• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahoj holky, Vincí akorát usíná........
Aničko, kolik stojí ta vakcína proti menigokokovi, taky se na ní chysáme, až bude V. rok
23. zář 2008 v 10:16  • Odpověz
autor
Ahoj holky, teda to se máte, že vám děcka spinkají dopoledne. Já jsem ráda, když odpoledne Vojta usne a Kačenka si hraje sama a já si aspoň dám čtvrthodinku s kávičkou. Jinak moc času na odpočinek nemám. Už mě Vojta zase volá, takže končím a přeji krásný den.
23. zář 2008 ve 12:23  • Odpověz
Ahojky holky :wink: :slight_smile: :slight_smile:
24. zář 2008 v 09:45  • Odpověz
Tá vakcína nás vyšla na 776,- a moja poisťovňa (ZAMĚSTNANECKÁ POJIŠŤOVNA ŠKODA) nám preplatí 300,- káčé :slight_smile: čo je super :slight_smile: Potom chceme jej dať aj proti pneumokokovi a to nám prepláca 800,- :slight_smile:
24. zář 2008 v 09:47  • Odpověz
Ahoj, také přejem dobrý den (i když dneska uplakaný :unamused: )Az bude Vincovi 10měs, tak dostane třetí dávku pneumok. Jedna nas stojí 2000,- a pojištovna (metal alianz) mi z každdé vrátí 1000,- to jde.
Jinak včera konečně na plavču Vincouš neplakal, jen na zadech se mu to nelíbía skučí, ale snad už to bude OK!!!
24. zář 2008 v 09:54  • Odpověz
No práve keď bolo malej už rok tak dostane len dve dávky tak som rada...aj keď som furt premýšľala či ju zbytočne nezaťažujeme očkovaniami, ale zas na druhú stranu si hovorím, že keby sme jej to nedali a nedajbože sa niečo stalo tak by som si trhala vlasy :stuck_out_tongue_closed_eyes: Aké sú vedľajšieho účinky na toho pneumokoka?
24. zář 2008 v 09:58  • Odpověz
Nám ho dali zatím pokaždé s hexavakcínou,takže to pro něj byla větší zátěž, druhý den měl akorát teplotku (38), jinak nic.Taky si říkam, raději nic neriskovat a co půjde, tak přeočkujem
24. zář 2008 v 10:00  • Odpověz
Aha to my sme hexy už dostali všetky, zajtra toho meningokoka a potom asi za 2 mesiace spalničky, príušnice a ?mumps?, no ešte sa mudra zajtra presne opýtam a riadne si to poznačím :slight_smile: Naty práve po očku mala zvýšenú teplotku len raz a naposledy dokonca skoro vobec neplakala :slight_smile:
24. zář 2008 v 10:03  • Odpověz
Tak to je šikula, to V.plakal, měl vlastně 2 včeličky )hexa a pneumok), ale i při teplotce se smál a blbnul, to spíš já sem byla nesvá.
po obídku se jedem kouknout na golfáč, tak už ho snad budu mít na další plavčo, a nebudu se muset tahat s autosedačkou až od Labe, to je fakt hrouza :frowning2:
24. zář 2008 v 10:14  • Odpověz
Odkedy máme golfáč tak na neho nedám dopustiť lebo keď parkujeme niekde ďalej tak vytiahnem, ŠŤUK, je rozložený a ideme :slight_smile:
24. zář 2008 v 10:25  • Odpověz
jo na to se právě těším, nejdůležitější u mě při výběru , aby se mi vešel do autíčka, do kufru asi ne , hl. někam!!!takže než koupím tak vyzkouším.....určo ze mě budou v krámě nadšeni :wink:
24. zář 2008 v 10:43  • Odpověz
To je jasné :wink: no my sme práve chceli čo naskladnejší a najľahší :slight_smile: A fakt nám doma aj v kufri zaberie minimum miesta :slight_smile:
24. zář 2008 v 10:52  • Odpověz
Holky mějte se hezky, Vincí je vzhůru............ :unamused:
24. zář 2008 v 10:55  • Odpověz
Pa pááá...
My ešte stále nespíme :frowning2: Neviem čo to ako má byť, včera zaspávala 2 hodiny :sweat_smile:
24. zář 2008 v 10:59  • Odpověz
.ahojky,
klaudinka dneska taky usla až v půl dvanácté :confused: , ale teď chrní dost tvrdě :slight_smile: .
golfky jsou príma - pohodlné poležení a vejdou se do auta hezky. ale mě točí i to, že je musím do toho auta nakládat :grinning: . tahnu sedačku s beruškou, její tašku a golfky :stuck_out_tongue_closed_eyes: . a pak to zase všechno vyložit a nedejbože, když si vezu něco domů.
naše pojišťovna (ministerstvo vnitra) proplácí na očkování jenom 1000,-/rok. docela mně jednu dobu pobuřovalo, že kuřáci na odnaučení kouření dostanou 2tis/rok a ten, co žije "zdravě", tak jenom celkem 500,- Kč (plavání, opalovací krém s ochranným faktorem apod.).
prevenar jsme taky píchaly s hexa a reakce žádná. jenom byla ten den spavější.
a počasí mně pěkně štve. já chci, aby dneska bylo hezky a pršelo až zítra :sweat_smile: (to máme plavání a na vycházku nám nezbývá čas).
