• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahojky :slight_smile:
Tak sme boli dnes na 3-letej prehliadke u pediatra. Má 94 cm a 14 kilo a na moj nátlak teda, nám napísal doporučenie na logopédiu, tak dúfam, že nám s tým naším ne/mluvením pomožu a neodbijú nás :slight_smile:
24. kvě 2010 v 16:05  • Odpověz
Leni a pochlubíš se s fotečkama? Tak super, že je holčička potvrzená, to je krásná zpráva :slight_smile:

Ani, to je Natálka veliká :slight_smile: A jen o dvě kila těžší než Tomík. Ona teďko přibírá nebo se s růstem zastavila? Oni teďka asi už moc neporostou, ne, nebo pomalu? Myslím Tomíka.
24. kvě 2010 v 17:39  • Odpověz
Leni gratulujem k potvrdeniu dievčatka :slight_smile: :slight_smile:

Soni Naty teraz priberá veľmi pomaly skoro vobec, najviac pribrala do 2-roku. A naposledy ju vytiahlo pred 3/4 rokom
24. kvě 2010 v 18:07  • Odpověz
Ani,
z toho mluveni si opravdu nic nedelej. Nas maly (no ted uz skoro velky :grinning: ) se rozmluvil presne kdyz mu bylo 3roky a 8 mesicu. Je v dubnu a pamatuji si, ze to bylo na Vanoce. Byla jsem v te dobe sluzebne v Nemecku a najednou se behem par dni rozmluvil cesky i nemecky a bylo to :wink:
No, ma to po mamince, ja pry taky mluvila ve 3,5. Tak zjisti jak to bylo u vas, treba to taky mate v rodine :slight_smile:

Leni,
super, ze plati ta holcicka, budes mit taky parecek :wink:
24. kvě 2010 ve 21:17  • Odpověz
ahoj holky,
krásné počasí se udělalo. klaudi už je bez teplot, ale pořád nemocná :confounded: . ven jsem ji ale vzala. doma už nám oběma je dlouhá chvíle. a bohužel jsem si z ní opět udělala mamánka. pořád se chce chovat, mazlinkovat a večer nejlépe, kdybych tam spala s ní. ale večer už to fakt moc nedávám. kurz sebeovládání jako pr..e. pravidelně večer chodím číst pohádku, ale tohle už nemá konce. šiška jedna ví, když už se blížíme ke konci a začne listovat zase dopředu :angry: .

aničko, naty nemluví vůbec? nebo má problém se domluvit ve školce s učitelkou? mám pocit, že na logopedii se chodí až mezi 4-5 let. ale nikdy jsem se o to nezajímala, takže to může být i jinak.

leni, já jdu taky tento týden na hezký podrobný UTZ, tak jsem zvědavá, jestli nám holčičku potvrdí. a říkám si, jestli miminko přežije těhotenství, pak už přežije všechno. takovej ceres, co dostává, je jenom pro otrlíky :frowning2: . taky na těch UTZ, co jsem byla, to je takové miminko skrčeneček. a to je to ještě miminečko se "spoustou" místa.

holky, jdu spát, jsem ospalá až běda.
25. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:
teda dneska počasí nic moc, ani nejdeme dopoledne ven. Doufám, že zítra bude lepší počas. Jdete někdo na narozeniny MC? My jdeme.

Aničko, s tím mluvením si nic nedělej, Vojta začal mluvit až ve třech letech a teď nezavře pusu.

Leni, gratuluju k potvrzení holčičky.
26. kvě 2010 v 10:17  • Odpověz
Hezké deštivé ráno,

Verčo, s těmi druhými dětmi už to tak holt bývá. Jsou otloukánky už v bříšku. Všechny moje kamarádky, co teď čekají druhé, to mají stejné jako Ty i já. Když si vzpomenu, jak jsem se šetřila při těhotenství s Ondrou a co teď všechno dělám jinak. Zvedám Ondru do kočáru, na židli apod. Blbnu s Ondrou mnohdy až tak, že mě občas trochu dloubne nebo kopne do břicha, sedí mi často na klíně a tlačí na bříško, tak si někdy říkám, že to to mimi snad ani nemůže přežít. Ale přežily to jiné druhé děti, tak to snad naše holčina přežije taky.

Soni, fotky sem asi nedám, protože je mám jen v papírové podobě a nemáme doma scanner a na fotce by to tak nevyniklo. Tak Ti je kdyžtak ukážu, až se uvidíme osobně.

