• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahoj holky,

Soni, mateřské centrum je od nádraží cca 20 minut pěšky, takže docela daleko. Vlastně je to skoro přes celé město. Ale jsem taky klidně pro srazík. Už jsem v MC nebyla dva měsíce. Taky se nemůžu dočkat jara, protože tohle počasí už mě ubíjí. Sice chodím s Ondrou skoro každý den na prochajdu, ale pořád jsou všude nějaké zátarasy, závěje nebo taje sníh ze střech a člověk se skoro bojí o život a procházku si tak neužije jako třeba v létě.

Těhotenství zvládám v pohodě. Víc odpočívám a obecně se snažím šetřit. Sice dodělávám hodně věcí do práce, abych už to do konce února měla úplně z krku, ale manža vždycky Ondru pohlídá, tak mám alespoň na práci čas. Včera jsem měla skvělý zážitek. Večer sedím u PC, píšu si věci do práce a přes dvě místnosti slyším manžu jak volá "Pojď sem." Původně jsem myslela, že volá na Ondru, tak jsem tomu nevěnovala pozornost, ale pak to zopakoval, tak jsem šla do obýváku a tam na mě čekalo překvápko. Ten náš lenoch konečně v 18 a půl měsících začal chodit bez držení a prošel celý obývák sema tam a pořád volal ještě ještě, jak se mu to líbilo. Tak jsme to hned volali všem prarodičům, jakou jsme měli radost. Dneska se mu ale do chození moc nechce, tak ho nenutím. Ještě se bojí, tak na to musíme postupně. Ale doufám, že na jěře už bude v pohodě šupajdit po svých a budeme na procházky sebou brát třeba jen golfky.
5. únor 2010 v 10:40  • Odpověz
autor
Leni, no vidíš, Ondrášek je šikulka, zvládnul to :wink:
5. únor 2010 v 16:31  • Odpověz
Ahojky:dizzy_face:
Ondrášek je teda šikulka gratulujem :dizzy_face:
Srazík beriem všetkým 40-timi(aj za Naty) :grinning: Soni je Tomík ešte vo vajíčku alebo má veĺkú sedačku?
6. únor 2010 v 00:06  • Odpověz
Leni, moc gratuluju k pokrokům Ondráška, to je super, je to velký šikulák :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face:
Ani, Tom už jezdí ve velké sedajdě, jako velkej chlapák :grinning: :grinning:
6. únor 2010 v 07:15  • Odpověz
Děkuju moc za gratulaci k chození. To víte, prožíváme to asi víc než jiní rodiče, když to tak dlouho trvalo. Někteří členové rodiny se dokonce obávali, zda to vůbec někdy přijde, ale já jsem byla v pohodě. Nijak jsem to neprožívala. Tušila jsem, že když všechno dělal o půl roku později za vrstevníky, tak ani chodit nebude hned, když začne lézt. Teď se příbuzenstvo předhání, kdo se na něj dřív přijede podívat, jak chodí. Naštěstí se čím dál tím víc zdokonaluje, takže čekám, že na konci března už bude chodit úplně bez obav a sám.

A co Soni Tomík? Vy už chodíte sami? Jak si se ptala, jestli si necháme říct pohlaví, tak my jsme s manžou oba zvědaví, takže určitě ano. Budeme to vědět ale až tak za dva měsíce. Já pohlaví až tak neřeším. Manža a někteří členové rodiny by radši holčičku, ale mně je to jedno. V pondělí jedu do Prahy na jedno specializované pracoviště až do Modřan, kde mi udělají NT screening na vývojové vady, tak uvidíme, jestli to bude všechno O.K.
6. únor 2010 v 15:39  • Odpověz
Leni, jen si tu radost užívejte, je to paráda :slight_smile:

Tomík ještě nechodí, nějak se mu nechce....hned po Vánocích to vypadalo, že chodit bude brzo i mezi náma chodil čtyři, pět krůčků, ale teď nechce vůbec...když ho postavím tak si hnedka sedá. Ale já to nehrotím.
Ve středu půjdem na očkování na pneumokoka, nakonec jsme se pro něj rozhodli, když Tomík od prababičky dostal peníze na tohle očkování...kdybychom je nedostali, tak mu to asi nedáme.
Teď mu rostou zuby, už teda "blbne" od Silvestra a teď to vypadá na dolní špičák a horní mám pocit taky...a to ještě nemá žádné stoličky...bůhví jestli taky nerostou, se tam blbě kouká :grinning:
6. únor 2010 v 16:51  • Odpověz
ahoj holky, :wink:

leni, velká gratulace k malému chodci :grinning: :grinning: :grinning: . je to šikuláček. ani nemůžu věřit, že máte v rodině takové podceňovače. vždycky ti říkám, že ondrášek vypadá krásně - zdravě. můj synoveček měl po narození diagnózu dětská mozková obrna - tzn. v nejhorším případě ležící dítko a mentálně taky nic moc. díky víře, tvrdé práci a hlavně psych. síle rodičů je synoveček normální chlapeček a hlavně - před měsícem SÁM začal chodit (je mu 7 roků) bez opory!!! buleli jsme všichni. vlastně pořád. když se mu podařilo chodit po čtyřech, když zvládl chodit za ručičky, když začal chodit s berličkama, dokonce běhal se speciálním chodítkem a teď CHODÍ. kdybys ho ale viděla, na první pohled je jasné, že nožičky nejsou zdravé. váš ondrášek je zdravý!!! a jestli trošku pomalejší - u maturity to nikdo nepozná :wink: .
jsem toho teď plná, protože jsem byla 2 dny právě se synovečkem a jsem z něho nadšená.

soni, vy ještě musíte pneumokoka platit? myslela jsem, že teď už je to zadarmo.
6. únor 2010 ve 21:41  • Odpověz
Veru, mám pocit, že zdarma to maj děti, co se narodili po srpnu 2009? asi...takže my máme smolíka no...vakcínu už mám u dr. v lednici, zainvestovali jsme do nového Prevenaru 13.
6. únor 2010 ve 22:07  • Odpověz
ahojky všem,

soni, včera jsem zrovna vyhazovala staré doklady, co si nějakou dobu necháváme. a našla jsem i prevenar. necelých šest tisíc!!! je to mazec. fakt by mě zajímalo, kolik by stála léčba, kdyby byla klaudinka nemocná virem, kterému se dá předejít očkováním. to samé mě zajímá i při očkování děložního čípku (to stojí, mám pocit, 14 000,-). neříkám, že všechny očkovací vakcíny jsou úžasné, ale přece nemůžou "trestat" rodiče za preventivní péči. jenže to je debata na dlouhou dobu :stuck_out_tongue_closed_eyes: - sama nemám celistvý názor na očkování.
9. únor 2010 v 11:31  • Odpověz
Ahoj holky,
Leni, to je fajn, ze uz Ondra chodi, to si uzijete jeste vic :grinning:
My jste taky "utekli" roku a pul, takze jsme taky nezacaly extra brzy, tak to vubec neres, je to v mezich.
Od te doby furt chodi a chodi a stale se rve ke dverim, abychom sly ven. Kocarek ani nepotrebuje :slight_smile:
9. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
Andrejko,
my sice chodíme už 9 měsíců, ale kočárek je stále v kurzu. holčička je totiž babka zvědavá. když jde, nemůže koukat, co kde lítá :grinning: :grinning: :grinning:
10. únor 2010 v 15:28  • Odpověz
Ahoj ahoj :slight_smile:
Tak len hlásim, že som o jeden moudrák chudobnejšia :grinning: :grinning: Holky ako dlho po trhaní sa majú jesť kašovité jedlá ??? :grinning:
11. únor 2010 ve 13:57  • Odpověz
Ahoj holky,
tak nas posouvam :grinning:

Ani, tobe tahali moudrak? To ti teda nezavidim :frowning2:
A proc? A bolelo to?

