• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Hezké dopoledne holky,

tak jak se těšíte na přívaly sněhu? Mně dnes měla přijet na návštěvu kamarádka s holčičkou, ale když viděli předpověď počasí, tak raději návštěvu už předevčírem zrušili. Já tak trochu doufám, že poprvé vyzkoušímě boby, které dostal Ondra k Vánocům.

Andrejko, už ses tu delší dobu neukázala, tak doufám, že Nicolce není nic vážného a jste v pořádku. :wink:

Soni, Tomáškovi se blíží oslava prvních narozenin, už se na ní nějak chystáte a jak jí pojmete? A co sourozenec pro Tomíka? Neuvažujete už o něm náhodou?

My byli včera ráno s Ondrou na rehabilitaci. Po několika měsících jsme zase cvičili. Tentokrát ne kvůli opožděnému motorickému vývoji, ale kvůli tomu, aby Ondra neměl ploché nožičky. No jsem zvědavá, zda ho vůbec zvládnu držet v té poloze, kterou jsme včera nacvičili. Rehabilitační sestra říkala, že to nechává na mně. Že nás cvičit nenutí, ale bylo by to lepší.
8. led 2010 v 10:05  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni, tady pěkně sněží od rána, tak jsem zvědavá, kolik toho napadne.
Oslava bude jen taková "mini"...oslavíme to až 30.1. a budou tu moji a Martinovo rodiče, a tím to hasne. Moje mamka upeče patrový dort. A pro Toma máme knížku, odrážedlo a možná ještě něco koupíme. A 21.1. se máme jít do Nbk fotit :slight_smile:
8. led 2010 v 10:56  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni, dekuji za optani, Nicolce uz je lepe. Vcera uz jsme konecne byly po nekolika dnech venku. NO, ono jsme vicemene musely - prisla jsem o penezenku vcetne vsech dokladu :frowning2:

To je letosni jiz druha neprijemna udalost. Nejdrive ty vysoke teploty a pohotovost, ted tohle. A to je teprve par dni noveho roku...

V utery jsem jeste platila nakup v Hypernove a ve stredu dopoledne jsem doma zjistila, ze ji proste nemam. Jenze nedokazu rict zda jsem ji ztratila, nebo mi ji nekdo ukradl :unamused: Krome penez jsem tam mela veskere doklady vcetne bankomatkarty. Ach jo.

Furt jsem si rikala, ze ji treba jeste nekde najdu doma zapadlou, ale nevypada to. Uz jsem vse prosla snad 10x.

Leni, tobe moc gratuluji k potvrzeni tehu a preji at je ti uz dobre, aby sis to mohla nalezite uzivat. :slight_smile:
8. led 2010 ve 12:09  • Odpověz
Doni, teda to je mi líto s tou peněženkou :frowning2: Snad jsi tam neměla moc peněz...

My byli před Vánoci v Hypernově a měli jsme plnej košík a vypli proud :grinning: Tak už to vypadalo, že budeme muset nechat košík stát někde a odejít...normálně se mohlo ke kasám a platit, hotově, ale my neměli prachy, chtěli jsme zapltati kartou...naštěstí jsme chvilku počkali a naběhlo to a šlo i kartama platit...ale to by byl šok, kdybychom tam museli nákup nechat, protože bych Martina už asi nikam na nákup nedostala :grinning:

Holky, prodávají v Nbk někde akvarijní rybičky a tak vybavení na to? Nevíte?
8. led 2010 ve 12:17  • Odpověz
Soni,
zverimex je hned kousek od Balady. Jak je cukrarna Balada na rohu, tak vedle je hodinarstvi a hned vedle nej je ten kram. Drive tam meli dole kytky a nahore zviratka (vcetne rybicek :wink: ). Ted myslim to kvetinarstvi uz dole zrusili, ale zviratka a potreby pro ne jsou tam furt.

