• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Donia:To jsi docela mladá na žlučník.Takže to s jídlem bude boj co? Ale brzy bude lépe.Přítelová maminka byla před cca měsícem na laparce se žlučníkem a taky si teď vaří různé lektvary :wink: Ale prý po Becherovce jí bylo nejlépe. :wink:
29. bře 2010 v 11:06  • Odpověz
Ahoj holky,
taky vítám Katku a mrzí mě, co máš doma za problémy...snad bude brzy líp...

Andrej, tak ať jsi brzy fit a jsem ráda, žes přežila :grinning: :grinning: :grinning:

Magdi, co Vojta, už je dobře?

Leni, tak jak mimi roste? Už víte pohlaví? Nebo se necháte překvapit?

Jinak u nás tak nějak vše při starém. My o víkendu byli u babičky a dědy v jižních Čechách. A na Velikonoce jedu s malým k našim.
29. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz
Soni,
prezila jo :grinning: ja se spis bala, ze neusnu. A ono skoro joooo :grinning: :grinning:
Ostatni co jsme se bavily, usnuly hned po prvni injekci na predsali, kdezto me se jen zamotala hlava a hned zase v pohode. Tak jsem se divala, jak me vezou z predsali na sal, jak me prikurtovavali jednu ruku, jak tu druhou, pak nohy. Do toho jsem slysela sestricku jak tam cvaka tema jejich skalpelama a tak a nade mnou jak nastavuji svetla, aby lepe videli :slight_smile:
Fakt pekny :wink:
Nastesti mi pak pridali neco do zily, zamotala se mi hlava a pak uz me jen probudili, ze jsem po operaci. Pry se jim jeste nestalo, aby nekdo neusnul vubec, tak slava, ze ani ja nevybocuji z rady :grinning:
29. bře 2010 ve 13:33  • Odpověz
autor
Soni, Vojta je OK. Příští týden asi začnou se školkou chodit na plavání, tak jsem zvědavá, jak mu to půjde :wink:

Andrejko, já jsem taky prožila několik operací (i s porodem 5) , pokaždý jsem usínala, až když už se nade mnou skláněl doktor. Dávali mi ten náhubek na pusu a potom už si nic nepamatuju, jenom jak mě probouzeli na sále.
29. bře 2010 v 16:36  • Odpověz
Katko, s Ondrou už je to vcelku dobrý. Přesně rok jsem s ním chodila na rehabilitace. Minulý týden jsme se ale dohodly s rehabilitační, že skončíme. Ondra už konečně všechno dohnal. Ještě začátkem března chodil jen, když měl náladu a pak se to náhle zlomilo a teď už chce pořád jen chodit. Takže Andrejko, když si mi v mateřském centru začátkem března říkala, že jednou přestane chodit po kolenou a bude jen chodit, měla jsi pravdu. Už je to tady. Jen s ním ještě jedeme začátkem května na dětskou ortopedii do Kolína, aby se mu podívali na nožičky, jestli správně chodí, protože některým lidem se to moc nezdá. Pořád drží balanc na vnitřních stranách chodidel. Už jsme byli u ortopeda a ten říkal, že je to v pohodě vzhledem k jeho fázi vývoje, ale byl to jen obecný ortoped a doktorka říkala, ať si raději ještě zajedeme k dětskému ortopedovi, ať máme jistotu, že jsme nic nezanedbali.

Soni, mimi je zatím v pořádku. Už tři týdny cítím jeho kopanečky a ty sílí a sílí. Na ultrazvuk ve 20 tt jdu až v první polovině dubna. Přesný termín ještě nevím, dozvím se ho dnes. Takže pohlaví ještě nevíme, ale určitě si ho necháme říct. Pak dám určitě vědět. :wink:
30. bře 2010 v 09:41  • Odpověz
ahojky všem,
katko, s tebou se tady ta diskuze rozjela :grinning: . poslední dobou jsme asi všichni lítali venku a nebylo nic napsáno :wink: .

