• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Dobré ráno,

tak Soňa ještě nerodí. Soni, jestli chceš, tak až budeš mít po tom, tak písni SMS, ať víme, že už jsi maminou a můžeme Ti pogratulovat. :wink:

A porodnice se neboj. Většinou Tě nechají hekat v samostatné místnosti, kde budeš jen ty a manža. Já jsem rodila spolu se dvěma maminama a všichni jsme měli soukromí. Mohla jsem chodit i na chodbu a procházet se, mohla jsem pít, měnit polohy (i když já nevydržela v jedné poloze déle než 10 sekund, jak mě všechno bolelo). A pokud jde o spolubydlící, tak tu si opravdu nevybereš. Já byla v porodnici 6 dní. Nejdříve jsem měla první dva dny po císaři pokoj sama pro sebe. Pak mi nabídli nadstandartní pokoj (většinou ho nabízejí přednostně vysokoškolačkám), ale ten jsem odmítla. Jednak jsem chtěla raději s někým být na pokoji a pokecat si a jednak jsem nechtěla zbytečně platit tak velké peníze. Naneštěstí jsem chytla dvacetiletou nezaměstnanou holčinu z velmi nízké sociální vrstvy (mému příbuzenstvu přišla jako cikánka nebo polocikánka), která byla velká špindíra. Po pokoji chodila bosa a pak si s neumytýma nohama lehala do postele, za celý její pobyt jsem jí neviděla, že by si vyčistila zuby nebo se učesala a před vizitou jí vždy sestřičky honili, ať se dá do pucu, aby nedělala před doktory ostudu. Když pak den přede mnou opouštěla porodnici, nechala rozestlanou postel, odpadky všude možně poházené kolem postele apod. a taky tam nechala igelitku plnou jídla (brambůrek, coly apod. - no naprosto ideální jídlo pro rodičku). No hned první den jsem poslala manžu za sestřičkama, ať se jich zeptá, zda je ještě volný nadstandartní pokoj, bohužel už nebyl, tak jsem tam s ní ztrávila 3 dny, ale uteklo to rychle. Stejně nemáš moc času vnímat jiné věci než miminko a sebe. Jednu výhodu to mělo, za celou dobu měla jen jednu krátkou návštěvu, takže v tomhle ohledu tam byl klid. Poslední dva dny mi pak dali na pokoj paní, která ještě měla před porodem, takže mě nerušilo žádné cizí miminko a paní byla velmi příjemná. Byla už druhorodička, tak mi trochu radila co a jak a dodnes, když se potkáme na procházce po Nymburce, tak si máme co říci. Je fakt náhoda na koho narazíš. Ale většinou je to v pohodě. :wink:

Verčo: My chodíme k Rynešové. Kromě pediatrie se specializuje i na léčbu alergiíí, takže aniž bychom tušili, že náš Ondra bude mít atopický ekzém, jsem nakonec ráda, že jsme jí zvolili, protože teď nám to přijde vhod.

Jinak se musím pochlubit, že Ondrovi bylo včera přesně půl roku a dostal první příkrm. Udělala jsem mu mrkvové pyré a docela mu jelo. Sice se ušklíbal, když cítil novou chuť, ale statečně to všechno snědl a nic neplival ven, tak jsem docela ráda. Dnes budeme pokračovat.
15. led 2009 v 09:45  • Odpověz
jj, Leni, tos asi řikala o té spolubydlící...no mazec jako...Tak uvidíme...Jsem si řikala, že kdyby tam náááhodou nával nebyl, jestli třeba by mi i šoupli na pokoj normální, ale kde bych mohla být sama a případně pak ke mě někoho dát...víte jak to myslím jako :sweat_smile: Nebo jestli prostě automaticky dávaj tak, aby měli zaplněné pokoje...Ale co jsme se tam byli podívat, tak tam tenkrát měli na třech pokojích po dvou a pak asi čtyři pokoje po jedné (v tom ten nadstandart a pokoj po císaři měli volný...)...no, necháme se překvapit, že...
A určitě pak dám echo, až bude malej venku :wink:
15. led 2009 v 10:17  • Odpověz
autor
ahoj Soni, už se moc těším, 13. ledna se narodil mý skoro švagrový kluk, Mareček. Je po císaři, tak jsem se ještě na ní nebyla podívat, ale chystám se tam. Možná počkám, až dorazí domů, protože s těma mýma dvěma svištma bychom tam stropili jenom nějakou neplechu.