Ani, myslím, že Tě doktoři uklidní, že je Natálka ještě v normě. Nic si z toho nedělej. Ondra sice řekne už skoro všechno, ale někdy se až stydím, protože umí i sprostá slovíčka a to když je řekne na veřejnosti, atk se propadám sto metrů pod zem. :wink:
26. kvě 2010 v 10:40  • Odpověz
Soni, užij si pobyt s kamarádkama na Vysočině. Počasí sice asi nebude nic moc, ale ve společnosti dobrých lidí ani to počasí člověk pomalu nevnímá. Tak ať si přivezeš jen hezké zážitky. :wink:

Magdi, děkuju. Koukala jsem na stránky mateřského centra, protože o té oslavě jsem ještě nevěděla. My možná půjdeme, pokud nebude vyloženě špatné počasí. Tak se tam možná uvidíme. Na kolikátou hodinu tam plánuješ jít?
26. kvě 2010 ve 12:26  • Odpověz
autor
Leni, nevím, budu se snažit na tu třetí hodinu, ale musím vyzvednout Vojtu ze školky, tak nevím, jak to stihnu, ale nejpozději tam budu v půl čtvrtý.
26. kvě 2010 ve 13:02  • Odpověz
Ahoj holky,
tak byla jste nakonec nektera ve Svitani na oslave? Jake to bylo?
My nesli. Jednak zacalo prset, navecer jsme meli neco domluvene, tak abychom stihli event. deti dotahnout vcas domu :grinning: a Domik mel psat ctenarsky denik, takze jsme nakonec cas vyuzili uplne jinak.
Je skoda, ze pocasi nebylo nejlepsi :frowning2:
27. kvě 2010 ve 21:50  • Odpověz
autor

Andrejko, my jsme byli. Sice, když jsme přišli tak pršelo a když jsme odcházeli tak taky, ale jinak to bylo prima. Děti plnily nějaké ty úkoly a potom jsme koukali na představení.
28. kvě 2010 ve 13:01  • Odpověz
Magdi, diky za reference :wink: Tak snad priste :grinning:
28. kvě 2010 v 15:02  • Odpověz
Ahoj, my jsme nakonec nešli. Nejen kvůli počasí, ale nějak se nám radikálně změnil denní plán. Dopoledne jsem měla doma na návštěvě kamarádku s holčičkou a děti si hrály až do jedné, proto šel Ondra spát později než obvykle a vzbudil se až ve čtvrt na pět. Než bychom se vypravili a dostali se do MC, tak by byl pomalu konec, tak jsem to raději odpískala.

Holky, na nějakou dobu se s Vámi loučím. Zítra odjíždíme na týden na dovču, tak si budu užívat přírody, hradů, zámků, ZOO apod. Ondra je od včera u tchána a tchýně a dnes jedou někam se sestřenkama na výlet, tak mám alespoň čas v klidu zabalit a dát do pořádku zahradu. Konečně nám totiž dokončili rekonstrukci, tak manža se strejdou odváží do sběru odpad z rekonstrukce a já pleju, přesazuju kytičky apod. Tak se mějte. Ještě mě čeká dost práce.
29. kvě 2010 v 09:59  • Odpověz
Čauky :dizzy_face:
len v rýchlosti sem hádžem odkaz na blog z našej školky, majú tam tablo, je tam aj Naty
http://skolkamcely.blog.cz/0906/skolni-rok-2009-10 tak kuknite ak chcete :wink: :grinning:
1. čer 2010 ve 12:50  • Odpověz
Ani, krasa :wink:
Jsem si rikala, nez se mi to otevrelo, jestli ji poznam, ale to nelze prehlednout :grinning:
Povedena fotecka :slight_smile:
1. čer 2010 ve 13:49  • Odpověz
autor
Aničko, taky se připojuji ke chvále :wink:
1. čer 2010 ve 13:55  • Odpověz
:grinning: díky. Čertica sa pozná no :grinning:
1. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz
Ani, dobrá fotka :D :D :D

