• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahojky,
tak doufám, že jste si víkend pěkně užili, když bylo tak krásně a dneska to taky vypadá na pěkný den :slight_smile:
Leni, já teda jen kouká, co toho stíháš :slight_smile: A co všechno pečeš? Bys ještě mohla dodat inspiraci :grinning: Já taky peču, ale většinou tak jednou týdne a ten můj se stejně nad půlkou věcí ofrňuje, tak to jím sama a pak mi akorát pálí žáha...Ale dostali jsme od našich plno jablek, tak je musím nějak pozdělávat, než mi tady uhnijou :slight_smile: Ale dneska asi udělám nepečenej jablkovej dort, jooo, ten je mňamky :slight_smile:
Verčo, ty bys Klaudinku už poslala do školy, jo? To čučím teda :grinning: :grinning: Jen si pěkně užívej toho, že je ještě malá, nebo menší no :slight_smile:
29. zář 2008 v 09:23  • Odpověz
ahojky,
soni, tak do školy bych jí rozhodně ještě neposílala :grinning: . naopak - nedávno jsem oplakávala, že už jezdíme v golfáči. právě, že se mi to miminkování moc líbí a užívám si to plnými doušky, ale čas nejde zastavit. už teď je hrůza hrůz, že klaudince je 8! měsíců. nedávno to byla takový skříteček a teď už je trochu větší skříteček :grinning: .
dneska je zase krásný den. půjdeme na dlouhou procházku. měly jsme jet na úřady, ale přesouvám to na dny s ošklivým počasím - úřad neuteče :slight_smile: .
29. zář 2008 v 10:56  • Odpověz
leni, kdybys chtěla, pojďte s námi :wink: .
29. zář 2008 v 10:57  • Odpověz
Ahojky Verčo a Soni,

no pracovitá moc nejsem, ale máme na zahradě tři jabloně, ze kterých pořád padají jablka, tak je mi líto je vyhazovat. Radši je okrájím a udělám z nich štrůdl nebo nějaký jiný koláč. Ale už končim. Po buchtách se tloustne a já od porodu neshodila ještě ani kilo, tak jsem se nad sebou zamyslela, že musím trochu změnit jídelníček a víc se hýbat. Zatím ale po císaři můžu asi jen ty procházky svižnou chůzí.

Verčo, my dnes taky chceme na prochajdu. Nechcete si dát někde spicha, abychom Klaudinku a Ondru seznámili? Jak to tak vypadá, tak to jsou budoucí spolužáci. Možná spolu budou chodit do třídy. Do stejné školy budou chodit určitě? A kam chcete dát Klaudinku do školky? My asi do Čtyřlístku. Máme to nejblíž.
29. zář 2008 v 11:04  • Odpověz
Jé Verčo, tak to jsme měly stejný nápad. Ještě než jsem dopsala svůj příspěvek, tak ty si napsala v podstatě to samé, co já. Rádi s vámi vyrazíme. :wink: My ale půjdeme až po obědě. Kdy chcete jít Vy? A kde bysme si dali sraz?
29. zář 2008 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky, dnes sme byli ny 8.měsíční prohlídce a Vincule byl pochválen, jak krásně roste (MuDr.si myslela, že je mu už 10 měsíců :dizzy_face: ) Šikula má už 9,5 kg, 74cm. Včera se poprvé sám posadil a také začíná víc a víc brebentit. Zoubky už sou cítit na dotek, rostou, rostou....

