• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
ahoj holky,
doni, s peněženkou jsem se tady fakt posmála :grinning: :grinning: :grinning: . mě by hned při pohledu napadlo - no jo, paní má miminko, tak trochu infantilní :grinning: :grinning: :grinning: . jinak klaudinka zatím do školičky chodit nemusí, ale já chci :sweat_smile: . dneska tam byla po druhé. a zvládá pořád stejně jako první den, takže mi učitelky doporučují nechávat ji tam častěji než jedenkrát týdně. byla jsem z toho dost přepadlá. celý den jsem měla myšlenky, jestli v tom pokračovat nebo ne apod. nakonec jsem se rozhodla, že ano, ale jenom dopoledne a bez jídla (mezi svačinou a obědem). bohužel se tady potýkáme s tím, že celý den pořádně nic nesní. tedy jenom oběd, ale až ve tři odpoledne. a taky si nehraje s dětmi a dneska bohužel ani s hračkama :frowning2: :cry: :cry: . po všech pro a proti je dopolední zkrácená varianta nejlepší.

leni, to jsem to vymňoukla, tak doufám, že jsem vám nepřivolala nějaký červnový překvapení a nebo se ty i doktoři pletete :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

magdi, přeji všechno nej nej nej k narozeninám a hlavně krásný útulný domeček :wink:
jo a jak se ti líbí zoo? a o čem je akvárium?

se srazíkem souhlasím. občas se potkáme sice s magdou v MC, ale jsem tam většinou domluvená s kamarádkama a pak mám potřebu se jim věnovat, když jsem si je domluvila :sweat_smile: .
19. led 2010 ve 21:51  • Odpověz
autor
ahojky,

Verčo, děkuji za přáníčko. Sice vůbec neumím anglicky, ale to Zoo se mi docela líbí. A akvárium je o chování rybiček. Mě už moc nebere. V poslední době vítězí Mafie, farmville a teď zoo.
20. led 2010 v 07:58  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

Leni, máš ode mě IP.
21. led 2010 ve 12:25  • Odpověz
Ahojky,

práve som prišla od gyndr. Folikulometria nedopadla moc dobre, najväčší folík mal 12 mm čo je na 13 DC málo. Takže bude ovu buď neskor alebo vobec. Samozrejme akoby toho nebolo málo, tak mám novú diagnózu syndrom PCO :unamused: sama poriadne neviem čo to znamená. V každom prípade mám clostil ešte na jeden mesiac a ak ani potom nebudem reagovať tak, sa to posunie ďalej. A to tak, že budem musieť ísť na insemináciu :frowning2: :cry: samozrejme nemusí k tomu dojsť, ale už tomu neverím. Okrem toho som si nie istá či by do toho manžel išiel, lebo už teraz sa občas cuká, že druhé vlastne nechce...no tak už sa teším ako ho idem presvedčovať...takže tak, "super" deň
22. led 2010 v 11:18  • Odpověz
Ahoj Ani,
tak to me mrzi za tebe, ze s tim mas takove starosti a trapeni. Tak drzim palecky co jen to jde, at je vse co nejdriv v poradku a at nemusis doma moc premlouvat :wink:
22. led 2010 ve 12:48  • Odpověz
Ahoj holky,

předně chci popřát malému Tomíkovi k dnešním velkým prvním narozeninám hodně zdravíčka, štěstíčka a krásně prožitá další dětská léta. Doufám, že sem pak Soni hodíš nějaké foto z oslavy. :wink:

