• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
autor
Ahojky :slight_smile:
Aničko, děti se taky vybláznily na chalupě. Já a taťka jsme dělali jarní údržbu vozidel, takže super :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale bylo to nutné. Včerejšek byl perfektní. Vojta pořádně vyšlehal mě i babičku, moc se mu to líbilo. Pořád za námi lítal a šlehal a šlehal. Opravdu letos neuschnu.
14. dub 2009 v 08:29  • Odpověz
Ahoj holky,
pokud nevite, tak jen oznamuji, ze tento tyden je jarni burza v Kokosu. Streda a ctvrtek je prodej, myslim, ze dokonce az do 18 hod.
14. dub 2009 ve 23:27  • Odpověz
autor
Ahojky Adrejko, máš ode mě IP.
15. dub 2009 v 08:17  • Odpověz
Doni super díky za správičku :wink:
15. dub 2009 v 10:23  • Odpověz
Tak co holky, ktera jste byla na burze? Ja se byla dnes podivat s kamoskou, ale nic jsem nakonec nevybrala. :frowning2:
15. dub 2009 ve 20:23  • Odpověz
aHoj...tak fotečky pridané aj moja premena tak sa možete kochať :dizzy_face: Ja letím na růžovku :wink:pa pa pa
16. dub 2009 ve 20:00  • Odpověz
Ahoj holky,
Ani, moc ti to sluší, co by "nové" mamce :slight_smile:
My jsme u rodičů zase na týden, ale už v neděli pojedem zase domů, toto utíká, to je šílené. Ale aspoň bylo krásné počasí, měla jsem tu kamarádky s dětičkama, tak to bylo super :slight_smile:
16. dub 2009 ve 20:13  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:
Aničko, připojuji se k pochvale "nové mamky"
Jinak u nás skoro nic nového, Vojtíšek je nemocný, Kačenka chodí sama a já nestíhám :frowning2:
16. dub 2009 ve 21:24  • Odpověz
Ďakujem za pochvalu :dizzy_face:
Magdi tak gratulujeme Kačenke k chodeniu to je rýchlosť :slight_smile:A Vojtíšek nech je brzo fit :wink: Dnes budeme odpo v NBK tak by som ti mohla doniest tie krídla :wink:
17. dub 2009 v 08:05  • Odpověz
autor
Aničko, jedině, že byses u nás zastavila. Já ven nemůžu, Vojta sice vypadá už dobře, ale ještě v noci měl vysokou teplotu.
17. dub 2009 v 09:38  • Odpověz
Magdi tak ja ti ešte napíšem sms, ako to budeme stíhať a keď tak by som sa zastavila :wink::slight_smile:
17. dub 2009 v 09:52  • Odpověz
Ahojky,
Magdo, tak to jsme na tom stejne. Nicolka mela vecer 39, chuderka :frowning2:
Ani dnes na tom neni o moc lepe. Tak snad za par dni bude fit.
17. dub 2009 v 11:41  • Odpověz
ahoj holky, když jste rodily v Nbk, tak vám tam pak děti očkovali na TBC, že? A to si vás pak i nějak zvali na kontroly??
Leni, jak to jde na rehabilitaci??
19. dub 2009 ve 20:38  • Odpověz
Soni jj nám prišla pozvánka :wink:
19. dub 2009 ve 21:30  • Odpověz
Ani, a za jak dlouho?
19. dub 2009 ve 21:31  • Odpověz
v očk. prukazke je napisane po 8 mesiacoch :wink: Určite by ti mala prísť pozvánka na kontrolu:wink:
19. dub 2009 ve 21:33  • Odpověz
Soni,
obavam se, ze budes cekat mozna zbytecne - na tu pozvanku. Setri se vsude, tak pozvanky uz nechodi. Mela by sis to hlidat sama a bezne se chodi kolem 5. mesice na kontrolu toho vpichu - reakce. Me pred temi 8-mi lety u syna zvali, tak me to ted s malou nejak nenapadlo a zjistila jsem to az docela pozde. Ale tak jsme sli dodatecne nekdy kolem 8 mesice a nikdo nic neresil. To jen, ze kolem toho 5. mesice je pry reakce nejlepe videt. Predpokladam, ze vas ockovali tady v Nbk, tak si jen pak dojdes na plicni a sestricka to zmeri, zapise do karty a je to.