Verčo: my chodíme k Havránkový, už je stará, ale jelikož tam chodí celá naše femili, chodila jsem tam i já, tak v tom pokračujeme.

Leni: Kačenka taky baští příkrmy, přesnídávky, ale chutná jí jenom to kupované, taky nemám čas na vaření, tak je to pro mě lepší. Vojta jedl jenom doma vařené a to nevím, jak bych stíhala. Takhle jsem docela uhoněná a večer padnu do postele jako podťatá.
15. led 2009 v 15:12  • Odpověz
AHOJKY HOLKY, LEN V RYCHLOSTI. moc vas zdravim sme este na slovensku ale v sobotu uz by sme mali byt naspat.
Sonicke moc drzim palceky a dufam, ze maly sa narodi zajtra, to mam totiz narozky :dizzy_face: tak by to bol velmi mily darcek :wink: Hlavne nech je vsetko v pohode :dizzy_face:
15. led 2009 ve 20:35  • Odpověz
Ahoj Ani, už jsem si řikala, co s tebou je :slight_smile: Ale myslela jsem si, že jste asi ještě pryč...
Ty máš zítra narozky?? Jůů, tak předem už gratuluju :slight_smile: Moje svědkyně má zítra taky narozky a je dokonce stejně stará jak ty :slight_smile: A shodou okolností ona rodila na narozky mýho bráchy, tak jsem si řikala, že by byla náhoda, kdybych já měla rodit na ty její...No, snad ještě trochu vydržíme :wink:
15. led 2009 ve 20:48  • Odpověz
autor
Aničko, taky se připojuji k velké gratulaci. Já budu mít narozky 20. ledna, tak jsme skoro nastejno.
Soni, tobě přeji, ať vše dobře dopadne a ať se to toho 20. ledna (na moje narozky) narodí :wink: Ono je jedno, kdy se to narodí, hlavně ať je to zdravý :slight_smile:
16. led 2009 ve 13:24  • Odpověz
Ahoj holky. Asi pred hoďkou sme dorazili naspäť do ČR. Cesta bola v pohode....viac popíšem keď všetko vybalím a bude chvíľu kľud :dizzy_face: Zatiaľ pá :wink:
17. led 2009 v 18:22  • Odpověz
Ahoj holky,
teda s váma se roztrhl pytel (ohledně těch narozek) :slight_smile:
17. led 2009 v 18:30  • Odpověz
Aničko opožděně gratuluji k narozkám, at se ti vše splní........
Soni a aby toho nebylo málo, tak já měla narozky v úterý a Vincí je má za pár dnů. Tak at je Tomíno taky ledňáček, leden je IN :dizzy_face:
17. led 2009 ve 20:25  • Odpověz
no vy jste se tady sešly :grinning: :grinning: To mě tchán přemlouvá na 23.1., páč má svátek :grinning: Já bych teda radši, aby malej vylezl až na Vodnáře, ale kdyby to bylo už teď, tak se zlobit nebudu :grinning:
17. led 2009 ve 21:40  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Konečne som sa opäť sem dostala, aj keď je mi jasné, že už tu nikto nebude. Do albíčka som popridávala fotky zo Slovenska aj s popiskami, tak sa možete juknúť :wink:
Zajtra ideme konečne opäť na plávanie, tak dúfam, že malej to po takej dlhej dobe pojde :slight_smile:
A musím ju pochváliť čo sa jej dnes podarilo :slight_smile: celý deň stále opakovala koko, kuku, kaka... až sa jej manža pri večeri pýta ako robí kukačka? A Naty na to "KU-KA" :sunglasses: Zopakoval to niekoľko krát a ona tiež :slight_smile: :grinning: A povedz kukačka, a Naty " KUKUKA" :slight_smile: Inak ako kecia furt, len jej nie je rozumieť :grinning: A konečne začala aj kocky stavať na seba a nielen ich búrať. A má nové knižky a jednu z nich obzvlášť rada. Takže rozprávku "O rybárovi a zlatej rybke" viem skoro naspamäť :sweat_smile:
A ďakujem všetkým za prianie k narodeninám :dizzy_face: A aj ja všetkým prajem krásne narodeniny a všetko najlepšie :wink:
Takže to je zatiaĺ v skratke všetko, zatiaľ sa majte krásne, pá :slight_smile:
19. led 2009 ve 02:02  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Aničko, tak to je Natálka šikovná, že už takhle začne opakovat :slight_smile: Je to s nima děsná sranda, znám to u synovců a neteří :grinning: Jen teda ta nejmladší neteř je "trošku" línější (je teda o dva měsíce mladší než Natálka), ale ta si to zjednodušila a na všechny ptáčky říká "pipi" :grinning: Ať už je to slepice, kachna, vrabčák, labuť, sýkorka :grinning: Ale oni jsou super v tomhle...a počkej až se toho naučí víc :grinning: To já vždycky pak otravovala synovce a pořád jsem chtěla, aby všechno opakoval, protože on to dokázal podat, že jsem se u toho vždycky řezala :grinning: :grinning:
Jinak já jsem stále celá...neporodila jsem, tak holt dneska jdu k dr., ale půjdu tam až po obědě, tak jsem zvědavá, jestli se něco změnilo a pohlo se to zase kupředu...
19. led 2009 v 07:14  • Odpověz
ahojky :dizzy_face:
Soni jj je to prča s ňou:grinning:Som zvedavá či to zopakuje aj zajtra pred mudr. na kontrole :slight_smile:
A tebe na kontrole držím palce :wink:
19. led 2009 v 07:23  • Odpověz
Ahojky.-)
No skoro som nás nenašla :astonished: A
20. led 2009 v 09:32  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:
Dneska si jedu do školky pro přihlášku pro Vojtíška. Jedu po obědě a hned potom jdeme s Kačenkou na kontrolu k pí dr. Jsem zvědavá, jak dopadne Soňa na kontrole.
20. led 2009 v 10:34  • Odpověz
Ahoj, tak na kontrole jsem byla včera a monitor ok, hrdlo zkráceno na cm a prostupný pro prst, nebo co mi to ta dr. řikala...tak nevim no :sweat_smile:
20. led 2009 v 11:00  • Odpověz
Ahoj,

