• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
ahojky,
mě taky najdete na FB :wink: .
andrejko, jak je tam každý s každým? :confused: :grinning:
7. lis 2009 v 19:30  • Odpověz
jo a my kašleme, smrkáme a kýcháme :frowning2: ale to moje zlatíčko je pořád dobře naladěné. zato tatínek je jaksi nenaladěný :confounded: . teda byl, už se zase naladil :grinning: .
7. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
Ahojky,

Verčo, byli jste ve čtvrtek na tom lampionovém průvodu ve Svítání? My ne, nějak jsem to nezaregistrovala, ale dnes je další lampionový průvod. Pořádá ho Sokol Nymburk a je sraz v 17:30 před Sokolovnou. Pak se půjde s lampiony městem. Nechcete se taky někdo připojit? My dnes byli s Ondrou v Poděbradech u tchýně v práci. Dělá na jedné střední škole a mají tam různá zvířátka, tak si Ondra prohlédl králíčky, slepičky, šlechtěné holuby, kozičky, koníka, andulky apod. Byl to pro něj zážitek. No a pak jsme zašli do papírnictví koupit lampion a svíčky, takže se vydáme večer na ten průvod. Jsem na to zvědavá. Švagrová s neteřema tam byla loni a říkala, že se jich sešlo docela dost a holky z toho měly super zážitky, až na to, že jedné z nich shořel lampion, tak letos budou mít svíčky elektrické.

Jinak my pořád máme nějaký program, takže sem teď nestíhám chodit. Byli jsme několikrát u našich v Praze, kde jsem byla u zubaře, v práci, na třídním srazu a na bowlingu s kamarádkama. Pak jsme navštívili moje babičky a dědu na vrchovině, chodíme plavat a do mateřského centra a dokonce jsme už byli v sobotu nakupovat v Kolíně vánoční dárky. Ondra dostane dětský vysavač, protože nám strašně rád asistuje u vysávání a taky jsme mu koupili takový vozítko, na kterým ho nejdřív budou vozit rodiče, pak se bude sám odstrkávat a až bude větší bude na něm moci i sám šlapat, tak jsem zvědavá, jestli to využijeme. Taky jsem Ondru minulý týden úspěšně odstavila od kojení, takže pro nás už etapa kojení skončila. Měla jsem z toho docela velký strach, ale šlo to celkem hladce a pár dní na to jsem konečně dostala svou první menstruaci po porodu, takže už se snad moje tělo připravuje na další mimi. Jak jsem Ondru přestala kojit, tak začal spát v noci úplně ukázkově. Vůbec se nebudí a vydrží spát celou noc, což považuju po 15 měsících nevyspání za luxus.
9. lis 2009 v 15:39  • Odpověz
Ahojky,

Leni, tak to je dobře, že vám šlo odstavení tak dobře.
Ty jo, to slyším ze všech stran, že děti, když už nejsou kojené, tak spí v noci dobře...bych s tim tak praštila :grinning: :grinning: Já kojím zatím večer po kaši, v noci a ráno. Přes den třeba jednou, někdy ani to ne..spíš taky, aby usnul apod. Už jsem mu zkoušela dávat i Sunar, jestli mi ho bude pít a zatím žádnej úspěch.

A spí vám děti v ložnici nebo v pokojíkách??
9. lis 2009 v 17:27  • Odpověz
ahojky všem,

leni, ve svítání jsme na lampionovém průvodu byly a bylo to super. jedna svíčka nám vyhořela. neměla jsem další, takže nám půjčila kamarádka jejich lampion a my s ním svítily až domů. klaudinka byla nadšená, celou dráhu (=průvod) světýlek jsme prošly dokonce dvakrát. fakt nadšená. dneska jsme bohužel nešly, protože jsem nechtěla riskovat, že se nám kašlík zase vrátí. ještě není zcela ok :frowning2: . ale zase to není nic tragického, díkybohu.
jinak se musím smát, jak tchýnča dělá na střední škole a tam ten arzenál zvířátek. to mi sedí jenom na jednu školu, ale respektuju soukromí :wink: :grinning: .