19. dub 2009 ve 22:00  • Odpověz
soni,
tak nám přišla pozvánka minulý týden. vůbec jsem netušila, že se musí na kontrolu (v průkaze nic není a pediatr neupozornil) a ani mě nenapadlo to sledovat... :confounded: . tento týden v téměř patnáctiměsících tam jdeme. jsem docela ráda, že se tady o tom teď bavíme. aspoň nebudu překvapená, kdyby na mě meldovali, že jdeme pozdě.
20. dub 2009 v 00:31  • Odpověz
Já se totiž dozvěděla, že pokud jako snad v těch třech měsících děti nemaj v pořádku to znamínko po tom očkování, že nedostanou hexu...A my máme jít příští týden na tříměsíční prohlídku a zřejmě by malý tu hexu dostat měl, tak právě se jako ptám, kdy to kontrolujou a tak...takže až za tak dlouho jo, no to čučím...
20. dub 2009 v 07:28  • Odpověz
Já tedy taky o žádné kontrole po očkování TBC nic nevím a tady jsem se to dozvěděla jako novinku. Nikdo mě taky na nic neupozornil. Ani při očkování, ani pediatrička, takže jsem to vůbec nesledovala. Asi taky počkám jako Verča, až mi jednou přijde pozvánka.

Jinak Soni, rehabilitace je celkem O.K., i když Ondra je samozřejmě uřvaný a vždy odcházíme s očima plnýma slziček. Hodně věcí jsme už dohnali. Teď trénujeme lezení. Na čtyři se už postaví sám několik týdnů a péruje v kolínkách, ale ještě u něj nejsou ani náznaky lezení ani plazení, jen se posouvá rukama dozadu a posune se i několik metrů, ale jinak v tomto směru žádné výraznější změny. Taky trénujeme, aby se uměl posadit sám. Ondra sám sedí už hodně dlouho rovně a nepadá, ale samozřejmě je lepší, když se bude umět posadit sám. Doma cvičíme i na velkém míči, což nám taky sestřička doporučila.
20. dub 2009 v 09:04  • Odpověz
Ahoj holky,
s tim ockovanim to nenechavejte dlouho, kdyz uz to ted vite. Ono tim, ze to nepicha pediatr, tak to prave neresi. A nam u ockovani taky tenkrat nic nerekli, zjistila jsem to taky nahodou. A jak je videt pozvanky chodi, ale opravdu po tak dlouhe dobe, coz neni dobre. Jenze tam ma pry sestricka trosku hokej... Tak je otazka kdy na koho prijde, ze nebyl. Hlavne jde o to, ze zkontroluji to ockovani a podle nalezu bud je to o.k. nebo se chodi ve 2 letech na preockovani. Tak je skoda zbytecne chodit ve 2 jeste jednou, kdyz o par mesicu drive je ta reakce videt lepe - pry je nejlepsi cas prave tech 5 mesicu. Ostatne Verca se na vse muze zeptat, kdyz uz tam pujde.
Soni, nam davali bezna ockovani u pediatra tak jak jsou podle ockov. prukazu a nikdy se dr. nedival na to ockovani po TBC zda je ci neni reakce, tak predpokladam, ze to s tim nesouvisi. Ale samozrejme kazdy dr. to muze delat jinak.