novinky u nás:
včera jsem byla na screeningu a miminko je zdravé!!! jupíííí!!! bulela jsem tam jak želva, že je všechno ok. pamatuju se, jak jsem mamce říkala, aby nebrečela (při jakékoliv příležitosti) a sama jsem od prvního porodu jsem ještě horší. teď v těhu ani nemluvím. to jsou náladičky jedna radost :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . a abych to nezakecala - na 90% čekáme holčičku. byl tam "pindík" ležící dolů, takže to jsou holčičky. kdyby stál, tak je to kluk. jsem z toho úlně vykolejená, protože klaudinka se "ukázala" až ve 32. týdnu, ale to už bylo jenom, aby se neřeklo :grinning: . mimochodem tenhle smysl pro humor jí zůstal a ještě si stále vylepšuje svojí hereckou dovednost. včera ve vaně se jí udělal na ručičce červený flek. ptala jsem se jí, kde se jí tam vzal (jestli se uhodila, nebo spálila o vodu apod.). děvečka si hned namočila ruku (zcela na jiném místě) a začala kvičet, že jí to pálí. ale trašně. přesně to bylo: "mami, pálí, pálí, pálí, komár píchá" :grinning: :grinning: :grinning: . takže jsem využila situace a šlo se z vany. a pak jsem jí ručičku namazala tělovým krémem a bylo po bolesti :grinning: . tipuju, že si tam v návalu hry někde "škrábla" ruku a z toho ta kožní reakce.
druhé dítko bude zřejmě dietní odborník. jakmile sním něco po 20,00 hodinách (téměř na minutu přesně), tak to běží pryč. musím jíst 5x denně malé množství. jakmile nejím a pak do sebe něco naházím, tak je to taky špatně. :stuck_out_tongue_closed_eyes: mám to lumpíky. nechci vidět, jak se na mě budou domlouvat. to si asi zamluvím matraci u chocholouška a budu tam jezdit na ozdravné pobyty.
jo a když dítka jsou suprová, tak mě dorazí manžel.
holky, to je na zabití. po celém dnu, kdy klidním žaludek. věnuji se klaudince, která je opravdu vodnář se vším všudy. takže se můžu vykecat a je mi to k ničemu, protože si stejně jede svojí lajnu. tak můj drahý neodpovídá OKAMŽITĚ na moje dotazy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: a nebo mu řeknu, aby něco nedělal a on pokračuje!!! a obličej stejný s klaudinkou. to už opravdu nedávám. :grinning: jsem jim tady jenom pro blázny.
30. bře 2010 ve 14:17  • Odpověz
soni, ty jsi stále na jednom velkém výletě :wink: :grinning: .

andrejko, ty jsi jak můj táta. ten taky na narkózy moc nezabírá, ale u něho to je zvědavostí. chce všechno vidět. jednou mu vyndavali šrouby z nohy a jenom lokálně umrtvovali. náš tatík jim do toho kecal, tak mu tam museli dát plentu. pak mu dali do ruky šrouby, aby si měl s čím hrát a "nezlobil". personál by zasloužil svatozář. dva takový pacouše denně a nechají toho.
moje kolegyně má problémy se stolicí, jestli je to tak dobrý, tak jí doporučím, aby si došla na žlučník :grinning: .

magdo, kam chodí vojta plavat? jezdí do pdy?

leni, tak to se ti ondrášek rozběhl v prvý čas. do srpna to natrénuje a ty už pak budeš zase nosit další miminko.
30. bře 2010 ve 14:24  • Odpověz
autor
Verčo, teprve začne chodit a budou chodit do Poděbrad.
30. bře 2010 v 16:54  • Odpověz
Verco,
to je hezky jak pises o mimi v brisku :slight_smile: To Vam holky - tehulky to "tehulkovani" a teseni se na miminko docela zavidim :wink:
30. bře 2010 ve 22:15  • Odpověz
Ahojky všem :slight_smile:
Verco: Docela ti s mimískem závidím.I přes všechny problémy bych do toho šla znova :slight_smile: ,ale musíme počkat,jelikož jsem po císaři a bylo to docela problémové.To těhulkování je moc pěkné.Už jde na tobě něco vidět? Já byla do začátku páteho měsíce skoro jak ploštice a pak jsem měla bříško jak na dvojčata.Někde mám foto...děs běs :wink:
Rozjela :grinning:...to víš,moc jsem ven nechodila,teď jak to bylo problémové.Sama jsem byla ráda,že sotva chodím a ještě jezdit se řvoucím kočárkem...to byla super představa.

