• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
autor
Leni, nebyla jsi náhodou třeba v Gennetu. Tam jsem totiž byla včera já. To by byla náhoda.
20. pro 2007 v 08:07  • Odpověz
Leni ja mám tú najhodnejšiu holčičku, ona spinká celú noc. Zvyčajne od 17.00 do 5-6.00 :slight_smile: ona vstávala v noci iba ke´d bola úplne maličká, tak 2-3 týždńová. To som bola hotová, ale zvyknu´t sa dá, koniec koncov čo nám iné ostáva :slight_smile:
20. pro 2007 v 08:10  • Odpověz
Nene Magdi. V Gennetu jsem nebyla. Byla jsem v Pronatalu - centru prenatální diagnostiky a fetální medicíny v Modřanech. Byla jsem tam poprvé v životě a bála jsem se, že to tam nenajdu, ale našla jsem to velmi rychle. Běží to tam jak na běžícím pásu. Vyšetřují jednu těhulku za druhou. Je to tím, že v ČR ještě neexistuje moc odborníků, kteří by uměli pracovat s tím NT ultrazvukem, tak se maminky sjíždí jen k pár odborníkům a ti pak mají narváno. Na netu jsem četla, že třeba ještě v roce 2005 to vyšetření podstoupilo jen 2500 maminek ze 100 000 maminek. Ta metoda prvotrimestrálního screeningu se teprve začíná rozjíždět. Za chvíli by jí měli nabízet i ve všech okresních městech. je o ní obrovský zájem, protože je mnohem spolehlivější než tripple testy v druhém trimestru.
20. pro 2007 v 08:15  • Odpověz
Holky Nymburačky, chtěla bych Vám všem popřát hezké Vánoční svátky. Prožijte je v klidu a pohodě. Pokud se už do konce roku neuvidíme, přeji Vám i co nejhezčí a nejúspěšnější rok 2008.
21. pro 2007 v 07:52  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Všetkým prajem a krásne a pokojné prežitie vianočných sviatkov a šťastný vstup do nového roku 2008 :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2007 v 07:57  • Odpověz
Tak všem vám tady přeji šťastné a veselé Vánoce, bohatého Ježíška a hodně zdraví, štěstí, lásky a rodinné pohody do nového roku 2008.
23. pro 2007 v 11:29  • Odpověz
autor
Všem šťastné a veselé vánoce, ať pod stromečkem najde každá, po čem touží, hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky do nového roku přeje Magda, Vojta a bříškovec Kačenka
23. pro 2007 ve 20:06  • Odpověz
autor
Ahoj děvčata, tak jaký byl ježíšek? U nás dostával hlavně dárky Vojta. Byl z nich nadšený. Každý den chodí spát kolem jedenáctý, protože se nemůže od nich odtrhnout. Hlavně mašinky, to je věc :slight_smile:
28. pro 2007 v 09:03  • Odpověz
Ahoj Magdi,

u nás byl letos ježíšek skromný, jelikož jsme si nakoupili spoustu věcí už před Vánocemi, které nás vyšly na docela dost peněz. Já si koupila dvoje nové těhu kalhoty. Koupila jsem si úplně nové, protože plánuji v nejbližších letech tři těhotenství a tak si myslím, že ty kalhoty do sytosti užiju a pak je kdyžtak můžu někomu prodat nebo darovat. Jinak jsme si koupili jen pár věcí do domácnosti - třeba kvalitní termosku, nové vánoční ozdoby a něco do kuchyně. Taky jsme si koupili modem, abychom si i doma mohli konečně zřídit internet a když se to všechno sečetlo, tak nás Vánoce vyšly docela dost, ale kupovali jsme jen samé praktické věci, takže nelitujeme.

Jinak předevčírem jsem byla na kontrole s mimčem. Vše je v pořádku a pomalu se těším na další kontrolu, která bude 24.1.. Paní doktorka řekla, že už se podíváme na pohlaví mimča. Přijde mi to skoro až neuvěřitelné, že už by pohlaví bylo vidět v 17, 18 tt, ale paní doktorka říká, že když se mimčo správně natočí, tak by neměl být problém. Takže se i my brzy dočkáme. Abych pravdu řekla, tak mě je to úplně jedno. Já budu ráda za obě pohlaví. Ze začátku těhu jsem se více cítilana chlapečka, teď se více cítím na holčičku, ale to jsou jen subjektivní pocity a uvidíme, jak to nakonec bude ve skutečnosti.

