• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahoj holky,
kdybyste nemely pristi tyden program, tak je v Kokosu burza, to jen kdybyste to nevedely. Oni bohuzel nemaji moc letacku, tak se o tom moc nevi. Me to rikala kamaradka, sama jsem tam taky jeste nebyla. V pondeli 20.10. je prijem a prodej je pak 2 dny, v utery a ve stredu a to od 09:00 do 18:00 hod. Je to nejen detske, ale i dospelacke obleceni, sportovni, do tanecnich, hracky, knihy. Asi vsehochut.
16. říj 2008 ve 21:15  • Odpověz
Ahoj holky,

omlouvám se, že jsem Vás delší dobu zanedbávala, ale minulý týden jsem byla u našich v Praze a programu jsem měla až nad hlavu - gynda, kadeřník, návštěva u mamky v práci, sraz s kamarádkou....No a o víkendu jsem se věnovala manžovi, protože jsme se skoro týden neviděli. Přivezl z Kroměříže burčák, tak jsem si ač kojící dala taky - ale jen jednu deci. V pátek jsem byli v Praze ve Scontu koupit novou šatní skříň do ložnice. Už jednu úplně stejnou máme a teď jsme dokupovali další. O víkendu k nám přijedou tchánovci a pokusíme se jí složit. Tak jsem zvědavá, jak nám to půjde. Jinak mě bohužel potkala jedna nemilá věc. V neděli večer mě začalo trochu bolet levé prso, ale nevěnovala jsem tomu pozornost. V pondělí ráno už jsem měla prso rudé a měla jsem teplotu skoro 38. Bylo mi jasné, že je to zánět. Tak jsem si sháněla informace na netu a dospěla jsem k závěru, že už je to na doktora. Takže si manža vzal v úterý dovču a hlídal malýho a já naklusala k praktické lékařce. Hned mi nasadila antibiotika a řekla, co mám dalšího dělat, aby zánět rychle odezněl. Každopádně mám kojit dál. Dnes jsem byla na kontrole. Zánět už ustupuje, ale ještě je tam taková zatvrdlina, tak musím antibiotika dobrat až dokonce. Naštěstí už mě nic nebolí a zvládám sama péči o Ondru. Od středy do čtvrtka jsem ale měla doma mamku, aby mi pomohla a trochu jsem si odpočinula.

Pokud jde o úterní sraz, jsem pro. I kdyby všechny holky nemohly, tak bych ho stejně udělala. Stejně nikdy nebudeme moci všechny. Takže Soňo, klidně přijeď do Nymburka a uděláme si srazík třeba jen s Magdou nebo i jen ve dvou. :wink: Když bude hezky, můžeme vyrazit i na prochajdu, samozřejmě s ohledem na Sonino těhotenství a na malá děcka.

Jinak my jdeme v pondělí s Ondrou na tříměsíční prohlídku a na velké očkování. jsem zvědavá, kolik bude vážit a měřit. Tchyně koupila Ondrovi takovou hezkou mikinku. Byla určena pro děti ve věku 6 měsíců a jeu byla malá a to mu ještě nebyly ani 3 msíce, když si jí zkoušel. No prostě máme doma pěknýho obříka. Včera už se začal natáčet na stranu, tak jsme do obýváku nainstalovali cestovní postýlku a teď tráví čas v ní a hraje si tam se zavěšenýma chrastítkama. Už se bojím ho nechávat ležet samotného na přebalováku, protože je už moc mrštný a jak se začal převracet na stranu, bylo mi jasné, že musíme pro jeho bezpečnost vymyslet jiné místo, kde bude trávit část dne.
17. říj 2008 v 11:58  • Odpověz
autor
Ahoj Leni, to jsou teda novinky. Pro ten srazík v úterý jsem všema deseti. Jenom by pro mě bylo lepší dopoledne, protože odpoledne většinou Vojta spí. Ale jak kdy. Třeba dneska řádí jak černá ruka. Před chvílí vzbudil Kačenku tím, že si k ní vlezl do postýlky. Jenom jsem uslyšela hysterický pláč a už jsem věděla, kolik uhodilo. Vůbec jsem nemohla Kačenku uklidnit, až jsem ji nechala přisát a bylo to v poho. Teď je vedle v pokoji nějaký podezřelý klid, jdu se tam podívat.
17. říj 2008 v 15:16  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem se šla podívat, jestli je tu něco nového a koukám, že alespoň vy dvě pro srazík jste :slight_smile: Já klidně taky můžu přijet dopoledne, mně to neva...Stejně mně manža ráno budí, když jde do práce, tak budu jako vstávat s ním a rozkoukávat se a klidně můžu dorazit už na devátou :grinning: :grinning: Nebo řekněte a já se přizpůsobím :slight_smile:
Včera jsme byli v Kolíně na 3D utz, bylo to naštěstí nakonec i zadarmo, tak jsme rádi, protože za to, co ten prďola předvedl, tak by mi bylo líto za to dávat tolik peněz...Ale tak máme aspoň jednu fotku vytisknutou a záznam na dvd, tak snad z toho ještě něco vysekáme :slight_smile:
18. říj 2008 ve 20:21  • Odpověz
autor
Ahojky, my jsme se teď vrátili z Prahy, byli jsme se podívat v Kice a Jeně nábytku. Byl to takový odpolední výlet.
S tím srazíkem: my se dřív než v půl desátý nedostanem z domova. V pondělí a v pátek chodíme do mateřského centra, tak bychom se třeba mohli setkat tam. Leni, ty by jsi se mohla podívat, kam byste s malým mohli chodit. Třeba by se mohly přidat i jiné maminy. Dáme si tam kafe. Pro mě by to bylo lepší, že bych chvilku měla klid od Vojtíška, který si tam spokojeně hraje a je klid alespoň na kafe. Ale můžem se domluvit jinak. Je to jenom návrh.
18. říj 2008 ve 20:30  • Odpověz
Tak mně stačí jen říct v kolik a kam mám dojít a je to :slight_smile:
18. říj 2008 ve 20:35  • Odpověz
Ahojky, tak to vypadá, že by zítra mohlo být hezky :slight_smile: Tak dáme spicha??
20. říj 2008 v 10:52  • Odpověz
autor
Jasně, dokud je hezky. Musím zítra do mateřskýho centra s Vojtou, tak dáme srazík tam?
20. říj 2008 ve 13:26  • Odpověz
Ahoj,

