• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
vid :slight_smile:
ja hlavne zatim nechci co pije, cura, krka a tak, na to je Nicky jeste mala, tahle je pozitivne naladena - smeje se, kdyz ji hladis brisko a i vzhledove se mi prave moc libi
no, ja vzdy vyberu neco neobvykleho, tak si na ni budu muset pockat. Kdyz nebude do Vanoc, tak ji dostane v cervnu k narozeninam.
3. pro 2009 v 10:50  • Odpověz
Ahojky holky,

Andrejko, panenka je nádherná. Já v panenkách vůbec přehled nemám, protože jak mám zatím jen syna, o panenky se holt nezajímám, ale třeba to bude časem jinak. I když já jsem asi divná ženská, mě by vůbec nevadil druhý kluk. Všichni kolem mě bombardují větami typu, tak kdy už budete mít tu holčičku, že jsem na tu větu až skoro alergická. Ale vybírat panenky by mě asi bavilo. :slight_smile:

Magdi, dnes nás bylo na kroužku strašně moc. Zřejmě spojili dvě hodiny dohromady, protože tam bylo i pět maminek, co chodí v pátek. Ondra byl z toho množství lidí tak zmatený, že se ode mě nechtěl hnout. Je to holt mamánek. Dneska jsme poprvé dělali s míčema a jako obvykle, jsme zpívali s chrastícíma vajíčkama, láhvema s vodou a šátkem. Naučili jsme se novou písničku o sněhulákovi, tak se máte příští týden na co těšit. A půjdete vůbec zítra na tu Mikulášskou, když jste nemocní? Kačence držím palce, ať je jí brzy lépe a posíláme jí s Ondrou pusinku pro uzdravení.
3. pro 2009 v 11:04  • Odpověz
Leni,
diky za pochvalu :wink:
Neboj, ja taky teprve zjistuji co by se dalo, taky mam prvniho kluka a tak mame auticka kam se podivas. :grinning:
Ted si preje k Vanocum Lego, tak to je dobry, nezabere tolik mista a zabavi ho to na dlouho :grinning: :grinning:

To je dobre, ze jsi naladena i na event. druheho chlapecka :wink: Ja teda touzila po holcicce, to musim priznat :slight_smile:
3. pro 2009 v 11:11  • Odpověz
Andrej: Já chtěla prvního kluka. Možná to bylo i proto, že švagrová má dvě holky a její švagrová taky dvě holky, takže když jsou nějaké rodinné oslavy, je všude plno růžových holčiček, tak jsme to chtěli s manžou prolomit a přáli jsme si více kluka. No a povedlo se. Dodnes to můj švagr nemůže překousnout, že jemu se podařili "jen dvě holky" a nemá syna zatímco můj manža má syna hned na první pokus. Od známých se nám doneslo, že švagr prohlásil v hospodě ještě než jsme věděli pohlaví, že by ho mrzelo, kdyby jsme měli chlapečka. No a když se Ondra narodil, ani se za mnou nepřišel podívat do porodnice a to jsem tam ležela 6 dní a má to pár desítek metrů od domu. Holt ty chlapy.
A pokud jde o druhé děcko, tak je mi úplně jedno, co to bude, protože tak trochu uvažujeme o třech dětech a i kdyby byly nakonec jen dvě, tak dva chlapečky budu mít stejně ráda jako bych měla chlapečka s holčičkou. Jen mě mrzí, že tlak rodiny a okolí na nás, abychom měli holčičku, je docela velký a trochu se obávám zklamání v příbuzenstvu z mé strany, pokud to bude zase kluk. Já mám totiž dva bráchy a čtyři bratrance, jsem v rodině jediná holka. A teď já mám syna, bratranec má syna a i v mém širším příbuzensvtu jsou samí kluci, tak je u nás v rodině poptávka po holčičkách. Třeba to teď prolomí druhý bratranec, který čeká se ženou první děcko v dubnu.
3. pro 2009 ve 12:51  • Odpověz
autor
Leni, půjdeme, já si myslím, že se z toho dostane, moje děcka se léčí hrozně rychle, narozdíl ode mě :grinning:
3. pro 2009 ve 12:58  • Odpověz
Ahoj holky,
tak to je dobry, Leni, ze z jedne strany rodiny mate same holky a z te tvoji zase kluci :grinning:
Nic si z toho nedelej, co svagr rekl, mas pravdu - holt chlapi, nekdy neunesou ze to je tak, jak to proste je. Tohle je vec, kterou si clovek nevybere dopredu, proste to tak priroda zaridi.

