• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ani, držím palce, ať Ti všechno dobře dopadne. Bohužel s tou laparoskopií Ti neporadím, protože jsem na ní nikdy nebyla. A s váhou a postavou si nedělej starosti. Já taky kynu. Do poloviny těhotenství jsem nepřibarala ani deko, za to teď za posledních několik týdnů se mi zlepšil apetit a papám hodně, takže i hodně přibírám. Jsem zvědavá, na jakou váhu se nakonec dostanu.

Magdi, děkuju za gratulaci a přeju všem u Vás doma brzké uzdravení. My taky v dubnu bojovali s nemocema. Já se konečně dnes po 14 dnech zbavila husté rýmy. Už mě to vážně štvalo, jak jsem nemohla při spaní dýchat.
29. dub 2010 v 18:13  • Odpověz
ahojky všem,
aničko, držím palečky, aby vše bylo co nejlepší. s váhou buď v pohodě, někde ta spokojenost musí být vidět :wink: . mrkni na mě - já jsem spokojená za celý autobus lidí :grinning: .
leni, dneska jsem byla na poště a koukala jsem, že opravdu fasádujete :astonished: :grinning: . jen nechápu, že ondrášek tam neběhal po lešení :grinning: .
tak o víkendu je závod v odstrkovadlech. jdete někdo? my jsme to dneska ráno zamítli. s klaudinčiným tempem odstrků by jsme tam byli až do pondělí. slečinka si jednou (max dvakrát) hrábne a pak kouká, kam to dojela, co je tam za kytičky, broučky, kamínky apod. pak zase jednou odstrk a stejný proces. ještě takhle závody s kočárkama, to by možná malinká šance, že na jeden zátah dojde ze startu do cíle, byla :grinning: . ale nesměl by miminku vypadnout dudák - to by byl konec. nejdřív opečování (odkrytí, dudlík, pochování, přikrytí) miminka a potom kočárkování.
30. dub 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahojky,
Verco, co to jako je za zavod :grinning: To nevim. Kdy, kde a jak???
Ne ze bychom sly, u nas je to to same, zatim zkoumame a pozorujeme, ale spis pro zajimavost se ptam.
30. dub 2010 ve 14:10  • Odpověz
ahoj andrejko,
je to na ostrově u hotelu, v neděli. ročník nar. 2008 začíná v 10,00 hodin. přihlášení je o něco dřív. pořádá to tj sokol, myslím. magda to ví určitě přesně.
30. dub 2010 v 18:43  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

Verčo, já o tom nic moc nevím. Ani tam nepůjdeme, protože děti nejsou ještě OK. Jinak my jsme se byli dneska podívat do ŽOSky, pro zaměstnance a jejich děti a vnoučata tam měli prohlídku lokomotiv a jízdu mašinou a požárnickým autem, které jelo na kolejích. Děti se vyřádily a Kačenka má silniční lišej na nose, "zaparkovala" na cestě, když běžela za hašičským autem.
1. kvě 2010 ve 14:50  • Odpověz
Ahoj holky, tak jak se máte v květnu měsíci lásky?
4. kvě 2010 v 08:25  • Odpověz
Ahoj Leni, tak my třeba se máme chladně :grinning:
Jako už aby tohle hnusný počasí přešlo a my se taky mohli konečně vydat do NBK.
5. kvě 2010 v 17:42  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Počasie pod psa, :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak by som chcela ísť zajtra dopoledne s Naty do MC Svítání? Majú otvorené? Neviete? A vobec nechcete tiež niektorá prísť? :slight_smile:
5. kvě 2010 v 18:06  • Odpověz
autor

Aničko, zítra mají v MC otevřeno. My jdeme až v pátek, máme YAMAHU. Jinak teď jsme tam s Káťou a Vojtou byli v pondělí dopoledne, v úterý odpoledne a dneska odpoledne taky. Máme to nějak nabytý.
5. kvě 2010 ve 20:35  • Odpověz
ahoj holky,
sice bychom vás rádi viděly, ale marůdkujeme - rýma, kašel :unamused:
5. kvě 2010 ve 21:51  • Odpověz
Šokda holkyy :frowning2: no tak nabudúce, ja tam v každom prípade vyrazím :dizzy_face: tak keby ste si to niektorá rozmysleli.... :wink:
5. kvě 2010 ve 22:21  • Odpověz
autor
Ahojky holky,