Takže jsem včera udělala první krok:Brigitka dostala láhev,ale docela si to vyčítám.Přes to všechno co jsme do LP investovali (2t.) a ty nervy.No někdo na to holt psychycky už nemá.Uvidím jestli budu zároveň i přikládat a nebo bude blbě sát a budeme jen na UM.
Včera jsem byla s prďolkou u doktora,protože kašle.Na průduškách to zatím nemá,tak jsem ráda.
Pořád řeším dilema jestli nechat Sašu očkovat proti klíšťové enc. nebo ne.On je silný alergik a taky astmatik,tak aby mu to nedělalo potíže.

1980mat: Tak to je moc pěkné. :slight_smile: Určitě jste měli velkou radost.Držím palce aby bylo vše jak má být.Ale on je určitě rarášek bojovník,tak to ok bude :wink:

Jdu dospat,jsem tady nějak brzo :slight_smile:
31. bře 2010 v 06:06  • Odpověz
ahojky všem,

andrejko, to těšení je prima. vlastně za ty blivajznový stavy mám odměnu ve zdravíčku miminka. já jsem fakt jak čichací pes. mohla bych vzít brigádu na letišti a čuchat jim drogy. :grinning:

katko, když jsem četla tvůj blog s trápením s kojením, tak tě obdivuju, žes tak dlouho vydržela. já sice kojila téměř 15 měsíců, ale docela mi propagace kojení připadá jako šikana. mám pár kamarádek, co jim kojit nešlo a byly z toho smutné. měly pocit, že svoje miminka šidí. to mi připadá hrozný. přece to maminky nedělají schválně, že jim kojit z nějakého důvodu nejde. kdyby to bylo tak ojedinělé, tak by tady nebylo na trhu tolik umělých mlíček. takže pokud ti malá přestane plakat a začne umělé mlíčko papat tak nějak po třech hodinách, máš vyhráno. :wink:
31. bře 2010 v 11:08  • Odpověz
vercaberca: Čtu o tvém tatíkovy :grinning: :grinning: Doktoři museli mít radost.Já zas u epi při císaři žádala kafe do kapačky,protože se mi chtělo spát a oni mi píchli nějakej oblbovák,tak jsem byla grogy a ani nevím jak malá vypadala.Vím,že jsem jí viděla,vím,že pak se mnou skákala celá postel,jaká mi byla zima a taky že jsem se smála přítelovy jak vypadal v tom zeleném mundůru.Byl na sále se mnou a komentoval co tam dělají.Tak se všemožně snažili mu zabránit ve výhledu.Jenže on se vždycky poposunoval na židli,tak ho zase šoupli zpátky a až když si s klidem stoupnul aby vzal malou,tak čekali jestli to s ním sekne :grinning: ..on jen pokrčil rameny.
Pak jsem se ho doma otravně vyptávala,tak akorát říkal,že jak na jatkách :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To kojení ti závidím.Mě do toho dr.nenutil On sám mi řekl,že až budu mít pocit,že sháním číslo do Bohnic,tak mám sáhnout po lahvi.Teď dopolko vycucla mého jen 60ml,tak jsem jí nacpala flašku,vyžahla ještě 30ml a teď po dvou týdnech vytuhla v křesílku :slight_smile: :slight_smile: sama :sunglasses:
31. bře 2010 v 11:19  • Odpověz
Verčo, ty problémy spojené s jídlem v prvním trimestru moc dobře znám. Trpěla jsem nechutenstvím, zvracela jsem a od začátku těhu jsem zhubla 3 kg. Dnes jsem se vážila a už jsem se konečně dostala na svou původní váhu před těhu, tak jsem konečně na nule a snad už začnu přibírat. Dokonce už mám i chuť na jídlo, tak si dělám, na co mám chuť. V neděli jsem si upekla kachničku, dneska plněné papriky s rajskou omáčkou...No chutě se střídají, ale hlavně, že už mi jídlo jede jenom dovnitř a ne ven. Jinak pohlaví Vám řekli docela brzy. Já taky měla možnost nechat si pohlaví říct minulý týden, ale bylo by to za tučný poplatek, tak raději čekám na ultrazvuk ve 20 tt, který je hrazený pojišťovnou. Jdu na něj až 14.4., tak ještě musím dva týdny počkat.