Co certi, byly jste v tom MC? Nas cekaji certi dnes odpoledne, tak jsem na to zvedava....
5. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
Ahoj holky, tak jsem se taky přišla zeptat, jak čerti? Ani nevím na kolikátou jste měly jít s dětma?
Tady u nás taky MC bývá něco s čertama, tak se tam objednáme až na příští rok :slight_smile: Letos to nemá smysl, že...chudák, by asi dostal ámok :grinning:
Jinak Tomík má od čvtrtka večer rýmu, tak už to na něj taky padlo :frowning2: Takže vysavač vrčí ve dne v noci :grinning:
A s těma dětma...u Martina rodiny je to první vnouče, takže tam je to bez problémů...jen tchán si přál vnučku :grinning: Má dva syny...tchýně chtěla vnuka a řikala to od začátku, že to bude kluk...nakonec byl tchán alespoň nadšený z toho, že se malý narodil na jeho svátek :grinning: A u našich je Tom páté vnouče...teď jsou tam tři kluci a dvě holky...
5. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz
Ahojky,

jojo Andrejko a Soni, na Mikulášské jsme se sešli v pátek jak s Magdou, Vojtou a Kačenkou, tak s Verčou a Klaudinkou a dokonce tam holky měli tatínky svých dětí, tak to bylo velké setkání. Jen to rychle uteklo. Děti nejdříve společnými silami vyráběli sněhuláka. Byl předkreslený na velkém papíru a děti muchlali bílé ubrousky a lepili na něj jakoby sníh. Pak už mu jen dodělali oči nos, pusu a knoflíky. Sněhulák pak bude na Vánočních trzích v Nymburce vystaven i s jinými sněhuláky, takže se na něj můžete i přijít podívat. Jinak Mikulášská probíhala v pohodě. Nikdo nebrečel, nebál se a všichni si s radostí odnesli balíčky s pamlsky a jinými drobnostmi. Největší zájem byl asi o kukuřičné křupky. Ty v dětech hned zmizeli. Potkala jsem tam i jednu známou a ta mi sdělila, že čekají čerstvě druhý přírůstek, tak jsem si odtamtud odnesla i radostnou novinu.

Jinak my si včera udělali výlet. Jeli jsme navštívit mojí kolegyni z práce s rodinou. Mají čtyřměsíční holčičku, tak jsem si po delší době pochovala mimi a posteskla si, jak ten čas rychle utíká a probudila se vě mně zase touha po miminku. Soni, ta moje kamarádka bydlí ve stejné vesnici jako Tvoje kamarádka tady z koníka Veronika Kostřábová, co má Kubíka zhruba stejně starého jako Ty. :wink:
6. pro 2009 ve 14:01  • Odpověz
autor
Ahojky všem :slight_smile:

Jenom zdravím a zase utíkám, protože s Kačenkou jdeme na YAMAHU. Musíme ještě na poštu, tak zatím papa :wink:
10. pro 2009 v 08:10  • Odpověz
Ahoj holky,
zrovna hledam nase tema a rikam si kam az jsme zapadly. A vida, Magda to zachranuje :grinning:

Kde furt litate, co delate? Hlavne nestraste, ze uz mate nakoupeno, naklizeno, napeceno...
10. pro 2009 ve 23:05  • Odpověz
autor
Ahojky Andrejko,

blázníš? Vůbec nestíhám, ale peču na to :sunglasses:

Dneska jsem si dala kávičku s Aničkou. Byla jsem se podívat na vánočních trzích na náměstí (i v tom počasí :stuck_out_tongue_closed_eyes: ). Před chvílí jsem dorazila celá promočená domů, tak snad nebudu zase marodit :confounded:
11. pro 2009 ve 12:02  • Odpověz
Ahojky holky,
tak já marodím, u rodičů. V neděli mi začlo škrábat v krku a v pondělí jsme byla K.O., skoro 39 horečka...tak jsem radši už naklusala k dr., vyfásla jsem antibiotika na angínu a Martin nás odvezl k rodičům a vegetíme tady. Teploty už nemám, v krku bolí nebolí...v pondělí se vracíme domů, tak snad nebudou moc kalamity :grinning:
Dárky ještě nějaké musíme dokoupit, mám napečené tři druhy cukroví a snad ještě něco udělám.
11. pro 2009 ve 12:19  • Odpověz
autor
ahojky holky :slight_smile:

Jenom nás posouvám trochu nahoru.
14. pro 2009 v 11:58  • Odpověz
Magda - zachranarka :grinning:

Jj, taky si rikam kde vsechny jste...
14. pro 2009 v 15:13  • Odpověz
Ahoj kočky :dizzy_face:
Nejde nám normálny internet, máme iba mobilný, a ten je desne pomalý a veľa krát sa stane, že mi nejakú stránku ani nenačíta...takto ma už niekoľko krát "vyhodil " z koníka :angry: :angry:
14. pro 2009 v 17:50  • Odpověz
Taky zdravím.

Soni, tak co? Už je Ti lépe? Jak sis u Vašich odpočinula?

Ani, jak to, že nemáte normální net a máte pouze mobilní?