to máme super počasí, co :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. kvě 2010 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky,

já jsem zrovna taky chtěla navrhnout, že bychom mohli zase uspořádat srazík v MC nebo někde jinde. Zrovna dnes ale nemůžu. Mám hodně lítání po městě. Včera jsme byli s Ondrou v Kolíně na dětské ortopedii a bohužel jsme nepřijeli s moc dobrými zprávami. Jsem ráda, že jsme tam jeli. Byli jsme před dvěma měsíci na jiné ortopedii a tam nám řekli, že je Ondra prakticky v pořádku. Včera nás ale MUDr. vyvedl z omylu, a proto jsem ráda, že jsme si druhé vyšetření vydupali. Ondra má oslabené bércové svaly, chodí pořád po vnitřní straně chodidel a nožičky moc vytáčí do stran. Takže nás nejdříve doktor vystrašil tím, že bude muset nosit nějaké dlahy na nožičky. Ale v jeho věku už by to špatně snášel, tak jsme se dohodli, že mu pořídíme speciální zdraovtní obuv, na kterou jsme dostali recept a kterou hradí pojišťovna. V botech bude muset chodit i doma a dokonce v nich i spát. Asi mu pořídíme na vlastní náklady ještě jedny boty navíc, protože si nedovedu představit, že přijdeme z venku zablácení a v těch samých botech si půjde Ondra lehnout do postele. Moje mamka nám ušije dvoje návleky na boty, aby jsme je nemuseli pořád důkladně čistit. Navíc musíme zase chodit na speciální rehabilitační cvičení, abychom posílili ochbené bércové svalstvo. Tak "mám radost", že s velkým těhotným břichem budu s Ondrou zase cvičit.

Takže dnes budu obíhat zdravotní pojišťovnu, zdravotní potřeby, rehabilitaci, lékárnu a do MC už se nedostanu. Nvíc máme doma řemeslníky, tak musím na ně trochu dohlížet. Ale zítra nebo příští týden ráda do MC vyrazím. Ondra to potřebuje jako sůl a já taky. Uvažuju, že jakmile se oklepu po dalším porodu, tak budu s Ondrou zase chodit na podzim na Yamahu do MC. Mimčo nechám v autosedačce a s Ondrou budeme tancovat apod. Magdo, myslím, že ty si tot tak dělala. Dá se to zvládnout? A nebudeš náhodou na podzim zase s Kačenkou chodit na Yamahu?
6. kvě 2010 v 09:14  • Odpověz
autor
Leni, určitě se to dá zvládnout i s mimi. S Káťou budu pokračovat i na podzim, budu chodit i s Vojtou někdy odpoledne asi na flétničku, ještě uvidím, kam ho přihlásím. Jinak, když byla Káča malá, tak jsem ji nechávala v tý postýlce, ani nevím, jestli ji tam ještě mají.
6. kvě 2010 v 11:51  • Odpověz
Ahoj holky,
no pocasi teda fakt hruza. Ja musela dopoledne do MC odnest neco jedne mamince, takze chte nechte jsme musely vylezt. Chytl nas zrovna pekny dest.
Ani, tebe jsem tam nevidela :slight_smile: Asi jste to nakonec vzdaly, ze?

Verco,
jestli me zrak nesali, mela mala vcera svatek, vid? Tak dodatecne vsechno nej. Vcera jsem to nejak nestihla. Taky nas zastihla ryma, ale to je asi po tom, jak jsme oslabene po tom patecnim ockovani. Tam byla reakce tak ten 10-ty den, takze se na vikend jeste mame na co tesit. Posledne mela horecky.

Leni,
tak to mate s nozickama asi neco jako my. Dodnes je na malem videt, ze slape po vnitrnich stranach plosek noh, meli jsme take x krat recept na special boty, dokonce jsme pro ne tenkrat jeli az do Plzen ( to jak jsme bydleli v Horovicich), ale nechtel je nosit, byly hodne vysoke a neslo mu v tom udelat drep, nebo si sednout na bobek, tak je nechtel :frowning2:
Jeste dnes chodime jednou za pul roku k ortopedovi, napise nam recept na vlozky, ale ne do kazdych bot se nam vejdou, takze to taky nenosime stale... Tak preji, at jste na tom lepe a brzy to ma v poradku. Nam i rikali, ze by bylo i operativni reseni, to me docela vydesilo, ale ted detsky na 9-ti lete prohlidce rikal, ze dokud je ve vyvinu a roste, urcite by operaci nedoporucoval.
6. kvě 2010 ve 12:06  • Odpověz
Hezké ráno,

my jsme taky včera vzdali dopolední zařizování po městě a půjdeme až dnes. Slejvák to byl včera opravdu slušný, že nám dopoledne raději odjeli i řemeslníci, protože se v tom nedalo nic dělat.