V novém čísle maminky píší o nymburské porodnici, tak si to jdu přečíst (já tam teda nerodila :sunglasses: )ale kdo ví při duhém (asi taky ne)
tak hezký večer, papaa
29. zář 2008 v 18:01  • Odpověz
jo, to jsem vám taky chtěla napsat, že to v Mamince je :slight_smile: Už jsem to přelouskla včera :grinning:
29. zář 2008 v 18:57  • Odpověz
Ahojky holky:slight_smile:
Tak u nás je nové to že sme celá rodinka fufňavá :stuck_out_tongue_closed_eyes:Naty už sa pomaly z toho dostáva, ale ja som na tom čoraz horšie :frowning2: Dnes ma bolí hlava ako ďas, tak dúfam, že to už prejde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2008 v 19:45  • Odpověz
A neni to o Nymburskej porodnici aj na nete?? Ten článok z maminky?
29. zář 2008 v 19:46  • Odpověz
Inak pridala som pár fotiek tak možete juknúť aby ste vedeli ako rastieme :wink:
29. zář 2008 v 19:47  • Odpověz
Juuu Soni super pupík :dizzy_face: Ja už chcem tiež :slight_smile:
29. zář 2008 v 19:54  • Odpověz
Ahoj Aničko, Natálka je kočka :slight_smile: Tak snad se z toho brzy vyhrabete :slight_smile: Na mě taky něco skočilo, ale asi jsem to zarazila včas, tak je to docela ok.
Zítra se chystám na test na cukrovku, tak snad to nebude tak zlý...
29. zář 2008 v 19:55  • Odpověz
Ďakujeme :dizzy_face:
Tak to je super, že si to včas zarazila :slight_smile:Nie je nič horšie ako poriadna rýma v těhu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Na cukrovku držíme pesti, určite to dobre dopadne :wink:
29. zář 2008 v 19:58  • Odpověz
tak snad jo, uvidíme :slight_smile: Jen to čekání tam, si vezmu sebou tu Maminku :slight_smile:
29. zář 2008 v 19:59  • Odpověz
Ja som mala zo sebou manžu, som sa bála aby som neomdlela:sweat_smile: Ale našťastie to bolo v pohode :slight_smile:
29. zář 2008 ve 20:05  • Odpověz
a tys měla třeba problémy, když ti brali krev na lačno a tak? To mně nikdy nevadilo, tak nevím no...

Tak nechci manžu pustit k pc, tak si čte v Mamince, no to čučím teda :grinning:
29. zář 2008 ve 20:09  • Odpověz
Soni vzdeláva sa predsa :wink: :grinning:
A čo sa týka brania krvi, tak to som teda nikdy nemusela a tobož v tehu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
29. zář 2008 ve 20:10  • Odpověz
Dobré ráno,

Soni, držíme palečky, ať Ti ten test na těhu cukrovku dopadne dobře. Pamatuju si, když jsem na tom byla já, tak jsem tam ztrávila celé dopoledne. Hned ze začátku mi dali vypít tu směs. Musím se přiznat, že mi docela chutnala. Ne že bych jí chtěla pít denně, to ne, ale odpor jsem k ní taky neměla. No a pak mi každou hodinu brali krev. Ani to nebolelo.

Ani, s tou nemocí je to na draka, co? Tak se opatrujte, odpočívejte, ať jste brzy fit. Čekám, že přes zimu nás něco takového taky nemine. Nevím, co je horší. Být nemocná v těhu nebo když má člověk malé děcko. Zažila jsem už obojí a ani jedno nebylo příjemné.

