad se to zlepší, protože je to dost peněz, už to nepůjde stornovat....... A minule sem zase stála u kostela, přijdu k autu a pokutička!!!!!!!!!!!! a to tam byl asi 10 min před tím, než sem přišla, ale nejvíc mě naštvalo, že napsal, že mám hnědý auto!!!Hňup!!!nepoznaná oranžovou? Kolik t dali tu pokutu? a přišla si o bodíky?

Neboj, cesta vlakem se naty bude líbit...u nás má hl. úspěch světelná tabule s běhajícími písmenky )tomaj nový pantaky)
Tak hezký uplakaný den
15. zář 2008 v 11:24  • Odpověz
pokutu som neplatila ani neprišla o bodíky vtedy to bolo len z napomenutím :sweat_smile: :grinning: Naty mi tru robí z bytu protitankový úkryt tak idem na ňu :grinning:
15. zář 2008 v 11:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.