Taky chci povzbudit Aničku. Ani, já mám taky syndrom PCO a jak vidíš v mém případě to na otěhotnění nemělo ani v jednom případě vliv. Jen jsem si musela zvyknout na to, že holt buď nemám vůbec ovulaci nebo ji mám úplně jindy než zdravé ženy, o čemž svědčí obě moje těhotenství ( v obou případech jsem otěhotněla až kolem 30 DC, což je velmi zvláštní). Už před sedmi lety mi moje gynekoložka zjistila tento problém a přišlo se na to díky tomu, že jsem měla nepravidelný menstruační cyklus. Měla jsem cykly i více jak 40 dní dlouhé. Tak mi udělala ultrazvuk a tam to uviděla a trochu mě vystrašila, že to možná za pár let bude problém, až budu chtít mimi. Ale nakonec jak je vidno, to problém není. Možná by Ti pomohlo chodit do diskuze tady na koníkovi, která se PCO zabývá. Taky jsem tam před lety párkrát zašla a věř, že to člověku pomůže, vylít si srdíčko tomu, kdo má stejný problém. Uleví se Ti a budeš vědět, co Tě čeká. Každopádně Ti moc držím palce, protože vím, jak dlouho už se o druhé mimi snažíte. A manželův současný postoj hoď za hlavu. Můj manža ještě na Štědrý den u snídaně říkal, jaké je to hezké mít jedináčka. Ondra bude mít veškerou pozornost jen sám pro sebe a manža bude mít klid od brečícího mimina. To ještě netušil, jaké ho za pár hodin čeká pod stromečkem překvapení. Manža po druhém děcku taky až tak netoužil. Chtěl ho, ale že by po něm vysloveně toužil jako já, to se říct nedá. Ženy a muži to holt v těhle věcech mají většinou rozdílné a musíme ty naše chlapy k něčemu občas "dokopat". Taky jsem se kdysi manži ptala, zda by šel případně na umělé oplodnění, kdyby nám to nešlo a on to striktně odmítl, ale věřím, že by po čase změnil názor, protože vždy tvrdil, že jedináčka nechce.
23. led 2010 v 15:57  • Odpověz
Ahojky holky,
Aničko, to je mi líto...co to vůbec je to PCO, asi se budu muset někde podívat..každopádně, když vidím, co píše Lenka, tak by ses asi až tak moc strachovat nemusela. Určitě to bude dobré, neboj.

Leni, děkujeem za přání k narozkám. Nějak neslavíme, jsme sami doma, manžel je v práci. Budeme slavit až příští sobotu, to přijedou babičky. Ale že by to byla nějaká extra oslava, to asi nebude, my na to moc nejsme. Ale jinak je hrozné, jak to uteklo. Vždyť to bylo nedávno, co jsem ho porodila.
Jinak malý měl teď dva dny horečky, kolem 39, asi od zubů, dneska je zatím bez teplot, ale taková kníkna je to. Asi mu raší nějaké stoličky, už jsem si myslela, že jsem jednu viděla prosvítat, ale dnes mi zase přijde, že tam nic nevidim. Ono taky se tam hlavně blbě kouká, nechce mi tam moc pustit.
Ve čtvrtek jsme se byli v tom Nbk fotit, tak to byla paráda a v pondělí si jedeme pro fotečky. Nejdřív teda půjdem ve 14 hod na roční prohlídku a pak tam zajedeme. Tak jsem na fotky zvědavá, ale co jsem viděla u něj jen náhledy, tak vypadaly hezky.
23. led 2010 v 17:45  • Odpověz
autor

Soni, dodatečně přeji Tomíkovi všechno nejlepší k narozkám, hodně zdravíčka, lásky a hlavně, aby nezlobil maminku.

Aničko, tobě držím pěsti s tím otěhotněním, určitě to všechno dobře dopadne a ty za chvíli budeš chovat další mimi :wink:
24. led 2010 v 11:31  • Odpověz
Soni, taky bych se na fotečky těšila. Uvažujeme, že se taky necháme na jaře celá rodinka vyfotit tam, jak Vy. Tak, ať se Vám fotky líbí. :wink:

Pro mě bohužel včera večer přišla špatná zpráva. Mamka mi volala, že babička, o které jsem tady kolem Vánoc psala, včera večer umřela. Tak řešíme, jak to bude s pohřbem apod. Už jsem s tím byla předem smířená, že to tak asi skončí, tak se mě to až tak nedotklo, jako kdyby to přišlo náhle. Ale přeci jenom to člověka zamrzí. Tak jsem si dnes prohlížela fotky, kde je babička a zapálila jsem na její počest svíčku. Snad je jí tam nahoře dobře.
24. led 2010 v 16:27  • Odpověz
Leni, upřímnou soustrast! Je mi to moc líto s babičkou :cry:
24. led 2010 v 19:07  • Odpověz
Leni,
i ja se pripojuji k Sone, je mi to lito :frowning2:
24. led 2010 ve 22:33  • Odpověz
autor
Leni, také se připojuji ke kondolencím :frowning2:
25. led 2010 v 11:17  • Odpověz
ahojky všem,

soni, tomáškovi přejeme všechno nejlepší jeho prvním narozeninám. ať se pořád daří pořád tak skvěle jako doposud. :wink:

aničko, držím palečky, aby se miminko zadařilo. manželovi s umělým oplodněním rozumím, mám to taky tak :sweat_smile: . nicméně pro něho je to minimální zátěž. bohužel všechno odnese žena (myslím přísun hormonů, odebírání vajíčka a pak i nervy). jeho chvilka v sexy místnůstce je proti tomu všemu nic.

