• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
autor
Ahojky holky, jak si užíváte sněhu? My jsme byli včera celé dopoledne venku, Vojta řádil ve sněhu a byl strašně šťastný.
23. lis 2008 v 10:15  • Odpověz
Ahoj Magdi,
tak já byla teda včera celý den doma, bála jsem se jestli to není namrznutý, tak jsem to radši neriskovala...manža stejně byl v práci...a venku jsme byli akorát dneska, jsme jeli na nákupy a vešli jsme do té největší vánice, tak jsme vypadali jak sněhuláci :sweat_smile: :sweat_smile: Ale být u našich na vesnici, tak jsem asi venku víc a užívám si to víc, co tady...Jen škoda, že nemůžu na sáňky :grinning:
23. lis 2008 v 15:44  • Odpověz
autor
My jsme se teď vrátili z venku a je tam pěkně namrzlo. Jela jsem autem a docela jsem se bála, abych nenabořila. Odpoledne jsme byli v Mladé Boleslavi Vojtovi koupit botičky a zrovna jsme jeli v pěkné vánici, no super :confounded: Ale botky jsme koupili, tak jsem ráda, Vojta bude mít v čem běhat a ještě jsme koupili i bačkůrky, takže úspěch :wink:
23. lis 2008 v 19:08  • Odpověz
Kačence, vše nejlepší k prvnímu svátku :dizzy_face:
25. lis 2008 v 06:20  • Odpověz
autor
Soni, za Kačenku děkuji k přáníčku :slight_smile:
25. lis 2008 v 10:48  • Odpověz
ahojky všem,
my taky posíláme velikááááánskou gratulaci kačence k svátku
a u nás je jedna veliká novinka - klaudinka už se sama staví na nožičky!
25. lis 2008 ve 20:47  • Odpověz
autor
Verčo, díky za přáníčko.
25. lis 2008 ve 21:26  • Odpověz
Magdi, a jak jste slavily??
Já si budu slavit zítra doma :dizzy_face:
Verčo, to je super, tak budete capkat dřív jak v roce, co? :slight_smile:
25. lis 2008 ve 21:31  • Odpověz
Ahoj holky :dizzy_face:
Dodatočne prajem k včerajšiemu sviatku Kačenke :wink::slight_smile:
26. lis 2008 v 06:59  • Odpověz
Taky dodatečně přeji Kačence k včerejšímu svátku vše nej, hlavně hodně zdravíčka a hodného brášku a taky přeju Soně k dnešním narozeninám, ať si zbytek těhotenství hezky užije a ať si pak užívá plnými doušky i mateřství.

My teď lítáme po doktorech. V pondělí jsme byli na čtyřměsíční kontrole. Ondra sice hezky roste - má 70 cm, ale málo přibírá, tak nám doktorka řekla, že už mu moje mlíčko nestačí a musíme přikrmovat. Bohužel v ten den jsme byli i očkovaní a jako reakce na očkování, měl včera Ondra vysokou teplotu, nechutenství (chtěl jen moje mléko nic jiného), pořád brečel, tak jsme k doktorce naklusali znovu. Noc na dnešek s ním byla nejhorší od jeho narození. Usnul až těsně před půlnocí a to každý den chodí spát už mezi sedmou a půl osmou a pořád se v noci budil a brečel. Teď mu zkusím dát umělé mlého a pak teprve nakojím, tak jsem zvědavá, jak to vezme. Aspoň že teplotu už nemá.
26. lis 2008 v 09:12  • Odpověz
Ahoj Leni,
to je mi líto, že máte takové trable s Ondráškem, tak snad to bude brzy lepší :slight_smile:
A jak víš, že mám narozky :confused: No ale děkuju, to potěší :dizzy_face:
Já mám teďka poslední dobou nějaké válecí období, nic moc mi neba...možná je to i tim, že malej se hodně vrtí a snad vůbec nespí :frowning2:
26. lis 2008 v 09:14  • Odpověz
Leni držím palce nech reakcie na očko čo najskor odoznejú :wink: A aj nech Ondra začne pekne papať UM:wink::dizzy_face:
26. lis 2008 v 09:15  • Odpověz
Soni: To, že máš dnes narozeniny vím, protože jsme se o tom bavily, když jsme se viděly v říjnu. Já je měla v sobotu, 4 dny před Tebou, tak jsem si zapamatovala, že slavíme skoro ve stejný den. Já měla narozky super. Ondra dobře tu noc spal, takže jsme byli s manžou odpočatí, od manži jsem dostala krásný dárek a odpoledne jsem si udělala procházku přes celý Nymburk a dál až do vesnice Písty (což je první vesnice za Nymburkem směrem na Sadskou), kde bydlí tchánovci. Manža tam jel autem a my se s Ondrou vyvenčili. No a pak jsme byli až do neděle u tchánovců a já si skvěle odpočinula, protože tchánovci se o Ondru skoro pořád starali.

