• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahojky holky :slight_smile:
Magdi tak už nech ste čoskoro fit :dizzy_face:
My sme boli včera na meningokokovi a zatiaľ nemá žiadnu reakciu :slight_smile:
Pridala som aj nejaké fotečky z dnešnej prechádzky tak sa možete juknúť :wink:
Inak Soni pupík už ti pekne rastie a ani sa nenazdáš a Tomík bude na svete :wink:
14. lis 2008 v 18:52  • Odpověz
autor
Aničko, super fotky :wink:
15. lis 2008 ve 12:36  • Odpověz
autor
Ahojky lidičky, jak se všichni máte? My jdeme dneska na kontrolu k pí doktorce, tak jsem zvědavá, jestli už budem moct ven, už mě to doma neba.
18. lis 2008 v 09:58  • Odpověz
Ahojky, tak my byli od patku u rodicovstva, muj tata mel sedesatiny a pak jsme jeli k manzovo rodicum na svatek :grinning: Tak jsme se vcera vratili a ja jsem doma a uzivam zase klidku, lidi bylo moc az jsem z toho byla docela unavena...
Magdi, tak doufam, ze uz budete fit :slight_smile:
18. lis 2008 v 11:52  • Odpověz
autor
Soni, právě jsme se vrátili od doktorky. Jsme OK, děti spinkají a já si užívám chvilky volna. Super :grinning:
18. lis 2008 v 15:07  • Odpověz
Magdi, tak super, že jste zdravý :slight_smile: Tak si užívej klídek, když dětičky spí..a co tak děláš, když teda máš opravdu čas a nemusíš zrovna třeba uklízet apod? Asi volna pro sebe moc ani nemáš, ne?
Já si byla koupit dvě noční rozepínací košile a ještě něco v drogerce a doma si už dávám věci stranou, do porodky...asi jsem blázen, ale radši ať to klidně mám, aspoň pohromadě :grinning: Pořád řikáme, že se zajedem podívat do Nymburka do porodky na obhlídnutí, ale vždycky si to rozmyslíme, se asi bojíme :grinning:
A ve čtvrtek jsem byla na první hodině těhu cvičení, tak to bylo super...tak ho teď budu mít každý čtvrtek, tady u nás..
18. lis 2008 v 15:43  • Odpověz
autor
Soni, když zrovna děti spinkají, což nebývá tak často, většinou spí nastřídačku, tak si dám kafe, zaserfuju po internetu, vyřídím nějaké resty nebo jenom na chvíli vypnu a nabiju baterky. Soni, chtěla jsem se tě už dříve zeptat, vždy na to zapomenu, mám tady nějaké těhotenské čaje, co jsem neupotřebila, nechceš je?
19. lis 2008 v 07:45  • Odpověz
Ahoj Magdi,
zrovna včera jsem si koupila nějaký těhotenský čaj, ale ještě jsem ho nezkoušela...Takže asi ani nee...To můžeš pít i teď, ne? To neuškodí :wink:
19. lis 2008 v 08:01  • Odpověz
autor
no můžu, ale já mám zase dost čaje pro kojící matky.
19. lis 2008 v 09:26  • Odpověz
ahojky,
soni, ty už za chvíli rodíš!!!! :fearful: :grinning: to utíká neuvěřitelně rychle.
tak klaudinka už 1,5 hodiny spí a já tady sedím na netu a čtu a nic jsem neudělala - to je neuvěřitelný požírač času :angry: . tak jak si tady klafu, beruška se probudila.... :wink: a asi nic moc odpočinek, protože tam nespokojeně mručí. tak se zatím mějte.
