• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Holky, ještě jeden dotaz...na ty kyčle chodí asi všichni sem, co? Jen mi zajímalo, jak to tam chodívá, když tam jsou jen úterky od 11 do 13 hod...my máme být v 12,30 v nemocnici na rehabilitaci,tak vůbec nevím, kdy jet na ty kyčle...jestli se tam dlouho čekává a tak. Tak díky :slight_smile:
13. únor 2009 v 19:14  • Odpověz
Soni,
bezte na kycle hned na tu 11 hod. a ono tam je sice temer vzdy plno, ale chodi to tam rychle :slight_smile:
Na jakou rehabilitaci chodite?
13. únor 2009 v 19:37  • Odpověz
autor
Ahojky holky, v pátek jsme byli na maškarním. Děti se tam super bavily. Foto je možné shlédnout na www.mcsvitani.estranky.cz. Možná se mi i nějaké to foto podaří dát sem, abyste se mohly kouknout. Ale nevím, kdy budu mít čas.
16. únor 2009 v 08:58  • Odpověz
Magdi, tak jsem zkoukla fotečky, ale nikde vás nevidím, tak tam asi zrovna nejste, nebo jsem slepá :grinning:
16. únor 2009 v 19:21  • Odpověz
autor
je tam Kačenka s motýlími křídly.
16. únor 2009 ve 20:29  • Odpověz
tak koukám na fotky tady a super, ty jo, ta Kačka teda roste :slight_smile: A rodinná idylka je super, všichni pěkně pod peřinou :slight_smile:
16. únor 2009 ve 20:37  • Odpověz
autor
teda to je rychlost, teď jsem to tam dala a už píšeš. Sice mi to dalo trochu zabrat, ale zvládla jsem to, huráááá :grinning:
16. únor 2009 ve 20:43  • Odpověz
Ahoj, Magdi, krásný fotečky. Vojtíno je fešákovátý spiderman :slight_smile: , no a Kačenka, to bude parádnice. to už takhle pěkně capká za ruce?
Jinak koukala sem na stránky MC Svítání a je tam info, že bude v březnu burza, tak mi to snad vyjde, na té podzimní sem bájo nakoupila.....
Mějte se :slight_smile:
16. únor 2009 ve 21:26  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
16. únor 2009 ve 21:50 • radus.b.
Ahojky,
Magdo, taky jsem koukala na fotky, no pekny :grinning: . Je fajn, ze s detma takhle vyrazis na akce :slight_smile:
16. únor 2009 ve 22:24  • Odpověz
autor
Ahojky holky, děkuju za pochvalu fotek. Až budou další, dodám. A co je u vás všech nového. My jdeme zítra do Solné jeskyně a ve čtvrtek jdu s děckama zase do MC na zpíváníčko.
17. únor 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahoj holky,

jednak musím pochválit Magdě její dětičky. Kačenka je opravdu šikovná, jak už pomalu začíná chodit za ručičky a Vojtíšek je hezký kluk. Tak rychle obě děti rostou. Taky chci od září s Ondrou chodit do mateřského centra. Teď, když mám ještě ležícího kojence, nevím, co bych tam s ním dělala, ale až bude chodit nebo alespoň lézt, tak bych tam taky ráda chodila. Bohužel ondra je strašně líné děcko. V sobotu mu bylo 7 měsíců a on se ještě vůbec nepřetáčí s bříška na záda a opačně. Když mu byli 3,4 měsíce, tak se běžně otáčel na strany, ale to už teď taky nedělá. Jenom leží na zádech a podává si hračky z lehu. Někdy je dokonce líný i otočit hlavu za hračkou a nahmatává jí poslepu. Jediné, co dělá, je že pase koníčky na napnutých rukou a otáčí se kolem své osy. Na bříšku v leže podsouvá nožičky a snaží se lézt, ale ještě mu to samozřejmě nejde. Jestli do měsíce neudělá žádné pokroky, tak to samozřejmě na 8 měsíční kontrole skonzultuju s doktorkou. Domnívám se, že bude mít podobný vývoj jako jeho sestřenice, která ještě v 9 měsících jen ležela a chodit začala až v roce a půl. Já vím, žer každé děcko je jiné a mají individuální vývoj a neměli by se děti srovnávat podle nějaké šablony, ale přeci jenom to člověka trochu zamrzí, když mi kamarádky píšou, jak jejich stejně staré děti už lezou, sedí, dokonce někdy už chodí kolem nábytku a náš Ondra se ještě ani nepřetočí.