24. zář 2008 ve 12:45  • Odpověz
autor
Ahojky holky, tak obě děcka začala marodit. Já už se taky necítím nejlíp. Kačenka se ráno probudila s teplotou a rýmou, Vojta už hapruje třetí den :frowning2: Ani nemůžeme ven.
25. zář 2008 v 08:08  • Odpověz
Ahojky holky:slight_smile:
Dnes máme ísť na očko menigokoka ale neviem neviem, kočička od rána fufňa a pokašliava
25. zář 2008 v 08:32  • Odpověz
Magdí teraz to dočítam...no potěš ak to bude aj u nás... No hlavne nech je vám všetkým čoskoro dobre :wink:
25. zář 2008 v 08:33  • Odpověz
autor
Aničko, díky moc. Taky doufám. Kačenka od rána pořád kaká. Teď po třetí. Jestli to takhle půjde dál, půjdeme odpoledne k pí doktorce. Pro jistotu.
25. zář 2008 v 09:27  • Odpověz
ahojky,
holky, to vám marůdky nezávidím. klaudinka taky prokadila celý úterý. včera už malinko a dneska je ok. asi začal řídit nějaký střevní virus :unamused: . u nás asi zase rostou zoubky. beruška se v noci budí a pláče a pláče :frowning2: . přes den je to ok.
25. zář 2008 v 11:49  • Odpověz
autor
Verčo, tak to držím palečky, aby to boleníčko brzo skončilo. Taky jsem si to s Vojtou prožila a za chvíli to budu prožívat s Kačkou. No už se těším :unamused:
25. zář 2008 ve 13:37  • Odpověz
Očko sme nedostali lebo máme zápal prínosových dutín :frowning2: Ale Naty je šikulka ona bude skoro fit :slight_smile: Len dúfam, že nedostane teplotku, teraz mala 37.3°C tak nám držte paluchy :dizzy_face:
25. zář 2008 ve 14:57  • Odpověz
Ahoj holky,
to je mi líto, že máte taková trápení, tak snad budou mrňouskové brzy zdravý :slight_smile:
Na mě taky něco vlezlo, tak jsem si i v práci vzala volno a jsem doma zalezlá, piju čaj a snažím se ležet v pelechu :slight_smile: Zatím to není tak strašný, ale radši nebudu nic riskovat.
Přihlásila jsem se nakonec tady u nás na ty kurzy, tak příští čtvrtek tam prvně jdu, tak snad to bude dobré. JSem si nakonec řekla, že přeci jenom snad budu chodit radši tady, než se pak s pupkem trmácet do NB. A zatím teda jsem rozhodnutá pro porod v MB, tak uvidíme, kde nakonec skončíme :sweat_smile:
25. zář 2008 v 19:06  • Odpověz
Ahoj holky,
tak se zase po case pridavam do diskuze.
Soni,
dej pak vedet, jak se ti ten kurz v Milovicich libi. Pokud bys preci jen pak rodila tady v Nbk, tak bys tam treba i mohla mit tu samou PA, ze bys nahodou natrefila na jeji sluzbu. Kamaradka si ji dokonce objednavala (vyjimka), protoze rikala, ze jinak tu rodit nebude.
Verco,
jak to vlastne dopadlo s tim monitorem dechu. Jak jsi se nakonec rozhodla? Mas to prodlouzene na rok, nebo jste ho vraceli? Ja ho mam do ledna, pak uvidime...
25. zář 2008 ve 23:45  • Odpověz
ahojky,
zoubky jsou potvůrky. beruška ty první zvládla v pohodě, ale teď jí to trápí :frowning2: . naštěstí ji ještě uklidňuje mazlinkování, studené kousátko a gel. vždycky něco zabere díkybohu.
magdi, třeba to s kačenkou bude lepší :wink: .
aničko, držíme palce, ať má natálka jenom lehkou virózku.
soni, s tebou je prostě vzrůšo :grinning: . mně to moc baví, jak tady píšeš o těhu.
donia, monitor jsme vrátili. a o to víc klaudinku zbožňujeme (a rozmazlujeme), aby neměla žádný stres :grinning: . a taky s námi spinká v posteli. tím jsme vlastně všechna rizika vyřadili :grinning: .
