• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahoj holky, při víkendu :slight_smile:
Tedy Soni, to bude Tomášek kus chlapa, náhodou sou kozorozi supr (teda aspoň já :grinning: :grinning: :grinning: ), vid Mgdo? třeba se narodí 23 a bude o rok mladší než Vincí.
Jinak mě taky čeká uklízení, přijede tchýně.........
Jinak odstavování pokračuje....už máme za sebou 3 noci....
29. lis 2008 ve 14:15  • Odpověz
autor
Ahojky holky, jak se máte? Je tady nějaké pusto prázdno.
2. pro 2008 ve 13:36  • Odpověz
ahojky všem,
opravdu jsem teď plně vytížená. začínám podnikat a to si hezky plánuju a organizuju čas. ani minutka na zbyt. klaudinka na čase šizená být nesmí. a tím pádem jde všechno podnikání z mého "volného" času. ještěže jsem nidky nebyla velký spáč (6 hodin mi stačí) a manžel je úžasný pomocník s domácností.

donia, rozumný chlap je a vždycky bude náš syn :grinning: . a pokud nebudu mít vlastního syna, pak ten, co si ho jednou přivede klaudinka (popř. další dcerka) bude taky nejlepší ze všech :grinning: :grinning: .
a teď mám období zamilovanosti, tak mě ani nic vtipného na muže nenapadá. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

s tím ekzémem taky občas bojujeme. zrovínka včera jsem klaudinku mazala 4 krémy! na každou část těla je třeba dát jiný... voda v bazénu nám problémy nedělá, ale musí být pokožka vysušená a lehce namazaná. potraviny jsou problém. některé typické alergeny nám nic nedělají a některá jídla jsou špaténka. bohužel nám nezbývá než jet metodou pokus - omyl. VELMI VELMI VELMI pomáhá horský vzduch. naopak škodí různé krémy, šminky a rtěnky! to řeším pořád, když někdo dává klaudince pusinky :confounded: .

leni, krátce jsem začala kojit, když mi doktor řekl, že dítko se napije za prvních pět minut a pak už si spíš dudá než saje. u nás se klaudinka přejedla a pak pozvracela, když říhla. takže jsem nejdříve po pěti minutách odendala k odříhnutí a pak se pokračovalo v pití (třeba i 10 minut), ale potom si to beruška sama zkrátila. a protože prospívala, tak jsem to neřešila. pak jsem to zase musela měnit. ale už jsem si zvykla, že se spousta věcí časem trochu pozměnuje - děťáko roste. ale ze mně si moc příklad ohledně krmení neber, protože já nejsem typický učebnicový typ. příkrmy jsou toho příkladem. první akceptované jídlo bylo ....... nektarinka :grinning: . zeleninky jsme přeskočily a šlo se rovnou do zeleninek s masíčkem. a teď nejzamilovanější potravina je mandarinka (bez reakce na trávení a pokožce). teď se chci pediatra zeptat, jestli už můžu začít dávat na svačinky chleba s něčím (třeba lučina atp.). a pořád jako blázen hlídám, aby pila. s dodržováním pitného režimu jsme fakt na štíru. ale i to časem musíme zvládnout. zatím máme počůrané plínky, tak to není nic hrozného.
a do toho všeho řeším, jak holčičku dostat ven. v kočáře jí to nebaví. chce jenom lézt, lézt a nebo se stavět. ale sedět a koukat NE!
2. pro 2008 ve 13:49  • Odpověz
Ahojky,

