• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahojky holky, tak jak mrznete? Zima je teda pořádná. My chodíme ven akorát odpolko tak na půl hoďky až hoďku, a stačí to teda bohatě, brrrrrrrr.
Sabinina, já slyšela akorát od své dr., že nechávají do 41+6, nebo 42+6?, a pak se kdyžtak vyvolává...jedna známá odsud, co vím, tak měla termín v půlce srpna a na vyvolání šla až na začátku září, tak nevím. Já rodila taky normoš, takže přímo osobní zkušenost nemám.
A manžel je taky tak napůl nemocný, má pásový opar, tak se budu modlit, aby malý nedostal neštovice, původcem je stejný vir :frowning2:
20. pro 2009 v 17:44  • Odpověz
Sabinino: Já jsem rodila v Nymburce loni v červenci a porod jsem měla vyvolávaný. První termín (podle poslední menstruace jsem měla 20.6.08) a druhý termín (podle ultrazvuku byl 4.7.08). Syn nakonec nepřišel ani první ani druhý termín a nechtělo se mu ven ani 10 dní po druhém termínu, tak mi porod museli vyvolat. Syn se narodil až 14.7.08, takže 24 dní po prvním termínu a byl strašně veliký. S největší pravděpodobností byl největším miminkem, které se loni v Nymburce narodilo - měl 4600 g a 53 cm. Bohužel po pěti hodinách porodu se nakonec přistoupilo k akutnímu císařskému řezu. Já jsem však ráda, protože si nedovedu představit, že bych tak velké mimčo jako prvorodička vytlačila. Obávám se, že i moji další případní potomci budou velké porodní váhy, tak si asi domluvím případné vyvolání porodu o pár dnů až týdnů dřív.

Jinak holky, já budu mít letos nejsmutnější Vánoce v životě. Včera jsem jela přes půl republiky za babičkou do nemocnice a vypadá to bledě. Babička už moc nevnímá, dostala zápal plic, takže to asi spěje ke špatnému konci. Každý den se děsím, kdy zazvoní telefon, že už je konec. Ale asi by to pro ni bylo spíš vysvobození. Bohužel letošní Vánoce si vůbec neužiju a budu ráda, když to na mě Ondra moc nepozná. Nechci mu Vánoce zkazit.
21. pro 2009 v 10:09  • Odpověz
Ahoj Leni,
tak to je mi vazne lito :frowning2: Uplne presne si dovedu predstavit jak se asi citis, my tohle same zazili pred 3 roky. Deda lezel od listopadu v nemocnici, stridave lepsi a horsi, nikdo nechtel pomyslet na nejhorsi, ale bohuzel stalo se. Jak pises, bylo to vysvobozeni hlavne pro nej. Jeste tak blbe na 1.1. nam oznamili tu smutnou zpravu :frowning2: Takze ted pro me Silvestr a nasledne Novy rok neni zrovna ten nejlepsi den v roce...
Asi jsem ti tim moc nepomohla, jen jsem chtela, abys vedela, ze citim s tebou a drzim palce, at to vsichni zvladnete.
21. pro 2009 ve 14:50  • Odpověz
Andrejko,

děkuju za povzbudivá slova. To víš, že jsi mi pomohla. Člověk si alespoň uvědomí, že to, co ho potkalo, potkalo a potká mnoho jiných lidí taky a hlavně, že to chce brát s nadhledem a říkat si, že život jde dál. Nikdo není nesmrtelný. Já už jsem se s tím, co jsem včera viděla celkem srovnala, jen v noci jsem z toho moc nemohla spát. Ale dneska už jsem docela v pohodě. Dodělávám cukroví a Vánoční úklid. Zítra mi přijede na návštěvu mamka, tak si uděláme snad hezkou Vánoční atmosféru a zapomeneme chvilku na trápení.