Katko, s tím kojením to znám. Po císaři jsem se nemohla rozkojit. Šla jsem z porodnice plná depresí, jak to zvládnu, protože Ondra se mi nechtěl přisát jinak než na glukózu. Pak bylo sání v pohodě, ale měla jsem pro změnu málo mlíka, tak jsem musela přikrmovat umělým mlékem. Pak jsem zkusila experiment a měsíc jen kojila, ale Ondra moc nepřibarl, tak jsem se k umělému mléku vrátila a přitom kojila dál. Tři měsíce po porodu jsem měla zánět prsu a musela jsem brát antibiotika, tak jsem si říkala, že s tím kojením je jenom kříž. Ale pak jsem všechny potíže překonala a kojila dkonce 16 měsíců. Kojila bych i dál, kdyby jsme nechtěli další mimi. Ale moc dobře si pamatuju, jak jsem kolikrát s kojením chtěla kvůli těm všem problémům seknout a vůbec se Ti nedivím.

Magdi, včera jsem potkala Pavlu (co má dceru Zuzanku a chodila s námi na Yamahu - sedávaly pod oknem naproti nám). Zuzance je teprve 13 měsíců a oni čekají už druhé a taky v srpnu jako já. Tak jsem jí vyjádřila svoje obdivy, protože mít děti jen rok a půl po sobě bude asi záhul. Navíc Zuzanka jí ještě sama nechodí, tak bude mít asi problém jako já s přesunem dětí po městě apod. Vím, že další děcko chtěla až budou Zuzce 3 roky, ale nějak jim to ujelo a bude to dřív. Moc jí obdivuju, protože do toho ještě dělá v Nirvaně cvičitelku spiningu a doučuje doma několik dětí angličtinu (je to totiž úča ze ZŠ Komenského). Tak si pak říkám, že jsem proti ní úplná nula. Jinak to plavání Vojtovi schvaluju. Určitě se mu bude líbit. :wink:
31. bře 2010 v 15:22  • Odpověz
autor
Leni, to koukám, že je Pavla těhotná. Pamatuji si ji. To bude docela záhul. Takhle brzo po sobě, ale aspoň si to "odbude" přijednom.

Katko, s tím kojením si nelam hlavu, když to nejde, tak to nejde. Je lepší spokojená maminka, která nekojí a dává UM, potom je spokojený i mimčo. To je můj názor. Já jsem teda měla štěstí, že Vojtu jsem kojila 22 měsíců a Kačce je 23 měsíců a stále ji kojím. Teď budu mít problém spíš s tím, že nevím, jak kojení ukončím. Chtěla bych skončit kolem jejích dvou let. Tak snad. Vojtu jsem přestala kojit jenom kvůli tomu, že mu to nechutnalo, protože jsem byla zase těhu. Tak uvidíme. A držím pěsti, ať jste obě spokojené :wink:
31. bře 2010 v 16:06  • Odpověz
Magdi,
mam napad jak prestat s tim kojenim u Kacenky - co takhle zase tehu :grinning: :grinning: :grinning: a prestane sama ...
31. bře 2010 v 17:19  • Odpověz
autor
Andrejko, to si uhádla :grinning: Ještě toho trochu :wink:
31. bře 2010 v 17:44  • Odpověz
andrejko, to mě s magdiným kojením taky hned napadlo :grinning:

teda holky, vy jste fakt velkokojičky. já jsem chtěla v cca roce ukončit kojení a tak se to skoro povedlo. už jsem totiž viděla chodící a mluvící děti, co chodily k mamince do trička jak do bufetu a to pro mě byla hrozná představa :confused: . ale zase jsem to odbourávala lehce, aby to vyhovovalo klaudince i mně.

katko, já měla taky císaře. ale řekla jsem si o celkovou narkózu. když mi pár hodin po porodu přinesli klaudinku, byla jsem celá dojatá. ale kdyby mi přinesli opičku, tak to stejně nepoznám :sweat_smile: - bylo by to i tak nejkrásnější miminko :grinning: :grinning: :grinning:
ale zase si pamatuju, že asi 10 minut po narození, co mě probudili, tak mi řekli, že je to holčička a hlavně úplně zdravá. to si pamatuju do dnes. všechen personál i v jakém místě. ale bohužel si nepamatuju první pohled na klaudi :frowning2: . jo a taky si pamatuju, jak mi v porodnici štvalo, že klaudinka je nádherná a na fotkách to vůbec tak nebylo (trochu vypadala jako ježatej švejk :sweat_smile: :grinning: ).
moje kamarádka měla nádhernou holčičku už od narození (fakt jak pro reklamu) a ta mi pořád říká, jak je klaudinka hezčí a hezčí. vždycky si dělám srandu, že klaudi měla lepší start pro sbírání krásy. její holčička si nasadila hned vysokou laťku... :grinning:
abych vám třeba dala příklad. klaudi byla ustrojená celá růžová a lidi se mě ptali, jak chlapečkovi říkáme :angry: .
31. bře 2010 v 19:46  • Odpověz
vercaberca:Brigitka byla taky chvíli po narození "škaredá" taková jako červená rezavá nebo co já vím,hlavně na té váze jak ležela,ale pak byla moc hezoučká.Já z ní stejně viděla hned jen obličejík.Přinesly jí zabalenou jako kuklu,takže kdyby jí ve finále vyměnily tak to ani nepoznám :confounded:

1980mat a magdi:Závidím jak jste kojili dlouho.Taky bych si to moc přála.Jenže beruška dnes vypila ráno 60MM+60UM a večer 125UM+sála z prsa+ještě čaj a po dvou hodinách 80odsátého MM.Podotýkám,že se mi podařilo odsát tolik jen proto,že jsem nekojila 12h.Když se snažím odsávat co tři hoďky jako kojení,tak odsaju sotva 10ml :confounded: Tak kde je ta zpravedlnost? Ale s tím UM jsem mnohem klidnější a vím,že se stoprocentně nadlábne.U prsa vycucla tak těch 60 pak koukala do blba a všude kolem,když jsem jí odtáhla,tak řvala.Takže hned na to vyžahla to UM.Nevím jestli je líná.

Dnes bylo pěkně hnusně co? My byli koukat na barák a pozemky a byli jsme jako prase.

1980 mat: Takový začátek těhu bych chtěla mít.Né že bych ti to záviděla,ale já naopak přibrala za celé těhu 28kg :astonished: :astonished: Sice jsem teď zhodila 16kg,ale chtěla bych jít ještě pod původní váhu a to mi dá zabrat.

Holky nevíte kde bych mohla cvičit a zároveň by mi pohlídali malou? Asi nikde co?
A taky bych si chtěla dodělat maturitu,ale hledám školu,kde by to chtěli platit měsíčně a né do předu na celý rok.Platí se to asi všude,že? ...to dálkové studium.

Jo a ještě nechci si tady dělat reklamu,ale hlídám děti kdyby měl třeba někdo z okolí zájem.Chci zůstat s malou co nejdéle doma,tak si takhle přividělávám a teď když už nekojíme,tak je to volnější.

Dnes jsem tu nějak dlouho :slight_smile: ...tak dobrou noc.
31. bře 2010 ve 23:22  • Odpověz
Čaukyyyyyyy :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
Holky dnes mi príde ségra a za pár dní na Slovensko horáááááááááá :dizzy_face: :dizzy_face: Takže nebudem mať prístup k netu, možno len občas, tak sa chcem s vami na cca.3 týždne rozlúčiť. Majte sa tu zatiaľ krásne papapappapapapap :wink: :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:
1. dub 2010 v 08:16  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem se vratila z polikliniky - stehy uz jsou venku :wink: Setrit se ale mam stale, takze zadne zvedani male :frowning2:

Ani,
preji prijemnou dovolenou, uzij si to tam a at vam vyjde pocasi :wink:
1. dub 2010 v 10:00  • Odpověz
donia:Neboj to uteče jako voda.
bielanevesta: Užívej pěknou dovču :slight_smile:
1. dub 2010 ve 12:44  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

Aničko, přeji pěknou dovču :slight_smile:

Katko, cvičení je třeba tady v Nymburce v mat. centru, můžeš tam i s dítětem, může na tebe koukat. Jinak si myslím, že třeba něco podobnýho maj i v mat. centru v Poděbradech. Jo a ohledně toho hlídání, třeba tě někdy využiju :grinning:
1. dub 2010 ve 13:18  • Odpověz
magda2: Právě že jsem do mateřského centra v Poděbradech chodila do LP k paní Vundrové,ale žádné cvičení tam není pro matky s dětma.Najdu to v Nymburku na netu?
1. dub 2010 ve 14:02  • Odpověz
autor
Katko: na stránkách mat. centra svítání : www.mcsvitani.estranky.cz. Jinak myslím, že to je v pondělí a ve středu od 9:00 - 9:45 hod.
1. dub 2010 ve 14:29  • Odpověz
mahda2: Koukala jsem na ty stránky a mají tam samé staré odkazy.Asi na to nemají čas.Cvičení jsem tam taky nenašla,tak tam asi zavolám,ale díky za odkaz.
1. dub 2010 ve 21:07  • Odpověz
ahojky všem,

andrejko, tak hezky takové malé pokroky a bude zase dobře. :wink:

aničko, hezky se ségrou užívejte. já si teď užívala s tou mojí. přijeli sem na velikonoce a spolu jsme byly od čtvrtka do soboty.

