• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Lúčim sa za chvíĺu tu mám manžu :slight_smile: Tak pa pá a všetkým dobrú nvocku a krásne sníčky :wink: :slight_smile:
21. led 2008 ve 22:30  • Odpověz
To jo, už je velká, tak má větší spotřebu :grinning:
A jak ti spinká? Moje neteř, se narodila v říjnu, tak sestra řiká, že odpoledne spí tak od jedné do čtyř, či pěti hodin, pak ještě spí třeba hoďku v sedm a pak jí dávají spát po deváté hodině, to usne na půl hodinky a pak řve a řve až do jedný hodině...a pak spí přes noc už dobře, třeba až do devíti do rána, jen s přestávkáma na pití :slight_smile:
No nedokážu si teda nějak představit, že co s tím dítětem dělat, když třeba řve v kuse 3 hodiny, no musí to být asi šílené, zvlᚍ když se ani neví, proč řve...
21. led 2008 ve 22:30  • Odpověz
sonisek, musím se smát tvému komentáři na nymburk. my jsme tam bydleli asi 3-4 roky a pak jsme prodali byt, že půjdeme bydlet do poděbrad - lázeňského města. a teď se ráda vracím do nymburka :grinning: . v nymburce jsem měla všechno při ruce. a hlavně je tam několik obchodů otevřeno téměř pořád. v poděbradech je akorát špatně zásobený albert a penny. a pak malé obchůdky. my jsme zvyklí nakoupit jedenkrát týdně pořádně. takže tady dost trpím. taky v nymburce, když nás honila mlsná, tak jsme přemýšleli, co si koupíme dobrého (hypernova 5 min). tady přemýšlíme - mají otevřeno a budou mít, to co chceme? pošta v nb taky funguje líp. pekařství u kopeckých má bezkonkurenční chleba. prostě nymburk je nějak lepší na žití. ale každý si chválí to své :wink: . a zase je výhoda, že jsou ty města tak blízko sebe, protože kolonáda je taky fajn.
22. led 2008 ve 13:24  • Odpověz
verca, no kdybych tam asi bydlela, tak bych na to pak časem měla taky jinej názor, ale teď :slight_smile: Tak my bydlíme na malým městě, tak si moc vyskakovat tady nemůžem :frowning2:
Jé, koukám, že budeš každým dnem rodit, co? Už aby to bylo, co...A budeš rodit v Nymburce?
22. led 2008 ve 14:00  • Odpověz
Ahoj holky, já tedy žiju v Nymburce teprve dva roky a docela se mi tu líbí. I když abych pravdu řekla, chybí mi tu některé věci, na které jsem byla zvyklá z Prahy, kde jsem předtím bydlela 25 let. Ale člověk nesmí být moc zmlsaný. Soni, nevím, jakou část Nymburka jsi poznala, ale určitě jsi nebyla na Palackého třídě (něco jako Nymburský Václavák), nepokochala ses pohledem na Nymburské hradby, neudělala sis výlet po skvělé cyklostezce podél Labe z Nymburka do Poděbrad, neviděla jsi hezké sportovní centrum, kam jezdí na soustředění vrcholoví sportovci, určitě si neviděla secesní vodárnu, nepodívala ses do vilových čtvrtí, neviděla si krásnou historickou budovu gymnázia, kde studoval Bohumil Hrabal. Mně Nymburk učaroval poté, co jsem v televizi viděla pořad Šumná města. Jeden celý díl byl věnovaný jenom Nymburku a nikdy předtím bych neřekla, že Nymburk má tolik věcí, kterými se může chlubit. Je pravda, že zde nemáme nějaký zámek nebo hrad, není zde aquacentrum, multikino apod., ale myslím, že k životu tu má člověk všechno, co potřebuje - doktory, školy, spoustu restaurací, obchodů, divadlo, kino, bazén (i když ten za moc nestojí), všechny klasické okresní instituce. Máme třeba fungl nové budovy úřadu práce a okresní správy sociálního zabezpečení. Řekla bych, že je tu i dobrá dopravní obslužnost díky tomu, že je Nymburk železniční uzel. Stále se považuji za Pražandu, protože v Praze pracuji, mám tu rodinu, doktory, kamarády, zázemí a je tu všechno, na co si vzpomenu, ale Nymburk má také své kouzlo a žije se mi v něm hodně dobře. Jen si nemůžu zvyknout na ten pomalý rytmus života. Jsem zvyklá z Prahy na spěch, stres, davy lidí, přesčasy v práci apod. a to se v Nymburce vidí málokdy. Někdy místním lidem závidím, že si žijí takový pohodový život a neřeší některé věci, co řeší lidé ve velkoměstě.

