• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahoj Jindro,
teda ty me taky najdes vsude :grinning: :grinning: :grinning:
Jasne, stav se, mam je uz stranou......
S tou plastenkou jsi mi pripomnela, jak jsme ted kupovali novy kocarek, prodali nam univerzalni plastenku. Za 300,- Kc a ja ne a ne ji na to narvat :angry: Tak mi to nedalo a v sobotu jsme ji byli v krame reklamovat a ejhle, oni se spletli a dali nam uplne jinou :grinning:
23. bře 2009 ve 22:54  • Odpověz
ahojky všem,

magdi, tak to máš berušku šikovnou. klaudinka sice chodí, ale jenom za obě ruce. za jednu šla náhodou. sice občas zafrajeří, že stojí delší a delší dobu bez držení ničeho, ale jinak je na sebe moc opatrná :grinning: .

leni, s ondráškem mi to je líto... ale snad tě utěší můj vlastní zážitek. diagnóza dětská mozková obrna - měl to být "ležák" a dneska chlapeček chodí za pomocí berliček. to vše díky vojtovce. na tuto metodu nedám dopustit. ale vy jste jenom trochu pozadu, takže pevně věřím, že to hravě dohoníte. hlavně držím palce, aby po mentální stránce byl ondra fit. když funguje hlava, nutí tělo. :wink:

a teď zážitky z výletu. cesta letadlem tam - DĚS! personál byl hnus hnusná. naštěstí klaudinka byla suprová. neplakala, nejančila, při přistávání usla :slight_smile: . cesta zpátky - PRIMA! personál přesně podle představ.
přežily jsme to všechno ve zdraví a to jsem nejšťastnější. bála jsem se kdejaké choroby (přece jenom letiště a letadlo = hodně lidí v malém prostoru). v anglii už bylo krásně teplíčko. chodili jsme jenom v tričkách. teď tady klepu kosu. to mě přesvědčilo, že do tepla v zimě jezdit nebudu (to kdybych vyhrála ve sportce, tak plán už je :grinning: ). z klaudinky se mezi dětmi stala zase o něco rozumější holčička a na angličtinu si zvykla docela rychle.

zatím utíkám spát. mějte se hezky.
24. bře 2009 v 00:44  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
holky malej sa ďalej šíria bradavice na packe, takže dnes volám ku kožnému a objednávam ju na našeho detského prdím :angry:
24. bře 2009 v 07:26  • Odpověz
Ahojky Andreo, to ty jsi mi to všechno prozradila. Kde tě najdu. :grinning:
Dneska se musíš o všechno přihlásit. Tak to jenom zkoušeli. To jsou, ale pěkný ... :confounded:
No tak hlavně, že to vyměnili bez problémů. A teď můžete vyrazit i v dešti. Dneska také počasí nic moc. :cry: Takže někdy před obídkem se zastavíme. Zatím ahojky Jindra :slight_smile:
24. bře 2009 v 09:16  • Odpověz
autor
Zdravím Jindro :slight_smile:
My dvě se známe, ten svět je malej. Sice si vykáme, ale tady si všechny tykáme, nebude to vadit? Chodím do baráku, kde bydlíš, za svými rodiči (Slavíčkovi). Magda :wink:
24. bře 2009 v 10:24  • Odpověz
Tak asi az hoďku vyrážame na to kožné tak snáď nebudeme čakať dlho...myslite na nás plís :wink:
24. bře 2009 v 11:20  • Odpověz
autor
Držíme pěsti pro štěstí :wink:
24. bře 2009 v 11:38  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Len v rýchlosti:
Na kožnom sme dopadli celkom dobre. Bol tam s nami aj manža. Po dobu čakania kým nás vezmú bavila Naty celú čakáreň, lietala, smiala sa, blbla :grinning: Keď sme vošli do ordinácie tak v pohode, nechala si od mudra prehliadnuť pacinku a potom mu začala brať všetko zo stola :grinning: Na bradavičky nám dal pityol a za tri týždne sa máme prísť ukázať. A plavčo máme tiež "požehnané" :slight_smile: Sestričke potom chcela zobrať otáčavú stoličku tak sme radšej išli :grinning:

Vhodila som do albíčka ešte nejaké foto z víkendu, tak možete juknúť :wink: :slight_smile:
24. bře 2009 ve 22:59  • Odpověz
Dobré ránko :dizzy_face:
Naty bola hore zas pred šiestou, ale ani to tak neva, bo vonku je krááááááááásne :slight_smile:Zatiaĺ teda :sweat_smile:
25. bře 2009 v 06:22  • Odpověz
Ahoj holky,
tak my jsme od pondělí večer zase doma. U rodičů to bylo fajn. Jsem si tam trochu odvykla na práci a teď je to doma na pytel, všechno dělat zase sama :sweat_smile:
Včera jsem byla na kontrole na gyndě, tak všechno je ok, mám novou antiko. Pak jsme ještě jeli do Nbk do Hypernovy něco pokoupit a celý odpoledne bylo pryč...
25. bře 2009 v 08:47  • Odpověz
Ahoj Magdi. Tykání mi vůbec nevadí. Tak to asi příště napravíme až se uvidíme. :slight_smile: To je, ale náhoda. :wink: Četla jsem si jak je Kačenka šikovná. To my jsme takový srabíci stojíme už pěkně někdy se i pustíme, ale sami vykročit to ne. Asi se nám to stalo jenom 2x 2 kroky. Je totiž na sebe opatrná a raději se pořádně drží. :grinning:
Tak přeji hezký den. Jindra
25. bře 2009 v 10:28  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem dnes vyrazila s Ondrou v kočárku a s báglem na zádech vlakem do Prahy, ale co čert nechtěl, náš vlak zrušili a další měl jet až za 40 minut, tak jsem se naštvala a vrátila se domu, že pojedeme až odpoledne.

Jinak rehabilitace v pondělí byla O.K. Sestra byla příjemná, jen Ondra byl tak uřvaný, že na dva dny skoro ztratil hlas. Po psychické stránce jsme O.K. Ondra dělá paci, paci, berany berany duc, opakuje po mně některá slova respektive slabiky a i jemnou motoriku (rukou) má v pořádku. Pro sestru byl Ondra úkaz. Krásně a dlouho se drží na napnutých rukou při pasení koníčků, vydrží rovně sedět třeba i čtvrt hodiny, jen se neotáčí a neleze. Tak jsme začali trénovat to otáčení a po dvou dnech už se přetočí skoro sám. Myslím, že do týdne to zvládne úplně bez pomoci. Na nožičkách se taky udrží a nepodlamují se mu, takže zase tak špatně na tom není. Sestra i doktorka řekli, ža to není na odeslání na neurologii a snad ani tu Vojtovu metodu zatím nebedeme muset cvičit. V pátek jdeme na kontrolu, tak se uvidí.

Taky jsem nás přihlásila na plavčo, takže od dubna budeme chodit i plavčit. Jen ta doba plavání se mi moc nezamlouvá od 12 do 12:30, ale snad to zvládneme.

Verčo:Ty jsi ale odvaha letět s tak malým děckem letadlem. Já bych to asi nedala. Ale kdoví. To jste tam letěli s nějakými známými?
25. bře 2009 v 10:43  • Odpověz
ahojky všem,

aničko, to je natálka zlatíčko, že u mudr. neplakala :wink: . docela mě zajímá, za jak dlouho se vám podaří bradavičky zlikvidovat. držím palce, aby to bylo co nejdřív.

leni, tak to jsi mě s ondráškem moc potěšila. úplně jsem se tady rozzářila. takové zprávy mě vždycky rozveselí na hodně dlouho. do anglie jsme letěly jen klaudinka a já, ale tam jsme bydlely u mojí sestry. takže jsme měla pobyt v zahraničí klidnější. sebou jsem si vzala léky na teplůtky apod. a taky antibiotika na meningokoka (či jak se to píše :confounded: ). takže po lékařské stránce jsme byly zajištěné. a taky to je země, kde se jakžtakž domluvím. třeba ve francii bych byla namydlená :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: .