Magdi, chtěla jsem Ti dodatečně pochválit nový účes. Jsi kočka. :wink: A taky jsem se chtěla zeptat, zda jdete ve čtvrtek na tu vánoční besídku do kina? My jsme plánovali tam jít, ale včera Ondra začal smrkat a byl celý den malátný a unavený, že nevím, zda už bude ve čtvrtek fit a zda půjdeme. Dnes už to u něj vypadá lépe, ale přeci jenom u dětí nikdo nikdy neví, jak na tom budou za hodinu.

Zítra máme mít poslední letošní plavčo a moc ráda bych tam šla, protože si hodinu budeme vést úplně sami a budeme s dětma blbnout dle libosti, ale pokud Ondra bude stále nemocný, raději budeme doma. :frowning2:
15. pro 2009 ve 12:43  • Odpověz
autor
Ahojky

Leni, nevím, jestli ve čtvrtek půjdeme. Máme v Netřebicích od 15:00 hod. vánoční besídku se školkou. Tak nevím, jestli to stihneme. Bylo by to hrozně narychlo.
15. pro 2009 v 16:32  • Odpověz
Ahoj holky, tak už zdravím z domova...Včera jsem byla na kontrole u dr., ale jelikož mi stále bolelo v krku, tak mi dal ještě jednou ty antibiotika...Snad se z toho do Vánoc vyhrabu...Je mi už teda o trošku líp, tak snad to bude lepší.

Leni, jak je Ondrovi? Snad se mu to moc nerozjelo.

Záchranka Magda :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 v 08:42  • Odpověz
Soni, Ondrovi se to naštěstí nerozjelo. Holt jsme oželeli včerejší návštěvu kamarádky s její holčičkou, dnešní plavčo i zítřejší vánoční besídku a léčíme se doma. Vůbec nevycházíme do toho mrazu. Ondra má jen trochu ucpaný noc a hleny mu jdou torchu i do krku, ale teplotu nemá, ani kašel nemá. Jen nemá moc chuť k jídlu, tak mu dávám jen to, co chce on - kuřecí polévku, mandarinku, pribiňáka....

Tobě Soni držím palce, ať se do Vánoc uzdravíš. Já měla to, co ty skoro před dvěma lety ( to jsem byla ve třetím měsíci těhotenství a nemohla jsem se prakticky nijak léčit). Ztratila jsem na více jak dva týdny hlas, měla jsem teploty. Ale po třech týdnech jsem se z toho konečně dostala. Ty můžeš brát antibiotika, tak to léčení bude rychlejší. Tak odpočívej a opatruj se.
16. pro 2009 v 16:37  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsme vcera konecne zvladly 1,5 rocni prohlidku a ockovani. Kvuli tomu ockovani jsme to posunuly, aby byla mala fit, ta mini-ryma trapi snad kazdeho.
Takze mame na roce a pul 79 cm a 11,22 kg. No, od roku pribrala pekne :wink:
Jo a taky 12 zubu komplet a 2 spicaky vylezle napul a dalsi 2 se klubou. Nam to roste vzdy pekne vicero najednou.

Jak tu furt v baraku zijeme jak na stavenisti, tak do nedeli pry maji byt komplet hotovi, v pondeli predat, tak snad uz konecne. Dole trhali lino, davali dlazbu, vsude prach, nejsou jeste hotove najezdy, tak kocar taham do baraku po schodech. Ted jak zacalo snezit je to fakt lahudka.

Tak snad aspon na ten Bozi hod bude klid :grinning: :grinning: :grinning:
16. pro 2009 v 17:03  • Odpověz
Andrejko,

tak to má Nicolka hezké míry. My jdeme na rok a půlroční prohlídku za necelý měsíc a jsem sama zvědavá na míry Ondry. Předpokládám, že výška bude okolo 90 cm (na roční prohlídce měl 85 cm) a váha tak 12-13 kg.
17. pro 2009 v 10:07  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

Kačenka se zase osypala, prý alergická reakce na prací prášek, tentokrát je to horší, má napuchlá chodidla :cry: Teďka spinká, držte nám pěsti, ať se z toho dostane. Jinak bychom musely do nemocnice do Kolína na kapačky :frowning2: Tak hned jak se vzbudí, dostane další várku prášků, tak snad to bude dobré.
17. pro 2009 v 11:46  • Odpověz
Jejda, Magdi, tak to je opravdu nemile. Drzim vsechna palce co mam at je to v poho a nemusite nikam od nemocnice :frowning2:
dej vedet....