koukám Verčo, že jsi dost zaneprázdněná. A v čem podnikáš, jestli to není tajné? Já teď od 1.12. taky začala pracovat. Zítra si jedu do Prahy pro první práci domů. Jsem zvědavá, jak to budu s Ondrou zvládat zvlášť až začne lézt a chodit. S tím ekzémem je to na draka. Dnes jsem na netu zkoušela najít všemožné info o léčbě a prevenci ekzému. S Ondrou jsem dnes byla na poliklinice na sídlišti na kontrole kyčlí a zašla jsem tam rovnou do lékarny koupit nějakou kosmetiku pro děti, co mají atopický ekzém. Zatím to vypadá dobře. Jednou jsem ho namazala a vypadá to, že jsem natrefila na dobrý přpravek, ale kdo ví, jak to bude i do budoucna. Všude píší, že ten kojenecký ekzém většinou sám po čase spontánně vymizí, tak jsem zvědavá. Rozhodla jsem se, že udělám všechno, aby se vyléčil. Jelikož ještě kojím, vyřadila jsem u sebe ze stravy ty typické alergeny jako vejce, mléko, ořechy, citrusy apod. Jinak kyčle máme úplně v pořádku, takže jsme dnes byli na poslední preventivní kontrole a už tam nemusíme chodit. Jsem ráda alespoň za zdravé kyčle. Moje neteře (Ondrovy sestřenice) měly s kyčlema docela problémy a obě kvůli tomu začaly chodit až kolem roku a půl. Tak doufám, že se Ondra rozchodí dřív.
2. pro 2008 v 15:54  • Odpověz
leni, otevřela jsem účetní firmu (kompletní účetní servis, poradenství, daně, ...). já jsem ale nechtěla pracovat na úkor času s klaudinkou. jí by to asi bylo jedno, protože si umí hrát i sama (a nedemoluje byt), ale mně by to moc chybělo. je s ní legrace a každý den mi ukazuje nový kousek. včera jí bylo už deset měsíců. je to děs, ale ten čas s dítkem letí strašně rychle. za chvíli už bude mít čím dál víc větší zájem o jiné lidi než o maminku a tak si tohle období chci užít co nejvíc.
2. pro 2008 ve 20:24  • Odpověz
Ahoj holky dnes sa chcem vybrať s Naty do NBK na prechádzku k hradbám, nechcete sa niekto pridať?
4. pro 2008 ve 13:07  • Odpověz
Ahoj holky....my už sme z vychajdy zpět. V so jedem na staromák okouknout stromek.
Aničko, chtěla sem se tě zeptat, koho máte na plavání za instruktorku, My máme Martinu, ale ta nám ted v úterý bohužel sdělila, že odchází....... :unamused: a ještě navíc chtěli naší skupinu šoupnout na pátek v 13h!!! no děs, tak sem zvědavá, koho nám dají :confounded:
4. pro 2008 ve 14:58  • Odpověz
Ahojky som späť :slight_smile:
prechadzka bola kratka ale pekna, boli sme sa pozriet na kacenky a labute :dizzy_face:
No ako sa vola nasa instruktorka to ti nepoviem :sweat_smile: som ostuda ale nepamatam si meno...ale je to taka hubenoucka, kratkovlasa...a prave sme sa s nou bavili ze po novom roku bude pokracovat a dokonca by nam mal ostat aj den aj hodina, co by sme boli fakt radi :slight_smile: Tak drzim vam palce :wink:
4. pro 2008 v 19:05  • Odpověz
ta naše je dlouhovlasá blondýna, moc fajn, tak doufám, že ta nová bude taky dobrá. Nakonec sme to uhádaly na čtvrtek 12.30, tak snad se rto nezmění, pak nám taky navrhovali středu 9.30, což někdy akorát vstáváme :zipper_mouth: . No uvidíme.
hezký večer všem
4. pro 2008 v 19:14  • Odpověz
my mame prave pondelok odpo 14.00, co nam vsetkym krasne vyhovuje. A teda keby nas chceli supnut na dopo tak to by som sa rovno odhlasila, lebo dopo spavame, takze tak
4. pro 2008 v 19:15  • Odpověz
Ahojky,
tak jsem vam chtela napsat jak uz jsme velky holky a co a jak, jenze jsme dnes dr. nestihly. Nicolce byl vcera pulrok, tak pujdeme na 6-ti mesicni KO. Tak holt zitra.
Flufla,
tak si predstav, jak je ten svet malej. Vypada to tak, ze se jako trochu zname. Nahodou jsem zjisitila, ze to asi budes ty :slight_smile: A to, ze jsi jako mala bydlela v ulici 28. rijna (kdysi dokonce 14.rijna), mas segru a brachu a hned naproti bydli moje babicka. Je to tak? Jo a jeste tvoje mamka chodila s moji do tridy :slight_smile: Nechci psat jmena a blizsi podrobnosti, aby ti to treba nevadilo.
4. pro 2008 v 19:16  • Odpověz