Jinak Ondrovi už je lépe. Teplotu nemá, už si zase rád hraje a dokonce teď vypil všechno umělé mléko, které jsem mu připravila. Teď ještě kojíme, tak snad se dost nabaští a bude mu hej. Já dnes musím vybrat dvě dovolené na příští rok, tak teď budu surfovat po netu a hledat a hledat. Musíme to zamluvit a zaplatit co nejdřív, aby nám to naši zaměstnavatelé proplatili. Rádi bychom na jednu dovču do jižních Čech a jednu na Moravě, tak jsem zvědavá, co najdu. Zatím nás nejvíc láká Třeboňsko a Valašsko.
26. lis 2008 v 10:24  • Odpověz
A ještě dodatečně děkuju všem, co jste mi napsaly info o vítání občánků v Nymburce. Jste moc hodné. :slight_smile:
26. lis 2008 v 10:26  • Odpověz
Jeee holky Soni a Leni dodatočne vám srdečne gratulujem k narodeninám :dizzy_face:!!!!!!!!!!!!!!!
Tak to je prima, že už je Ondráškovi lepšie :slight_smile:
26. lis 2008 ve 12:10  • Odpověz
Jejda Leni a já si to už ani nepamatuju :grinning: To jsem hlava dubová, ale vím, žes řikala, že datumy si pamatuješ :slight_smile: To já si taky dost pamatovala, ale teď mi to nějak vypadává...takže VŠE NEJ NEJ :slight_smile:
Leni, tak dej pak vědět, cos vybrala za dovču :slight_smile:
26. lis 2008 ve 12:22  • Odpověz
Ahoj holky, připojuji se opožděně ke gratulacím :dizzy_face:
My byli dnes s Vincím na 10měs. prohlíce. Už má 10150g :grinning: a dostal zase včeličku, ale byl statečný. Koupila sm mu za odměnu spoustu dobrůtek.
Leni, tak to je Ondra šikula, že si dal UM, to já se snažím Vince odstavit, ale jakmile jen k němu přiblížím flašu s UM, tak zatne rty a je vymalováno.....zkusila sem sunar, ten vůbec, tak dnes bebu......také různé dudlíky, flašky, ale on nic. Hold to není od maminky :unamused: Dr. mi radí přestat naráz, ale to mi přijde dost drsné.
Mějte se krásně, zase se blíží mrazy :rolling_eyes:
26. lis 2008 v 17:35  • Odpověz
ahojky všem,
leni, nám mudr. taky říkal, že mám dokrmovat, protože za jeden měsíc nám Klaudinka nabrala jenom 100 g. Klaudinka umělé mléko odmítla. dokonce si dala záležet, aby ani kapička nevnikla do krčku :grinning: (dokrmovala jsem lžičkou - děs běs). mně to zase tolik nevadilo. soustřdila jsem se víc na kojení - místo obvyklých 5 minut jsem kojila 10 minut a váha se zase rozeběhla (a mléko dotvořilo).
flufla, proč odstavuješ, když máš ještě mlíčko? mně se Klaudinka po zavedení příkrmů pomalu ale jistě odstavuje sama. zůstalo nám jenom jedno dopolední pití, druhá večeře, pak někdy noční a první snídaně.
soni, leni, všechno nej nej nej k narozeninám. ať máte ze svých chlapečků jenom samé radosti.
26. lis 2008 v 19:32  • Odpověz
Ahoj, no odstavuju, jednak sem si řekla, že budu kojit tak do roka, ale nejhlavnější důvod je, že kvůli kojení (prolaktinu) nemám zatím vůbec menzes a tím pádem nemůžu otěhotnět a jelikož sem si zvolila 2 letou mateřskou, tak mě nic jiného nezbývá. Já už kojím jen v noci, jenže zase 4x (prso je uspávadlo :confounded: ), takže mě čekají krušné rušné noci. No dneska mám připravenou bebu, ale moc šancí jí nedávám. Odhalil i když sem UM přimíchala do kaše...
Chudinka moje prdelka, má po Prevenaru teplotku :frowning2: ,
Přeji všem dobrou noc a ssladké sny :pensive:
26. lis 2008 ve 20:39  • Odpověz
Teda holky, koukam tady byl dnes natresk :slight_smile: Venku uhodily mrazy, tak je lepsi doma, co? Me ven donuti hlavne vzdy cesta pro maleho do skoly, jinak by se mi taky moc nechtelo.
Nicolka je ted mrzuta, klubou se nam zoubky, jeden uz mame 3 tydny a druhy je videt napul. Tak si taky poplaceme.
26. lis 2008 ve 22:57  • Odpověz
Ahoj kočky krásne ránko (deň) prajem :wink: :slight_smile:
Dnes Naty vstávala už snáď 5.30 :unamused: Ale ja som večer, okolo siedmej zaspala u TV a spala až do jednej v noci :sweat_smile: :grinning: takže brzké ranné vstávanie mi až tak nevadilo :slight_smile: A teraz už zas chrupká, tak sa idem dať nejak dohromady :dizzy_face:
27. lis 2008 v 09:44  • Odpověz
Dobré ráno holky,