V te penezence jsem mela do 1.000,- Kc. Presne uz taky nevim. Me mrzi nejvic ty doklady, vsechno si obihat a az budu mit nove, tak zase obihat ostatni urady a hlasit tam, ze mam novou obcanku (jako u ruznych smluv a tak). Nejvic me desi predstava, ze pokud mi ji nekdo ukradl, tak se dostal az tak do me blizkosti, ze to mohl provest. To je mi proste neprijemne.
8. led 2010 ve 12:38  • Odpověz
Andrejko,

mě taky mrzí, co se Ti stalo. Podobnou věc jsem zažila před šesti lety na Vánoce. Měla jsem dva zdravotní problémy a nemohla jsem se cestou z práce v metru pořádně ani držet tyče, abych nespadla, natož si hlídat osobní věci. Pak jsem vystoupila z metra a už na schodech při výjezdu z metra jsem si byla jistá, že mě okradli. měla jsem rozepnutý batoh. Tehdy jsem byla studentka VŠ a moc peněz jsem u sebe neměla, takže ta škoda nebyla velká, ale v peněžence jsem měla papírek do lékarny, kde jsem si ten den ráno nechala na mýchat mast, na kterou jsem dostala recept od lékaře. Tak jsem se bála, že mi kvůli tomu mast v lékárně nevydají. Ale naštěstí byli hodní a vydali. Vůbec si nedovedu představit, že by mi vzali ještě doklady a obíhala bych všechny ty úřady, takže Ti přeju, ať je najdeš, protože vím, že je to pěkně nepříjemné. :wink:

Jinak můj manžel dělá v Nymburce státního zástupce ( to je ten, kdo u soudu obléká červený talár a zastupuje stát v trestních věcech - zejména podává obžaloby na pachatele trestných činů a vystupuje proti nim u soudu, ale zahajuje i trestní stíhání apod.) Z práce ví, že se v Nymburce nejvíc kradou peněženky v Kauflandu a v Hypernově. Vždy mě při nákupu kontroluje, jestli mám zapnutou kabelku a když ji náhodou zapnutou nemám, tak mi vynadá, že jsem blbá, že mi přeci říkal, jak se tam krade a já si stejně nedávám bacha. Zrovna předevčírem prý kradli nějací pobertové v Rossmanu na náměstí. Manžel tam zrovna nakupoval a prodavačka ty pachatele přistihla při činu. Dali se na útěk, ale manža stál u pokladen a zastoupil jim cestu, tak museli z kapes vyndat nakradené zboží. Já jsem mu pak doma říkala, ať si radši nehraje na supermana, že na to může jednou doplatit. To už takhle před dvěma roky vytáhl v Poříčanech z kolejiště nějakého bezdomovce pár vteřin před tím, než tam projel rychlík a nabral ho. Manža je sice duchapřítomný, ale občas si říkám, aby to jednou neskončilo špatně pro něj.
8. led 2010 ve 14:56  • Odpověz
omlouvám se za chybu ve slově namíchat jsem napsala y místo i a ještě jsem slovo nepochopitelěně rozdělila. :pensive:
8. led 2010 ve 14:58  • Odpověz
autor
Teda Leni, tvůj manža je hrdina :wink:
Taky, když nakupuju v nějakým supermarketu, tak si dávám pozor na tašku, ale někdy to tak úplně nejde, protože hlídat děti, tašku a přitom nakupovat je nadliský úkol :frowning2:
8. led 2010 v 15:42  • Odpověz
Holky, diky, ze jste pri me, treba mi to pomuze :wink:

Ja co mame male mimi, tak jak vozim vse na kocaru, tak jsem se odnaucila nosit kabelku. Toho dne jsem byla i nakupovat bez Nicolky, jen s tchanem a malym a penezenku tim padem nosim v bunde v kapse. Je dost hluboka, tak je mi prave nepochopitelne, jak by mi mohla vypadnout o to hur se mi chce verit tomu, ze by se nekdo dostal tak moc blizko ke me, ze by mi ji vytahl takhle primo z kapsy, neni ani postranni, "vlez" do ni je shora. No, fakt se s tim proste nejak furt nemohu smirit.
Ani mi neprijde, ze by bylo nejak vice lidi, ze by se jako nekdo potloukal kolem nas. Ale clovek nikdy nevi, oni v tom umi chodit.