Andrejko, tak to měl Dominik asi podobné problémy jako Ondra. Moje starší neteř to měla taky. Pamatuji si, že nosila taky speciální zdravotní obuv s vysokou výstůží u kotníků a že jsem jí tehdy litovala, že se v tom taky nemohla moc hýbat. No a po skoro pěti letech to potkalo i nás. Vůbec si nedovedu představit, jak to budeme v praxi dělat, ale budu se snažit, aby Ondra neměl trvalé následky a ty boty mu budu dávat co nejčastěji. Nejvíc se s manželem děsíme toho spaní v botách. Ondra s námi spí v posteli. Aby nás nepokopal. Asi už se budeme muset rozdělit a manžel bude spát někde jinde.

Magdi, díky za info. Pořád přemýšlím nad tím, že musím Ondrovi zajistit nějaký dětský kolektiv, aby nebyl pořád jen se mnou, s nejbližším příbuzenstvem a nárazově s dětmi mých kamarádek nebo ze sousedství. Za rok v září už bychom ho rádi dali do školky, tak chci, aby byl na kolektiv jiných dětí zvyklý a neměl pak problémy. Taky chci příští rok v dubnu začít chodit plavat s mimčem, tak nechci, aby to vnímal tak, že mimi může chodit plavat a on nikam nechodí. Nechci šidit ani jednoho, ale v praxi si to zatím moc nedovedu představit.
7. kvě 2010 v 08:49  • Odpověz
ahojky všem,
o nožičkách mi ani nemluvte :pensive: . včera jsme byli v motole za synovečkem. operovali mu obě nohy - natahování šlach. má sádry až pod zadek. fakt obdivuju ségru, že to dává. teď je čeká x týdnů "sádrování" a pak x měsíců cvičení a protahování. ach jo - proč se nemůžou rodit zdravé a mít jenom lehčí nemoci (např. rýmičky, kašlíčky) a nic víc? :frowning2:
ale abych vám tady nesmutnila..... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

andrejko, díky za gratulaci - klaudinka si právě hraje v umyvadle s jedním z dárečků - s kyblíčkem, konvičkou, lopatičkou a bábovičkama v umyvadle. za chvíli půjde do vany, tak bude pokračovat. je to taková malá kačenka. byla by úplně spokojená, kdyby tady bylo pořád teplo a ona mohla ráchat vodu venku, ve vnitř, prakticky pořád :grinning: .