soni, je to pravda. mně se klaudinka po nočním kojení budila jenom ze zvyku. takže jsem utíkala pro jogurt (mléko nechtěla a nechce do dnes) a hezky ji nakrmila lžičkou. asi po 10 dnech ji to přestalo bavit a spinká pořád hezky celou noc. :grinning: . horší to bude s dudákem. na něho se stala trochu dost závislá. ale možná se to vyřeší samo. ze čtyřech už máme jenom jeden - ostatní jsem buď vyhodila a nebo jsme je ztratily. tak pevně doufám, že i tento poslední kousek půjde brzy do prďálovic. a nočník taky žádná sláva. dala jsem si osobní závazek, že nejpozději v létě to vyřešíme. držte mi palce a uzavírejte sázky :grinning: .

jinak letos se zase na vánoce těším. loni jsem z toho byla dost vykulenál. bylo to poprvé s klaudinkou a mně pro veškerou péči maminky-začátečníka tak nějak všechno proklouzávalo mezi prsty :cry: . letos si to užívám a dokonce už jsme taky nakoupili pár dárečků a dost už jich mám vymyšlených. takže pohodička. ráda bych měla většinu vyřešenou do konce listopadu, abych je mohla v průběhu prosince zabalit a soustředit se na výzdobu, pečení apod.

jo a holky, jdete do svítání na čerty a mikuláše? nás jsem objednala na ten první termín, kdy to bude jenom s mikulášem. čerty až příště. klaudinka je tak hodné dítě, že čerty netřeba :grinning: :grinning: :grinning: - tedy pokud honem rychle zapomenu včerejšek, protože to snad ani nebyla naše holčička, ale nějaký nastrčený rarach :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
9. lis 2009 ve 22:53  • Odpověz
Teda holky, jak jste tu psaly o facebooku, tak jsem neodolala a včera se tam taky přihlásila. Díky, že jste mě tam přijali za svou přítelkyni. Ještě se tam v tom plně neorientuju, ale už teď vím, že je to pěknej žrout času. Místo, abych dělala věci do práce, vyhledávám tam přátele a spolužáky......No pro dnešek s tím radši končím.

Jinak včera jsme byli na tom lampionovym průvodu a bylo to super. Sešlo se nás tam tipuju tak 200 a viděla jsem tam spoustu známých. Magdo, Tvoje švagrová tam byla s mojí švagrovou a dětma. Dokonce jsem tam vytáhla i manžu, když přijel z práce. Sice byl unavený a moc se mu nechtělo, ale nechal se ukecat. :slight_smile: Bohužel nám shořel lampion, tak příští rok musíme koupit nový.
10. lis 2009 ve 21:22  • Odpověz
DObré ránko,

Leni, viď, že žrout :grinning: TO je horší než Koník :grinning: :grinning: :grinning:

Verčo, prosim tě, kolik máte dudlíků? :grinning: My máme jen jeden a pokud ho sám nedá pryč, tak bych chtěla, aby ho odnesli čerti příští rok, než mu budou dva :grinning: :grinning: I když ségry malá ho má ještě teď na spaní a v září jí byly dva...
11. lis 2009 v 08:35  • Odpověz
autor
Ahojky všem :slight_smile:
Leni, na tom průvodu byl i Vojta s babičkou a dědkou. Moc se mu to líbilo. Když přišel domů, padl skoro hned za dveřmi na zem a usnul, tak byl hotovej.
11. lis 2009 ve 12:03  • Odpověz
leni, pojď na FB hrát farmville - to je teprve časovej nářez :grinning: . a to to není žádná hra, kde to lítá :grinning: :grinning: :grinning: .
magdi, o čem je kavárna a mafiáni?

soni, psala jsem, že ze čtyřech dudáků už máme jen jeden. to víš, musela jsem mít arzenál. např. do auta to byli dudani dva. jeden pro jistotu, kdyby se ten druhý ztratil a nemohla jsem na něj během řízení dosáhnout. a taky mám potřebu pořád dudáky alespoň spařit vařící vodou... takže takový počet byl zcela potřeba a nikdy nám tady neležel dudel ladem. vždy byl v nějakém procesu :grinning: :grinning: :grinning: . teď už si klaudinka musí tenhle jeden hezky opečovávat a hlídat. každopádně ho má jenom jenom na spaní, čímž jí ho trochu znechucuju, protože "spaní" je pro milostivou tak trochu sprosté slovo :grinning: :grinning: :grinning: .
12. lis 2009 v 15:27  • Odpověz
Verčo, tak mi se taky dnes objednali na čerta a mikuláše do Svítání. Jdeme 4.12. od 15:30 hod bez čerta. Jsem na to zvědavá, jak to budou ty malý prťata prožívat.