Soni: To jsi dobrá, že chodíš ven i v těch mrazech. Já chodím jen tak odhrnout sníh na zahradě a na chodníku, případně nakoupit, ale na procházky teď Ondru netahám. Ještě není úplně zdravý. Pořád mu teče z nosu. Má to jednu výhodu. Naučil se říkat slovo "nudle", když mu řeknu, že utřeme nudli, tak hned řekne "nudle". A taky minulý týden začal říkat "počasí" a opakuje čím dál tím víc slov. Někdy se až divím, jaká složitější slova umí.
21. pro 2009 v 16:29  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Leni to je mi fakt ľúto :frowning2: Prajem veľa sily na prekonanie tohto ťažkého obdobia :wink:
21. pro 2009 v 17:10  • Odpověz
ahojky všem,
leni, k babičce ti držím pěsti. jsme na tom stejně. moje babička loni 23. prosince měla mozkovou příhodu, pak se trošilinku vylepšila. nyní je od října v nemocnici a umírá :cry: . leží a jenom kouká, má horečky, odmítá pít i jíst. takže jí všechno dávají sondou. je to hnusný, ale vůbec tam nechci jezdit. vždycky jsem z toho ubrečená. má krásný oči, ale bez těch jejích jiskřiček. držím ji za ruku a melu a melu a melu. mamka s tetou tam jezdí ob den. vždycky, když mi mamka volá v nezvyklou dobu, tak se bojím, co mi volá...

a teď už jen veselé věci!
tak prvak sem vůbec nestíhám chodit, protože jsem si šla vybalit knihy z krabic od dob stěhování. je to hrozné, ale je to tak - ležím celé dny i noci v mých "nových" knihách :grinning: .
naklizeno by relativně bylo, vyzdobeno taky, napečeno NE. sice jsem si udělala těsta, ale nějak se to zvrtlo. takže si těsta vzala mamka. a já cukroví dostala a ještě dostanu. :wink: :grinning: - jedna z nespočetných výhod veliké rodiny.
druhak - na mikulášovi jsme byli a jsem ráda, že jsem se tam s vámi holky viděla. moc se omlouvám, že jsem byla nespolečenská, ale měla jsem tam mého drahého morouska. jeli jsme autem a já řídila. dvakrát ročně vjedu do nějaké díry na silnici a manža se toho vždycky účastní :stuck_out_tongue_closed_eyes: . takže na mě měl protivný kecy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . pak mě vytočil, že nefotil klaudinku při vytváření sněhuláka. no a pak jsem se uklidnila :grinning: .
třeťak - už teď začínám tlačit slzy - klaudinečka nastupuje 12/1 do školičky. naštěstí to bude jenom jeden den v týdnu. vůbec si neumím představit, že by mi měla nastoupit do školky hned na celý týden. to bych se usoužila. jsem to blázen, ale nemůžu si pomoct :pensive: .

kamarádky moje zlatý,
přeji vám krásné prožití vánoc, hodně radosti a štěstí v očích vašich dětiček u stromečku a do nového roku zdravíčko, hodné a milující manžely a partnery a v neposlední řadě pohodu, klídek a žádné starosti.

mějte se krásně :wink:
22. pro 2009 ve 23:41  • Odpověz
autor
Ahojky holky,

taktéž se připojuji k přáníčku krásného prožití svátků vánočních, šťastný nový rok, hodně děti i manžely a hlavně zdravíčko.