Jinak Verčo: Ten Kopeckýho chleba je fakt bezkonkurenční. Má prodejnu dva domy od nás, takže to mám za humny a jeho chleba si užíváme do sytosti. Ani jsem nevěděla, že Kopecký je vystudovaný architekt a jeho žena taky, ale teď jsme ho požádali, aby nám nakreslil nákres garáže a plotu, které chceme letos stavět a za týden nám má přinést projekt, tak jsem zvědavá jestli bude taky tak dobrý jako ten jeho chleba.
22. led 2008 ve 14:53  • Odpověz
mat, je fakt, že jsem tam toho moc neviděla, šli jsme jen od nádraží k Finančáku, pak na katastr a domů :slight_smile: Možná mít více času, tak se dojdem podívat dál a určo by to bylo lepší... :slight_smile: Tak jsem v podstatě soudila jen to...možná, kdyby bylo jaro, vše rozvkvetlé tak bych to soudila jinak... Budu tam muset jezdit častěji :slight_smile: Beztak až budu jednou těhotná, tak zřejmě budu i rodit v Nymburce, bude to nejblíž :slight_smile: Na ten pořad bych se možná podívala, zkusím jestli čt ho nemá v archivu na netu :slight_smile: Abych věděla na co příště se jít podívat :slight_smile:
Jinak zmlsaná určo nejsem, pocházím z vesnice, 4 roky jsem byla v Praze a teď jsme na malém městě, kde těch možností moc není, skoro žádné. Já zase ten ruch až moc nemusím...Radši klid a žádný stresy...Do Prahy taky jezdím pracovat, ale pak se vždy těším až pojedu domů :slight_smile:
22. led 2008 v 17:34  • Odpověz
Ahojda holky :slight_smile: Leni presne si to opísala akoby som to spravila ja ale ja nie som taká výrečná :dizzy_face: Kopeckého chleba? Ten musím ochutnať :slight_smile:
22. led 2008 v 17:54  • Odpověz
sonisek, tak to jsi opravdu viděla z nymburka málo :wink: . ale buď v klidu. na mě nymburk taky působil šedivě. ještě si pamatuju, kdy na náměstí bylo opravdu ošklivě šedivo. teď mám tak nějak pocit, že rivalita mezi nymburkem a poděbradama žene nymburk ku předu. a líbí se mi, že dbají, aby architektura ladila. náměstí teď vypadá skvěle. nehrozí, že by tam někdo udělal nevkusný obchod nebo cokoliv jiného.
je jasný, že spousta věcí tady není a jinde je, ale jak napsala mat. důležité věci tady jsou.
lysá se mi taky moc líbí, ale musela jsem ji taky projít víc. jestli to není tím, že mě se vůbec líbí na nymbursku a blízkém okolí. prahu mám strašně moc ráda, ale bydlet v ní neumím.
teď se tady tak zamýšlím, které město kdekoliv se mi líbí nejvíc. a zjistila jsem, že všude se mi něco líbí. takže jednoznačně vyhrálo --- moře :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
22. led 2008 v 18:23  • Odpověz
Verca kukám, že to máš len za pár :slight_smile:
jo moje prvé dojmy z NBK boli podobné, moc sa mi nepáčil. A hlavne som bola zvyknutá na hory okolo Banskej Bystrice a NBK samá rovina :grinning: Spočiatku som na NBK spoznávala hlavne bary a reštaurácie, ale za tých pomaly 5 rokov čo tam chodím som si ho obĺúbila :slight_smile:
22. led 2008 v 18:38  • Odpověz
Tak až příště pojedu do Nymburka, tak dám vědět vám, co by průvodkyním :grinning: :grinning:
Ono je fakt, že každé město, vesnice má něco v sobě...Já hodně znám i Plzeň a ta se mi líbí jak kdy a jak kde :slight_smile:
Verčo, tak moře schvaluju...byla jsem tam dvakrát, minulý rok ne a už jsem měla absťák a vypadá to, že tam dlouho nepojedu...Zatím jsem byla jen v Itálii a v Chorvatsku, ale Chor.u mě vyhrává :grinning: Zase mě moc neláká Egypt apod...Teď jsme s manžou skládali puzzle, na kterým jsou Seychely - palmy, moře, pláž...no nádhera..jsem u toho úplně slintala :slight_smile:
Aničko, na horách bych taky mohla bydlet, nebo poblíž...proč jinak koukám na Doktora z hor :grinning:
22. led 2008 v 18:50  • Odpověz
Soni :grinning: :grinning: no keby sme zohnali obaja prácu v B.B.aby nám platili tolko čo tu tak neváham a idem späť na SR...Ale tu tiež nie je zle, len mi chýba rodina a kamaráti čo sú na SR
22. led 2008 v 19:04  • Odpověz
No, my kdybychom měli dobrou práci tam u rodičů, tak tu taky asi nejsme...ale přeci jenom v té Praze je toho více, takže jsme tady...sice jsme od rodičů cca 130 km, ale stejně...tady nikoho moc neznáme a všichni jsou dál, u Plzně...A jak často jezdíváte do BB?
22. led 2008 v 19:09  • Odpověz
Naposledy sme boli v září a predtým rok nič lebo som otehotnela a mala som to rizikové, tak sme nechceli riskovať. Teraz plánujeme ísť na jar tak dúfam, že nám to výjde. Pred tehu som chodila tak 3-4 krát do roka
22. led 2008 v 19:12  • Odpověz
mně by rodiče i kamarádi taky chyběli. a v tady v nížině jsem vyrostla, takže mi to vyhovuje. naopak na horách funím jak mašina :grinning: . a hory mám taky moc ráda. když jsme si tak snili, tak o chatičce na horách, ale pak nám bratranec, co tam žije vysvětlil, že naše romantická představa hor je trochu jinde - např. odhazování sněhu :grinning: .
moře už jsem taky 2 roky neviděla a moc mi chybí. mohla bych na něj pořád čučet (musí být vlny). tak pevně doufám, že mimi bude jízdy schopné a my našetříme a budeme moct vyrazit. dneska už mi je skoro jedno kam :sweat_smile: :grinning: .
jo a v nymburce rodit nebudu. teda mám naplánovaný podolí, takže doufám, že dojedu. taky se může stát, že budu za nymburk ještě ráda :grinning: . až se vrátím určitě dám vědět, ale píďa na svět zatím nechce. dneska jsem dokonce i trochu víc uklízela, abych ji jako popohnala a nic. jen mě bolí záda jako pra.e :grinning: :grinning: . ale holčička se tam rozvaluje a občas kopne nebo vyšpulí zadek :grinning: . prostě ji nic neruší. ale asi je zvyklá, protože jsem celé těhu byla relativně dost aktivní.
22. led 2008 v 19:18  • Odpověz
ja som pri mori ešte nikdy nebola a strašne po tom túžim. No teda videla som more pred 2.5 rokmi keď sme boli za sestrou v Anglicku a navštívili sme Blackpool. ale kúpať by som sa v ňom práve vtedy nechcela ak vobec :grinning:
22. led 2008 v 19:39  • Odpověz
No, to je fakt, romantika to musí být, mít chatičku na horách...pak v zimě, když tam napadne plno sněhu, tak člověk by strávil půl dne jenom odhazováním sněhu :slight_smile:
No, ono asi rodit v Praze je lepší, na nějakých lepších klinikách, ale zas to tam jde jak na běžícím pásu...Já jen doufám, že pak budu ok, já se narodila s vrozenou vadou ledvin, tak snad to nebude mít i mimi...
22. led 2008 v 19:44  • Odpověz
Aničko, no moře v Anglii, to musí být studené, co? No, já když byla prvně v té Itálii, tak jsem byla jak u vytržení :slight_smile: A pak ještě víc další rok v Chorvatsku, protože tam to bylo ještě hezčí :slight_smile: TO jsem ale byla ještě s bývalým...Ale můj manžílek na to moc není, radši tady v Čechách, to já taky, ale přeci jenom to moře je moře...to radši si koupí něco do bytu, než jet k moři...prý co by z toho měl...ale ty vzpomínky jsou super...a dokonce jsem viděla i delfíny...no paráda :grinning: :grinning:
22. led 2008 v 19:49  • Odpověz
Ja práve veĺmi zvažujem či aj druhé mimí rodiť v NBK. Vrak je perfektná porodka vo Vrchlabí, ale to ej zas od ruky
22. led 2008 v 19:51  • Odpověz
Vrchlabí? To je docela daleko...aby se to příště stihlo :slight_smile:
A za jak dlouho plánujete druhé?
22. led 2008 v 19:58  • Odpověz
Soni bolo asi takto http://www.beremese.cz/album/view.php?vImageID=177463&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F :grinning: Zima ako v rusku aj keď bolo leto :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale bolo dobre