V pondeli to pujdu nahlasit na urady, tak furt doufam, ze se treba nekde objevi....
8. led 2010 v 16:21  • Odpověz
Dobré ránko,
to je sněhůůůů, to není možný a padá a bude padat stále :slight_smile:
Jo, Leni, druhé neplánujem...jsme si to rozmysleli...a jestli bude, tak až tak za 4-5 let...teď určo nee...
Jinak to vypadá, že jsme přestali s kojením. Malý si v noci vždyycky ode mě tak jednou ucucnul, spíš mi to přišlo jak zvyk...takže jsem si jednu noc řekla, že mu nedám...pak i druhou...a dnes už to byla třetí noc bez kojení...má večer kaši, trošku UM, a pak až ráno snídani...v noci mu nic nedávám. Vy jste některé dávali něco v noci??
9. led 2010 v 08:38  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:
Soni, my kojíme jenom přes den, v noci Kačka prospí a nic nechce. Vojta, když se v noci probudí, tak maximálně dostane vodu a hned spí dál.
9. led 2010 v 15:47  • Odpověz
Magdi, ještě kojíš? Fíha :grinning:
Já jsem si řekla, že nechci kojit chodící dítě...tak jsem to měla jen tak tak :grinning: Myslím, že jsem mu ze sebe dala hodně, když jsem vydržela 6 měsíců jen kojit :slight_smile:
9. led 2010 v 19:31  • Odpověz
autor
Nojo Soni, Vojtu jsem kojila 22 měsíců a to přestal jenom díky tomu, že jsem otěhotněla a nechutnalo mu to. Kačka zatím nevypadá, že by s tím chtěla seknout :grinning: Mě to teda nevadí, je to pro mě pohodlné. Tak si myslím, že asi skončím s kojením taky někdy kolem 2 let Kačky.
9. led 2010 ve 20:46  • Odpověz
autor
ahojky holky :slight_smile:
tak co, jak si užíváte sněhu? My teďka vyrážíme na sáňky. Vojta nechodí do školky, asi bychom se tam neprokousali :wink:
12. led 2010 v 10:14  • Odpověz
Ahoj,
tak ja musela vcera do mesta na ty urady kvuli tem ztracenym / ukradenym dokladum. No hruza des. Tim kocarem to bylo silene. Misty jsem se ani nedostala dal, jak to bylo jen uzce vyslaple a kdyby se mnou nesla kamoska, ze mi 2x poponesla kocarek, tak tam asi trcim do ted :grinning:
Jinak maly je ze snehu nadseny, byli jsme v so i ne bobovat a dnes se odpol. chystame zas. Jen at si to deti uziji, kdyz uz ho je po letech takova hromada. Jen male se v tom spatne chodi, tak stoji a kouka :slight_smile:
12. led 2010 v 11:13  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face:
Tak som pridala nejaké fotočky :dizzy_face: Naty je zo snehu nadšená, keby mohla brodila by sa ním celý deň :grinning: Len na boboch sedieť moc nechce len keď sa s nimi utekajú závody :grinning:
13. led 2010 v 09:17  • Odpověz
Ahojky holky, tak už mi to jde, jsem se nemohla na koně dostat...