Jinak my měli doma smolný víkend. Nejdříve se nám v neděli rozbila pračka ( a to je jen 3 roky stará) a asi dvě hodiny nato, když u nás byla na návštěvě tchýně, která Ondru odpoledne vozila v kočárku, tak sedíme v obýváku a najednou něco zapraskalo a začali jsme cítit smrad něčeho spáleného. Tak jsme zkoumali, co se stalo. Zjistili jsme, že to byla elektrika v domě. Manžel šel nahodit elektriku, ale nějak mu to zajiskřilo a v domě zablikala lampa. Smrad jsme cítili dál. V jedné místnosti jsme našli spoustu kouře, ale nevěděli jsme proč tam je, protože tam nic do elektriky zapojeného nebylo. Ke vší smůle jsme zjistili, že nám ty problémy s elektrikou odstavili plynový kotel, protože ten se zapíná na elektrickou jiskru. Prostě nám přestal fungovat ( a to nám loni v srpnu dělali v domě komplet nové plynové topení včetně kotle). Noc z neděle na pondělí jsme přečkali se dvěma přímotopy a včera dopledne jsem raději s Ondrou odjela vlakem k našim do Prahy, kde je teplo a manža chudák doma řeší všechny ty opravy rozbitých věcí. Nejhorší je, že manža dělá příští týden justiční zkoušky, na které se učí už tři měsíce v kuse a je už z tohoúplně vysílený a zrovna, když potřebuje nejvíc opakovat na ty zkoušky, tak musí místo toho řešit takovýhle problémy. No modlíme se, aby už tohle období bylo za náma a měli jsme klid. Teď mají přijít mrazy a jestli nám nesprovozní dnes nebo zítra kotel, tak se nám může zničit celé topení v domě, odejdou nám mrazem všechny kytky, ale hlavně budeme muset zůstat v azylu u rodičů a nebudeme moci být doma, doku se to neopraví.
17. únor 2009 ve 12:18  • Odpověz
autor
Teda Leni, to jsou problémy, nějak to na vás všechno padá, co? Ať vás ta smůla už opustí.

Jinak s Ondrou si hlavu nedělej. Jak říkáš, každé dítě je jiné. Ani se nenaděješ a bude štrádovat. Potom si budeš říkat, kéž by ještě poležel. Taky si to říkám. Nevím, kde mi hlava stojí. Pořád abych je oba hlídala. Káča pořád dává něco do pusy, tak tam nacházím úplný poklady. Někdy ani nevím, že něco snědla. Nedá se to uhlídat. Většinou si každý dítě zaleze do jednoho pokoje a já potom lítám jak hadr na koštěti a snažím se napravit, co spáchaly.
17. únor 2009 ve 13:01  • Odpověz
Holky, on prej ten doktor na kyčle je nějakej divnej?? A to se musí chodit jen tady v Nymburku, to se nedá někam jinam???
17. únor 2009 ve 23:02  • Odpověz
autor
Ahojky Soni, je tady jedinej, teda co vím. A je takovej neosobní a někdy na nějakou maminu nepřiměřeně zlej. Na mě byl u obou dětí v pohodě, dá se to přežít.
18. únor 2009 v 07:53  • Odpověz
Soni, MUDr. Česák je trochu odměřenej, ale není se čeho bát. Zvládly jsme to my, zvládneš to i Ty. Jinak moje neteř měla problémy s kyčlema a když pak musela jezdit na kontroly, cvičení apod., tak si místo Nymburka zvolila Kolín, takže můžeš jezdit i do Kolína. Ty to ale budeš mít blíž asi do Boleslavi viď?
18. únor 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
Holky, ani jsem vám neřekla, že jsme dneska byli s děckama v solné jeskyni. Bylo to super :grinning: Kačenka si několikrát dala solné kamínky do pusy a strašně se šklebila. Několikrát ji na zem spadl dudlík. Tak jsem pořád lítala na chodbu, abych jí ho umyla. Ale jinak jsme si to užili. Vojta si tam krásně pohrál a pouštěli tam i pohádku (krtečka). Tak tam asi brzo půjdeme znova.
18. únor 2009 v 16:13  • Odpověz
Soni,
jsem se musela smat :grinning: , ze je dr. nejaky divny... Ja to taky uz o nem dost slysela, ale ja si taky nemohu stezovat. Uplne normalni, tedy alespon za me. Je fakt, ze nema rad zadne zdrzovani a tak, ale ja tam chodim uz delsi dobu s malym (vzdy 1 za pul roku) na kontrolu a nikdy me driv nenapadlo, ze by mel byt nejaky divny. To az ted, kdyz mam mimi jsem to o nem slysela.
Magdo,
to jste byli v solne jeskyne tady nove u fotomarketu?
18. únor 2009 v 16:43  • Odpověz
autor
Andreo, ano byli jsme tady v Nymburce. Je to tam super.
18. únor 2009 v 18:21  • Odpověz
autor
Ahojky holky, kdepak jste? Co je u vás nového?
23. únor 2009 ve 14:55  • Odpověz
ahojky,
tak u nás to celkem jde, nějak to zvládáme :grinning: Zítra nás čekají ty kyčle a rehabko v nemocnici. Ve středu jedem do nemocnice zase, na utz s ledvinama...a snad bude zase nachvilku s mudrama klídek.
23. únor 2009 v 15:26  • Odpověz
Ahoj,
tak u nas radi nachlazeni, tak nic moc :frowning2: Nicolka se z toho dostala hezky, jen par dni pokaslavala, ted mam pro zmenu doma Domika. Par dni nepujde do skoly, at to vylezi. Pristi tyden jsou jarni prazdniny, planujeme jet pryc, tak at je fit. :wink:
24. únor 2009 v 10:11  • Odpověz
autor
Ahojky Andreo,