A ak budem druhé rodiť normálne a nie CŘ tak ešte uvidíme. Teraz sa síce nesnažíme ale ani sa nechránime, tak ktovie :grinning:
22. led 2008 ve 20:03  • Odpověz
Tak sa pre dnes lúčim, papa :wink: :slight_smile:
22. led 2008 ve 20:12  • Odpověz
Dobré ránko prajem :slight_smile:
23. led 2008 v 08:22  • Odpověz
autor
Dobré ráno :slight_smile:
23. led 2008 v 09:53  • Odpověz
dobré ráno ve spolek. tak jsem pořád doma :grinning: . píďa je princezna a nechává na sebe čekat.

sonisek, z moře člověk má jenom dobrý pocit. ale manžu chápu, protože my jsme taky nejeli z důvodu nákladů na bydlení. a letos to taky nevypadá růžově, ale naděje umírá poslední. :wink:

bielanevesta, vrchlabí je opravdu z ruky. tak neměj termín v zimě - to by cesta byla opravdu dobrodružná :grinning: . já vím, že jsem strašná, ale po tom, co jsem viděla ředitele vrchlabské nemocnice v televizi, tak už mi tak sympatičtí nejsou.
23. led 2008 v 10:04  • Odpověz
Ahojda :grinning: Tak už to jede??
23. led 2008 v 15:50  • Odpověz
Ahojky, konečně jsem se sem dostala. Včera koník nějak stávkoval a já vlastně ani neměla moc čas sem jít, protože jsem byla v pracovním zápalu.

