• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Verco,
jak te napadly hory? :grinning:
Sice jsme byli pobliz, to je fakt, ale nelyzovali jsme.
Byli jsme v Salzburgu, manzel tam ma rodice, tak hlavne maly se tesil jak zase navstivi babi a dedu.

To vis, na lyzovani nebyl cas, musela jsem nakupovat a doplnovat skladek na MMB :grinning: :grinning:
16. bře 2010 v 16:13  • Odpověz
andrejko,
tak nějak mi to k zimě patří :grinning: . ale je pravda, že lidi jezdí i do teplých krajů :grinning: .
Salzburg miluju. Tedy jezera. Mondsee a Atersee (jestli si dobře pamatuju jména) jsou úžasný.
16. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz
Holky, teď o víkendu je i u nás burza v MC :grinning: Uvažuju, že tam načíhnu :grinning:
16. bře 2010 ve 21:12  • Odpověz
autor
Ahojky holky,

tak kdo dneska vyráží do MC na burzu. Já s Káťou asi jo. Uvidíme ...
17. bře 2010 v 07:51  • Odpověz
Ahoj holky,

my na burzu nějak nemáme čas. Pořád máme nějaké návštěvy nebo my někam jezdíme nebo máme plavčo apod. Kdybych už tak věděla pohlaví druhýho mimča, tak bych třeba do MC zašla dovybavit výbavičku, ale teď ještě nechci nic moc pořizovat a pro Ondru toho mám zatím dost. V pondělí jsem byla v Praze a v obchodě "Vše za 35" jsem mu nakoupila dvoje punčocháčky, třídílnou teplákovou soupravu a mikinu a myslím, že nám skříně přetékají oblečením, protože jsme podědili i dost oblečení po Ondrových sestřenicích.

Andrejko, když jsem tak četla, že máš tchána a tchýni v Salzburgu, tak mě napadla otázka, zda jsou Češi nebo Němci?
17. bře 2010 v 15:36  • Odpověz
Magdo,
v MC na burze jsem byla, ale krome jednoho overalu nic neulovila. Byly jsme s kamoskou az odpoledne (akorat jsme se vracely, jak jsi nas zahledla :grinning: ) a to uz to bylo asi vybrane. I kdyz veci stale dost. Na ty ranni fronty a navaly ale nemam, kdyz vylozene nic nutne nepotrebuji.

Leni,
jsou Cesi, ale uz tam mnoho let ziji. Manzel tam vyrustal, ale to vis, kdyz potkal me, uz tu zustal :grinning: :grinning:

Zitra, jsem ted cetla, prechazeji na novou verzi Konika, tak to jsem zvedava jak se tu pak sejdeme....
17. bře 2010 ve 22:08  • Odpověz
ahojky,
tak zírám, ale nová verze zase není tak šílená jako jsem čekala. sice jsem se ničím neprokousávala, ale soudím, že je to ok, když jsem naši diskuzi našla hned :wink: :grinning:

andrejko, já si říkala, že manža mluvil krásně česky :wink: . jinak moje famílie byla ještě před převratem právě v rakousku a v oblasti salzburgu jsem měli zůstat. a můj muž mi byl souzený, protože jsme spali u jeho rodiny, kam pravidelně jezdil. takže má jistý, že by mi nenikl :grinning: :grinning: :grinning: .
nicméně jsem ráda, že jsme neemigrovali. rozhodně to nebylo nic jednoduchého a tady mám zbytek celé rodiny.

ještě jsem chtěla něco, ale už nevím, co.
19. bře 2010 v 19:01  • Odpověz
AHoj holky, nejak se neorientuju :grinning:
19. bře 2010 v 19:21  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem to taky nasla :grinning: ale me se to teda zatim moc nelibi, ale asi to bude tim, ze nemam vseobecne zmeny moc rada. Zatim mi to prijde takove vsechno slite dohromady, asi se to casem vytribi.

Verco,
to nejak nechapu, jak jste tam meli zustat?

Jinak ja uz mam vse zarizeno, prijem v nemocnici hotov, v nedeli ve 14 hod. se tam mam hlasit .... Tak na me myslete a drzte v pondeli palce.
19. bře 2010 ve 22:54  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

není to tady tak zlý, jak jsem si myslela.

Andrejko, tobě držím pěsti, ať všechno dobře dopadne. V pondělí na tebe budu myslet :wink:
20. bře 2010 v 08:40  • Odpověz
andrejko,
budu držet palce, ať operace dopadne co nejlépe.
jinak k emigraci. už jsme měli zabalené veškeré věci a pustili celou rodinu. manželova rodina nám nabízela počáteční pomoc, ale naštěstí mamka ucukla. jsem jí za to vděčná. náš táta má moc velké ideály a vím, že by to bylo hodně kruté. rozhodně nějak pozapomněl, že bychom museli nejdřív do utečeneckého tábora a absolvovat administrativní část "výletu". jako dítě jsem to brala dobrodružně, ale jako dospělá to vidím hodně jinak :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
20. bře 2010 ve 13:24  • Odpověz
Andrej, taky na tebe budem myslet!

