• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
ahojky všem,
soni, pí horňákovou znám. je úžasná, milá, prostě skvělá. dětskou rhb ji "zaučovala" před x lety moje mamka. je dobře, že jste začali cvičit takhle brzy. čím dřív, tím líp se všechno napraví.

leni, nedělej si těžkou hlavu z ondráška. určitě jeho pohyblivost prodiskutuj s pediatrem, ale chtěla jsem tě uklidnit. klaudinka začala kolínkovat až v deseti měsících a až teď ve třinácti měsících (spíš skoro ve čtrnácti) začala chodit za ruce a to ještě musí mít náladu. ondra je veliký chlapeček a rozpohybovat takový tělíčko je pro něho námaha. možná by ho mohla namotivovat nějaká hudební hračka, která by ho přilákala. a nebo se vám na stropě odráží sluníčko a jeho baví to pozorovat.

jo a k doktorovi na kyčle jsem jela rovnou do kolína. potřebuju jemné zacházení :grinning: . i můj pediatr se mnou jedná jako s křehulkou (oproti jiným maminkám). ale tomu nic jiného nezbývá, páč tolik prachů za návštěvy a očkování hned tak nedostane :grinning: :grinning: :grinning: . to si dělám legraci. prostě jsem tam jak ten trouba chodila podle jeho doporučení (což bylo každých 14 dní) a po půl roce jsem to "zkrouhla" na jednou měsíčně. a od roka jsem tam chtěla chodit už podle doporučení pojišťovny, ale zase tam budu chodit každý měsíc, protože máme nadlimitní očkování. jo a za celou tu dobu byla klaudinka ťuky ťuk nemocná jenom jednou (měla rýmičku :pensive: ).
26. únor 2009 ve 21:03  • Odpověz
doni, magdi, teď nevím, která to stavíte v budiměřicích, ale byla jsem se tam podívat na novou domečkovou čtvrť a je to tam moc krásný. moc hezky se tam bude bydlet. jela jsem tam okounět, protože mi klaudinka usla v autě a já neměla to srdce ji zase hned budit :sweat_smile: . a potkala jsem tam tlupu nějakých domorodců a měřili si mě teda dost nehezky. je pravda, že tam cizí auto je jako pěst na oko, ale přece jenom - žena s děckem a taková přísnost! :grinning: :grinning: :grinning:

jo a taky jsem vám zapomněla říct, že minulý týden jsme byly s klaudinkou na dámské jízdě opět na horách. sněhu neuvěřitelně moc, ale bohužel bez solidního hlídání jsem si nedovolila jít lyžovat. nicméně klaudinka si na sníh sáhla i teď. pravda zcela nedobrovolně. šla jsem se projít se sáňkama a nějak se to naklonilo a bylo. klaudinka byla obličejíkem v závěji. ani se nepohla a mlčela. když jsem ji zachránila, tak se rozeřvala. docela by mě zajímalo, jak na ten sníh z detailu koukala. :grinning: :grinning: - boží mlýny melou - ona mi to ve stáří jistě vrátí i s ouročkem :grinning: .
26. únor 2009 ve 21:13  • Odpověz
Ahoj holky,
Dn :slight_smile: es sme byli zase na plavču, a ňák se Vincínovi přestává líbit potápění. To možná bude tou novou instruktorkou, má trochu jiné metody, s ní se potápíme i 6x za hodinu, což je pro V. moc....... Ale snad to bude ok, neb sem nás přihlásila do dalšího kurzu.

Verčo a jáká všechna očkování dáváte navíc? My máme pneumokoka, meningokoka C (Ten je zatím v ledničce), přemýšlím o encefalitidě, jezdíme na chatu v posátaví - tam jsou klíšťata dost nakažená.

jinak Vincí už ťapká za ruce 2 měsíce, ted i za jednu, ale je to pokakánek, tak snad se odváží až propukne jaro, abychom mohli vyrazit ven.

Leni s Ondrou se netrap, všechno dožene (bud s pomocí cvičení, nebo sám), kluci sou asi opravdu lenivější, pomalejší... Můj synovec se snad neotáčel vůbec, než začal lézt(asi v 11 měsících), tak kam potřeboval se dostal couváním po hlavě :sweat_smile: , sedět nechtěl a ai neuměl dlouhou dobu, to až nekacam kolem roku - neměl stabilitu. No a chodil až v 18 měsících.
Časem se všechny děti srovnají.
26. únor 2009 ve 21:37  • Odpověz
autor
Verčo, já stavím v Budiměřicích. Domorodci nás již přijali, protože máme chalupu hned ve vedlejší vesnici (Šlotava), která sousedí s Budiměřicemi mostíkem. Jinak starousedlíci pomalu přijímají nové členy obce.