Jak jinak zijete vsichni?
13. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz
ahojky všem,
my marůdkujeme :frowning2: . budeme doma celý týden :cry: . to se budeme na sluníčko dívat z okna. ach jo. jdu do pelíšku.
14. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz
Dobré ránko,
Verčo, copak vám je?

My byli na víkend u našich, maj tam hafo sněhu, takže paráda.
Malej se tam nějak rozchodil, takže jeho nejoblíbenější činnost je, chodit od stolu ke mě a zpátky...všude se chce pouštět, chce chodit sám...jen kdyby koukal pod nohy... :grinning:
15. únor 2010 v 08:28  • Odpověz
Ahoj,

Soni, Tomášek je šikulka. Už jsem ho viděla na facebooku, jak krásně chodí a strašně mi připomínal při chůzi našeho Ondru. Jsou teď asi ve stejné fázi chůze. Syn mého bratrance se tento víkend taky rozchodil a to mu bude rok teprve za tři dny. To je najednou takových nových chodců. :slight_smile:

Verčo, copak, že stůněte? Tak se za ten týden vykurýrujte, ať si můžete ještě užít zimního počasí.

My byli včera v Poděbradech u tchýně v práci. Měli tam pozvané chovatele cvičených králíků, kteří jezdí na závody, tak měl Ondra pozdvižení. Některé králíčky si i pohladil a říkal jim "čiči". Když jim spadla překážka, tak říkal "bác" a vůbec to celé komentoval tou svojí roztomilou dětskou řečí. Byli tam i Ondrovy sestřenky, tak spolu pořád chodili po budově a Ondrovi se to tak líbilo, že nechtěl přestat a jít pak do auta.

Ani, ty moudráky Ti nezávidím. Já už to mám taky za sebou. Všechny 4 mi je vytrhali respektive vyřezali, už před sedmi lety. Na rentgenu bylo vidět, že jsou tak špatně postavené, že tlačí na ostatní zuby vepředu, že mi je radši všechny vzali a to ještě nebyly ani prořezané ven. Museli mě tehdy poslat na nějaké specializované pracoviště, kde mi ty zuby vysekali za pomoci zubařských heverů apod. No chuťovka. Jednou mi vzali dva najednou a to byla síla. Pusu jsem měla oteklou skoro týden a to jsem se v té době učila na státnici na VŠ a bála jsem se, že se do státnic nezahojím a nebudu u nich moc mluvit. Ale rány se zahojily a já státnici tehdy udělala. A teď už mám po problémech a do smrti nemusím moudráky řešit. A co Ty Ani, už se Ti to zahojilo tak, že můžeš normálně jíst?
15. únor 2010 v 10:39  • Odpověz
Zdravím Vás maminky, sháním dobrého gynekologa v okolí Lysé nad Labem ...doporučily byste mi někoho? Je tu některá se zkušenostma s paní doktorkou Jaroslavou Landovou (Lysá nad Labem)?

Budu moc vdecna, za vase prispevky, mam nejake problemy a potrebuju najit dobreho lekare.

Děkuji
15. únor 2010 v 11:12  • Odpověz
Holky, mně s těma moudrákáma děsíte :grinning: Já mám zatím všechny, všechny jsou zaplombované...uáá, bojííííím.

Nynam, já chodím v Lysé k Landové a jsem max. spokojená. Nemám s ním problém. Jediná nevýhoda je to, že se tam neobjednává, takže kdo dřív přijde, ten dřív mele :wink:
15. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz
Soni,
tak to si z toho nic nedelej, ja chodim v Nbk k dr. Simonovi. Taky max. spokojenost, ale jak pises, neobjednava se. Takze cekat, cekat a cekat.
To mi svte, kdyz se jde jen na preventivni prohlidku po roce, tak by mohl mit nejakou dobu vyhrazenou jen pro tohle a normalne objednavat. Kdyz to neni nic nutneho, jen prevence, tak se clovek rad objedna, aby nemusel drepet hodiny v cekarne :frowning2:
15. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz
no já tam vždycky chodím buď tak 15 minut předem než začíná ordinovat a nejlépe ráno...ale tuhle jsem tam šla až odpolko a skoro nikdo tam nebyl...a někdy tam bývá do pěti, tak to tam už většinou nebývá nikdo...
15. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz
Jé, to jsem ráda, že je tady někdo s pozitivní zkušeností. Možná je to bez objednání lepší, protože u stávající Dr. čekám dva týdny i déle než mě vůbec může vzít. Má v ordinaci ultrazvuk? Když Vás posílá někam dál (třeba k dalším odborníkům), tak posílá do Nymburka nebo do Prahy?
15. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz
ahojky všem,
andrejko, můj gyndr objednává, ale "úřaduje" pouze ve čt od osmi do půl dvanáctý, takže objednaná jsi, ale taky čekáš. jenže je tak super, že si ráda počkám. :grinning:

nynam, bohužel neporadím. v lysé znám jen výstaviště a nádraží :sweat_smile: .

jo a náš malý marůdek se prokousává nějakou zřejmě chřipkou. začalo to vyrážkou - zřejmě alergie na nové balení prášku. pereme poslední dobou v lanze a nejspíš je poslední balení nového složení, takže jsem běžela po roce koupit lovelu a musím všechno znova vyprat. doufejme, že v tom je zakopanej pes. no a do toho se spustil kašel, zadní rýma a teploty. naštěstí je beruška šikovná a baví ji si nechat měřit teplotu v podpaží. na meducínky se jenom třese. jen do nosu si nakapat nechce a to si na ní musím "sednout-lehnout", abych prokápla. ale člověk nemůže mít dokonalé dítě docela :grinning: :grinning: :grinning: (pyšná matka no :grinning: :grinning: :grinning: ). a v noci nám bohužel všechny ty hleny vyblinkala, takže z toho plakala a držela se mě zuby nehty. nakonec si lehla k tátovi pod peřinu a mě se držela za ruku.
a abych vás jenom nedojímala, tak vás i rozveselím. v pátek při večeři jsem pouštěla cd s dětskýma písničkama a do toho jsem zpívala taky. a klaudinka se na mě vážně podívala a řekla: "maminko,......(přemýšlela, asi jak mi to má říct).... NEZPÍVEJ. :grinning: :grinning: čekala jsem, že to jednou přijde, ale myslela jsem, že tak za pár let :grinning: :grinning: :grinning:
15. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz
nynam, já k ní přešla v podstatě měsíc před tím než jsem otěhotněla....utz má, ale třeba na velký utz ve 20tt mi poslala do Podolí. A pak ještě jsem byla na jednom lepším utz v Nymburce v nemocnici, chtěla si jen něco ověřit.
15. únor 2010 v 16:37  • Odpověz
autor
ahojky holky :slight_smile:
16. únor 2010 v 17:32  • Odpověz
Ahoj Magdi :slight_smile:

Teda holky, doufám, že už bude lepší počasí a budem moct teda dorazit.

Ve čtvrtek frčím s kamarádkama a dětma na hory, do neděle, tak snad to přežijem :grinning:
16. únor 2010 v 18:47  • Odpověz
autor
Soni, to se máte :sunglasses: Já chci taky :frowning2:
16. únor 2010 v 19:27  • Odpověz
Magdi, no snad to zvládnem jako :grinning: Hlavně to balení, to je katastrofa :grinning:
17. únor 2010 v 18:57  • Odpověz
ahoj maminky.mam prosbicku jestli je tu nektera z vas z Milovic neporadila byste mi s vyberem detske lekarky?dekuji moc
18. únor 2010 ve 12:48  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
18. únor 2010 v 15:24 • eveluska
ahojky všem,
tak jsem nemocná i já :frowning2: . pořád bych spala. takže dopoledne uvařím a potom tady ležím až do večeře, pak se umyjeme a jdu spát. fakt super. klaudince je trochu líp a ráda by si se mnou hrála a já nic - lemra. do toho mám dělat daně. jedině se uklidňuju, že co šlo, tak je hotový. zbytek už není zádrhel u mě. ale jde mi to jak psovi pastva. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. únor 2010 v 16:41  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.