tak my už jsme v pohodě. Ondra je už úplně fit a umělé mléko baští jako o závod. Máme hypoalergení Bebu, protože Ondra má ten atopický ekzém. Bohužel kvůli tomu ekzému musím zrušit plavání v Juklíku, protože doktorka nám to máchání v chemicky ošetřené vodě vůbec nedoporučila, tak jsem z toho zklamaná, ale pro zdraví Ondry to holt udělám. Naštěstí teď mi vrátí ještě 100% z částky, kterou jsem zaplatila a snad stihnu ty peníze ještě využít na zapalcení dovlené, ale bude to papírování.

Fluflo: Teda Vincent je kus chlapa. Váží docela dost. :wink: My měli v pondělí jen 7450 g, takže od poslední kontroly před měsícem přibral jen 300g, což je málo - měl přibrat jednou tolik, takže holt musíme přikrmovat. Naštěstí ta Beba mu docela jede. My máme zase problém s normálním dudlíkem. Ondra dva měsíce odmítá dudlík, takže ho vůbec nepoužíváme. Ptala jsem se na to doktorky a ta mi řekla, že to není žádná katastrofa. Když si vyloženě necucá prstíky, tak nevidí problém a dudlík mu prý nutit nemáme.

Donio: Ty zoubky nás taky brzy čekají a opravdu se na to netěším. Pořád doufám, že to špatné už jsme si vybrali tím ekzémem a zoubky proběhnou v pohodě.

Verčo: Ty kojíš tak krátce? To Ti závidím. Já už od narození Ondru kojím v průměru každé kojení cca 30 minut, takže mi přijde, že nedělám nic jiného než kojím.
27. lis 2008 v 09:53  • Odpověz
autor
Ahojky lidičky, hlásím, že dnes v MC od 17.00 hod. je setkání s lampiónky, tak jestli se tam někdo chcete podívat, my tam z největší pravděpodobností dorazíme.

Fluflo: jen bych ti chtěla říct, že můžeš otěhotnět i při kojení. Mě se to teda povedlo a ještě dlouho potom jsem kojila dál. Vůbec jsem menzes neměla, tak jsem to poznala podle toho, že mi bylo špatně.

Donio: já jsem u naší Kačenky našla včera zub. Konečně !!!! To bylo slávy.