holky, mně se to zítra dopoledne nehodí. Jedeme s manžou a Ondrou do Kolína k doktorovi. Ale odpoledne bych mohla. Tak záleží na Vás.

Jinak my dnes byli na tříměsíční kontrole a vážíme už 7200 g a měříme 67 cm. Jsme zdraví, jen máme trochu ekzém, tak jsme dostali recept na mastičku a musíme postižená místa jednou denně mazat. Nemáme koupat denně, aby se pokožka zbytečně nevysoušela.
20. říj 2008 ve 14:00  • Odpověz
autor
Leni, já možná budu moct i odpoledne, podle toho, jestli bude Vojta spinkat. Jinak Ondra je macek. Kačenka je proti němu trpaslík, ale je to holka a ty jsou vždycky menší. Kojíš? Kačka má 5790 g a 64 cm. Vojta měl v jejím věku taky asi o kilo víc.

Tak se holky nějak domluvte a já se přizpůsobím.
20. říj 2008 ve 14:07  • Odpověz
No podle váhy je Ondra macek, ale vizuálně vypadá vychrtle. Až si někdy myslíme, že je podvyživený. Bříško nemá moc nafouklé a je samá ruka a noha. Jednu dobu jsem docela záviděla některým maminkám baculatá miminka. Jinak samozřejmě stále kojím a chci i nadále.

Pokud jde o sraz, tak já bohužel zítra mohu jen odpoledne. Kdyby tedy Soňa zítra přijela, asi bych si s ní dala sraz před nádražím, protože bydlím hned u něj a pak bychom šli spolu do mateřského centra, kde bychom si dali sraz s Magdou. Vyhovovalo by Vám to tak?
20. říj 2008 ve 14:56  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jestli by to šlo odpoledne, tak jsem pro...i když jak řikám, mně to je celkem jedno :slight_smile:
20. říj 2008 ve 14:58  • Odpověz
Dobře. Tak navrhuju sraz se Soňou v 15 hod před hlavním nádražím v Nbk a kolem čtvrt na čtyři sraz s Magdou před MC Svítání. Nebo chcete sraz dřív či později?
20. říj 2008 v 15:04  • Odpověz
já jsem klidně pro, vlak mi přijíždí v 14,49, tak to by bylo OK :slight_smile:
20. říj 2008 v 15:07  • Odpověz
autor
Dobře. Soni já mám na tebe mobil, tak ti ve tři hodiny zavolám, jestli Vojta spinká nebo ne a domluvíme se, kde se sejdem. Ano?
20. říj 2008 v 15:21  • Odpověz
Soni, tak já přijdu na nádraží už v těch 14:50 a pak se mobilem spojíme s Magdou a dohodneme se, kde si dáme sraz s ní. Takže vše je dohodnuto. Budu se na Vás těšit. Kdyby byla změna, tak má Soňa mobil i na mě, tak mi může dát vědět. Tak se pro dnešek loučím. Jdu s Ondrou na prochajdu, když je venku tak hezky. Mějte se krásně a zítra ahoj.
20. říj 2008 v 15:33  • Odpověz
autor
Dobře domluveno. Papa zítra.
20. říj 2008 v 15:42  • Odpověz
ahoj holky,
tak vy jste se včera sráželi :fearful: . my byly celé odpoledne venku. bylo tak krásně, že se nám nechtělo jít ani koupat. měla jsem sraz s kamarádkou, tak jsme prokecaly celé odpoledne a u toho jsme kočárkovaly. a taky včera dostala klaudinka první pusu od kluka (jiného než z rodiny) :sweat_smile: . táta doma kroutil hlavou, že tak brzo to nečekal :wink: .
22. říj 2008 v 11:33  • Odpověz
Verčo, a nepotkaly jsme se včera náhodou někde?? :slight_smile:
My taky šly s Lenčou kolem Labe a najednou na nás vyjukla nějaká holčina s kočárkem a prej jestli nejsme z Koníka :grinning: Tak se představila jako flufla :grinning: Tak jsme rády, že jsme tě fluflo viděly :grinning: :grinning: Včera bylo fakt nádherně...večer jsem z té prochajdy úplně padla :sweat_smile:
22. říj 2008 v 11:50  • Odpověz
Ahojky,