Snad se mi dneska sem podaří dát nějaké nové foto. Nějak není čas :frowning2:
27. únor 2009 v 09:57  • Odpověz
autor
Tak foto vloženo.
27. únor 2009 v 11:44  • Odpověz
Magdo,
koukala jsem na fotky, to ma Vojtisek prdacke kolo. Pekne jste vybrali darecek :wink:
27. únor 2009 ve 14:02  • Odpověz
autor
Díky, je z něj nadšenej. Už aby bylo hezký počasí a mohli jsme ven a učit se na něm.
27. únor 2009 ve 14:17  • Odpověz
Ahoj holky, už dlho som tu nebola...čo máte nové? :slight_smile:
2. bře 2009 v 10:01  • Odpověz
Magdi fotky supeeeeeeeeer :slight_smile:My idemne na karneval tento víken a Naty bude tiež motýlek:slight_smile: Kde si prosím ťa kúpila tie krídla?
2. bře 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahojky holky,

děkuju Vám za podporu ohledně Ondry. Verčo, máš pravdu, že tím, jak je velký, tak je na tom motoricky hůře, než některé menší děti. Přeci jenom Ondra má teď kolem 80 cm a 10 kg a to je mu jenom 7, 5 měsíců a skoordinovat takové tělo, to chce spoustu energie. Naštěstí za poslední týden už se objevily první pokroky. Začíná se plazit pozpátku. Prostě při pasení koníčků se odstrčí rukama dozadu a takto to několikrát zopakuje, že se popstrčí třeba i o dva metry dál. Taky začíná podsouvat kolínka a zvedne celé tělo (na zemi má jen dlaně a chodidla - vypadá to jako by dělal kliky). A opět se začíná obracet na bok, ale to jenom, když se mu chce. No uvidíme, co na to všechno řekne za 14 dní doktorka.

Ahoj Ani, zdravím Tě. Proč jsi tu tak dlouho nebyla? Doufám, že jste s Natálkou zdravé. :wink:
2. bře 2009 v 10:10  • Odpověz
Leni držím Ondráškovi palce aby mu to išlo ako po masle :slight_smile:
S Naty sme v poriadku, len som pri chodení na MK nenakukla aj sem, za čo sa ešte raz ospravedlňujem...
Dnes ideme opäť na plavčo tak už sa teším :slight_smile:
2. bře 2009 v 10:16  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
Tak jsem taky koukala po plavání v tom Juklíku a taky v Kolíně, sice je to dál, ale je to tam pomalu o polovinu levnější...Tak vůbec nevím, jestli někam jednou budem chodit nebo nee..
2. bře 2009 v 10:50  • Odpověz
Ahoj Soni :slight_smile:
2. bře 2009 v 11:20  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:
Aničko, já jsem ty křídla kupovala přes mimibazar.
2. bře 2009 ve 12:23  • Odpověz
ahoj holky tak prišli karnevalove saticky tak som ich vyfotila a zhodila do alba, len nam nejdu vkladat fotky z fotaku tak aspon z mobilu paaaaaaaaaaa;
2. bře 2009 ve 14:24  • Odpověz
autor
Aničko, super šatičky :wink:
2. bře 2009 v 15:37  • Odpověz
Dobré ránko,
ani nevím jestli jsem reagovala na ty vaše fotečky, ale Aničko, ten kostýmek Natálky je krásný a Magdi, pěkné fotky z narozek a Vojta měl pěkný dortík :slight_smile:
Moje mamka vždycky vymýšlí, co upéct dětem za dorty - ona i ráda peče a vždycky něco vymyslí buď z časopisů, nebo tak...no sranda někdy, ale děti jsou nadšené :slight_smile:
3. bře 2009 v 08:34  • Odpověz
Ahojky,

tak to jsem ráda Ani, že jste s Natálkou v pořádku. :wink: My včera byli s kamarádkou s kočárkama na procházce po Nymburce a před hradbami jsme potkali Verču a tak jsme se zakecaly, že jsem přišla domů až v šest večer, tak dnes musím dohánět pracovní resty. Taky se dnes chystám na nákupy oblečení. Manža až přijde z práce bude hlídat Ondru a já vyrazím. Chci sehnat hlavně něco na Ondru. Roste jako z vody a hodně věcí už mu je malých, tak mu chci trochu rozšířit šatník o větší kousky. Snad něco seženu.