Leni: to je hrůza, že máte atopický ekzém. Teď každou chvíli nějaká mamina říká, že má děcko atopický ekzém.
27. lis 2008 v 15:24  • Odpověz
Tak co, byla jste nektera v tom MC s lampionky? Ja sla kolem pul 6 ze skoly na sidlisti z tridnich schuzek :slight_smile: , tak jsem potkavala kocarky s lampionky a zrovna si rikala co se to deje.
Jinak Kacence gratuluju k prvnimu zoubku. My je vsichni v rodine taky meli po pul roce, jen Nicolka je nejaka rychlejsi :slight_smile:
Leni, jakeho mate detskeho dr.? My taky moc rychle nepribirame, ale nic nerika, zadne prikrmy. Ted jdeme pristi tyden na pulrocni KO, tak uvidim co nam doporuci. Na 5 mesicich mela mala 6,15 kg a to mela porodni vahu normalni 3,18 kg. Rika se, ze prumerny prirustek je dvojnasobek porodni vahy v pul roce a trojnasobek v roce.
27. lis 2008 ve 23:04  • Odpověz
autor
Donio: my jsme byli v MC. Bylo to hezký. Děti obešly cestu s lampiónky a potom dostaly dáreček (plyšáka). Každé dostalo, co si vybralo. Za chvíli jdeme na hudební kroužek. Tak se teď snažím obléct děti, ale moc mi to nejde. Zvlášť Vojta se těžko odchytává.
28. lis 2008 v 09:11  • Odpověz
Magdi,
to oblekani si dovedu predstavit. Segra ma skoro dvouleteho kluka (v lednu mu budou 2) a vzdy kdyz jsem u ni s malou na navsteve, tak si predstavujeme mit deti vlastni takhle malo od sebe. Ja jsem se segrou o rok a ctvrt, takze si rikama jak to mamka asi delala. :slight_smile:
Ja jsem spokojena jak to mam. Sice jsem taky nejdriv chtela druhe hned po materske, tj. po 3 letech, ale okolnosti tomu chtely, ze to je az ted. A maly je velky pomocnik. Uz je to rozumny "chlap" (no, nektere mozna namitnete, ze rozumny chlap neexistuje) :grinning: :grinning: Co treba Verco? Ty mi prijdes takova srandistka :grinning:
Tak maly pomaha kde muze, je na ni moc hodny a Nicolka mu to oplaci neodolatelnymi usmevy :slight_smile:
28. lis 2008 v 10:49  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem včera byla na posledním předporodním kurzu se Šafaříkovou a jsem nadšená a do Nymburka fakt chci jít :slight_smile: Dala nám i rozpis, kdy je v práci, tak se tam snad zajedem i podívat :slight_smile: A příští týden je ještě kurz o kojení, jak se na něj připravit atd, tak tam určo zajdu.
A včera jsme byli na utz, tak malej má už 2,2 kg, no pěknej cvalík asi bude :grinning: A akorát se tam dr. něco nezdálo s ledvinama, tak za týden půjdem do nemocnice do Nbk na nějaký lepší utz, aby mu je tam ještě zkoukli...Já problémy s nima měla, tak mě ani nepřekvapuje, kdyby s nima něco měl, tak uvidíme, ale zatím z toho žádnou tragedii nedělám. A podle toho jak je velkej, tak nám termíny porodu haprujou po celým lednu :sweat_smile: :sweat_smile:
Mně dneska čeká uklízení, protože zítra přijedou naši, tak aby neřekli :grinning: A pojedu pak s nima k nim a budu tam asi 4 dny, stejně manža bude v práci, tak abych tu nemusela být pořád sama :slight_smile:
Tak pěkný víkend :slight_smile:
29. lis 2008 v 08:22  • Odpověz
autor
Ahoj Soni, teda malej pěkně roste. Mohl by se narodit třeba 20. ledna, to mám narozeniny :grinning: Jinak držím pěsti, aby utz dopadl v pořádku.
Taky přeji pěkný víkend :wink:
29. lis 2008 v 08:56  • Odpověz
Magdi, to neee, my nechcem Kozoroha, my chcem Vodnáře, tak ať laskavě počká :grinning: :grinning: :grinning:
29. lis 2008 v 09:19  • Odpověz
autor
Soni, 20. ledna je podle jednoho horoskopu Kozoroh a podle jiného Vodnář. Já mám z každého něco.
29. lis 2008 ve 12:40  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.