A co Vy holky? Jak se máte? Ani, Tebe jsem tu už delší dobu neviděla, ale třeba se špatně dívám. Za tři dny bude Natálce půl roku. To je neuvěřitelné, jak ten čas běží.
4. led 2008 v 08:15  • Odpověz
Ještě jsem se Vás holky, co už máte děti, chtěla zeptat, k jakému dětskému lékaři v Nymburce chodíte a kdy jste tam svoje děti přihlašovaly? Někde jsem se dočetla, že by se děti měli přihlašovat už před porodem. Je taková praxe i v Nymburce? A Magdi přihlásila si už Kačenku do školky. Prý je takový zájem o místa v nymburských školkách, že některé maminky (včetně mé švagrové) přihlašují děti do školky již v těhotenství. Já vím, je to šílené, ale jistota je jistota.
4. led 2008 v 08:19  • Odpověz
autor
Ahojky, my s Vojtíškem chodíme k Havránkový. Jelikož jsem k ní kdysi chodila i já a známe se, tak jsem tam Vojtu předem nepřihlašovala, ale jinak by se to asi mělo. Zatím jsem ani Vojtu ani Kačku do školky nepřihlašovala, protože začínáme stavět v Budiměřicích a děti budou asi chodit do školky do Rašovic.Tam snad tolik dětí není, no uvidíme. Jinak Nymburk je ohledně školek opravdu hrozný. Sehnat místo je umění.
4. led 2008 v 08:47  • Odpověz
Magdi: Díky za info. Tak vy teda nakonec skutečně budete bydlet v těch Budiměřících? No máš pravdu, že v Rašovicích asi takový nával ve školce nebude. Máme známé, co tam bydlí a na podzim se jim narodilo druhé děcko, takže do školky obě děti taky budou chodit tam.
4. led 2008 v 09:41  • Odpověz
autor
A jak se jmenují? Třeba je znám. To by byla náhoda.
5. led 2008 ve 12:50  • Odpověz
Ahoj holky, jak se daří těhulkám a dalším? Já jsem nachcípaná, tak se povaluju v pelechu, tak snad to bude brzy OK.
6. led 2008 v 09:25  • Odpověz
Dobré ránko prajem :slight_smile: :slight_smile:
7. led 2008 v 07:28  • Odpověz
autor
Taktéž dobré ráno přeji :wink:
7. led 2008 v 08:13  • Odpověz
ahoj holky, taky vám přeju všechno krásné v novém roce 2008.
1980mat, překvapilo mě, že jako těhulka chodíš do pronatalu v modřanech. já jsem tam taky chtěla chodit a řekli mi, že o těhule se nestarají. :unamused:
magda2, školka je v netřebicích a ne v rašovicích. :wink: znám i paní ředitelku a je to moc příjemná paní. má hrozně moc příjemný hlas. a je taková maličká, že si vždycky říkám, jak má k dětičkám blízko :wink: :grinning: .
7. led 2008 v 08:40  • Odpověz
autor
vercaberca, jasně že v Netřebicích, vždycky to popletu. Díky za upozornění. Koukám, že už se ti blíží termín porodu. Už se těšíš?
7. led 2008 v 09:04  • Odpověz
Dobré ránko prajem :slight_smile:
Leni ja s Naty chodím k Waltersteinovi a volali sme k nemu tesne pred porodom, že by sme k nemu chceli chodiť a bez probvlémov. My chodíme do ordinácie na Loučeni :slight_smile:
Taaaak včera naša princezna oslávila svoj prvý polrok, ale nejak jej to bolo jedno :grinning: Za to ja som spomínala aké to bolo v tehotenstve a porod :grinning:
8. led 2008 v 06:38  • Odpověz
magda2, už se těším moc. ne že by mi bylo nějak špatně nebo nepohodlně - na to si opravdu nemůžu stěžovat, ale už máme všechno nachystaný a tak nějak jenom ten kulíšek chybí. :grinning:

jinak jsem chtěla říct, že taky budeme chodit k Waltersteinovi. Už jsem nás tam byla přihlásit a byl strašně moc příjemný. ale to můžou být i ostatní doktoři. sice mě asi nebude mít rád, že jsem si nekoupila jeho doporučené značky, ale bohužel .... :grinning: doufám, že na krémíky a kosmetiku nebude naše holčička alergická, protože pak ještě ráda poběžím koupit vše dle jeho rad. :grinning:
9. led 2008 v 09:12  • Odpověz
dobrý večer prajem :slight_smile:
16. led 2008 ve 21:35  • Odpověz
Ahoj holky,