Leni,
tak to jste oproti nam obrici :grinning: To jsem zvedava az se jednou konecne sejdeme (treba po Vanocich v tom MC, venku je desna zima :unamused: ) tak az budou deti u sebe jaky to bude rozdil.
Kamoska ma jen o tyden mladsi holku a taky jsou veliky, mala ted mela na 1,5 roce 85 cm a 13 kg.
17. pro 2009 ve 13:32  • Odpověz
Magdi,

tak to je mi Kačenky líto. Držím palce, ať se z toho dostane doma a nemusíte do nemocnice. To Vám to asi zkřížilo plány s dnešní besídkou ve školce co? No každopádně my dnes taky nikam nejdeme jako už po několik dní. Jak jsou ty mrazy a Ondra je nastydlý, tak ho raději ven netahám a to jsem se na tento týden tak těšila. V úterý mi měla přijet kamarádka s holčičkou (je o dva dny mladší než Kačenka), včera jsme měli mít vánoční plavčo a dnes tu besídku v kině, ale holt zdraví je přednější, tak celý týden pobýváme doma a nikam nechodíme. Navíc mám teď osmdesátiletou babičku v nemocnici, protože upadla doma při žehlení a udělala si něco s obratlem, tak se bojím, aby to pro ni nebyli poslední Vánoce, protože je na tom opravdu špatně.

Andrejko, jo jo my jsme odjakživa byli obříci. Ale nejsme určitě sami. Verči Klaudinka má snad taky 90 cm a v sousedství máme taky stejně starého chlapečka, co je stejně velký s Ondrou. Je ale pravda, že rodiče všech těchto dětí jsou taky vysocí. Taky jsem zvědavá, až se uvidíme na živo, jak vůbec Nicolka vypadá. :wink:
17. pro 2009 ve 14:37  • Odpověz
Magdi, tak jak je Kačence? Je to lepší nebo jste museli jet do té nemocnice?
18. pro 2009 ve 12:10  • Odpověz
autor
Holky, tak jsme byly zase na kontrole. Doma to bylo relativně v poho, jenom jsme vyrazily do toho mrazu, tak jí vyskákaly fleky po celým těle. Paní doktorka říkala, že se to vůbec nezlepšilo, ale když jsme dorazily domů, tak asi půl hodinky po návratu zase fleky zmizely, tak to vypadá, že v mrazu je to horší, tak budeme stále doma, pro jistotu. V pondělí musíme na kontrolu, tak uvidíme, otoky nohou a rukou už zmizely, tak aspoň něco ...
18. pro 2009 ve 12:12  • Odpověz
Ahojky holky,omlouvám se,že vám sem lezu,ale potřebovala bych radu.Na téma Nymburská porodnice nikdo moc nechodí,tak to zkouším tady..Mám v plánu rodit v Nymburce,nevíte,jak to tam chodí s vyvoláváním porodu?u nás s tím dělají hrozné problémy,že se přenáší 14 dní a pak teprve něco vyvolávají..Z toho mám strach,švagrová před rokem takhle přišla o miminko..uškrtilo se na pupeční šňůře.. :cry: Navíc by miminko mělo býát dost velké,tak to nechci zbytečně zdržovat.Děkuju moc za názory,snad někdo z Vás v Nymburce rodil.
18. pro 2009 ve 13:29  • Odpověz
autor
Ahojky Sabinino, já jsem v Nymburce rodila před skoro čtyřmi lety, ale asi ti moc nepomůžu, protože jsem rodila plánovaným císařem. Jinak si myslím, že vycházejí docela vstříc, takže bych neměla obavy.
18. pro 2009 v 15:34  • Odpověz
Ahoj holky,
tak to je, Magdi, fajn, ze aspon doma je to lepsi. Od pondeli se ma zase oteplovat, tak snad budete lepsi i venku.

Sabinino,
ja rodila v Nymburce loni v cervnu a porod mi vyvolavali - prenasela jsem. Termin jsem mela 27.5. a vyvolali mi ho 3.6. Poslal me do nemocnice na vyvolani muj gynekolog, ale myslim, ze by ses urcite domluvila s primarem Tomanem. (nevim kam jinak chodis na gyn.) Kor kdyz jim sdelis sve obavy jak tady pises. Urcite je jim milejsi spolupracujici rodicka na zaklade domluvy, nez aby te nekde nekdo nechal prenaset do posledni chvile a ty pak mela strach a mohlo by to mit negativni vliv na postup porodu.
Jinak tam dela i moje kamaradka, tak kdybys potrebovala, muzu se ti treba i na neco zeptat. :wink:

Drzim palce a kdyby neco, ptej se a hlavne nam pak napis az vas bude vic :slight_smile:
19. pro 2009 v 10:31  • Odpověz
Ahojky holky,moc děkuju za odpovědi,zejtra tam cinknu a vyrazíme,stejně potřebuju na kontrolu,tak se snad domluvíme.. :slight_smile: nejradši bych,kdyby to šlo rovnou zejtra..tak uvidíme.mám z toho docela nervy..už abych malou měla v náručí..
20. pro 2009 ve 13:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.