Tak my byli na té burze tady a dobrý, jsem nečekala, že tam bude takových věcí. Jen bych potřebovala hlídání pro malýho, abych si to tam pořádně očíhla. Ale tak jsem pořídila dvoje tepláky, šortky na léto a dvě mikiny, tak super...za stovku, nekupte to :grinning:
20. bře 2010 ve 20:19  • Odpověz
autor
Ahojky lidičky :slight_smile:
tak jak se máte, co děláte? Já nádherný počasí, co :wink: Dneska vyrážím dopoledne s Káťou do města, tak ať to vydrží.
25. bře 2010 v 07:58  • Odpověz
Ahoj Holky
Snad vám nevadí,že jsem mezi vás vlezla,ale koukám jestli tady není diskuze třeba holek z Poděbrad a našla jsem vás.Přistěhovali jsem se před 6ti měsíci do Poděbrad a zatím tady nikoho neznám. :sweat_smile:
25. bře 2010 v 08:14  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Katka jasné pridaj sa :wink:
Dnes je skutočne nádherne :slight_smile: malá je v školke a mńa čaká zasa práce ako na kostole :unamused: :grinning: ale snáď sa mi podarí došiť šatičky :dizzy_face:
25. bře 2010 v 09:20  • Odpověz
autor
Ahojky nově příchozí :slight_smile: Vítám tě mezi námi :wink:
25. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz
ahojky všem
Díky holčiny.
Už dva dny je tak krásně.Včera jsme prvně byli na zahrádce,tak jsem si dala konečně černé pivko a vůbec mi nevadil,že jsem malou kojila mezi lidmaHezky jsem se otočila bokem a šup tam s ním.V dněšní době je to skoro běžná věc.A dneska to mám v plánu zopakovat.Jedeme se kouknout na baráčky a stavujeme se u známého v restauraci :slight_smile:

Máte některá zkušenosti s očkováním proti klíšť.enc. ? Malý je alergik a astmatik,ale je v lokalitě kde je dost klíšťat a tak jsem ho chtěla očkovat.Jen mám strach když je tak náchylný na reakci.Dr. mě postrašil,že to je sice hezké,že chceme očkovat,ale že prý se málo mluví o tom,že i na vakcínu pár dětí umřelo :confused:
26. bře 2010 v 07:33  • Odpověz
autor
Ahojky všem :slight_smile:

Katko, já taky kojím na veřejnosti a vůbec mi to nevadí. To je moje věc, kde a jak kojím. Já jsem taky chtěla dneska s malou ven, ale volali ze školky, že Vojta zvrací, tak pro něj musel přítel a teď jsme zavření doma. Ach jo :cry:

Jinak ohledně toho očkování. My jsme zjistili, že na děti klíšťata nelezou, tak očkovat nebudeme. Dej na to, co ti doporučí dr. - teda aspoň podle mýho názoru.
26. bře 2010 v 09:00  • Odpověz
Ahoj holky,
pisu jen v rychlosti. Uz jsem doma z nemocnice, no byl to teda boj :cry:
To snad lepsi porod, ten pocit bolesti tesne po probuzeni z narkozy bych nikomu neprala. :frowning2:

Tak diky, ze jste na me myslely a drzely palce. :slight_smile: Jeste se musit dat doporadku doma a za par dni uz to snad zase bude lepsi. Ted jeste vyresit co muzu a co nemuzu jist a bude to fajn. :slight_smile:

tak zatim pa pa, ja jdu zase do hajan
26. bře 2010 v 09:10  • Odpověz
autor
Ahojky Andrejko,

jsem ráda, že to dobře dopadlo a jsi už doma. Dobře se vyspinkej :wink:
26. bře 2010 v 10:04  • Odpověz
ahojky všem,
vítám katku mezi námi :wink: .
andrejko, to si ani neumím představit něco horšího než porod :grinning: . pevně doufám, že už je ti jenom líp a líp. jak se ti teď bude měnit jídelníček?
27. bře 2010 v 18:04  • Odpověz
Ahoj holky
Díky za uvítání.My máme doma boj.Pro představu přikládám článeček,tak kdo chce může si přečíst. http://www.modrykonik.cz/fotoblog/szkatka/clanke/nepritel-tatinek/
Nechápu tu změnu.Přitom po porodě byl naprosto vzorový tatínek až jsem jej chválila víc než bývalého ex.Takže jedeme stříkačkou na UM.