zdravím z Prahy. Jsem zase na pár dní u našich. Mamka mi hlídá Ondru a já si dodělávám resty do práce. Dodatečně přeju vše nej všem lednovým oslavencům a Soni Tobě stále držím palce a jsem napnutá, jestli už. Každý den sem nakukuju. :wink:
20. led 2009 ve 12:29  • Odpověz
Leni, to jsi tedy pracovitá :slight_smile:
Neboj, pak ti písnu smsku, jestli se někdy dočkáme...
20. led 2009 v 18:53  • Odpověz
ahojky všem,
soni, já si říkala, že už tady bude malej soníček tomíček a nic :grinning: . nevím, jestli to s vodnářem vyhraješ (já i klaudi jsme vodnáři), ale hlavně to zdravíčko!!! :grinning:
všem ledňákům gratuluju k narozeninám. (teď jsem pochopila, proč jste všechny takové pečlivé a pracovité. :wink: )
my jsme se v neděli vrátili z hor. bylo tam nádherně. super snížek, svítilo celou dobu sluníčko a vůbec všechno se povedlo. klaudinka je opravdu společenský tvoreček. bylo tam celkem sedm dětí. naše dítko (ze všech nejmladší) tam vymýšlelo hovadiny pro všechny. fakt jsem šla do kolen, když tam byla kolona po kolínkách lezoucích dětí. bylo to naše nemluvně, dvě dvouletý a zbytek od čtyř do sedmi let. pak tam to naše rošťadlo plácalo do francouzkých oken, plácaly všechny děti. klaudinka zkoumala korálky od žaluzií, zkoumaly všechny děti. fakt to byla prča. já si tak hezky zalyžovala, že jsem se nemohla postavit. moje fyzička je jaksi zcela pryč :stuck_out_tongue_closed_eyes: . nicméně příští hory sebou vezmeme babičku, aby hlídala klaudinku a my si mohli s mužem zalyžovat spolu. takhle jsme se střídali a nemohli si sdělovat dojmy hned :slight_smile: .
20. led 2009 ve 22:10  • Odpověz
Ahoj holky,

mám super zprávičku. Před pár minutama mi přišla SMS od Soni, že už je taky maminou. Tady je přesné znění SMS:"Ahojky, jmenuji se Tomík a narodil jsem se 23.1.2009 v 10:40 hod. Vážím 4100g a mám 52 cm. Jsem zdravý, černovlasý a dal jsem mamce zabrat. Šťastní rodiče Soňa a Martin."