my jsme taky nachlazení. Vojtovi teče z nosu a pokašlává. Snad se z toho taky brzo dostane. To se máte, že pojedete pryč, taky bych vyrazila, ale Honza je stále v práci a dovču mít nebude, tak jsme zase doma.
24. únor 2009 v 11:01  • Odpověz
Ahojky, tak jsme byli na kyčlích a přežili jsme a máme je v pořádku. Doktor byl dost nemluvnej a jen "poroučel", ale nestěžuju si...
24. únor 2009 v 18:38  • Odpověz
Soni, tak fajn, ze jste v poradku. :slight_smile:
24. únor 2009 ve 22:32  • Odpověz
Vidíš Soni, že jste to zvládli a jsem ráda, že kyčličky máte v pořádku. Chtěla jsem se Tě zeptat, proč chodíš s Tomáškem do nemocnice na rehabilitaci? U nás to vypadá, že asi taky budeme muset někam chodit, protože Ondrovi už bude 8 měsíců a ještě se ani neotáčí. Tak to skonzultuju s naší pediatričkou na osmiměsíční prohlídce a uvidíme, jestli jsme ještě v normě nebo jestli už to budeme muset nějak řešit.
25. únor 2009 v 08:08  • Odpověz
Děkujem holky...

Leni, chodíme tam, protože se prej malej narodil moc velkej :grinning: :grinning: a asi si v bříšku přeležel pravou ručičku, protože jí málo používá než tu levou...ale to bylo dřív, teď si myslím, že s ní hýbe až moc dobře :grinning: Tak cvičíme jen jeden cvik z Vojtovy metody, kdy se mačká nějaký bod a on tím má jako hýbat nožičkama, ručičkama, zatínat břišní svaly :slight_smile: Ale 9.3. jdem na 6ti týdenní prohlídku, tak se musím zeptat dětské, jestli tam ještě jako máme jezdit...hned 10.3. tam máme ještě jít a právě ta sestra na rehabku řikala, že kdyby pediatrička řekla, že už tam nemusíme, tak ať nám napíše papír, že už tam nemusíme jezdit nebo tak něco...Tak uvidíme, jak to dopadne. Ale jako k tý sestře, co chodíme je moc příjemná, pí. Horňáková :slight_smile:
25. únor 2009 v 11:04  • Odpověz
Zdravím všechny,je tady někdo z Milovic? :slight_smile:
25. únor 2009 v 11:29  • Odpověz
Ahoj petul, jááá :sweat_smile: :grinning:
25. únor 2009 ve 12:46  • Odpověz
Ahojte holky, hladame byt v okoli Prahy, smerom nejak blizko na Mladu Boleslav, kde pracuje moj muzicek. Paci sa nam jeden byt v Milovicich. 2+1, 70m2, za 1650000, v podstate novy, pekny :slight_smile: Neviete mi prosim poradit, ci je ta cena v pohode alebo je to moc? Ako sa inac v Miloviciach byva? :slight_smile:
25. únor 2009 v 15:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.