20. dub 2009 v 09:14  • Odpověz
ahojky všem,
tak koukám, že je to všude stejný :confounded: . fakt mě ti odborníci (=pediatři, doktoři) pěkně štvou. to stejný jsme měly s kyčlema. v podolí mi žádný "posílací" papír na kyčle nedali, pediatr mlčel. a já náhodou zjistila v pomocném manuálu, co mám u zdravotního a očkovacího průkazu, že se na kyčle chodí na konci šestinedělí. my šli ve třech měsících a pak ještě jednou na kontrolu. o kontrole TBC nic v průkaze není. kde jako víc mám hledat info? pediatrovi by pusa upadla a oko dostalo šedý zákal, kdyby se na očkování podíval nebo kváknul nějakou dobrou radu. možná si při prvním očkování hexa mlčky podíval....
v podolí tisíc rad, co si koupit pro mimi a jak se přihlásit na placený kurz pro porod, ale praktické rady nikde! u pediatra tisíc letáku o očkování prevenaru, priorix tetra, děložního čípku, šikanovací kojte! kojte!, propagandy různých doplňků stravy, ale základní info pro rodiče nikde! ještě zbývá internet. i ten jsem několikrát projela, ale sem píše kdejaký jouda a tak se opravdu dobré články od lékařů ztrácí. u naší pojišťovny na webu i na pobočce je taky hovnik.
achjo.
ve středu vám písnu, co říkali.
20. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
Ahoj při pondělku..
tak já sem si kontrolu Tbc ohlídala sam, čekala sem na pozvánku asi do 10 měs. a prd, tak sem si do Nbk zavolala a dokvačila tam. Sestřička byla fajn, říkala, že by nás obeslali, že je ještě spousta času. a CO MĚ PŘEKVAPILO, ŽE TAM FAKT MĚLI vINCKA V KARTOTÉCE I KDYŽ SEM RODILA V mOTOLE.. akorát změřila Vincímu tu jizvičku po očkování a zapsala to do očkováku.
Vincek měl na to očkování celkem eakci (hnisavý strup), takže měl první hexa až ve 4.měs.
V pátek dostal včeličku proti menigokokovi, a celkem vpoho, bez teplotky jen trochu unavenější

Taky prďola už krásně ťapká, takže sou prochajdy veselejší :slight_smile: a upatalanější, pračka nestíhá :grinning:
Mějte se krásně
20. dub 2009 ve 21:54  • Odpověz
Tak Natálke dr. to TBC hlídal, práve vždy hovoril aké to má pekné, že presne také aké to má byť
20. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz
a papier na kyčle sme v NBK dostali už v porodke :sweat_smile:
20. dub 2009 ve 21:57  • Odpověz
Tak to jsem zvědavá na příští týden, až půjdem na preventivku, jestli bude dr. něco řikat :slight_smile:
Jo, to my taky papír na kyčle dostali v Nbk, jen nám ho dr. dala s propouštěcí zprávou a tím to haslo, ani mi nikdo k tomu nic neřekl :frowning2: Až dětská tady se na to ptala, tak aspoň od ní jsem něco věděla.
A zítra pojedem na kontrolu na kyčle, tak snad to bude v pohodě.
20. dub 2009 ve 22:23  • Odpověz
flufla,
tak to jsi mě trochu utěšila. ale já se už uklidnila. klaudinka vypadá na první pohled zdravě a drobnosti, co se mi nezdají, řeším instinktivně. někdy to je proti proudu, ale ťuky ťuk zatím se mi to vyplatilo.
21. dub 2009 ve 12:44  • Odpověz
Ahoj holky,
tak na kyčlích jsme dopadli prý dobře,ale...ještě nemá jadýrka a za dva měsíce ještě na jednu kontrolu...

A kdy se domluvíme na nějakém tom srazíku?? Už bych byla schopná i to do Nymburka odřídit, akorát se musím naučit skládat kočárek a dávat ho do auta... :sweat_smile:
23. dub 2009 ve 12:59  • Odpověz
Ahoj Soni a holky,

já jsem pro srazík všemi deseti, takže navrhněte, kdy se Vám to hodí. Asi to vypadá až na květen, protože než se domluvíme, bude to chvíli trvat. Kdy by to vyhovovalo Tobě?
23. dub 2009 v 15:57  • Odpověz
tak já navrhnu 13. nebo 14.5. :slight_smile:
23. dub 2009 v 16:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.