Taky mě napadlo, jestli by jste nechtěli teď na jaře uspořádat nějaký srazík. Loni jsme ho dělali někdy v půlce dubna a to už bylo vcelku hezké počasí.
3. bře 2009 v 08:58  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:
Já jsem jednoznačně pro nějaký ten srazík. Hlavně, aby bylo hezky, protože snad mají být přízemní mrazíka až do května :frowning2:
3. bře 2009 v 10:40  • Odpověz
Ahoj,
holky fotečky máte všechny krásný :slight_smile: Soni, teda Tom má ale dokonale tvarované obočí :dizzy_face:
my sme v pátek málem vyhořeli, nebot Vincule ted objevil knoflíky u sporáky, točí s nima, což sem ňák nezaregistrovala , zapnul plotýnku na které byla utěrka. Než sem zjistila odkud ten zápach spáleniny jde už pěkně doutnala..........
tak snad to sluníčko taky konečně vykoukne!!!!!!!!!!! mějte se :slight_smile:
3. bře 2009 ve 13:56  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
ja som za zrazík všetkými 10-timi :dizzy_face: snád by mohlo byt aj konecne pekne :slight_smile:
5. bře 2009 v 08:34  • Odpověz
Ahoj holky,
tak nějaký srazík by byl určitě fajn, i když nevím, jak bych se na něj dostala :frowning2: Autem sama si moc netroufám a vlakem taky nee. Malej mi přijde ještě malej na nějaký cestování. To jedině kdyby třeba byl doma Martin a jel taky, buď by šel jako se mnou, nebo bych ho někam mezitím poslala :grinning: Tak uvidíme, jak to bude :slight_smile:
Minulý rok, jak jsme se sešly, tak to bylo nějak v dubnu a vím, že bylo docela chladno, že se snad nějak prve vrátila zima...
5. bře 2009 ve 21:28  • Odpověz
Soni, přejeme s Ondrou všechno nejlepší Tomíkovi k svátku. Hlavně hodně zdravíčka a spokojenosti. :wink:
7. bře 2009 v 17:48  • Odpověz
Leni, děkujem :slight_smile:
7. bře 2009 v 18:11  • Odpověz
Ahoj holky,

tady je nějak mrtvo. Jak se máte při úterku?
10. bře 2009 v 11:00  • Odpověz
autor
Ahojky Leni,

my se máme opravdu super :confounded: Od včerejška nám protékala voda, tak jsme tady dneska měli opraváře, ten to spravil, ale vytopili jsme sousedy pod náma :frowning2: Až Honza přijede z práce, musíme za nimi, abychom se s nimi nějak dohodli, asi o vymalování, nebo nevím. Už nám sice voda neprotéká, ale zase protéká záchod :sweat_smile: Super úterý, co?
10. bře 2009 v 18:10  • Odpověz
Ahoj, Tak u nás úterý ok. Manžel akorát uspává :slight_smile:
my také jednou vytopili sousedy (tekl záchod, což nebylo vidět), měli akorát nově vymalováno, ale vzali to vpoho....Tak snad to dopadne ok i u vás
Zítra razím na burzu do Nbk, tak snad něco ulovím. třeba se tam potkáme. hezký večer
10. bře 2009 ve 21:07  • Odpověz
Ahoj holky,
tak pak sdelte dojmy z burzy. :grinning:
Ja se na ni take chystam, ale az odpoledne. Jednak to vezmu rovnou po ceste pro maleho do skoly a taky loni na podzim to dopol. bylo docela maso :angry: Moc lidi, vsichni meli pocit, ze musi urvat hned to nejlepsi a pritom spoustu veci si clovek ani nestihl prohlednout, jak mu to ostatni brali pod rukama. Tak to uz fakt ne.
10. bře 2009 ve 23:23  • Odpověz
Cau holky :slight_smile:
Tak sme s malou boli cez víkend na karnevale a parádne si to užila :slight_smile: ostatne možete juknúť do albíčka :slight_smile:
11. bře 2009 v 07:35  • Odpověz
autor
Ahojky holky,

Andreo taky se tam chystám. Ještě, že jsi mi to řekla, chtěla jsem tam jít dopoledne. Kdy přesně odpoledne tam půjdeš?
11. bře 2009 v 07:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.