leni, přijmi mou upřímnou soustrast :pensive:
25. led 2010 ve 14:19  • Odpověz
Holky, děkuju. Já jsem v pohodě. Jak už jsem psala, když s tím člověk tak trochu počítá, tak ho to až zase tolik nezasáhne, jako kdyby to přišlo náhle. Holt je to život. Jen mě mrzí, že se babička nedozvěděla o tom mimču v bříšku. A dneska taky brácha udělal státnice na VŠ a je z něj Ing. Moc mu držela několik let palce, aby to udělal a teď těsně před koncem jeho studia umřela. To už je osud. Tak to vidí třeba všechno tam nahoře a raduje se s námi.

Jinak dneska je venku tak krásně, že jsme s Ondrou vyrazili na dlouhou prochajdu. Šli jsme až za veslák a docela jsem se divila, že je to tam docela dobře průjezdné s kočárkem. Bylo tam i hodně běžkařů, že jsem dostala chuť vyrazit na běžky taky. Ale neměl by mi kdo hlídat Ondru. :frowning2:
26. led 2010 v 16:02  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
soni som ostuda, ale až z oneskorením prajem Tomíkovi všetko najlepšie k jeho 1.ročku :dizzy_face: Neuveriteĺné, pamätám si ho ako miminko s krásnymi očkami a už je to chlap :slight_smile:
Leni babička to určite niekde tam hore vie, aj o miminku aj o bráchovi ...
27. led 2010 v 07:44  • Odpověz
ahojky :wink: ,

já se raduju a raduju a raduju - klaudinka si ve školičce zvykla. ty kratší a častější dny se opravdu vyplatily. dneska jsme tam zůstaly ještě hodinu v herně - prostě se jí nechtělo odcházet :grinning: . jsem tomu moc ráda. a hezky jí to prospívá. kontaktuje už ji jiné děti, pořád něco pokřikuje. a dneska se začala klouzat po hlavě dolů :stuck_out_tongue_closed_eyes: , naštěstí opatrně přibrzďuje ručičkama, ale stejně je to rošťanda :grinning: . a pořád nevím, co to má být, ale vždycky, když odejde ze školičky, běží ke slonovi a děkuje mu :unamused: :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 15:00  • Odpověz
ahojky,
kde jste všichni? :confused:
30. led 2010 ve 20:10  • Odpověz
autor
Ahojky, já jsem tady, ale o víkendu nemám moc času, tak jenom nakouknu, a hned prchám :sweat_smile:
31. led 2010 v 15:44  • Odpověz
Ja jsem taky tu :grinning:

Holky, ted me ceka obihani dr. kvuli tomu zlucniku :frowning2: Musim do nemocnice na kontrolni sono a pak si domlouvat termin operace. Zaridit hlidani male a vubec vymyslet jak to vsechno bude. No, mozna to o nejaky tyden posunu, neni to zatim akutni, mela bych jit nejak do dubna - kvetna.
31. led 2010 ve 21:09  • Odpověz
ahojky všem,
andrejko, jak dlouho budeš v nemocnici? a jak dlouho se bude tělo dávat zase do pořádku? to je docela mazec. malou ještě pořád nosíš a teď operace.

my dneska slavili klaudinčiny druhé narozeniny. bylo to v rodinném kruhu - teda vlastně kroužku. přijeli jenom moji rodiče. manžovo rodiče bohužel, páč tchýnča leží v nemocnici a tchán se sem sám bojí (asi :grinning: ) a jeho sestra sem bez tchýňky taky asi netrefí :grinning: . švagr je v práci (chápu) a moje sestra s rodinou žijí v zahraničí (takže absenci taky chápu). a musím říct, že i v takhle malé sestavě se to velmi vydařilo. s našima jsem byla v pohodě. nestrachovala jsem se, jestli je dost na stole apod. prostě pohodička. užívali jsme si to všichni. klaudinka na babi s dědou dorážela a byla spokojená. dort měla jako "hello kitty" a hlavní dárek dostala tříkolku. takže šťastná až na půdu. jo a babička přinesla ještě malé autíčko na samopohon (takový to natažení dozadu) a beruška nevěděla, co dřív :grinning: . jo a zpátky k tomu dortu. původně jsem chtěla mít dort krtka, ale cena byla 750,- + 50,- za šlehačkovou náplň. takže jsem hezky pokorně objednala hello kitty za poloviční cenu. teda tam už bylo celkem jedno jaký to bude motiv. cena vždy plus mínus stejná. ale dostává mě ten příplatek za šlehačkovou náplň místo máslové. vždyť máslo je dražší a ani mi tu náplň neodečetli.... vím, že slovíčkařím, ale tak nějak mi jde jenom o princip.... nicméně chutnal skvěle :grinning: :grinning: :grinning:

mějte se hezky a zatím páček :wink:
31. led 2010 ve 21:50  • Odpověz
Verco,
to uz vam jsou 2 ? Asi bude za par dni, ne? V profilu mas 1 rok a 11 mesicu :grinning:

Tak to samozrejme moc gratuluji. Hod nejakou fotecku dortu a te trikolky. Jestli nechces sem, posli mi mailikem. Ja mela zrovna pred par dny napad, ze by Nicky v lete dostala k 2 nar. nejakou trikolku a jen jsem zatim letmo koukla na net a netusim tedy vubec co ma mit a co zase ne a tak :frowning2:
Jinak Hello Kitty se nam taky zacina libit (no hlavne mamince :grinning: , tak treba bych mela inspiraci. Mala dostala od Jezisky kuchynku Hello Kitty a je to moc pekne.

Jinak k te operaci, zatim co vim, tak v nemocnici je to 5-7 dni podle toho jak se to hoji a v pripade, ze se zadarilo laparoskopicky. Kdyby ne, tak dele, jenze to se stejne zjisti az pri operaci, zda to jde :unamused: No a pak 4-6 tydnu rekonvalescence, klidovy rezim, dr. mi rikal, minimalne tech prvnich 14 dni nic nezvedat, ptala jsem se jak s malou na prebalovak, do postylky a tak, tak to mi rekl, ze me to bude bolet, tak jde i o to, abych se treba nelekla a malou neupustila. Tak prave nevim kdy do toho jit. Nejdriv jsem cekala az dokojim, tak byla vymluva, ale ted bych to na jednu stranu chtela uz mit za sebou. Ty zachvaty nejsou nic moc :angry:
31. led 2010 ve 22:59  • Odpověz
autor
Verčo, moc gratuluji Klaudince k narozeninám, hodně zdravíčka, štěstíčka, lásky a hlavně ať poslouchá maminku a dělá ji jenom samou radost (což samozřejmě dělá :wink: )

Andrejko, tobě držím pěsti s tou operací, všechno určitě dobře dopadne.
1. únor 2010 v 10:54  • Odpověz
Klaudinke prajem k narodeninám všetko NAJ NAJ NAJ :hearts::hearts:

Andrejke držíme pesti s operáciou :wink:
1. únor 2010 ve 13:28  • Odpověz
ahojky všem,

holky, moc děkuji za přání pro klaudinku. je legrace, jak už to vnímá a náležitě užívá :o).

andrejko, tříkolka je tato (musíš si to zkopírovat):
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=26732915
původně jsme chtěli klasickou, co jsme na ní jezdili i my. nechtěli jsme šlapky na předním kolečku. když jsme šli do hraček ji vybírat, tak se klaudince nelíbila a ani na ni nechtěla sednout. tahle se jí líbila (podobnou má kamarádka a holčičky se nám o ní perou). já jsem trvala na tlačící tyči (známe své lidi :grinning: a víme, jak dlouho nás baví šlapat a pak koukat, co kolem lítá :grinning: :grinning: ) a košíček na věci jsem taky chtěla (přece jenom kyblíček apod. je třeba někam dát). takže nakonec to vyhrála tahle. jediný mě utěšuje, že ta cena není tak šílená. ta, co jsme chtěli, stojí 1 500,- a samo jsou ještě dražší. po rozbalení je opravdu tak hezká jako ve skutečnosti a hlavně tlačící tyč je krásně vysoko - nebudu se muset hrbit, což se mi bohužel stává i u kočárků :unamused: .
jinak s tou operací bude pořád něco, proč nejít. jestli ti jde o zvedání na přebalovák, tak budete muset přebalovat na zemi nebo na sedačce. z vany zvedání nenahradíš. leda byste měli sprchový kout a to už by malá mohla "vyběhnout" sama. já si tak šetřím záda dost. klaudinku přebaluju na zemi v koupelně (na koberečku) a ze sprcháče mi vyjde a pak už si ji zvednu zabalenou v ručníku a to už není takový nápor na záda. jinak pak je asi dalších tisíc činnosti, kdy namáháš břišní svaly, záda apod.
1. únor 2010 ve 13:54  • Odpověz
Klaudince vše nej k narozeninám :slight_smile:
Pěknou tříkolku máte :slight_smile:
1. únor 2010 v 15:56  • Odpověz
Ahojky, taky se přidávám ke gratulantům a Klaudince přeju k včerejším narozeninám všechno nejlepší, ať se jí líbí ve školičce s dětmi, ať si užije novou tříkolku a hlavně, ať je zdravá. Včera jsem na Klaudinku myslela, ale na koníka jsem se nedostala, protože jsem byla v Praze na gyndě na kontrole s mimčem. Je hrozné, jak to rychle letí. Příští týden končím první trimestr a jedu do Prahy do Modřan na jedno specializované pracoviště, aby mi mimčo skoukli na NT ultrazvuku, zda nemá nějaké vývojové vady.