19. lis 2008 v 11:11  • Odpověz
Veru, ani mi to nepřípomínej :grinning:
Tak my nevíme, jestli je tak nutný se jít podívat do porodnice, jako na prohlídku, nebo ne...Já chodím akorát tady na to cvičení a přes něj se na prohlídku nedostanem, a do tý Nirvany nechodím, tak nevím no...Nebo jestli počkat až tam začnu chodit na kontroly, tak to vzít při jednom, nevim nevim...Spíš bych se ráda dozvěděla, co si vzít s sebou a co ne, ale to mi můžete poradit i vy, že? :slight_smile: Tak jestli vás napadne něco, co jste si všechno brali a co jste dostali, tak budu ráda :slight_smile: Jestli si to pamatujete :slight_smile: Díky moc :wink:
19. lis 2008 ve 12:31  • Odpověz
soni,
my jsme se do porodnice podívat nešli. věděli, kde chceme rodit a tak jsme to nebrali za důležité. prvním a jediným kritériem byl mudr.
do porodnice si vezmi: přezůvky, kojící pyžamka (2x doporučuji), kojící podprsenku, prsní vložky, bepanthen na bradavky, toaletní potřeby, ručník, kapesníky, něco ke čtení, viditelné hodiny + tužku (na měření času a délky kojení), průkaz pojištěnce, OP. pro miminko: plínky a věci na odchod domů.
když ti to tak píšu, hned bych si zase pro jedno miminko došla :grinning: .
19. lis 2008 v 19:17  • Odpověz
Verčo dík...a třeba vložky to tam dostanu? A plínky taky dávaj pro mimi? Ale asi nějaký omezený počet na den, že. A maj tam erární košile? Já vím, že jsem se o něčem bavila s Lenčou, ale zapomněla jsem to :sweat_smile: A naše rodný listy taky musí být?? Ty jo, jsem děsná, co :grinning: Ale aspoń si zavzpomínáte :grinning:
19. lis 2008 v 19:19  • Odpověz
Ahojky,
Soni, ty chodis na to cviceni s PA Safarikovou? Jestli ano, tak pres ni jsem si domlouvala prohlidku porodnice. Delaji to individualne, takze mi jen rekla kdy slouzi vikend (to je pro ne lepsi) a ja ji jen tesne predtim zavolala, jestli tam muzeme dojit. Samozrejme se muze stat, ze nez tam z Milovic dojedete, bude zrovna nekdo rodit, ale to neovlivnis. Taky nam na kurzu dala A4 se seznamem co do porodnice. Tak se ji klidne pripomen.
19. lis 2008 v 19:32  • Odpověz
tak na kurzu s ní jsem byla jen jednou, protože jako pátky v pět odpoledne mi teda vůbec nevyhovujou...Ale řikala to tam tenkrát, že klidně se můžem přijet podívat i o půlnoci, hlavně, když bude klid :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 19:42  • Odpověz
tak patek navecer je opravdu neprakticke. Ale to vis, ona zas musi jak ji dovoli v nemocnici a aby to pak mela pravidelne. Tady to bylo od pul pate, ale ve stredu, me to vyhovovalo, ze jsem tam jezdila rovnou z prace. Ale jiste neni problem ji zavolat a poptej se ji kdy slouzi ten vikend, to ona vi vzdy na ten cely mesic dopredu a pak ji jen cinknes predtim. Urcite bych tu moznost tam jit kouknout vyuzila. Je teda pravda, ze me to prostredi moc nenadchlo, ale pomohlo mi to v tom vetsim klidu, ze jsem vedela do kterych dveri jit, kde se hlasit atd. A potom, az ten D prijde uz stejne moc neresis jake je tam prostredi, to jsi rada az bude po :grinning:
19. lis 2008 v 19:48  • Odpověz
tak já ani na ní číslo nemám, bych se musela jedině optat asi normálně na oddělní přes pevnou a třeba zjistit, kdy tam je a tak...na tom kurzu byla moc příjemná, tak bych byla ráda, kdyby tam taky byla...my vždycky si řikáme s manžou, že tam druhý den zajedem a pak si to rozmyslíme...dneska to bylo už podruhý :grinning: :grinning:
19. lis 2008 v 19:59  • Odpověz
urcite se neboj, kdyz to nestihnete, ale verim, ze budes klidnejsi, kdyz to uvidis a budes vedet co v ktere mistnosti je a tak
nasla jsem na ni mobil 728 / 754 295
19. lis 2008 ve 20:07  • Odpověz
A to je přímo na ní mobil? Protože tohle číslo je na stránkách nymburský porodnice, jako že na něj se může volat, ohledně domluvy na té prohlídce...Ale dík :slight_smile: No, to by bylo lepší jet někdy do Nymburka na nákupy a nejdřív tam zavolat, jestli tam můžem nebo nee...a kdyžtak oběhnout obchody a jít tam pak..no, uvidíme zda tam vůbec zajdem, že :grinning:
19. lis 2008 ve 21:13  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Teeeda tu sa toho dnes prekecalo :grinning:
Boli sme dnes s Naty u holiča:dizzy_face: chcela som jej nechať zastrihnúť konečky, no ale kaderníčka strihlla asi 3 x a viac jej Naty nedovolila :sweat_smile: Tak za týždeň máme prísť na opáčko. A mohla si aj vziať takého malinkatého medvídka z krabice hračiek :slight_smile:
19. lis 2008 ve 21:47  • Odpověz
jj, to je primo jeji mobil, takze ji klidne nekdy cinkni a poptej se jak ma sluzby o vikendech a jiste ti rada rekne kdy se to hodi
tak dej pak vedet az tam nekdy dorazite :grinning: :grinning:
19. lis 2008 ve 22:31  • Odpověz
Aničko, tak snad se příští týden zadaří lépe se stříháním :slight_smile: On je to trochu boj u tak malých dětí...