Donia:A proč jsi tam byla? Uniklo mi to ,to víš,nemám čas dočítat.Ale přeji brzké uzdravení.
28. bře 2010 v 17:49  • Odpověz
autor
Katko, teď jsem si ten článek přečetla a jsem docela dost šokovaná. Jestli byses chtěla někdy sejít, tak bych za tebou dojela do Poděbrad. Bydlím v Nymburce, můj přítel dělá v Poděbradech a já každý den jezdím pro Vojtu do Netřebicich do školky.
28. bře 2010 v 18:07  • Odpověz
Ahojky Magdo:
Někdy se můžeme scuknout i s dětma třeba až tady budeš mít cestu.To bych byla ráda,jen až se to trošku s tím mlékem dá do kupy.Malá je teď dost uplakaná a já to ještě s tou stříkačkou nezvládám,tak za dva tři dny třeba :slight_smile: Vojtík je tak kudrnatý? Nebo to zkresluje ta fotka?
28. bře 2010 v 18:36  • Odpověz
katko,
to je hotovo :frowning2: . a ani doma (bez rodičů) s ničím nepomáhá?
možná by bylo lepší teď moc nikam na návštěvy nechodit, dokud se s malou nějak nesrovnáte. přítelovi řekni, ať ti uvaří (nebo to zajistí u maminky), ale abys měla co jíst. celkem se ti mlíko udělat ani nemůže, když jsi vynervovaná a ještě bez přísunu energie. tvoje tělo má starost samo se sebou a na tvorbu kvalitního mlíka už nemůže mít sílu.
a bude rozhodně dobré, když uděláte pravidlo, že po příchodu domů z práce se bude o miminko trochu starat. pokud máte píďu, která má potřebu být chovaná, tak to musí zastat on. ty máš ještě druhé dítko, které určitě potřebuje taky trochu pozornosti. a hlavně i ty potřebuješ alespoň nějaký odpočinek.
rozhodně doporučuji nečekat, až něco přítele samo napadne. pro něho je to taky nové a asi určitě neví, co se očekává a co má dělat.
a k návštěvě u rodičů. příště doporučuji nechat si sváču zabalit domů :wink: .
28. bře 2010 v 19:51  • Odpověz
vercaberca:Něco na tom co píšeš bude.Ty návštěvy jsem se rozhodla zrušit stoprocentně do odvolání.Velké mínus je,že jeho rodiče jsou 50km od nás a má rodina je odsud vzdálená 380km,takže jsem tady sama a on vařit neumí.Ale uvalila jsem na něj sexuální embargo :wink: a začnu stávkovat.Přitom byl první tři týdny naprosto vzorný a já ho všude asi moc přechválila.Teď je to úplný opak toho vzoru.
Letím do hajan....všem dobrou noc i když moc lidí tady není :wink:
29. bře 2010 v 00:12  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:
Katko, ano, když Vojtovi narostou hodně vlasy, tak se mu to pěkně kroutí.
29. bře 2010 v 10:23  • Odpověz
Ahoj holky,

dlouho jsem tu nebyla, protože jsem měla hodně nabitý program. Minulý týden jsem byla s Ondrou na neurologii a na rehabilitaci, sama jsem byla u praktické lékařky na EKG, na kardiologii, na gyndě, bráchovi na promocích a kamarádce na oslavě třicetin. Do toho o víkendu slavil manža narozky, takže jsem se celý týden nenudila.

Jsem ráda, že Andrejka už je zpět z nemocnice a že snad vše dopadlo dobře. Teď ještě ta rekonvalescence. Andrejko, držím palce a cítím s Tebou.

Taky vítám Katku. Mrzí mě, že tak brzy po porodu, máš takové problémy s partnerem. Zrovna, když člověk nejvíc potřebuje pomoc. Vím, jak jsem to prožívala já. Celá rozbolavělá po císaři, problémy s kojením, manža si nás přivezl z porodnice a hned druhý den dostal angínu, tak se od nás musel na pár dní odstěhovat, tak jsem na vše byla sama. Naštěstí po chvíli přijela moje mamka a oblítala se mnou doktory, zdravot. pojišťovnu a uvařila mi. Ale dodnes nevzpomínám na ty dny hezky. Je to fakt záhul a když člověk nemá oporu někoho blízkého, tak je to síla.
29. bře 2010 v 10:44  • Odpověz
Leni,
diky za podporu alespon v myslenkach :wink:
Nejvic me snad trapi co vymyslet za jidla, aby se clovek hned nepo... :grinning: Jak rikala sestricka pri propousteni, budeme nekdy jak "prutokac" a ono fakt jo :frowning2:
Ocas se zapomenu a chtela bych malou zvednout, ale ono to jeste nejde :frowning2: :frowning2:
Ted ve ct jdu teprve na stehy.

Katko, take me mrzi jak to doma mas :unamused: Preji at se to co nejdrive v lepsi obrati. Jinak ja byla na operaci se zlucnikem, kvuli kamenum mi ho cely vzali.
29. bře 2010 v 11:01  • Odpověz
Ahojky všem
Nějak se ta změna času podepsala na mě i na Brigitce.Usnula včera až ve 24h.Ono pro ní vlastně bylo ještě 23h.A já spala s kojícíma pauzama do teď :slight_smile:

1980mat:Jak to máš s Ondráškem? Už je lepší? Musí to být asi těžké viď? Vím to podle mé maminy.Já se narodila skroucená jak rohlík (prý tím jak mě přenášela) a taky se mnou musela cvičit.Byl to řev na celé kolo den co den a hrozně pozdě sem se postavila.Tak ti držím palce.

magda2: Asi mi připomíná Vojtík někoho z pohádky :wink: Taky taková kudrnatý rarášek.
29. bře 2010 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.