Teda to je počasí, co :frowning2: Vopruz jeden. To se Lenče moc dovča nevyvedla. ALe tak určitě budou zalezlý v bazénu v LIberci a bude jim tam hej :slight_smile:
2. čer 2010 ve 13:12  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

teda, to počasí je opravdu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Za chvíli musím pro Vojtu do školky a vůbec se mi nechce ven :frowning2:
2. čer 2010 ve 14:12  • Odpověz
Ahojky,
tak nam prestalo prset, no slava. Na vikend uz ma byt krasne slunecno.
Domik mi ted zustal 2 dny doma, z niceho nic ho v utery bolela hlava a hned jak prisel ze skoly, usnul. Vzbudil se a mel chudak 39,1 horecku. Tak jsem si ho nechala doma, vyspal se z toho, prasky na horecku zabraly a dnes uz je o.k. Zitra jde do skoly, v sobotu maji fotbal. turnaj u Prahy, tak aby si zitra vyzkousel ve skole jak mu bude.
Holky, nevite jak je otevrene MC o prazdninach? To maji 2 mesice zavreno jako skola, nebo ne???
3. čer 2010 ve 12:36  • Odpověz
ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, jak se máte, ale v tomto týdnu se raději ani nikoho neptám. když nejsou děti nemocné, tak aspoň prší. to je opravdu na hlavu. naštěstí, ale je klaudi zdravá a můžeme mít nějaký program. takže to zvládáme dobře, ale obě dvě už chceme ven a na sluníčko!!!!!!
dneska jsem se přistihla při "čtení" předpovědi na seznamu, že mi tam ty obrázky sluníčka připadají neuvěřitelně. ale pravda je, že dneska se obloha probírá. proč ty sopky nesoptí v zimě? to by byl aspoň sníh, ale takhle? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
3. čer 2010 ve 13:25  • Odpověz
Kuk dala som do alba fotku Naty z fotenia v skolke :wink: a zas letím mám more práce takze opat nedocitam :sweat_smile: :grinning:
5. čer 2010 v 09:39  • Odpověz
Hezké pondělí holky,

tak my včera dorazili z dovči. Půlka dovči nám sice propršela, ale půlka byla zase slunečná, tak jsem spokojená. Zvládli jsme toho docela dost a docela jsem se divila, že jsem jako těhule neměla žádné problémy a byla jsem naprosto v pohodě. Dvě odpoledne jsme manžu vypustili do hor, ať si leze a my s Ondrou jsme relaxovali na pokoji a byli na prochajdě po okolí, ale jinak jsme absolvovali všechno. Nejvíc se nám líbilo na Ještědu, v Liberecké ZOO a v Lázních Libverda. Jeli jsme výletním vláčkem v areálu Pěnčín, kde je to jako stvořené pro děti. Chovají tam stovky koz, vyrábí kozí sýr, korálky, je tam muzeum starých zemědělských strojů, jezdí tam vláček po okolních vsích. Dokonce jsme s Ondrou v pohodě zvládli i několik prohlídek zámků a hradů. Bydleli jsme na statku, kde měli domácí zvířátka, takže si Ondra užil koziček, oveček, koníků, slepiček, králíčků a pohrál si s dceruškou majitelů. Ubytování bylo luxusní a jídlo taky nato, že to bylo na statku. No musím říct, že jsme byli opravdu spokojeni.

Koukám, že Verča opravdu čeká holčičku. Tak vítejte do klubu holčiček. :wink:

Ani, foto Natálky je krásné. Máš velkou výhodu, že Ti vzali Natálku do školky už ve dvou letech a určitě za rozumnou cenu. Co bych za to dala já. U nás v Nymburce nemáš záruku, že Ti vezmou dítě do školky ve třech letech, natož ve dvou. :frowning2:
7. čer 2010 v 08:51  • Odpověz
ahojky všem,

to je náááádherný počasí. jupííí. víkend jsem si super užila. sice se tady u nás kutá horní patro a já účtovala, ale stejně. nic mi nemůže zkazit náladu, když je letní počasí.

dneska dopo na hrišti u vodárny byla školka ze mcel. koukala jsem, jestli neuvidím malou natálku, ale dětičky mi pořád někam přebíhaly, takže jsem hledání známé tváře vzdala :grinning: . účou ve školce bych zvládla být asi pět minut. nebo bych musela najet na armádní způsob vedení morálky :grinning: :grinning: :grinning: . chyba rozhodně není v dětech, ale mojí trpělivosti - tedy spíš netrpělivosti :stuck_out_tongue_closed_eyes: . :grinning:

leni, se školkou je to v NB velmi špatné. ale to je nikdy nekončící téma. já už teď ztrácím naději, že mi klaudinku vezmou ve 3,5 letech. letos odřekli 90!!!!!! děti. takže čekám, že příští rok mi se "smutným" výrazem řeknou, že jsem doma, takže musíme dát přednost pracujícím matkám :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: (s prominutím). takže mě zřizovatel školek - tedy město nymburk - pěkně štve, protože se tady upřednostňují potřeby rodičů nad potřeby dětí. když vidím, jak klaudince prospívá kolektiv ve školičce v MC, tak mě nikdo moc nepřesvědčí, že nejlepší je být doma s rodiči. a abych si ještě vybírala, do které školky své dítě dám, tak to je vůbec scifi. ale to už jsem se tady a všude jinde rozčilovala asi tisíckrát.