to se Soni nedivím, že jsi po včerejší procházce padla únavou. Já toho měla taky dost, ale bylo to včera super. To počasí nám opravdu vyšlo nádherně a jsem ráda, že jsem Vás včera viděla a že jsem poznala Fluflu a Vincenta. To byla tedy náhodička, jak jsme se potkaly. :slight_smile:

Jinak my jsme Tě Verčo včera asi opravdu vidělly. Zřejmě si to byla Ty. Seděly jsme s Magdou a Soňou pod hradbama a Ty jsi prošla těsně kolem nás s Klaudinkou a s tou kamarádkou. :wink:

Já jsem dnes zjistila, že Ondrovi se ekzém rozšířil i na jiné části tělíčka, zatímco tam, kde měl ekzém původně, už je to v pohodě. Tak jsem mu namazala i ty další části těla a budu doufat, že to taky za chvíli zmizí a už se to neobjeví. Nerada bych s ním lítala celé dětství po alergologii a kožním.

Pro dnešek se loučím. Udělala jsem před chvíli palačinky, tak jdu na ně a v jednu mi přijede z práce manža, tak se budu věnovat jemu.
22. říj 2008 ve 12:25  • Odpověz
Ahoj Holky, take sem vas rada včera poznala, a omlouvám se, že sem na vás tak vybafla, trochu sem se styděla, koktala sem.....no trapka největší :dizzy_face:
Mějte se krásně
22. říj 2008 v 16:52  • Odpověz
flufla, ale odvážná jsi byla :grinning: Já bych asi ani tu odvahu neměla :grinning: :grinning:
22. říj 2008 v 17:00  • Odpověz
Fluflo, neomlouvej se. My jsme sice byli překvapené, ale příjemně. :wink: Já jsem takhle skoro před dvěma lety vybafla pro změnu na Aničku v Hypernově. Taky na mě koukala, kdo jsem, ale pak jí to došlo, když jsem jí řekla, odkud ji znám a o čem jsme si na koníkovi psaly.
23. říj 2008 v 09:35  • Odpověz
Holky, tak jsem si konečně po letech založila album, tak můžete juknout. :wink:
23. říj 2008 ve 14:14  • Odpověz
Jéé Leni, fotečky :slight_smile: To se musím hned podívat :slight_smile:

Prosim tě nevíš jak je to v Nymburce s epidurálem?? Jestli ti ho dají, když si řekneš, nebo ho musíš zaplatit??
23. říj 2008 ve 14:15  • Odpověz
S epidurálem je to myslím v pohodě. Dají Ti ho, když si řekneš. Rozhodně to neplatíš.
23. říj 2008 ve 14:24  • Odpověz
fotečky jsou kráásný :slight_smile:

A novorozenecký tam je normálně? Já totiž slyšela, že to v Nymburce právě není nebo co...že když by s dítkem něco bylo, tak by ho museli převážet...
23. říj 2008 ve 14:30  • Odpověz
Novorozenecké oddělení tam je, ale ve vážnějších případech převážejí mimča do Prahy na specializovanější pracoviště. To je ale podobné ve všech okresních nemocnicích.
23. říj 2008 v 16:43  • Odpověz
Ahoj, holky já vás zbystřila a ňák sem nad tím nepřemýšlela a vrhla se na vás :grinning:

Leni, fotečky sou krásný, líbí se mi moc ta jak se Ondra protahuje :dizzy_face: , je podobný spíš na tebe, vid? V to úterý sem si ho nestihla moc prohlídnout....
Hezký večer, my zítra drandíme do Phy za kámoškou do porodnice
23. říj 2008 v 17:45  • Odpověz
Ahoj holky,
Soni, s tim novorozeneckym - je tu klasicke, ale pises spravne, kdyz se jim na mimi neco nezda a vypada to vazneji, radeji ho nechaji prevezt. To se prave stalo me :frowning2: Malou mi necelych 24 hodin po porodu prevazeli rychlovkou na JIP do Prahy. Je to hrozne, kdyz vidis jak ti to male miminecko nakladaji do specialniho inkubatoru a nemuzes nic, ale vubec nic delat :frowning2: :frowning2:
23. říj 2008 ve 20:39  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.