Tak Nikolka je už velká holka :dizzy_face:
4. pro 2008 v 19:20  • Odpověz
To jo, hlavne uz ma 3 zuby !
Jestli to takovou rychlosti pujde dal, no nevim nevim koho pokouse driv :grinning: :grinning:
4. pro 2008 v 19:24  • Odpověz
Teda to je uz poriadna zubadlica :dizzy_face:
My sme prvy zubok mali tesne po pol roku :slight_smile: A teraz uz mame zubov 12 :slight_smile:
4. pro 2008 v 19:26  • Odpověz
Domik mel prvni az na 8 mesicich, takze me to samotnou prekvapilo, kdyz jsem objevila prvni uz na 5-ti a tyden. No to me nenapadlo, ze budu potom kazdy tyden nachazet dalsi :grinning:
4. pro 2008 v 19:27  • Odpověz
:grinning:
Napr. aj som mala prvy zub asi na 7 mesiacoch a sestra až v roku! Fakt každé mimí to má iné :slight_smile:
4. pro 2008 v 19:29  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Tak koukám, že diskuze nevázne, to je dobře.
Já byla od neděle u našich a včera jsem se vrátila. Pekla jsem s mamkou perníčky, tak jsem si i nějaké dovezla :grinning:
Teď ráno jsem byla na krvi a půjdu se asi nějak zabavit, když je tak brzo...V pondělí pak jedem do Nbk na ten ultrazvuk a na pojišťovnu. Chtěla jsem se zeptat, ta VZP je někde blízko nemocnice, nebo ne?? A může se přímo v tom areálu nemocnice parkovat??
5. pro 2008 v 08:11  • Odpověz
Ahoj Soni,
tak koukam, ze se mas dobre, to je fajn. Do nemocnice zajet muzete, male parkoviste je hned zkraje, za zavorou. Jede se tam normalne hlavnim vchodem,to je z Boleslavske (doufam, ze se ta hlavni tak jeste jmenuje).
Jinak VZP je kousek u Kokosu, u kostela. Nevim jak moc to v Nbk znas. Ulici nevim, ale kdybys jela z nemocnice jako na Ml. Boleslav, mines tu krizovatku do T a jak tam jsou hned policajti, tak z te hlavni odbocis vpravo - jako za parcikem. A myslim, ze je to pak druha ulice vlevo. Kazdopadne je odbocka tesne pred kostelem vlevo. Je tam pak v te ulici autobusova zastavka a hned za ni je VZP, je tam i parkoviste na ca. 4 auta, ale vetsinou plno. No, ale na chvilku to tam nekde urcite zaparkujete.
5. pro 2008 ve 12:34  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jaci byli certi? U nas dobry, deti mam obe, asi si odnesli jine :grinning:
Dnes jsme dr. stihli, takze mame pulrocni prohlidku za sebou. Mame 6,5 kg a 3 zuby. :slight_smile:
5. pro 2008 ve 20:43  • Odpověz
Ahojky,
tak my se dneska večer byli podívat v porodnici a jsem z toho taková docela nadšená :grinning: Zatím teda :grinning: Byla tam ta paní Šafaříková a super :slight_smile:
No, zítra tam jedem znova, ale teda na ten ultrazvuk, tak snad to bude ok.
Jinak čerty jsem nějak neprožívala, já šla na pátou tady u nás na kurz o kojení, takže jsem vlastně o všechny skoro přišla...ale to zas neva...jen teda když jsem šla na ten kurz, tak všude byli parchanti a pouštěli petardy, z toho jsem měla snad největší strach...
7. pro 2008 ve 21:47  • Odpověz
ahojky všem,
donia, to je nicolka už veliká holčička :wink: .
soni, těhule a nazývá odrostlejší dětičky "parchanti" :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: . počkej počkej, tvůj tomínek to bude taky práskat. já taky v šesté třídě práskala petardy :stuck_out_tongue_closed_eyes: . takže jsem ani nemohla hudrat, když jsem byla se spící klaudinkou v kočárku venku a tam práskaly petardy :grinning: .
u nás čerti dobrý. klaudinka dostala od babiček pár čokoládiček (moc mi chutnaly :sweat_smile: :grinning: ) a my s mužem taky dostali (no spíš muž - tchýně donesla salám a klobásy :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale čekuládku pro snachu nějak zapomněla bo co? :angry: )
8. pro 2008 ve 20:18  • Odpověz
a teď je vidět, jaká jsem to zaujatka zaujatá. beru zpět - od tchýňky tady máme taky hodně čekuládky. úplně mi to vypadlo z mysli, ale teď jsem šla do šuplíčku dobrůtek a tam se nakrucovaly a lákaly mě, abych je snědla.
8. pro 2008 ve 20:21  • Odpověz
Ahoj holky,