asi se půjdu věnovat výběru jména naší malé holčičce mimince. pořád nic nemáme vybraného - ani náznakem a čas utíká nějak rychle :grinning: .

a taky se jdu natáhnout na zahradu a sálat léto plnými doušky.
7. čer 2010 ve 13:48  • Odpověz
Ahoj holky,
Verco - docela ti ten super uzity vikend zavidim :frowning2:
U nas hruza des. Mala z niceho nic dostala v patek horecku, mela az 39,1 a uplne se trasla, jak ji nebylo dobre. V sobotu jsem ji objevila v puse vridky a udelaly se ji afty, ale v cele puse, jazyku, chudak, muselo to hrozne bolet. Cele noci se budila po hodine, nekdy i drive, nebyla k utiseni, jist pit nechtela.
Dnes uz se to snad lepsi, je to taky 5-ty den. Na netu pisi, ze tahle virova stomatitida leceni trva 8-10 dni. Ale hlavne, ze se ji nic uz nenaleva.
To jsme tu meli navstevu, Petrovo rodice, do toho naplanovanou oslavu, objednany dort. Nicky mela ve ct 3.6. narozeniny 2. tak byla oslava domluvena na vikend. No nic z toho nebylo. Gratulanti sice prisli, ale Nicolku to moc nezajimalo. Fotky u dortu jsou pro ni spis za trest, kdo by nevedel, ze ji nebylo vubec dobre, myslel by, ze se tam tvari tak nasr.... :grinning:
Tak to snad vyjde priste :wink:

doufam, ze ostatni jste zdravy a uzivate slunicka :slight_smile:
8. čer 2010 ve 12:45  • Odpověz
autor

Andrejko, dodatečně Nicolce vše nejlepší k narozeninám, hodně zdravíčka (to teď moc potřebuje), štěstíčka, lásky. Hlavně, ať se brzo uzdraví a příští oslavu si užije určitě daleko lépe.
8. čer 2010 v 19:13  • Odpověz
Nicolke všetko najlepšie k narodeninkám :wink::wink::wink:
9. čer 2010 v 10:14  • Odpověz
I my se s Ondrou připojujeme a přejeme Nicolce dodatečně všechno nejlepší k narozeninám, hlavně ať se brzy uzdraví a je po celý rok zdravá jako řípa. :wink:

Verčo, s těma školkama v Nymburce je to fakt na draka. A nemyslím si, že za rok to bude lepší. Ale co naděláme. Snad jen napsat na Městský úřad nějakou stížnost, ale ani ta to nevyřeší. Řeknou, že nejsou peníze. Hlavně, že na basketbal jsou. :frowning2:

9. čer 2010 v 16:32  • Odpověz
Holky,
dekuji za Nicolku za pranicka :wink:
Uz je nam lepe, o dost, takze jsem rada. Uz se hlasi o jidlo, tak to asi bude v poradku :grinning:
Ale byl to fakt des, Domik to nikdy nemel, tak jsem to neznala, takze kdo nezna, preji at nepozna. Neni o co stat.

Jo, skolky, to budu vazne resit pristi rok. Vy mate jistotu, ze muzete s ditkem byt doma, kdyz budete mit druhe, ale ja bych mela do prace a tak to bude horsi. Jenze, i kdyby mi ji vzali, tak az od zari a tak budu muset resit co od 04.06. do zari. No, nevim 3 mesice je fakt dlouho doba, to se ani rodina nepodeli o stridave hlidani. Ale nebudu si tim ted kazit naladu. Vzdy jsme vsechno nejak vyresili, tak ono to nejak dopadne.
Pry maji v lete zacit delat nova skolkova mista v zakladce RAF, melo by jich byt 50 a pozdeji dokonce 100, tak to by melo taky neco vyresit.

Jinak kdo nevite, ted ve ct od 15-18 hod. je na hradbach vitani prazdnin, poradane zamestnaneckou pojistovnou Skoda, zabavne odpoledne pro vsechny deti - info na jejich strankach www.zpskoda.cz, tak muzete mrknout a jit se s detmi vyradit :grinning:
9. čer 2010 v 17:29  • Odpověz
autor
Andrejko, my zítra odpoledne jdeme pod hradby. Doufám, že nebude pršet, ale zase by nemusel být velkej pařák.
9. čer 2010 ve 20:58  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.