dneska jsme jely do mateřského centra na kroužek "robátko" (hudební škola) a byly jsme tam celé 2 minuty! klaudinka se rozeřvala a odmítala zůstat v učebně. tak jsme šly do herny, tam celkem ok. ale vyčítám si, že jsem tam vůbec zůstala. už tam jsme jely a klaudinka byla ospinkaná a díky tomu jsem ji přetáhla :pensive: . normálně mi dopoledne nespí, takže jsem myslela, že to je jenom momentální ospalost, ale bohužel... poučení pro mě. ale mělo mě to hned napadnout. snídaly jsme rychle, takže už tím jsem ji ošidila a pak toto. je mi to docela líto. normálně si klaudinka ráda hraje mezi dětma, ale dneska tam byla mrzutá a nekompromisní. jediné štěstí, že tam byla nejmenší.
26. bře 2009 v 11:30  • Odpověz
autor
Ahoj Verčo :slight_smile:
My jsme taky byli v mateřském centru. Možná jsme se viděly, ale spíš si myslím, že jsme se minuly. V kolik jsi odcházela z MC? My jsme dorazili asi v 10:15 hod.
26. bře 2009 ve 20:07  • Odpověz
ahoj magdo,
tak to jsme se skutečně minuly - my jsme v tu dobu odcházely. ale fakt byla beruška přetažená. i večer jsem ji koupala dřív a spát šla taky trochu dřív. a taky to vypadalo, že si mě chce užít. včera ji celý den hlídala babička, takže dneska se mě pořád držela, dokonce i při svačině se o mě opřela a hlodala jablko. pořád mě pusinkovala - prostě dneska to byla mazlinka miloučká (prakticky bych jí slíbila cokoliv :grinning: :grinning: :grinning: ).
jsem z toho MC trošku špatná. docela mě zarazilo chování maminek. je tam už zřejmě nějaká parta a nové "přírustky" zaskočí. ze začátku mi odpovídaly pouze jednoslovně. to se fakt moc nepokecá. takovou reakci jsem fakt nečekala. vždycky a všude se celkem snadno s každým pobavím o počasí apod., ale tady jako nic :stuck_out_tongue_closed_eyes: . ani slečna za barem nebyla komunikativní. to si víc pokecám v herním koutku v hypernově a klaudinka má víc adrenalinu :grinning: :grinning: :grinning: .
26. bře 2009 ve 23:39  • Odpověz
autor
Ahoj Verčo,
tak si v MC můžeme někdy dát sraz a se mnou si určitě popovídáš :wink: Teda pokud zrovna nebudu běhat za tou svojí "zvěří" :unamused: Včera jsme odtamtud odcházeli kolem půl čtvrtý. Nemůžu od tamtud dostat Vojtíška, Kačenka se tam prochrupla do tří hodin a potom začal boj o odchod. Kolem oběda a odpoledne jsem tam s děckama většinou sama nebo třeba s jednou nebo dvěma maminkami. To se Vojta trochu zklidní a já si dám v klidu aspoň kafe.
27. bře 2009 v 08:05  • Odpověz
Ahoj holky,
to mi prosim vysvetlete jak to v tom MC vlastne funguje. To tam jako prijdu kdy chci (kdyz maji otevreno :grinning: ), neco zaplatim a jsem si tam sama se svym ditetem vzadu v te herne?
27. bře 2009 v 09:06  • Odpověz
magdo, tak to se sejdu ráda. já jsem tam původně šla s kamarádkou na hudební kroužek robátko, ale tam klaudinka nechtěla být. chtěla si hrát. mně to nevadilo. ale mám vyzkoušené, že děti si spolu líp hrají, pokud si maminky povídají.
27. bře 2009 v 11:56  • Odpověz
donia,
ano. přijď si, kdy chceš a děti si hrají v herně. nebo můžeš jít bez objednání na nějaký kroužek. taky tam je školička (hlídání dětí), ale to je až pro děti od dvou let.
27. bře 2009 v 11:58  • Odpověz
autor
holky, já tam s děckama chodím vždycky ve čtvrtek kolem desáté hodiny a jsme tam pravidelně přes oběd. Někdy chodíme i v pondělí, to je tam pohádka a potom tvořeníčko pro děti.
27. bře 2009 ve 13:03  • Odpověz
autor
Ahojky :wink:
Aničko, máš ode mě soukromou IP.
28. bře 2009 v 16:51  • Odpověz
Boli sme s Natuš na karnevale pekne sa tam vyblbla a získala 1.miesto za najlepšieho tanečníka :sunglasses: :sunglasses: :grinning: Zbytok popíšem neskor, zatiaľ pa pá :wink: :slight_smile:
Magdi :wink::wink:
28. bře 2009 v 18:39  • Odpověz
autor
Ahojky Aničko :slight_smile: , to je super zpráva :wink: . Já věděla, že je to šikulka. V pondělí ti napíšu, jestli bych stihla být kolem půl druhé u plavání. Říkala jsi, že to máte od 14:00 hod., že? Parkuješ někde před Juklíkem nebo dole u Labe?
29. bře 2009 ve 13:32  • Odpověz
Magdi ďakujem :wink: Máš odo mňa IP :wink::slight_smile:
Zajtra ak mi to prcka dovolí vhodím fotky :slight_smile:
Boli sme dneska hodiť dva pytle oblečenia, možno aj vám prišiel taký leták na zber šatstva....
No dnes sme mali "masaker" ako stále niekam strká prstíky tak dnes uchmatla nejakú zložku dedovi čo sa tam vkladajú tie priesvitné obaly a zapína sa to takými ohybnými "plieškami". A milá madam sa s tým hrala až sa o to porezala :confounded: Najprv plač tak sme šli rýchlo pod vodu a potom už len jukala čo jej to z prstíku tečie a chcela to podrobne skúmať :angry: :grinning: Dostala na to jodisol(plač), náplasť, na to rukavičku a bolo...a už doma stále za mnou chodila aby som sa pozrela čo to má na prstíku.
29. bře 2009 ve 21:46  • Odpověz
Tak som predsa ešte dnes vhodila fotočky z karnevalu a už idem, pa a dobrú noc :wink::slight_smile:
29. bře 2009 ve 22:26  • Odpověz
Hezké dopoledne,