Tak koukám, jak si dětičky užívají sněhu :slight_smile: No my moc ne...chodím s malým akorát odpoledne ven s kočárkem a on spí :grinning: A musela jsem vyměnit kočárek a jezdím zase s tím velkým oranžovým, s tím sporťákem bych totiž v tom sněhu neprojela...teda projela, ale dalo to takové práce, že radši jsem obměnila vozový park :grinning:
13. led 2010 v 10:13  • Odpověz
Ahojky,

my si sníh užívali o víkendu, kdy jsme Ondru vzali poprvé v životě na boby a šli si zajezdit ke Katovně. Teď beru sníh spíš jako nepřítele, protože se s kočárem prakticky nikam nedostanu a když ano, tak musím vynaložit velké úsilí. Dneska jsme s Ondrou byli na 1,5 roční prohlídce a na plavání a projížděla jsem skrz Nymburk s kočárem a někdy to byla fakt síla. Chodníky byly sice prohrnuté, ale občas to končilo slepou uličkou jen pro pěší a mamči s kočárkama musely přenášet. Teď mě z toho bolí záda. Na prohlídce se mě doktorka ptala, jak jsme se k ní dopravili a říkala že tento týden hodně maminek jezdí se sáněmi nebo s klokankou. Dokonce dnes na plavání jedna maminka přivezla syna na saních, což mi přijde kuriozní.

Jinak Ondrovy míry na 1,5 roce jsou 88 cm a 13270 g, takže už se pronese. Až na tu samostatnou chůzi je úplně v pořádku, tak jsem ráda.

Zítra jedu do Prahy do práce, tak jsem poprosila tchána, zda by Ondru nepohlídal, protože ho v tom počasí nechci tahat sebou. Vlaky teď jezdí všelijak a ještě by jsme někde uvízli. Stačí, že někde případně uvíznu já. Navíc tchán bude zítra hlídat i tříletou neteř, tak si s Ondrou pohrají. Jedu odevzdat práci a taky si jedu pro lístky do divadla. Po zaplacení plavání s Ondrou mi zbylo od zaměstnavatele ještě 1000,- Kč, tak jsem za to pořídila 4 lístky do Divadla Pod Palmovkou, tak půjdeme v sobotu s manžou do divadla a pak jdu ještě 29.1. s mamkou. Tak půjdu po více jak dvou letech někam za kulturou. V Praze pak zůstanu u našich až do úterka, protože v úterý ráno jdu ještě na prohlídku s mimčem v bříšku, tak abych pořád necestovala sem a tam.

Soni, když odkládáte druhé mimi, tak budeš příští rok nastupovat někam do práce nebo budeš doma do tří let věku Tomáška zadarmo? Taky jsem zvažovala tu možnost, ale nakonec vyhrálo druhé mimi.
13. led 2010 v 15:42  • Odpověz
Leni, tak to je Ondra pěkný :slight_smile: A ten "výlet" do Prahy ti zítra nezávidím :frowning2: Mi stačí, když mi Martin řiká, jak se dostvá do práce...dneska ráno je vyhodili v Počernicích, že dál vlak nemůže jet...tak museli všichni na busy a dostat se na Čerńák na metro, takže taky "zábava" :frowning2:

No, budu si muset za rok najít nějakou práci, jinak to nevidim :frowning2: To už abych začla asi od léta...
13. led 2010 v 17:48  • Odpověz
Leni,
tak to je Ondra poradny cahoun :grinning: Nicky mela na roce a pul 79 cm.

Soni,
a jak bys to resila s Tomaskem? I kdyz bys za rok sehnala praci, tak malemu budou 2, kam bys ho dala?

Ted jsem se zrovna vratila z porodnice, byla jsem se podivat za kamoskou, ma cerstve chlapecka, tak to bylo hezke zase videt uplne male mimi. :wink:
13. led 2010 v 18:02  • Odpověz
Doni, manžel dělá dvanáctky a já si chci taky najít něco na dvanáctky a budem se doma o malého asi střídat...zatim to tak vypadá, no...ale uvidí se, co bude...

Malý mimi, jůůůů...v březnu má rodit v Kolíně bratrancova manželka, tak se už taky na malou těším.
14. led 2010 v 08:53  • Odpověz
Soni, tak to snad nějak s tou prací zvládnete, když máš takové možnosti. S malýma dětma je to vždycky těžké, jak pro ně zajistit hlídání. Já mám výhodu v tom, že moje mamka je učitelka na ZŠ, tak v době prázdnin budu mít vždycky hlídání a taky tchán je v plném invalidním důchodu a je to takový hlídací děděček, tak mám dvě možnosti hlídání.