26. zář 2008 v 09:22  • Odpověz
verco, bys hned taky byla znova těhu, ne? :grinning: Můžeš být ráda, že je malá venku :grinning: Už se taky těším až bude malej venku, i když teď je ještě svatej klid, nikdo nám tu neřve atd :grinning:
26. zář 2008 v 09:24  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Naty má ten zánet a chudinka chraptí ako starý tuberák :frowning2: Teplotku našťastie nemá, ale odsávanie nosánku ráno bol hotový očistec :cry: No snáď sa jej čoskoro uľaví :slight_smile:
26. zář 2008 v 09:57  • Odpověz
Ahojky holčiny maminy a nastávající mamino,

konečně jsem se k Vám dostala. Netušila jsem, že péče o miminko je tak náročná, že nebudu mít skoro ani minutu času sem zajít a napsat pár vět. Je tedy pravda, že si to někdy zbytečně komplikuju sama. Peču třikrát týdně nějaký koláč a skoro každý den si něco vařím k obědu a to zabere dost času. Navíc doteď bylo i dost práce na zahradě, což teď snad už skončí a bude víc volnějšího času. Snažím se každý den vyjet s Ondrou na prochajdu. Včera jsme například obhlíželi budovu mateřského centra, kam chceme chodit a taky jsme si prohlídli ty nové rodinné domy v Jankovicích. Minulý týden jsem zajela s malým do Prahy do práce, abych se pochlubila a zároveň abych si domluvila další spolupráci a vyběhala příspěvek na plavčo a na dovču. Zaměstnavatel mi zaplatí celé plavání v Baby klubu Juklík a ještě dovolenou v Čechách pro celou rodinu, což je super. Letos jsme kvůli těhotenství a porodu vůbec nikde nebyli, tak si to chceme příští rok vynahradit a pojedeme hned na dvě dovči.

Zítra jedeme na naší první delší cestu s Ondrou na Českomoravskou vrchovinu, kde mám babičky, dědu a hodně příbuzenstva. Ještě nikdo z nich Ondru neviděl, tak ho jedeme ukázat novopečeným prababičkám. Beru to jako zázrak, že ve svých téměř 28 letech mám živé ještě tři prarodiče a že se dožili narození mého prvního dítěte. Samozřejmě tam chceme nadělat spoustu fotek a bereme i kameru, aby Ondra měl v budoucnu památku.

Držím Vám palce, ať všechny zdravotní problémy Vaše i Vašich dítek brzy odezní. My jsme měli virozu v srpnu. Ondrovi byl tehdy měsíc a já byla ještě šestinedělka a nebylo to zrovna příjemné lítat po doktorech s tak malým miminkem. Naštěstí si jeho tělíčko se vším poradilo samo i bez léků. Prostě jsme jen kojili a kojili a to pomohlo.
26. zář 2008 v 11:15  • Odpověz
ahoj holky, dneska sem se tu sešly teda hojně :slight_smile:
Marodům držíme palečky, at jsou tělíčko zase brzo ok, to je pech, zrovna když má být po dlouhé době hezky!!

Tak nám už brzo taky vykouknou zoubky!! A to rovnou nahoře i dole, ale Vincí je prdelka, ani není moc protivný. Jak říká verča: mazlit, mazlit a zase mazlit :grinning: :grinning:
26. zář 2008 v 11:44  • Odpověz
ahojky všem,¨
leni, ty jsi teda pracovitá! :wink: my chodíme taky ven každý den. a tento týden jsem zrovinka zabrousila i do jankovic. moc se mi to líbilo a chtěla jsem i druhý den, ale pak jsem si řekla, že tam je hodně stavebníků a jistě by si mě pamatovali, jak tam chodím okukovat :grinning: . tak jsem jela jako průša brousit k učilišti, gymplu a základce. já miluju, když tam jsou studentíci. úplně to na mě dýchá vitalitou. a u základky se dojímám, jak tam budeme chodit s klaudinkou :sweat_smile: - trošku blázen, ale je mi dobře :grinning: :grinning: :grinning: .
soni, těhu bych byla hned. ale pak zvítězí zdravý rozum a těším se na těhu až za 2 roky. nejdřív jsme chtěli mít děti hned po sobě. pak mi mudr. doporučil 2 roky po porodu počkat. a teď jsme se s mužem dohodli, že si plně užijeme klaudinku a, až půjde do školky, budeme se těšit na další mimčo. takže končíme na 2 dětech :frowning2: - leda by druhý těhu byla dvojčata :grinning: .
flufla, zoubky jsem další neobjevila, ale říkám si, jestli třeba nerostou na jiném místě a já tam nečučím - teď sonduju horní jedničky a nic :grinning: .
teda já jsem dneska tak líná. jdu se přemístit na zahradu. klaudi bude koukat z kočárku a já si tam lehnu na lehátko a budu jí foukat bublinky z bublifuku (mám pocit, že to víc baví mě :grinning: ).
27. zář 2008 ve 14:54  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.