tak jsem si přečetla Vaše zkušenosti s MC a jsem z toho taky taková rozpačitá. Taky tam chci s Ondrou chodit, ale až tak za půl roku, až se bude víc hýbat. Jinak my minulé pondělí začali chodit na rehabilitaci a stačilo dva dny cvičit a Ondra už se krásně přetáčí sám ze zad na bříško, staví se na všechny čtyři a péruje v kolínkách apod., takže ho chtělo jen trochu popostrčit a víc se mu věnovat a už jsme skoro všechno dohnali. Mám z toho šílenou radost. Přeci jenom jsem se 8 a půl měsíce koukala jenom na to jak leží nebo pase koníčky a už to chtělo nějakou změnu. Myslím, že i to plavčo, na které teď začneme chodit, mu trochu pomůže. Uvidíme.

Zítra se chystáme s manžou a Ondrou poprvé do Pražské ZOO. Má být hezké počasí a máme dva lístky zadarmo, tak se moc těším na nějakou změnu. I na plavčo ve středu jsem zvědavá, jak to bude Ondra snášet. Ale většina dětí to snad zvládá v pohodě.

Ani, doufám, že už jste s bradavicemi zatočili. Četla jsem v Nymburském deníku, že u Vás ve Mcelích myslím v sobotu byl karneval, tak jsem si hned říkala, že tam asi s Natálkou půjdete. :wink:

Magdo, Ty jsi ale akční, jak chodíš s dětmi často do MC a vydržíte tam skoro celý den. To my by jsme zatím asi nezvládli.
30. bře 2009 v 10:25  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni, super, že to s Ondrou tak pěkně jde a že děláte takové pokroky :slight_smile:
A děkuju za smsku, jsem ještě ani neodpověděla, ostuda :sweat_smile:

My tu včera měli ségru s rodinkou, tak to bylo fajn, jen jsem pak byla docela mrtvá večer a šla spát brzo. Naštěstí Tomík teď poslední dvě noci spí krásně, usne po osmé večer a vstával ve tři a pak v šest, tak pohodička :slight_smile: Přes dopoledne mi tu spí tak třikrát, čtyřikrát na půl hodinky a po obědě chodíme ven s kočárkem a to spí třeba od jedný do pěti.
30. bře 2009 v 10:29  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Tak sme boli u mudr. mali sme dostať prevenar ale nič z toho, Naty má nejakú zadnú rýmu a navyše dnes mala trošku zvýšenú teplotu tak snáď za týždeň :slight_smile:
A u nás je úúúúúúúúúúúúúúúúúúplné ažúúúúúúúúúúúúúúro :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses: Tak dúfam, že odpo vyrazíáme s prckom na prechádzku :slight_smile:
31. bře 2009 v 11:28  • Odpověz
ahojky, tak tady je taky krásně, však nejsme Ani od vás daleko :slight_smile:

Zítra asi s manžou pojedem do Nbk na prochajdu, tak kdybych se s některou potkala, tak by to bylo fajn :slight_smile:
31. bře 2009 v 15:39  • Odpověz
autor
Ahojky, my jsme byli celý den zavřený doma. Kačenka a já máme trochu teplotu a rýmu. Kačka sice teď vyrazila s taťkou na nákup, ale jenom, aby se trochu provzdušnila. Vojtíšek je zase s babičkou venku. Já si jdu lehnout, jsem KO.
31. bře 2009 v 17:50  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.