Jak jste se bavily o tom moři, tak já si moře užila do sytosti loni na přelomu srpna a září, kdy jsme byli s manžou na svatební cestě v Turecku. Díky několika výletům jsme měli možnost poznat hned dvě moře zároveň a to Egejské a Středozemní. V obou jsme se koupali a nikdy bychom neřekli, že dvě moře, které jsou tak blízko u sebe, mohou být tak diametrálně odlišná. Egejské bylo klidné a dalo se v něm krásně plavat a potápět se šnorchlem. Kdežto to Středozemní bylo divoké a človk byl rád, že se v něm neutopil, jak tam byly velké a zákeřné vlny. Člověk po čtvrt hodině vyšel z moře úplně vysílený po boji s těmi vlnami.

Jinak jsem moře vyzkoušela ještě v roce 1996, kdy jsme byli s rodičema a bráchama v Itálii na dovolené. Tam mi moře vyhovovalo. Sem tam malé vlny, ale dalo se v nich dobře plavat. Já strašně zbožňuju ten přímořský vzduch. Je to něco úplně jiného než na co jsme zvyklí tady ve střední Evropě.

Soni: Můj manža taky moře moc nemusí. Má ho sice trochu rád, protože se v něm rád potápí (tedy jen na vlastní pěst maximálně do hloubky 3 metrů) a je jak malý dítě když v tom moři blbne. On je vůbec takový vodomil. Ve vodě si dokáže hrát jako děcko třeba hodinu v kuse. Ale taky mi řekl, že moře mu stačí vidět jednou za X let a vyhovuje mu radši dovolená v Čechách nebo na Slovensku u nějaké vodní plochy v přírodě. Teď jak budeme mít malý děcka, tak k moři ani nechceme. Počkáme až trochu povyrostou. Loni jsme totiž viděli v Turecku několik českých rodinek s malýma dětma ( měli tam třeba i půlroční mimčo) a těm dětem to tam vůbec nesvědčilo. Bylo tam šílený vedro (okolo 45 stupňů ve stínu), takže rodiče je pořád museli nějak ochlazovat, děti byli nevrlé, otravovali pobyt ostatním lidem, jak pořád brečeli a jejich rodiče si tu dovču vůbec neužili. Večer museli jít s dětma spát, protože je nemohli nechat na pokoji samotné a jít se bavit ven a přes den se jim stále museli věnovat jako doma. Myslím, že zbytečně vyhodili spoustu peněz za takovou dovolenou, když si jí vlastně ani neužili. Ale to je každého názor.

My chceme s dětma jezdit první roky jen po Čechách a až jim budou tak 4,5, tak teprve vyrazíme někam dál. Dřív to nemá cenu. Snad jen, že bychom vyrazili bez dětí, ale to nevím, jestli bychom byli schopni.
24. led 2008 v 08:57  • Odpověz
Ahoj mat, to s těma dětma máš pravdu...já bych je asi k moři taky netahala...taky jsem tam viděla jednu rodinku, měli 5 letou holčičku a asi ročního kloučka, kdo ví jestli, a taky to byla na ně podívaná...To z té dovči pak nikdo nic nemá a ročnímu dítěti moře stejně nic neřekne...
My jsme si řikali, že bychom brali jednou děti pod stan, jako to dělávali rodiče s náma a to bylo vždycky fajn dobrodrůžo...určo lepší než s těma dětma být zavřená někde v hotelu...sice tam je plno zábavných programů a všeho, ale spát pod stanem se s tím nedá srovnávat :grinning:
24. led 2008 ve 13:58  • Odpověz
Ahojky holky :slight_smile:
24. led 2008 v 15:16  • Odpověz
autor
Ahoj, my jezdíme s malým na týden na dovču k Sázavě a bohatě to stačí. Stejně tam ty nervy jsou, protože ho musíme furt hlídat, aby neskočil do řeky a neutopil se. Myslím, že až bude dětem tak kolem 10 let, tak si teprve moře pořádně užijí a my s nimi.
24. led 2008 v 15:28  • Odpověz
čauky Aničko...:grinning:
24. led 2008 v 16:26  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.