Dneska jsem úplně hotová a těším se do hajan. Ráno jsme šupajdili do mateřského centra na kroužek, pak domů uvařit a najíst se, pak hned na náhradní plavčo a teď ještě dělám věci do práce. Ještě že, zítra nás kromě nákupu nic nečeká, protože tento týden mám tak nabitý, že už melu z posledního. Ale alespoň se nenudím.

S těma dudlíkama Vám to nezávidim. V tomhle mám výhodu. Ondra dudlík od jednoho měsíce nesnáší a bral ho vždy jako hračku. Bála jsem se, že si třeba bude cucat prsty nebo dávat do pusy jiné předměty a nahrazovat jimi dudlík, ale to se nestalo. Takže mám o starost míň. Za to s nočníkem to bude asi kříž. Začali jsme teprve nedávno. No a včera ráno ho posadím na nočník. On mi z něj hned slezl, popolezl pět metrů od nočníku a počůral se na koberec. Takže s vyprazdňováním ještě bude problém.
12. lis 2009 v 17:44  • Odpověz
autor
Leni, my jsme také objednáni na mikuláše od 15:30 hod., tak se tam uvidíme :wink:

Verčo, kavárna - to je taková hra, kde v jednom domě pečeš dorty a jiné a máš tam možnost chodit do kavárny, do různých obchůdů a tak. Ještě jsem úplně nezjistila, co a jak, protože neumím anglicky a tam je to docela na tom založený. Lepší jsou ti mafiáni, tam děláš různé úkoly a postupuješ, něco podobného jako farmville. Můžeš si tam i postavit svoje stavby a jdou ti z nich peníze. A hlavně je to tam česky, tak to mě baví a žere to čas :sweat_smile:
12. lis 2009 v 19:04  • Odpověz
holky, to se na mikuláše uvidíme :wink: .
leni, mě s nočníkem pořád tak nějak utěšovalo okolí - většina starších dětí na nočník ještě chodí, ale už pomalu se to všichni hezky učí. jenže u nás jsem tak trochu lajdák já, že se pořád neptám :pensive: . no nic - v létě se to budeme muset naučit.
magdo, já se do mafiánů moc pouštět nechci. hraje to i bratranec a je do toho taky zaláskovanej. takže věřím, že i já bych propadla a byl by s naší rodinou konec. už takhle toho mám hodně :grinning: :grinning: :grinning:
13. lis 2009 v 16:34  • Odpověz
autor
Verčo, to je mi jasné, že bys tomu propadla, já taky :frowning2: Jinak myslím, že příští týden ve středu je v mat. centru přednáška na téma nočník, teda myslím, kdyžtak koukni na www stránky mat. centra.
13. lis 2009 v 18:00  • Odpověz
magdo, večer jsem to tam viděla. pokud všechno půjde dobře, tak si na tu přednášku půjdu. třeba mi to pomůže.
14. lis 2009 ve 14:46  • Odpověz
autor
Verčo, možná se tam sejdeme :wink: Vojta začal chodit na záchod až ve třech letech, tak bych to u Kačenky chtěla mít dříve odbyté :grinning:
15. lis 2009 v 09:29  • Odpověz
Verčo a Magdo, tak to jsem ráda, že se toho 4.12. uvidíme s dětma na Mikulášské. :slight_smile:

Magdo, taky jsem od Věry slyšela, že budete prý mít v sobotu srazík od střední. Jestli tam půjdeš, tak si to hezky užij. V kolik Vám to vůbec začíná a kde to budete mít (tedy jestli to není tajné)?