jdu Vás po delší době zase pozdravit.

Soni: Už se Ti to kvapem blíží co? Je neuvěřitelné, jak to rychle utíká. Už si se definitivně rozhodla pro ten Nymburk nebo ještě stále uvažuješ, že budeš rodit jinde? A jak se cítíš?

Verčo: U nás byl taky v pátek Mikuláš. Ondrovi přinesl dvě hračky (jednou z nich je kousátko, které teď opravdu ocení, protože ve čtvrtek jsem mu našla v pusince první zub). Vůbec bych neřekla, že Ondra bude mít první zub tak brzy. Dnešní noc s ním nebyla nic moc. Je vidět, že nás všechny ty zoubky asi nějakou dobu potrápí. Jinak my s manžou dostali k mikuláši taky klobásu.

Magdi: Tak jak zvládáš obě děti? Jste už všichni zdraví?

Ani: Škoda, že chceš s někým vyrazit na procházku vždy v době, kdy zrovna nejsem v Nymburce. Jinak bych s tebou ráda vyrazila. :wink: Tak až budeš zase v Nbk, tak dej vědět, ráda se s Tebou a Natálkou projdu.

Donio: Jak se vůbec jmenuješ křestním jménem, ať Ti neříkáme pořád přezdívkou? Už se tu všichni nějakou dobu známe, tak ať to není tak anonymní. A kde vůbec bydlíš? V Nymburce na sídlišti? Vím, že chci možná vědět moc, ale snad to není nic tajného.
10. pro 2008 v 10:23  • Odpověz
autor
Ahoj Leni, Kačenka teď spinká a Vojta je chvíli v klidu, kouká na JIM JAM. Tak si chvíli užívám "klidu". Jinak jsme všichni zdraví. O víkendu jsem zvládla umýt okna v ložnici, ale ještě mi zbývá kuchyň a obývák. Snad to zvládnu teď o víkendu.
10. pro 2008 v 15:45  • Odpověz
Magdi,
tak to jsme na to obe stejne. Me taky chybi okna prave v obyvaku a v kuchyni (tam jsou i balkonove dvere :frowning2: Stale se k tomu premlouvam....

Leni,
tajne to samozrejme neni, jmenuji se Andrea - ta prezdivka je slozenina nasich jmen DOminik, NIcol, Andrea :grinning:
Bydlim na starem sidlisti, kousek od skolky Pejsek a kocicka, doufam, ze nebude za ca. 3 roky naval, abych tam mohla dat Nicolku, mame to fakt kousicek.
11. pro 2008 v 09:14  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Leni no asi sa mi bohužiaľ vždy podarí chytiť chvíľu keď nikto nemože :frowning2: No snáď to nabudúce vyjde :wink: Teraz radšej nikoho nevolám lebop celá rodinka máme rýmu tak aby sme nikoho nenakazili :wink:
11. pro 2008 v 09:30  • Odpověz
autor
Andreo, já taky bydlím na starém sídlišti, koukám z okna na školku Pejska a kočičky.
11. pro 2008 v 15:50  • Odpověz
Tak to budou nase holky chodit spolu :slight_smile: Ja bydlim v te ulici, predpokladam, ze ta skolka je taky ulice Karla Capka.....
11. pro 2008 ve 21:30  • Odpověz
autor
Andreo, nechodíš náhodou do mateřskýho centra? Třeba se známe od vidění. Jinak mi asi budem chodit do školky v Netřebicích, protože se příští rok budem stěhovat do Budiměřic, tak to bude blíž.
12. pro 2008 ve 13:19  • Odpověz
Magdo, nechodim. Jen jako tehotna jsem tam chodila na kurz. Ty taky? Mame holky malo od sebe, tak to bychom se tam treba videly :slight_smile: O Budimericich jsme dost slysely, ze se tam ted hodne stavi. To vy sami, nebo kupujete neco hotoveho? To neni moc daleko od Nbk, taky by se mi to libilo :slight_smile: Neni tam jeste nejaky pozemek? :grinning:
12. pro 2008 v 19:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.