s těma aktivitama druhorozenců jste mě připomněli, že už taky musím přemýšlet nad organizací naší domácnosti i s miminkem. zatím jsem ve fázi organizace pokojíčku. klaudi spí taky s námi v posteli, ale naší ambicí je ji do narození miminka přestěhovat a nebo druhá varianta hned po narození. ale raději bych před, aby měla miminko ráda a ne hned špatná "zkušenost". taky řeším, jak budu mít miminko dole, aby ho starší ségra v zápalu boje nepřišlápla :grinning: . klaudi mi tady normálně ležela spokojeně na zemi a pohoda, ale druhé miminko asi bude potřebovat ohraničený prostor. no mám toho na vymýšlení dost :grinning: :grinning: .
7. kvě 2010 v 17:51  • Odpověz
Kuk nové fotky v albe :wink:
7. kvě 2010 v 19:55  • Odpověz
Ahojky,
Verco, jak pises s tim ohranicenym prostorem, tak me napadlo - mate ohradku. Ne tu jako postylku, ale klasickou drevenou ohradku. Pod ni das "hraci" deku nebo nejakou obyc. a mas to. Ani to nemusi byt ta s matraci, proste jen klasicka ohradka. Snad by ti ji Klaudi nestehovala po byte :grinning: Ale to bys mela alespon chvili klid.
I kdyz me napada, ze by si tam Klaudi stejne asi uz prelezla, vid?
7. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz
Ani,
nejak to vse s novym Konikem jeste neumim. Fotky nove nevidim, mas je tam opravdu ? :grinning:
7. kvě 2010 ve 21:02  • Odpověz
andrejko,
my jsme nikdy žádnou ohrádku neměli. nebylo potřeba. vlastně ani jiné vymoženosti jako kolíbku, košík/postýlku apod. jsem zastáncem toho, že koupíme to, co opravdu potřebujeme. jinak bych utratila tisíce i za věci, bez kterých to jde taky. trh toho nabízí spoustu. což je v pořádku, ale reklamní slogany: nekoupíš - dítě bude v lepším případě dement v horším si nechci ani představovat, mě opravdu odpuzují od všech nákupů :sweat_smile: .
dala jsem si závazek, že mám ještě 10 týdnů na přemýšlení a pak to rozseknu :grinning: . teď teda mám spíš vymyšleno, že tady dole budeme mít taky postýlku a až miminko povyroste a bude chtít lézt, tak už bude klaudi zase o trochu větší a rozumnější. a klaudinčini kamarádi snad taky. monitor dechu by měl fungovat v obou postýlkách, tak doufám, že si to nemaluju moc růžově.
8. kvě 2010 v 10:29  • Odpověz
Verco,
tak kdybys chtela ohradku pujcit, neni problem. Mame ji schovanou ve sklepe, uz nevyuzijeme. Takze na nejakou dobu by ti jiste poslouzila, je klasicka drevena, bez podlahy. Meli jsme pod ni hraci deku, jako obyc. bez tech ruznych hrazdicek a tak co se ted delaji, proste deku pro deti na hrani - proto hraci :grinning:
A jinak s druhou postylkou to pro prvni mesice urcite neni spatny napad, to je vysoko, tak ti tam mala snad nevleze :wink: . Kdybys chtela druhou a nemela, segra zrovna bude jednu drevenou prodavat, tak bys ji mohla omrknout :slight_smile:
8. kvě 2010 v 10:57  • Odpověz
andrejko,
to jsi moc hodná :wink: . hrací deku máme taky vlastně :grinning: . ani se nebojím, že by klaudi miminko nějak pronásledovala. spíš v dětské nerozumnosti a v zápalu hry by mohla ublížit.... :grinning:
postýlku si půjčíme v rodině. přece jenom jsme se teď všichni nějak rozmnožili a my s mužem jsme nejmladší a máme nejmladší děti. takže prvně se musím zeptat v rodině a až pak kamarádů. znáš to :wink: .
ale i tak moc děkuji za nabídku a ještě ji neodmítám, protože se může stát, že ještě ráda s prosíkem přiběhnu.
8. kvě 2010 v 11:28  • Odpověz
autor

tak jsme dneska měli oslavu. Dort od paní Oly byl super :wink: Jen co budu mít čas, hodím sem nějaké ty fotky.
8. kvě 2010 v 19:09  • Odpověz
Magdi,
a jo, tak to Kacence preji jen to nejlepsi, hodne zdravicka a doufam, ze dostala nalezite pekne darecky :grinning:
Na fotky se tesim, mame objednany ten samy :wink:
Jaky jste ho meli uvnitr? A na kolik te vysel, abych vedela kolik si pripravit?
8. kvě 2010 v 19:32  • Odpověz
autor
Andrejko, stál mě 625,- Kč, krém byl karamelový, vnitřek světlý.
8. kvě 2010 v 19:36  • Odpověz
diky, to jsi rychlik s odpovedi :grinning:
tak to bude obdobne, ten Domikuv stal 620,-kc
8. kvě 2010 v 19:50  • Odpověz
2 kamaradky chtely od ni taky, konec kvetna a pulka cervna a obe uz musela odmitnout, ze toho ma do cervna moc
8. kvě 2010 v 19:51  • Odpověz
Ahojky,

dodatečně přejeme všechno nejlepší Kačence a Klaudince, které ve středu 5.5. obě slavily. jedna svátek, druhá narozeniny. Ve středu jsem si na obě vzpomněla, ale byli jsme v tom Kolíně na ortopedii, tak jsem nějak nestíhala napsat a pak už jsem zapomněla. Tak holky, ať jste obě zdravé a užíváte si hezky dětské radosti. :slight_smile:
10. kvě 2010 ve 13:26  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face:
Dodatočne princeznám všetko najlepšie :wink: :slight_smile: :slight_smile:
10. kvě 2010 v 15:23  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.