jsem už 14 dní nemocná, tak jsem se tu neukázala. Zřejmě jsem se někde nachladila, takže jsem ztratila hlas, měla jsem docela dlouho zvýšenou teplotu a velkou rýmu. Rýma naštěstí odešla, ale té zvýšené teploty jsem se nemohla 10 dní zbavit a krk taky ještě nemám úplně O.K. Je to na draka v těhotenství člověk skoro nic nemůže, takže jsem si jen dělala zábaly krku, inhalovala jsem teplou páru, pila čaje s citronem, jedla ovoce a zeleninu, ležela v posteli a týden jsem měla povoleny dva Paraleny denně, ale ty mi stejně nepomohly. No doufám, že za pár dní už budu O.K a budu moc jít do práce.

Jinak holky děkuji za tipy na doktora.

Verčo: Do tohoto Pronatalu běžně nechodím. Mám v Praze svou gynekoložku a ta tam posílá těhulky na doporučení jen dvakrát v průběhu těhotenství. Nejdříve někdy v 11-13 tt a pak v 20-22 tt. Dělají tam pokud vím jen ten NT screening, ale jinak nic jiného. Tedy alespoň o tom nevím. Půjdu tam v únoru podruhé, tak se mohu zeptat. Jdeme tam i s manžou, protože ten NT screening opravdu stojí za to. Mají tam velkou obrazovku, na které je všechno hrozně zvětšené, takže je miminko krásně vidět a už v tom 13 tt, kdy jsem tam byla, byla krásně slyšet i jeho srdeční akce a byly vidět obě hemisféry mozku, srdíčko....

Teď mě Verčo napadá, že Tě možná znám. Nechodila jsi náhodou na Obchodní akademii do Mladé Boleslavi (rok maturity 1997) a nezačínalo Tvoje rodné příjmení na H.? A nebudeš náhodou rodit v Podolí?
17. led 2008 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj holky, tak vás taky jdu pozdravit :grinning: Jinak už mám doma poslední 2 platíčka HA, tak už další brát nebudu...ale na ostro se začnem snažit tak od července...taky jste si dali chvíli oddych od HA, nebo jste šli do toho rovnou po vysazení??
17. led 2008 v 16:55  • Odpověz
Soni, já si dala oddych tři měsíce. Poslední tabletku HA jsem vzala loni 1.7., pak jsem tři měsíce nic nebrala. V srpnu jsem se vdala, v září udělala doktorát na VŠ a pak jsme si s manžou řekli, že jdeme do toho. No a do týdne jsem byla v tom. Doteď nemůžu uvěřit, že nám to tak rychle a bez problémů vyšlo.
18. led 2008 v 11:27  • Odpověz
autor
Soni, já si dala oddych skoro půl roku, protože jsem HA brala 7 let a chtěla jsem, aby se tělo trochu pročistilo. Lépe řečeno jsme tomu dali volný průběh a ono to nakonec vyšlo skoro po roce.
18. led 2008 v 11:55  • Odpověz
ahojky holky :slight_smile:
Soni my sme sa na to vrhli hneď ale aj tak sa zadarilo až po 5 mesiacoch :unamused:
21. led 2008 ve 21:19  • Odpověz
hoj hoj :grinning: Tak uvidime, jak to bude...Doberu ty dve platicka, pak nic a od leta to risknem :grinning: :grinning:
Dneska jsme byli v Nymburce, ale ze by mi to mesto nejak nadchlo...to ta "nase Lysa" je hezci :grinning: Snad mi tu nikdo neukamenuje...ale my stejne v Nymburce behal jen po uradech....:slight_smile:
21. led 2008 ve 21:49  • Odpověz
soni konečne sa po dlhej dobe zas "vidíme" čo? :grinning:
Podĺa mńa NBK nie je taký zlý ale nemá na Banskú Bystricu, ale táý je trochu od ruky no :pensive: :grinning:
21. led 2008 ve 21:52  • Odpověz
ahoj Aničko, jak se máte? Vše dobré?? Jsme si dlouho nepsali :grinning:
My dneska byli v Nymburce poprvý v životě, takže první dojem nic moc, takové špinavé mi to tam přijde...nevím jestli je to první pocit, nebo ne...jsme trochu nemohli najít finančák, ale jinak dobrý :slight_smile:
21. led 2008 ve 21:57  • Odpověz
Soni dá sa, Naty asi rastie zubisko začlai sme s príkrmami, ale to jej moc nechutí...no musíme, už jej totiž moje mliečko nestačí :pensive:
21. led 2008 ve 22:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.