My jdeme dnes na kontrolu s kyčlema na polikliniku na sídliště. Vlastně to pro nás bude taková větší prochajda přes celé město a zpět. Minule jsme měli kyčličky úplně v pořádku, tak doufám, že se všechno dál vyvíjí dobře a že i dnes přijdeme s pozitivními zprávami.
30. zář 2008 v 08:47  • Odpověz
ahojky všem,
soni, ty máš věcí :confused: - to bude tomínek model a nebude vědět, co dřív nosit :wink: . držíme palečky na cukr. test.
aničko, natálka je nádherná. je vidět, že si legrace užíváte moc. a je pořád víc a víc podobnější tobě.
leni, včera nám to sice nedopadlo, ale není všem dnům konec :wink: . my prošly dlouhatánskou trasu. klaudinka se vyspinkala do růžova a já se zničila. nechápu. hned po porodu jsme toho nachodily mnohem víc a pohoda a teď jsem hned unavená.
flufla, (málem bych zapomněla :sweat_smile: ) moc gratulejeme k osmiměsíční kontrole. vinc je šikula. my půjdeme zítra, tak jsem zvědavá, jak jsme vyrostly. klaudi měřila v sedmi měs. 70 cm a v 7,5 jenom 69 cm :grinning: :grinning: - tak snad to prolomí a půjde to zase nahoru :grinning: .
včera jsem maminku vzala jenom letem světem za asistence klaudinky a všimla jsem si, že tam dali i pár cviků, co cvičíme občas i my (myslím to posilování bříška).
30. zář 2008 v 10:00  • Odpověz
Ahoj, dobré dopoledne. Vinculín akorát usíná... :slight_smile:
Taky sme chodili na kyčle na polikliniku v NBK, byli sme tam 2x, mamka říkala, že k tomu dr.chodila na kyčle i s náma. MuDr.je teda pěkný protiva, tváří se, že ho strašně otěžujem,kdybych to tušila, tak jedem jinam.

Aničko supr fotečky, za chvilku ti nebudou stačit albíčka :dizzy_face:
30. zář 2008 v 10:05  • Odpověz
Flufla,
mohu te alespon trochu uklidnit, neber to osobne. Myslim jako ten pristup ortopeda. Rika to o nem skoro kazdy, dokonce PA na kurzu nam rikala, ze jak chodi jeste v porodnici, tak obcas s nim musi jit nekdo ze sester, ze kdyz nema naladu, tak dokaze byt hooodne neprijemny na ty maminy. A to par dni po porodu asi urcite nepotesi zadnou. Me se to vyhlo, jak jsem nemela malou vubec u sebe, tak ke me ani nezavital.
Ja si tedy moc stezovat nemuzu, netvrdim, ze je ted buhvi jak prijemny, ale neprijemny na nas taky jeste nebyl. Takovy neutral, spis bych rekla, ze se jeste nevyhranil :grinning:

Jinak mi kamaradka rikala, ze vzdy v rijnu je burza (nejen detskeho, tam je vse i dospelacke) v Kokosu. Nemate s tim nektera zkusenost?

Soni, nejak mi ten cas splyva. Uz jsi byla na tom kurzu v Milovicich? A co psali v Mamince o te porodnici?
30. zář 2008 ve 12:52  • Odpověz
autor
Ahojky holky, teda tady se to rozjelo. Taky jsem byla s Kačenkou na kyčlích. Jdeme ještě jednou koncem měsíce. Jinak je vše v pořádku. Ten pan doktor je vážně opruz. Já jsem s ním neměla problém, ale viděla jsem, jak křičel na jiné maminy a ty z toho byly hotový.
30. zář 2008 ve 13:29  • Odpověz
Tak my máme kyčličky v pořádku. Ale přístup pana doktora nic moc. Na pozdravy neodpovídá a je takový odměřený. Maminu, co tam byla se mnou skoro seřval, jak si to představuje jít k doktorovi a nepřinést zdravotní průkaz dítěte. Ona mu na to řekla, že je z porodnice teprve 2 týdny a je u doktora poprvé. Nevěděla, že má průkaz nosit vždy sebou. Bylo mi jí docela líto. Ale co. Holt s panem doktorem to není jednoduché. Ale na mě nebyl nijak zlý. Jen neodpověděl na ten pozdrav. Na chodbě jsem tam potkala jednu paní, co se mnou chodila do poradny do nemocnice před porodem, tak jsme chvíli pokecaly a porovnaly naše miminka. Obě jsme se zasmály tomu, že její holčička ve třech měsících nemá ještě ani tolik gramů, kolik měl náš Ondra při porodu. Ondra jel skoro jednou tak velký než její holčička. No máme doma skutečně obříka. Teď už váží okolo 6,5 kg a to je mu teprve 2,5 měsíce. Už teď si příbuzenstvo stěžuje, že když ho chovají, tak je bolí za krkem.