Takže Soni, ještě jednou moc blahopřeju. Jsi holka statečná. Jako prvorodička porodit takového velkého chlapečka, to chce fakt sílu a statečnost. Máš mé obdivy. Hezky si chlapečka užívejte a až se trochu zotavíš, dej na koníka nějaké foto, ať se mrkneme na Vašeho krásného chlapečka Tomíka. :wink:
23. led 2009 v 11:59  • Odpověz
jejda tak to je teda zprávička :slight_smile: , tak to může Tomíno slavit s Vincínem :dizzy_face:

Soni, moc blahopřeji, přeji hodně zdravíčka a pořádně si Tomína užívej, protože se najednou vzbudíš a zjistíš, že už mu je rok. Ten čas strašně letí............. a´te se vvám daří a ste spokojená rodinka. Už se těším na fotečky.

Jinak holky, tady na nymbursku je to koukám nějaký zamrzlý :confused:
hezký víkend
23. led 2009 ve 13:03  • Odpověz
fluflo: Gratuluju Vincímu k 1. narozeninám. To je tedy náhodička, že se kluci narodili přesně rok po sobě. To se bude dobře pamatovat. :wink:
Taky přeju hezký víkend. Jdu balit. Jsem u našich v Praze a za hoďku pro mně přijede manža a pofrčíme zase do Nymburka. Ještě se asi stavíme v CČM, protože už měsíc sháním nové boty a ne a ne je sehnat. Tak zkusím štěstí i dnes.
23. led 2009 ve 13:36  • Odpověz
autor
Soni: moc, moc gratuluji k Tomíkovi. Už se těším na foto. Teda, ale je to kus chlapa :sunglasses: Koukám, že tě tchán přemluvil, aby se Tomík narodil na jeho svátek, co?
Fluflo: gratulace Vincímu k narozkám. Hezky se kluci sešli.
23. led 2009 ve 14:22  • Odpověz
Soni MOC MOC MOC gratulujeme k Tomíkovi:hearts::hearts::hearts::hearts::hearts:

A Vincíkovi grtaulujem k jeho prvým narodeninám :wink: :slight_smile:
23. led 2009 v 18:19  • Odpověz
Vinculín moc děkuje za gratulace :slight_smile: :slight_smile: ted ho čeká celý víken oslav. snad to přežiju ve zdraví, neb už ted sem z toho připravovaní pěkně ulítaná :unamused:

Aješě jedna perlička : Vincín a Tomíno mají i skoro stejnou dobu narození. V.je jen o 10n dýl :dizzy_face: (v10,50)

tak papa, klidný víkend :wink:
23. led 2009 ve 21:34  • Odpověz
Ahoj holky,zdravim z porodky a dekujem za gratulace.A preji Vincimu vse nej k narozkam.Mam net v mobilu,tak se nenudim.Martin uz asi dal fotku do alba.Jinak jsme v Nbk a je to OK.Personal super a na jednicku.Jsem na klas.pokoji,sama,druhou vecer pustili dom.Zatim nam to nejak nedochazi,ze je Tomca nas.Tak se mejte a uzijte vikend.
23. led 2009 ve 23:02  • Odpověz
Ahojky,
no tak i ja moc a moc gratuluji a Tomaskovi preji jen to nejlepsi do zivota, hlavne hodne zdravicka. Soni, tesime se na podrobnosti, ale ted odpocivej a nabirej dalsi silu. Tomasek je opravdu kus chlapa a to jsi ani neprenasela, vid? Uz jsem maleho videla na fotce, uz ji mas pridanou v albicku, krasne se tam krabati :grinning:

Vincimu taktez gratuluji k prvnim narozkam. :slight_smile:
23. led 2009 ve 23:14  • Odpověz
autor
Soni, Tomášek je na fotce hezoučkej. Ještě jednou moc gratuluji.
24. led 2009 v 18:09  • Odpověz
Soni, moc je mooc krásný :slight_smile:
24. led 2009 v 19:15  • Odpověz
Ahojky,tak kdyz nestoupnou hodnoty na zloutence,tak snad zitra sup domu.Kojim a malej jde s vahou zas nahoru.Dnes tu byla pani z Nymb.deniku,tak v sobotu to ma byt v novinach.
26. led 2009 v 19:53  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.