katko, taky je cvičení s dětmi v nirvaně (myslím www.sportnirvana.cz nebo tak nějak). ale v MC je to za trochu jiné peníze. a ještě jsem se tě chtěla zeptat, jestli je malá teď klidnější, když ji dokrmuješ UM?
4. dub 2010 ve 14:26  • Odpověz
vercaberca:Ahojky a díky za odkaz.Zkusím se mrknout a zavolám tam i tam.
S malou je to podstatný rozdíl :slight_smile: ...k lepšímu samozřejmě.I přítel je klidnější.Ale je to teda žíravinka neskutečná :slight_smile: Vypije jak kdy...něco mezi 120-180ml,pak si dá ještě čaj a občas cucne i z prsu.Jinak odsávám co jde(moc toho není) A vrznu jí to večer.

Tak a co vaše zadky? Jak obstály dnes? My máme rodinu 370km odsud,tak nehrozí,že přijede někdo :slight_smile:
5. dub 2010 ve 12:29  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak uzivate krasne pocasi? Maly ma dnes zrovna poprve fotbal venku, tak jim vyslo hezke pocasi.

Ja jedu odpoledne do Prahy, mam po pul roce zase kontrolu kvuli te stitne zlaze.
7. dub 2010 v 09:38  • Odpověz
Ahojky všem
Je tam fakt krásně,ale zrovna dnes jsem jak po srážce se zdí.Mála trandila od 18.30 do 1.30 a pak zase ve 4hodiny.Pořád se nemohla dopapat.
Slyšela jsem,že se dělá i silnější UM na noc je to tak?
Jinak Vecaberca: Díky,už jsem se na to koukala.Budu chodit na bodystyling. A dokonce jsem našla cvičení i tady v Poděbradech,takže luxus.Když mi to zrovna nevýjde tady,tak pojedu tam a naopak (podle přítelových směn) Cenový rozdíl to je..tady 60kč...tam 100kč.

donia: Uspěšnou kontrolu :wink:
7. dub 2010 v 10:45  • Odpověz
Ahojky holky,

my si krásného počasí užíváme do syta. Buď jsme na zahradě a Ondra si tam hraje s auťákama a hlínou nebo jen tak chodíme po zahradě a koukáme na kytičky a chytáme bronz nebo chodíme na prochajdy. Včera odpoledne jsme šli na prochajdu k železňáku a docela jsme si to užili. Jen už jsme neviděli nutrie a ani kachem a labutí moc nebylo. Zřejmě už se někam přestěhovali.

Velikonoce jsme prožili na rodinných návštěvách. V neděli jsme byli u našich v Praze a v pondělí u tchánovců. Ondra už Velikonoce vnímal. Chodil s pomlázkou a říkal hody hody. Ale vyplatil jenom mě. Babičky, sestřenice a tetu se styděl vyplatit a spíš ho bavilo, když ho s pomlázkou honila babička a dávala na zadek jemu.

My teď máme honění kolem baráku. Příští týden nám budou dělat novou fasádu a okapy. Tyk vybíráme ze vzorníku barvu fasády. Je to záhul. Těch odstínů je snad přes 200. Taky budeme dělat přístřešek na auto, tak přeměřujeme zahradu a vymýšlíme co a jak. Chodí k nám tesaři, zedníci, klempíři a se všemi se to musí do detailů naplánovat. Docela se toho bojím. Zahrada bude zastlaná stavebním materiálem, lešením apod. a člověk bude mít klid teprve, až to udělají. My sami taky budeme pár věcí dělat. Stěhovat dřevo, natírat trámy na přístřešek..., tak se těším na květen, až to bude všechno za námi a pojedeme na dovču si odpočinout.
8. dub 2010 v 08:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.