Leni, tvý babičce držím pěsti, aby vše dobře dopadlo.
23. pro 2009 v 17:33  • Odpověz
Ahoj kočky :slight_smile:
Idem vám popriať krásne vianoce a šťastný nový rok :slight_smile: Zajtra sa sem už asi nedostanem tak vám posielam malý pozdrav :slight_smile:
http://elfyourself.jibjab.com/view/eGhkjAP0pw4CjQVV?cmpid=ey_fb_self
23. pro 2009 v 17:41  • Odpověz
Tak ešte pre tých čo im nejde pustiť ten odkaz alebo pre tých na ktorých nemám mail či kontakt na FB :wink: :hearts:

http://www.modrykonik.cz/album/view.php?vImageID=3638566&vReferer=
23. pro 2009 v 18:49  • Odpověz
Holky, všem vám přeji veselé Vánoce, bohatého Ježíška a hodně zdraví a štěstí do nového roku 2010 a hodně nových přírůstku :slight_smile:
23. pro 2009 ve 21:46  • Odpověz
Holky, taky přeji hezké Vánoce, bohatého ježíška a v novém roce jen samé zdravíčko pro Vás a Vaše blízké.

Jinak musím napsat, že se stal asi zázrak - babička se probrala a už zase normálně komunikuje. Převezli ji z nemocnice na LDN do jiného města. Prý je na tom psychicky celkem dobře, tak se těším až ji v neděli uvidím a obejmu. A navíc se mi nálada radikálně zlepšila i díky tomu, že mám pro manžu super dárek k Vánocům, ale víc o tom dárku Vám mohu prozradit až po Vánocích. :slight_smile:
24. pro 2009 v 10:53  • Odpověz
Ahoj holky,
tak ja se budu uz opakovat, vse bylo receno - napsano :grinning: , takze i ja dodatecne preji pohodove svatky a do noveho roku jen to nejlepsi.

Leni, tak to je asi jeden z nejlepsich darecku, ze je na tom babi takhle lepe,vid?

A ten druhy darek pro manzu, zkusim hadat, jo? :wink: Druhe mimi - podarilo se???? :slight_smile:
Tak nas nenapinej a povidej....
25. pro 2009 ve 14:26  • Odpověz
Dobré ránko prajem :dizzy_face:
Zas po dlhej dobe vás zdravím :slight_smile: Mali sme nič moc vianoce, boli totiž v znamení nemocí :cry: S Naty sa to vlieklo už od soboty kedy zas mala laringitídu, potom sa jej chytil hrozitánsky kašel, taký ešte nikdy nemala, a ako čerešničku na torte, deń po Vianociach zvracala :frowning2: Do toho začalo bolieť v krku mňa(ale príšerne, nemohla som polknout :unamused: ), rýma jak ďas, teplota...na druhý deň bol chorý už aj manža. Ten to ale za 1 deň rozchodil. Naty už je teraz na tom tiež lepšie, aj keď stále kašle :frowning2: Mne to trošku zliezlo na priedušky, ale už je to dobré :slight_smile: Len čo ma naozaj veĺmi mrzí, že sme 26-teho nemohli odísť na Slovensko :cry: A teraz najskor na jar...
Inak čo sa týka darčekov atd... Naty stromček zo začiatku vobec nezaujal :grinning: ale potom sa jej zapáčili vianočné gule a "andělské vlasy" či ako sa to volá. Furt chodí a čo padne na zem tak zavesí naspäť na stromček :grinning:
Rybaciu polievku zbaštila tak rýchlo akoby týždeň nejedla :grinning: A darčeky...tak to sa hneď vrhla na rozbaľovanie, rozbalila všetko aj naše :grinning: A bola úplne unesená zo stanu s princeznami, ale aj z ostatných darčekov. Tento rok ich mala síce menej, ale zato všetky do jedného mali úspech :slight_smile: Až teda na panenku od pradědy :frowning2:
Inak pojem ježiško, vianoce ako také ešte nechápe. Tiež stále nerozpráva, len furt niečo brble :sweat_smile: Už sa začínam celkom obávať, aj keď asi má ešte čas, neviem...
Uf tak som vypotila nejaký román :grinning: Určite som na niečo zabudla, ale však si hádam spomeniem :wink:
Leni dúfam, že to bude to čo si myslím, že to je :wink: Moc ti to prajem
29. pro 2009 v 09:15  • Odpověz
Ahojky holky,