A s tou porodnicí - tak pokud by tam fakt byla Šafaříková, tak tam snad i pojedu :grinning: Spíš se bojím, aby tam jako nějaká ženská nehekala, nerodila a už by si mě tam z toho šoku nechali taky :grinning: :grinning:
20. lis 2008 v 09:08  • Odpověz
Soni,
neboj, zensky vydrzej hodne, to hekani te jiste neovlivni, jen ti mozna jeste nejakou dobu bude znit v usich :grinning: :grinning:
Je fakt, ze pro me takovy zazitek z porodnice byl, kdyz tu posledni noc, tedy spis nad ranem kolem 3-4 hod. rodila nejaka mamina a hrozne u toho rvala. Ne hekala, ale fakt rvala. Me se vybavil rev jako na centrifuze :grinning: (teda snad se to tak pise) Bylo mi lito ji a me to pripomnelo tu moji bolest par dni predtim.
Ale rychle se oklepeme, neboj. Me to vydrzelo snad ani ne mesic a klidne bych pak dalsi mimi. A to jsme meli ty starosti s JIP atd. Ale mit pak to mimi v naruci a videt kazdy pokrok a usmev je proste neco uzasneho a neopakovatelneho.
20. lis 2008 ve 12:14  • Odpověz
Ahojky holky , krásne ránko prajem :slight_smile:
21. lis 2008 v 06:36  • Odpověz
Soni neboj to zvládneš ľavou zadnou :wink: Kupodivu ja vždycky na ko. v porodke keď som chodila na monitory, tak som si nevšímala hekanie ale miminká čo sa ozývali po oddelení :dizzy_face: a už som sa na to hrozne tešila :slight_smile:
21. lis 2008 v 06:43  • Odpověz
Ahojky holky,

zdravím po delší době. Soni, poslala jsem Ti do IP, co máš mít do porodnice za věci. Snad jsem si vzpomněla na vše důležité. :wink: A opravdu to hekání vnímat nebudeš - respektive budeš, ale myslím, že Tě to neovlivní v tom jestli budeš rodit nebo ne. Prostě rodit už musíš. :grinning: :wink:

My jsme včera byli zaplatit plavčo, takže od ledna taky budeme chodit do Juklíka. Od pondělí do středy jsem byla v Praze. Nakoupila jsem hračky Ondrovi k svátku a k Vánocům a taky jsem zajela do práce, podepsat smlouvu. Od 1.12. zase začnu pracovat na částečný úvazek. Mám to vykoumané tak, že při práci na PC budu kojit a tak zabiju dvě mouchy jednou ranou. Ondra nebude o nic šizený a já si docela dobře přivydělám. Za 14 dní mi končí mateřská a musím si zvolit dobu čerpání rodičovského příspěvku. Už jsem si vyplnila lejstra a nakonec zvolila dvouleté čerpání. Snad nebudu v budoucnu litovat. Chceme do dvou let další děcko a když se náhodou nezadaří, tak prostě nastoupím do práce, až budou Ondrovi dva roky. Mám naštěstí možnost pracovat doma, tak by to snad nějak šlo zařídit. Případně můžu zůstat doma do tří let věku Ondry. Stát mi bude platit zdravotní pojištění, ale rodičovský příspěvek už ten poslední rok holt dostávat nebudu, ale to mě tak trápit už nebude vzhledem k tomu, že manža bude mít od příštího roku velmi nadstandartní příjmy. Pořád se to ve mně tluče, kdy mít druhé děcko. Přeci jenom je to záhul mít dvě děcka tak brzy po