Soni a Ani, nechcete zase po delší době zavítat do Nymburka a uspořádat srazík s ostatníma holkama z NBK?
18. lis 2009 v 09:35  • Odpověz
autor
Leni, to je mi novinka :slight_smile: O srazíku vůbec nevím, už jsem dlouho nebyla na spolužácích.cz, tak tam hned letím, abych o něco nepřišla :wink: Co se tady člověk nedozví :grinning:
19. lis 2009 ve 12:35  • Odpověz
Čauky holky :slight_smile: chodíte niektorá na polikliniku k zubárke dr. Paděrové?
21. lis 2009 v 07:43  • Odpověz
holky tiež by som išla s malou na Mikuláša? Je tam ešte voľné miesto?
srazík milerada, ale v poslednom čase nám nie je priate, buď je chorá Naty alebo ja, do toho ma začali bolieť zuby...ale na tú prednášku o nočníku by som išla. u nás je to striedavé, raz áno, raz nie :unamused:
21. lis 2009 v 08:04  • Odpověz
aničko, nočníkovou přednášku už jsi prošvihla - tedy, pokud tam není už žádná další. místo na mikuláše zjistíš, když si tam zavoláš...
jinak nočníková přednáška - nic nového jsem se tam nedozvěděla - tak nějak instinktivně jsem to dělala podle "návodu", ale některé holčiny si odnesly nějakou novinku. nicméně to i ak byla příjemná hodinka. člověk se tak nějak uklidnil, že nějak to dopadne.
teď osobně řeším, jak mám vychovávat ohledně půjčování hraček. klaudinka má některé hračky moc oblíbené a nechce je za žádnou cenu pustit z ruky a půjčit. tak nějak jí učím, že hračky se nikomu nevytrhávají z ruky (a dost s tím v tichosti bujuju s ostatníma dětma, co to zase vytrhávají nám :unamused: ), že u nás na návštěvě se dětem hračky půjčují, protože je hostíme. na neutrální půdě (bazén, herna apod.) si hraju s jednou hračkou, když si s ní nehraju, "půjčuji" ji ostatním dětem. tak tohle tak nějak plus mínus klape. ALE někam přijdeme s vlastníma hračkama (k dalším kamarádkám) a klaudinka je nechce půjčit. co mám dělat - ona si to tam vzala, že si s tím chce hrát a klaudi i kamarádi pláčou, že to chtějí. jo a taky se mi vlastně stává, že i doma má svých cca 5 oblíbených hraček a nechce je půjčit ani za nic :unamused: ... holky, nemáte s tím někdo zkušenosti a jak to děláte vy?
21. lis 2009 ve 23:15  • Odpověz
Ajojky :slight_smile:
Veru aha, tak som to asi nejak špatne čítala :frowning2: No ke´d nič nového si sa tam, nedozvedela tak ani veĺmi nemusím ľutovať. Asi teda v pondelok skúsim zavolať :slight_smile:
21. lis 2009 ve 23:20  • Odpověz
Leni, vše nejlepší k Tvým narozeninám, hodně zdraví, štěstí, lásky a brzo nějakého sourozenečka pro Ondru :slight_smile:

Jinak do Nymburka se radši nechystám, mám zas knedlík v krku..pořád se ty choroby kolem mě motaj :frowning2:
22. lis 2009 ve 14:26  • Odpověz
autor
Leni, taky se připojuji k obrovské gratulce k Tvým narozeninám, moc moc lásky, štěstí, zdravíčka :grinning:
22. lis 2009 v 19:03  • Odpověz
Leni všetko najlepšie k tvojim narodeninám :hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts::hearts:
23. lis 2009 v 01:28  • Odpověz
Teda holky, to jste mě překvapily, že jste si vzpomněly. Moc děkuju za přáníčka. Však já si Soňo taky pamatuju, kdy máš narozky. :wink: Slavili jsme celý víkend. Nejdřív u nás doma v sobotu a včera i trochu u tchánovců, tak si teď ráda odpočinu od oslav než budou Vánoce.