Na tu cestu do Prahy se taky netěším. V úterý mi měla přijet na návštěvu kamarádka s holčičkou a měli přijet vlakem od Kolína a nakonec to vzdali. Na netu si zjistili, že všechny vlaky mají šílená zpoždění, tak se chtěli vyvrovat problémům. Já doufám, že dneska už to bude lepší. Nic jiného mi nezbývá.
14. led 2010 v 09:35  • Odpověz
ahojky všem :slight_smile:

aničko, všechno nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka, štěstíčka, radostí a veselostí přejeme celá rodina :zipper_mouth: (toho pajdulu myslím jako pusu :grinning: )

leni, moc moc moc gratuluju k dalšímu miminku na cestě. držím palečky, aby všechno probíhalo jenom dobře a v červnu na nás vykouklo krásné miloučké slaďoučké miminko :dizzy_face:

andrejko, s peněženkou a doklady je mi to líto. nemohla sis dát tentokrát peněženku do igelitky a nevypadla ti v kufru auta? to se mi už stalo...

soni a magdi, zdravím i vás - ikdyž vás mám v mérku na FB :grinning: :grinning: :grinning:

když už tak o FB mluvím, zase jsem se tam zamilovala do nové hry. je to ZOO WORLD. tam se pořád něco děje. a hlavně zní to divně, ale já si na tom trénuju angličtinu. mám pocit, že mi to jde po jednom dni mnohem lépe. a taky se naučím spoustu nových slovíček, protože třeba o chobotnici jsem neměla ani páru :grinning: :grinning: :grinning: . vím, že si říkáte k čemu chobotnice, ale já jsem šílená a mám potřebu vyprávět spoustu věcí a pak nevím, jak se co řekne. zrovna na chobotnici jsem si nemohla vzpomenout, když jsem šéfovi vyprávěla o dovolené.

a novinky z mého hnízdečka:
největší novinkou je, že klaudinka začala od ledna chodit do školičky (na celý den). zvládla to krásně. plakala max 2 minuty a až po tom, co jsem zavřela dveře. pak celý den neplakala. když jsem pro ni přišla, tak si tam chodila po herně, a když mě uviděla, rozeběhla se ke mně a rozplakala se :sweat_smile: . no a potom nechtěla jít domů. chtěla si tam se mnou hrát. všechno mi ukazovala :dizzy_face: . takže v úterý jdeme zase. a to se trochu obávám, že loučení bude maličko horší, protože ví, co jí čeká.
17. led 2010 ve 14:26  • Odpověz
Dobre ranko holky,
tak jsem se vcera v tom cerstvem snehu zase pekne brodila do mesta - podat zadost o novy OP a ridicak. Jeste zaplatim pokutu za to, ze me nekdo okradl, to je hnus :angry:
Tak ted mesic cekat az bude hotovo a pak obehat banky a pojistovnu, uz ted se tesim :unamused:

Verco, diky za tip, ale urcite ne, mela jsem ji v kapse u bundy, tam si ji davam vzdycky. Ted ji nosim v naprsni kapse, tak vypadam jak uchyl, kdyz mam platit, tak se nejdriv rozepinam a skoro svlikam :grinning: A to jeste nemam novou, tak mi Domik pujcil svou detskou, tak vypadam jak dvojnasobny magor :grinning: :grinning:

Co ze Klaudinka zacala chodit do skolicky? Zkousite, nebo musi?
19. led 2010 v 07:52  • Odpověz
Dobré ránko prajem :slight_smile:
Tak vonku máme zimu a mlhu, fuj vobec sa mi tam nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes: A už sa teším keď sneh trochu zmizne aby sme mohli dať srazík :slight_smile: Čo vy na to?
19. led 2010 v 08:49  • Odpověz
autor
Dobré ránko všem :wink:

Ten srazík by byl dobrý, ale až skončí tohle "super" počasí. Měla bych jít s Káťou ven, ale vůbec se mi tam nechce. Včera jsme zůstali celý den doma, byl doma i Vojta, protože ráno stával v půl desátý, tak už nemělo smysl ho dávat do školky. Dneska jsme ho probudili, tak "zařezává" ve školce.
19. led 2010 v 09:25  • Odpověz
Ahojky holky,

zdravím Vás z Prahy, kde jsem od soboty. V sobotu jsme byli s manžou v divadle a na to, že vůbec nejsme kulturní typy, tak jsme si odnesli skvělý zážitek a oběma se nám to moc líbilo. Jinak s Ondrou tady v Praze sáňkujeme a užíváme si sněhu plnými doušky.

Dneska jsem byla zase na kontrole s mimčem. Vše je v pořádku. Miminko už je dostatečně velké, že se dalo změřit a určili jsme termín porodu na 26.8.2010. To má zrovna můj táta a brácha svátek. Rodině jsme to zatím neřekli, protože nebyla vhodná příležitost, ale chystáme se to udělat poslední víkend v lednu. To se snad uvidím i s mými prarodiči, tak to řekneme i jim. Jsem teď nějak opatrná a oznámení, že čekáme mimčo nějak odsouvám, protože v okolí teď dost známých potratilo v prvním trimestru a už to všude oznámili a teď s tím mají problémy. Moje kamarádka učí na základce a řekla to dětem ze své třídy a oni jí začali nosit dárečky a blahopřát, ale špatně to skončilo a ona si to musela nechat vzít kvůli genetické vadě. Bratrancova žena ta zase potratila samovolně ve 14 tt, a tak teď v rodině když někdo čeká mimčo, všichni čekají i do půlky těhotenství než to oznámí. To já zase tak dlouho čekat nechci, ale ještě chvíli počkáme.

Jinak Verčo děkuju za gratulaci. Jen to miminko nepřijde na svět v červnu, ale o čtvrt roku déle - na přelomu srpna a září. :wink:

Aničce dodatečně gratuluju k narozeninám a přeju jí, ať se jí splní její velká přání a předem blahopřeju k narozeninám i Magdě a přeju, ať jí děti dělají jen samou radost.
19. led 2010 v 10:36  • Odpověz
Ahojky holky,
tak Leni, to je dobře, že je u vás s mimčem vše ok :slight_smile: A špatně ti není? Aby to třeba rodiče nepoznali nebo tak :slight_smile:

Magdi, dáváš Vojtu do školky podle toho jestli se ráno vzbudí? :grinning:

Pro srazík jsem, ale až nebude sníh, tohle je hrozný :frowning2:
19. led 2010 v 10:58  • Odpověz
Leni,
tak to budes rodit mozna stejne s moji kamaradkou :slight_smile: Taky nam ted oznamili, ze cekaji mimco, termin konec srpna, uz si to presne na den nepamatuji, ale mozna jako ty.
Snazili se skoro 4 roky, tak doufam, ze bude vse v poradku a miminka se uz dockaji. Jak pises, je toho nejak hodne, nebo se o tom jen vic mluvi, tak uz bych taky byla opatrnejsi. Asi cim je clovek starsi, tim to vic resi.
19. led 2010 ve 12:24  • Odpověz
autor
Leni, díky za gratulku :wink:

Soni, teď, když je ten sníh, tak někdy nechám Vojtu přispat a potom zůstane doma. Když nebyl sníh, tak jsem ho do školky dovezla sama třeba kolem osmý hodiny, ale teď to ráno moc nejde. Zasypaný auto a tak. Přece jenom to mám kus cesty, už abychom se přestěhovali do Budiměřic, abych to měla blíž.
19. led 2010 v 15:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.