jdu jen na skok, protože dodělávám resty do práce. Manža má celý týden dovolenou, tak využívám jeho hlídání a doháním, co se dá - věci do práce, žehlení apod. U nás byly krásné Vánoce. Ondra už je vnímal. Rybí polévku taky jako Natálka baštil o sto šest, ještě si přidal. Dokonce papal i kapříka. Dárky taky s nadšením rozbaloval a hned všechno vyzkoušel. Měla jsem docela strach, jak vydrží stromeček, jestli Ondra nebude sundavat ozdoby, ale naštěstí stromeček ho až zase tak nezajímá. Bohužel během Vánoc jsem taky onemocněla. Rýma, bolest hlavy apod., byly teď na denním pořádku, ale už jsem celkem O.K.

Aničko, moc mě mrzí, že jste si Vánoce neužili ve zdraví. Já až v poslední době konečně chápu, proč je zdraví tak důležité a konečně doceňuju jeho význam. Snad už jste se z nejhoršího dostali. A s Natálkou si nedělej obavy. Každé děcko je opravdu jiné a to, že Natálka ještě moc nemluví neznamená, že je na tom nějak špatně nebo, že něco není v pořádku. Náš Ondra to má naopak. Je to velký řečník. Ještě mu není ani rok a půl a používá běžně slova jako počasí, Karkulka, chleba, med, televize. Nedávno jsem si vypsala na papír všechna slova, co mají význam a co používá a došla jsem k číslu 40. A to nepočítám slova jako ano, ne, tak, tady.....V knížkách mi ukazuje, co je na obrázku. Třeba řeknu, "Ondro, kde si Krteček češe vlásky? " a on mi ukáže správný obrázek, kde si Krtek skutečně češe vlásky a ještě předvede, jak to dělá. Teď dostal od tchánovců mimo jiné taková plastová domácí zvířata a skoro všechny už je rozezná. Vezme slepičku a řekne "kokoko", vezme kravičku a řekne "bů". Taky se zapojuje do říkanek. Strašně rád má "Kolo kolo mlýnský" nebo "Šla Nanynka do zelí". Ale zase je na tom odjakživa špatně s motorikou. Ještě sám nechodí a čekám, že samostatná chůze u něj přijde až tak za dva, tři měsíce. Už se sice nebojí chodit za jednu ruku, ale pořád je jeho chůze vratká a má ještě problémy s rovnováhou.

Jinak jsem zjistila, že se Zuzce(Flufle), co jsem taky kdysi chodila, narodil v říjnu předčašně druhý chlapeček (měl se narodit až teď v prosinci), tak Zuzance gratuluju a doufám, že jsou oba v pořádku a že Vincík svého brášku přivítal s otevřenou náručí. :wink:
29. pro 2009 v 17:53  • Odpověz
Ahoj holky,
tak taky zdravim :wink:
Mala mela taky radost z darecku, dostala aktivni stolecek Chicco, tak nam tu do noci delala virtuoza na pianku :grinning:

Ani, co se tyce mluveni, nemej strach, ono to prijde. Maly zacal mluvit ve 3,5 letech. Fakt, ve 3 sel do skolky s tim, ze umel mama, tata a tak jen slovicka a pak jsme par mesicu na to sli pracovne do toho Nemecka, kde zacal chodit do Nemecke skolky a najednou se rozmluvil skoro ze dne na den a to jak cesky, tak i par zakladnich slovicek nemecky :grinning:

Leni, ty mas ale zdroje :wink: Jak jsi na to s tou Zuzkou prisla? Ja ji zrovna nedavno koukala do albicka jestli tam nema fotku ci info ze maji druhe mimi a ty pises tohle. To me prekvapuje, ze takhle predcasne, to jsem taky nevedela. Tak jak pises, hlavne jestli je vse v poradku.
29. pro 2009 ve 23:18  • Odpověz
Ahoj holky :dizzy_face:
Prajeme vám úspešný vstup do Nového roku 2010, nech je lepší ako bol rok tento a nech sa vám splní všetko čo si zaumienite :wink: :dizzy_face:
31. pro 2009 v 18:20  • Odpověz
Ahoj holky,
tak nam ten novy rok nezacal co se zdravi tyce zrovna nejlepe :frowning2: Pred chvili jsme se vratili s malou z pohotovosti, cele odpoledne mela 40 horecky :unamused:
Tak snad se z toho brzy dostane a doufam, ze vy ostatni jste na tom lepe....
3. led 2010 ve 22:59  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Tak jak jste oslavily Silvestra?

Doni, teda vy taky si užíváte s těma nemocema...tak ať je brzy líp...

Mně teda od Vánoc je ok, tak jsem ráda a snad už to přešlo...

Tak co Leni, s čímpak se nám pochlubíš?? :slight_smile:
4. led 2010 v 08:50  • Odpověz
Ahoj ahoj :slight_smile:
Nakukujem čo Lenka či nám to už prezradí, ale asi tu dnes nebola čo?
4. led 2010 v 17:53  • Odpověz
ahoj holky,
všechny zdravím a přeji šťastný krok do nového roku.

lenííííí, čím nás tady natahuješ? :grinning:

andrejko, to je na nic s tou teplotou. už je berušce líp?

soni, na tebe jsem si během svátků vzpomínala. vleklá nemoc postihla i nás. klaudinka už strašně dlouho tak pokašlávala (noční kašlací záchvaty :frowning2: ), až dostala nějaký slabý antibiotika. a jupííí - už není kašle a hleny pomalu ustupují. takže ještě asi zítra a bude po kašli. to klaudiánka opláče. ducínku (meducínku) může kdykoliv :grinning: . ale náplast s obrázkem ani vidět :grinning: .

aničko, ty na tom FB jedeš jako blázen. už jsi jako magda - propadla jsi i dalším hrám :grinning: :grinning: :grinning: .

usínám. mějte se krásně a brzy páček
4. led 2010 ve 22:26  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face:
Veru :grinning: jj FB je mor :sweat_smile: :grinning:
5. led 2010 v 08:29  • Odpověz
jj, mor, ale ty hry mi nebaví :grinning:
5. led 2010 v 08:58  • Odpověz
Ahoj holky,

Vy jste ale všechny zvědavé. Říkala jsem si, že jsem asi udělala chybu, když jsem tady na Štědrý den napsala to, co jsem napsala, protože jste kvůli tomu napjaté, ale kdo si počká, ten se dočká. :wink:

Vaše tušení bylo správné. Den před Štědrým dnem jsem zjistila, že čekám druhé mimčo. Tajila jsem to den a půl i před manžou, abych mu nadělila tuhle zprávu pod stromeček. Napsala jsem mu takové přáníčko a nalepila na něj dva pozitivní těhu testy. Nejlepší bylo, že když rozbaloval ten dáreček, tak jsem to točila kamerou, tak to máme i zdokumentované. První jeho reakce byla "Ty si děláš srandu ne?" "Vypni kameru". Pak mě objal a půl hodiny se z toho dostával. Takový dárek pod stromečkem opravdu nečekal. Oba jsme tomu nemohli uvěřit. Celý den jsem hrála divadlo, jako že se nic neděje a že je běžný Štědrý den. Stejně jako u Ondry nám i druhé mimčo vyšlo na první pokus a ještě ke všemu obě naše děti vznikly až kolem 30 dne cyklu, takže tomu opravdu nemůžeme uvěřit. Nikomu jsme to ještě neřekli (kromě mé svědkyně ze svatby), protože to až do včera nebylo potvrzené od doktorů. Trochu jsem počítala i s tím, že mám třeba rozharašený organismus po kojení Ondry a říkala jsem si, že to těhu být nemusí. Tak jsem tu zprávu raději nikde nešířila. Včera jsem ale mimi viděla na vlastní oči na ultrazvuku, takže už je to jasné. Bohužel si těhu užívám od začátku se vším všudy. Noc na Silvestra jsem celou prozvracela a několik dnů jsem byla na suchých rohlících a fenyklovém čaji, jak mi bylo nevolno. Teď už je to lepší, ale občas mě přes den přepadne nevolnost, i když už naštěstí nezvracím. Dneska jdeme s Ondrou na další plavání, tak doufám, že to zvládneme a nepozvracím se do bazénu. :slight_smile:
6. led 2010 v 08:47  • Odpověz
Ahoj Leni, moc moc gratuluju k těhu, je to krásná zprávička a moc ti to přeju :slight_smile: Tak snad tě nevolnosti nebudou až moc trápit a bude ti lépe. A na kdy ti vychází termín?
6. led 2010 v 08:52  • Odpověz
Soni, díky. :wink: Termín dle menstruace mi vychází na 11.8., ale dle ultrazvuku to bude až koncem srpna. Jako u Ondry bude u mě směrodatný termín dle ultrazvuku, protože jsem otěhotněla až kolem 30 DC.
6. led 2010 v 09:01  • Odpověz
Ahoj Leni :slight_smile:
Moc a moc gratulujem k tehu :dizzy_face: :dizzy_face: Som veĺmi rada že moj predpoklad bol správny :dizzy_face: Dúfam, že nevoľnosti ťa nebudú dlho trápi´t aby si si to tehu naozaj mohla užívať :wink: :slight_smile:
6. led 2010 ve 13:54  • Odpověz
Ani, děkuju. Už je mi lépe. Hlavně nesmím být dlouho na lačno, protože pak mi začíná být špatně, ale jinak jsem v pohodě. Plavání jsme dnes s Ondrou taky zvádli. Jen se Ondra ke konci začal vztekat, že mu instruktorka odebrala z ruky kachničku a trvalo mi pět minut než jsem ho uklidnila. Ještě ve sprchách brečel. Ale já to zvládla v pohodě. Když jsem oznámila na plavání, že jsem těhu, tak naše instruktorka řekla, že za poslední měsíc se v jejích kurzech objevilo 6 nových těhulek, zatímco na kurzu dalších lektorek nikdo nový těhotný není, tak jsme se shodli, že je to asi nakažlivé a že nám lektorka přináší štěstí.

Zítra jdeme s Ondrou po dvou měsících na kontorlu na rehabilitaci. Tak jsem zvědavá, co nám řeknou. Ondrovi je příští týden rok a půl a ještě sám nechodí. Ale alespoň už si sám vyleze na gauč a sleze z něj a chodí za tu jednu ruku.
6. led 2010 v 15:33  • Odpověz
Leni tak to je Ondrášek už šikulka :dizzy_face: aspoň za tu ruku chodí :slight_smile: Neboj on sa rozchodí :wink: My stále nemluvíme, takže asi každé dietko má niečo no :pensive:
Paráda krásne ste to zvládli :dizzy_face: Tak to aby som sa aj ja prihlásila k tej inštruktorke :grinning:
6. led 2010 v 16:02  • Odpověz
autor
Leni, to je zpráva :wink: Moc moc gratuluju :grinning:
Jinak s Ondrou si nedělej starosti, jak říká Anička, tak každé dítě má něco, Vojta byl bez plíny až ve třech letech a mluvit taky začal v tu dobu.
6. led 2010 v 19:25  • Odpověz
Magdi, děkuju. :slight_smile: Máš IP. :wink:

Budu si k Tobě chodit pro rady ohledně zvládání dětí v takovém věkovém rozestupu. Máš to s dětmi dost podobné jen snad o měsíc větší věkový rozestup a už máš spoustu zkušeností. :wink:
7. led 2010 v 16:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.