Dnes se chystám udělat adventní věnec. Mamka mi na to přivezla materiál, tak jsem zvědavá, co z toho udělám. Kostru věnce mám, jen tam musím nějak zapíchat větvičky, ozdoby apod. Taky chci dnes udělat těsto na perníčky a pomalu začít péct. Vůbec nevím, jak to všechno budu stíhat, protože ještě chci udělat vánoční úklid, mám pracovní povinnosti atd., no alespoň se nebudu nudit.

A co Vy? Už začínáte s Vánočními přípravami nebo Vás to nechává klidnými?
23. lis 2009 v 09:01  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni, dodatecne se pripojuji ke gratulantum. Kolik ze ti to vlastne bylo? Jestli to neni tajne :grinning:
Myslim, ze jsem tu asi nejstarsi :frowning2:

Tak co se tyce uklidu a priprav na Vanoce, zatim jsem u teorie :grinning:
Me spis vic problemu dela vymyslet co a jak provest, protoze maly uz je velky :slight_smile: , ale zatim veri. Takze aby nikde nic nenasel a hlavne pak vymyslet jak to dat pod stromek. Mame letos zrovna velke darky, sice min, ale velke krabice. Nechci kupovat nesmysly, to radsi min, ale prakticke a kvalitni darky. Takze maly dostane obr krabici Lega a pro malou jsem objednala ted na MMB aktivni stolek od Chicca 2 v 1 , tento tyden by mel dorazit. Tak snad jo.
Taky jsem Nicolce nasla na netu uzasnou panenku, jen jsem zjistila, ze je to novinka a tak ji ted nikde nemaji :frowning2: Asi se budu muset zacit smirovat s tim, ze do Vanoc ji nesezenu.
23. lis 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahojky holky,
dlouho jsem tu nebyla,jak se máte?
Tk my už čekáme třetí,jsme za půlkou,docela to utíká,jdu si vložit novou fotku pupku.
Jinak jsem chtěla napsat že dělám levně a kvalitně gelové nehty,tak kdybyste měly zájem,písněte do vzaku :wink:
23. lis 2009 ve 12:37  • Odpověz
Andrejko, i Tobě děkuju za gratulaci. Narozeniny to nebyly žádné kulaté. Byly to poslední narozky, které začínají číslem dvě, takže příští rok mě čekají přelomové kulatiny, které doufám oslavím už jako dvounásobná maminka nebo alespoň jako maminka s bříškem. A jestli to není tajné u Tebe, kolik let je Tobě?

Zdravím i Teretynu. Tak to máš mé obdivy, že čekáš třetí děcko v celkem krátkém časovém rozestupu. I když moje mamka taky měla tři děti a stihla nás všechny porodit v rozmezí přesně tří let. Nejmladší brácha se narodil přesně na moje třetí narozky a mezi náma se narodil ještě jeden brácha. Vůbec nechápu mamku, jak to mohla všechno zvládat. A to bydlela ve velkém rodinném domě se zahradou, takže dalo práci, než to všechno uklidila, navařila, vyplela zahradu apod. A do toho si ještě na mateřské přivydělávala šitím batohů. Proti ní jsem úplná nula, i když taky na mateřské nezahálím.

Magdi, přeju všechno nejlepší Kačence k dnešnímu svátku. Ať je zdravá, veselá a pohodová holčička. :wink:
25. lis 2009 v 08:45  • Odpověz
A jo, Kacenka od Magdy ma svatek, tak vsechno nej. Vcera jsem predem prala neteri, ze ma svatek dnes a vubec mi nedoslo, ze Magda ma doma taky Kacku. :grinning:

Teda Leni, to mela mamka fakt narez. A to mas teda s brachou narozky ve stejny den? To je super, ne?

Tajne to neni, pristi rok mi bude 35. Jak rikam, asi jsem tu nejstarsi. :wink:
25. lis 2009 v 10:52  • Odpověz
autor
Andrejko, to budeš nejstarší, já mám v lednu "kristovy léta" - 33. To to letí :unamused:

Děkuji za Kačenku za krásná přáníčka a dám ji na vás všechny obrovskou pusu :grinning:

Zdravím též Teretynu: taky bych potřebovala udělat nehty, ale to ještě počká, až nastoupím do práce, zatím mi dlouhé nehty vůbec nevydrží kvůli těm mým raubířům.
25. lis 2009 v 11:12  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.