Andrejko, moc s Tebou cítím a přeju hodně sil na zvládnutí operace i pooperačního období. Jestli Ti mohu jako Verča poradit, tak já Ondru už od jednoho roku nepřebaluju na přebalováku, ale na gauči nebo na zemi na koberci. Docela často luxujeme, tak nemám strach, že by se ušpinil. Takže se ho snažím zvedat, co nejméně. Vlastně ho zvedám jen, když ho dávám do postýlky, do kočáru nebo do jídelní stoličky a i to omezuju a krmím ho třeba na gauči, kam si vyleze sám. Byla to pro mně nutnost ho zvedat co nejméně, protože jsem v srpnu měla vážné problémy se zádama, tak jsem vymýšlela různé fígle, jak ho zvedat, co nejméně.

Verčo, a když už byly Klaudince dva roky, nepřemýšlíte náhodou, že by jste jí pořídili sourozence? Nebo se chceš za rok vracet do práce a s dalším mimčem raději počkáte?

Jinak my máme za sebou s Ondrou malou zkoušku. V pátek jsme s manžou jeli na pohřeb té mé babičky na Českomoravskou vrchovinu a Ondru jsem dali na hlídání tchánovcům. Nabídli nám, že by tam mohl poprvé v životě být i přes noc bez rodičů, tak jsme ho tam v pátek ráno hodili a vyzvedli si ho až v sobotu před obědem. Všechno proběhlo v pohodě. Vůbec se mu nestýskalo, nebrečel a vůbec jsme mu nechyběli. Tak to asi budeme využívat častěji a Ondra bude spávat u babiček, aby si rodiče odpočinuli.
2. únor 2010 v 10:11  • Odpověz
A ještě k té tříkolce. My jsme dali Ondrovi k Vánocům tříkolku v kombinaci s odrážedlem. Je taky na tyči, má vzaduu úložný prostor třeba na bábovičky, až pojedeme na písek, na tyči taštičku na věci, a na řidítkách další úložný prostor pro děcko, kam si může dát třeba pití. K výbavě patřil i dětský telefon, se kterým si Ondra taky hodně hraje. Navíc celá ta tříkolka má ještě stínítko proti sluníčku a celé to stálo myslím 1800,- Kč. Kupovali jsme se v Tescu v Kolíně někdy na přelomu října a listopadu, kdy na to byliy slevy. A teď s Ondrou jezdíme každý den po bytě a je z té tříkloky nadšený. Někdy ji třeba i sám tlačí.
2. únor 2010 v 10:20  • Odpověz
Jo, holky, taky budeme v lete potrebovat trikolku, kde je hoooodne ulozneho prostoru :grinning: tak mam za dlouhych a mrazivych zimnich veceru co delat - okukovat nabidku trikolek na netu :wink:

Pristi patek jdu do nem. na to kontrolni sono, tak se pak uvidi jak s terminem operace. Deti maji od 08.03. jarni prazdniny, tak to asi necham po tom. Chteli jsme jet pryc, tak si to nebudu kazit ze jo...
2. únor 2010 v 17:10  • Odpověz
autor

zase nás trochu posunu nahoru :wink: Jak se všechny máte?
5. únor 2010 v 08:09  • Odpověz
Ahojky holky,
taky jdu zase pozdravit :slight_smile:
Jak se máte?
Co ty Leni, co těhotenství?
A necháte si pak říct, co čekáte? A zase budeš chtít rodit v Nymburce? Je to teda ještě dáááleko, ale... :grinning:
Jak je to vůbec daleko pěšky od nádraží k tomu mateřskému centru? Já bych klidně nějaký srazík dala, ale na venek to stále moc není, že :frowning2: Už ať je jaro a tepleji :wink:
5. únor 2010 v 10:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.