Verčo, jasně, že není všem dnům konec. My včera vyráželi ven až okolo druhé odpoledne a vzali jsme to až k Sánskému kanálu. Taky jsem si dala do těla, ale bylo to super. Hezké počasí, dobrá nálada, podzimní příroda...no žůžo. Tak až zase někam budete vyrážet, dej vědět, my se rádi připojíme. :wink:
30. zář 2008 v 15:39  • Odpověz
Ahojky,
tak cukr test dopadl dobře, teda jako myslím, že jsem ho v pohodě zvládla, výsledky budou zítra. Byla jsem v Lysé a sestra byla moc fajn, a jelikož jsem si dotáhla černej čaj, tak mi to naředila do toho čaje a bylo to ok :slight_smile: Jen jsem se pak už fakt těšila až se najím, i když bych klidně ještě bez jídla vydržela :slight_smile: A ruce mám pomalu jak narkoman :grinning:
Ve čtvrtek začíná těhu cvičení a v pátek předporodní kurz. Půjdu tam v oba dva dny, abych věděla, co a jak, a když by to bylo dobrý, tak bych asi chodila sem, pokud ne, tak asi někam jinam. Uvidíme. Jen mi vadí, že ten kurz je v pátek odpoledne :unamused:
30. zář 2008 v 15:51  • Odpověz
Soni, tak to je super, že máš test úspěšně za sebou. To těhu cvičení doporučuju. Nejen, že se po psychické a fyzické stránce připravíš na porod, ale taky poznáš jiné maminy z místa bydliště a uděláš si nové kamarádky. Vidím to u sebe. Já jsem sice na těhu cvičení nechodila, ale ve městě potkávám plno maminek, co jsem s nima chodila před porodem do poradny do Nymburské nemocnice, nebo co jsem poznala přímo v porodnici a je to hezké, když se pak po čase potkáte, ukážete si miminka a popovídáte si. Začátkem září jsem třeba v Nymburce na náměstí potkala paní, co se mnou byla na pokoji v porodce. Ani jsem netušila, že má tak vysoké postavení. Je vedoucí Nymburské Generali pojišťovny, tak mi hned dala vizitku a když budu chtít, že se na ní mám obrátit, že nám malého pojistí apod., ale i jinak, že můžeme zajít na kafčo a tak. :wink:
30. zář 2008 v 16:10  • Odpověz
Ahojky holky :dizzy_face:
Uf, prďolka nespala celé odpo...ale mali sme sa fajnUž sa jej tá choroba fakt lepší :slight_smile:))tak som zvedavá čo nám povie vo štvrtok mudr. :confused:
30. zář 2008 v 18:37  • Odpověz
Leni, já si taky řikám, že tam snad bude někdo chodit a že bych snad i mohla někoho poznat. Zatím tu mám jen dvě kamarádky, ale vídáme se občas, není moc času. Tak budu ráda, kdyby někdo nový přibyl :slight_smile: Jestli tam vůbec někdo bude chodit :slight_smile:
Ani, je dobře, že se vám to lepší :slight_smile:
30. zář 2008 v 19:05  • Odpověz
Soni no aj ja som rada :dizzy_face: Teraz si idem dať kafčo a buchtu :dizzy_face:
30. zář 2008 v 19:12  • Odpověz
ahojky,
dneska byl obr vítr, ale jinak teplo. takže jsme kočárkovaly celé odpoledne.
1. říj 2008 ve 21:48  • Odpověz
autor
Ahojky, my jsme taky kočárkovali. Dneska asi půjdeme nechat Kačence píchnout náušnice. Docela mám z toho strach.
2. říj 2008 v 08:08  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.