sobě. Kdyby byl větší věkový rozestup asi bych si obě děti lépe užila, ale zase pro sourozenecké vztahy je lepší mít menší věkový rozestup a Ondra nebude tolik rozpatlaný, když nebude tak dlouho jedináček, i když nemyslím, že ho budeme nějak extra rozmazlovat. Už jsme se o tom s manžou bavili dávno, že když bude hodně zlobit, nebudeme se rozpakovat dát mi i na zadeček, když už nic jiného nepomůže. A pokud jde o hračky, tak taky nejsmě zastánci toho, kupovat dětem spoustu drahých hraček, ale raději se jim hodně věnovat, hrát si s nimi, učit je poznávat přírodu, cestovat s nimi než je zavalit kupou drahých hraček.
21. lis 2008 v 10:43  • Odpověz
Ještě jsem se chtěla zeptat holek Nymburaček, jestli nevědí, zda se v Nymburce ještě pořádá vítání občánků. Před dvěma lety se ještě dělalo, ale letos opravdu nevím. Ondrovi už táhne na pátý měsíc a nás ještě nikdo z radnice nekontaktoval. Nevíte o tom něco?
21. lis 2008 v 11:28  • Odpověz
Ahoj, nevím jak je to v NBK, ale v lysé se musí na vítání občánků přihlásit sami rodiče,my tam byli hnedka, a vítání na nás vyšlo tak za 3 měsíce. V Praze se musíš také hlásit.
Leni já mám taky dvouletou mateřskou, takže už se pomalu začínáme snažit............
Jinak Vincí je ted taky nějaký nachlazený, takže sme nebyli ani na plavču a po dlouhé době ani navychajdě venku, což znamená uspávat bez kočárku :unamused: , no zatím to ňák zvládám, jestli nebude zítra hnusně (jako dneska, to padal sníh?) tak se vyvenčíme. Líp už asi nebude, tak aspoň těšeníčko na první Vánoces prckem :slight_smile:
21. lis 2008 v 16:08  • Odpověz
autor
Ahoj, Leni ohledně toho vítání občánků, mě nepozvali ani před dvěma lety, natož teď. Potom mi bylo řečeno, že se o to musí rodiče zajímat sami. Jinak jsme dneska po dlouhé době byli zase v MC. Byl to docela záhul, Vojta mě asi 3 hysteráky, no prostě zase komedie :confounded: . Tentokrát to bylo nějaký horší, měla jsem co dělat, abych ho uklidnila. Nejdřív jsem si ho nevšímala, ale jelikož řval, jako když ho na nože berou, tak jsem ho chovala, vzala jsem si ho stranou a tak dlouho na něj mluvila, až se uklidnil, trvalo to asi 20 minut, ještě že mi ostatní mamky hlídaly Kačenku.
21. lis 2008 v 18:00  • Odpověz
Ahoj Leni,
bohuzel je to tak, musi si rodice zazadat sami. Vzhledem k novemu zakonu o ochrane osobnich udaju, uz radnice nemuze kontaktovat rodice sama. Nam to rikala i PA na kurzu a dala nam prave kontakty. Takze tam zavolas a reknes, ze to chces a pak uz ti kratce pred tim poslou pozvanku. Nevim jak casto to delaji, my byli v zari, to nas bylo hodne, protoze pres prazdniny to nebylo. Jsou vzdy skupinky po 4.
Telefon je 325 / 501 522 nebo 523
Klidne se zeptej kdy planuji dalsi vitani, to predbezne budou asi vedet.
21. lis 2008 v 19:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.