• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Soni, děkujeme za přání. :wink: Fotečky sem možná nějaké dám, protože je máme dostat i na CD, tak snad to sem půjde hodit. Fotit jsme se nechali jako Vy v zimě, takže v Nymburce ve Fotomarketu na Palackého třídě. Jen tam uvnitř bylo strašné vedro, takže Ondra byl rozmrzelý a všichni jsme se potili včetně fotografa. Ale fotograf byl strašně super. Pořád mi nabízel vodu na pití a ptal se, jestli si nechci odpočinout.

A co Vy, jak trávíte ty tropické dny?
14. črc 2010 v 15:46  • Odpověz
autor
Ahojky holky,

Leni, Ondráškovi vše nej nej nej k narozkám, hlavně zdravíčko, štěstíčko a hodně lásky :wink:
14. črc 2010 v 19:43  • Odpověz
ahojky všem,
ondráškovi přejeme všechno nejlepší k narozeninám. :dizzy_face: :dizzy_face:
a i ostatním oslavencům, pokud jsem někoho propásla :sweat_smile: .

mně ty vedra nevadí. léto miluju. ale asi mi to tolik nevadí, protože v tomto těhotenství jsem docela zrmzlá. muž se tady večer potí a mě je dobře, skoro i zima :confused: . a taky jsme přes poledne až do 3-4 doma a ven jdeme až potom. a tím teda i natahuju den i klaudince, ale nemám to srdce, ji po 2 hodinách zase honit domů do vany. takže teď chodí do postele až ve 21,00 hodin. jediný, co mě trápí, že jsme pořád u nás na zahradě. klaudi už to tady vůbec nebaví. takže jsem včera šla nakupovat do hypernovy a pak ještě plánovaně jsme byly hodinu v dětském koutku. dneska naštěstí dopo sluníčko nepálilo a šly jsme do města.

andrejko, moc se omlouvám, že jsem se dneska ani nezastavila na pokec, ale byla jsem na obědě s kamarádkou, kterou měsíc neuvidím. a po obědě jsme se zase musely rozejít, aby nám šly děti odpočívat. tak kdyby jsi ještě měla chuť mě vidět, ráda tě uvidím příští týden.
15. črc 2010 ve 14:11  • Odpověz
Hezký nový týden,

Magdi a Verčo, děkuju dodatečně za gratulace k Ondrovým narozeninám. Jakmile ho minuly druhé narozeniny, hned jsem ho vyslala do světa na zkušenou. Včera mi odjel na šest dní s tchánovcema a sestřenkama na dovolenou k Sedlčanům, tak jsem zvědavá, jak to budeme on i já zvládat. Já jsem jeho odjezd obrečela. Přeci jenom je to první delší odloučení od něj, tak mě to vzalo. Ale vím, že o něj bude dobře postaráno a užije si se setřenkama legraci. Alespoň trochu pozná holčičí svět a nebude pak mít problém se adaptovat na sestřičku. Já si alespoň trochu odpočinu a dokoupím a přetřídím věci na mimi, vyperu a vyžehlím povlečení a další věci, dojdu si naposledy ke gyndařce, protože od příštího týdne už budu chodit sem do porodnice, zajedu k našim a mám sraz s kamarádkou v Praze, takže to vypadá na docela prima týden. Taky si jdu dnes vyzvednout ty fotky z atelieru, tak jsem zvědavá.

Holky, chtěla jsem se zeptat, zda náhodou nevíte, zda se letos bude malovat v Nymburské porodnici a na kdy to případně plánují. Švagrová mě trochu vystrašila informací, že zrovna, když mám rodit na přelomu srpna a září, tak občas malují, tak pomalu přemýšlím, kde jinde bych případně rodila. Lidi mi radí Boleslav. Ale kdo ví, jak to dopadne. Každopádně příští týden se v porodnici zeptám, až tam půjdu osobně a bude po problému.
19. črc 2010 v 08:56  • Odpověz
leni, ty brďo, na 6 dní poslat ondru na výlet. to bych nedala. já jsem hrozná. klaudi byla nejvíc pryč jednu noc a byla jsem z toho hotová. přes den ji ráda půjčím, ale na noc mám potřebu ji mít doma. teď mi mamka nabízela, že by si o dovolené vzala klaudinku na celý týden do jánských lázní a jsem z toho hotová. tak daleko ode mě :fearful: . možná 3 dny a hezky tady na nymbursku - jsem asi blázen :sweat_smile: .

porodnice máš v boleslavi a v kolíně, pak ještě neratovice a jičín. a všude asi stejný. nevím, jak jsou na tom s vybavením, ale personál je vždy o lidech. někomu to sedlo, někomu ne. taky u každé maminky jsou poporodní hormony (a reakce) a trochu jiné...

já jsem teď už tak ufuněná mašina. hrůza děs. jen se trochu změní tlak a já už musím po 5 krocích odpočívat. včera mě klaudi honila po zahradě asi 3 minuty a byla jsem hotová :stuck_out_tongue_closed_eyes: . opravdu mám pocit, že víc odpočívám než nějak plnohodnotně trávím čas. na jednu stranu si moc přeju, aby se nám už beruška narodila (samozřejmě donošená) a na druhou stranu jsem hotová, že ještě nemáme nic připravené - myslím oblečky, kosmetiku a plínky. naštěstí postýlku a kočárek bude mít po klaudince.
19. črc 2010 ve 12:50  • Odpověz
Verčo, nejsi blázen. Úplně všechny maminy, co mají kolem děti kolem dvou let věku, tak mi řekly, že jsem odvážná, že oni by svoje děcko na tak dlouhou dobu ještě nepustily z dohledu. Taky jsem s tím dost dlouho bojovala. Tchánovci nám oznámili svůj záměr vzít Ondru na dovču už loni na podzim, tak jsem měla třičtvrtě roku na rozmyšlenou a na psychickou přípravu. Ale ještě než Ondra odjel, tak jsem si pobrečela večer před odjezdem i ráno v den odjezdu. Ale ne před ním. Tomáš se tomu smál, ale já to prožívala. On to jako táta cítí jinak. Přeci jenom chodí do práce a občas Ondru opustí i na několik dní nebo já jedu s Ondrou k našim, tak on už je jako táta na delší odluku od něj zvyklý, ale já jsem od něj taky byla odloučena maximálně jeden den a noc a teď najednou šest dní. Ale zatím to oba snášíme dobře. Prý jen první večer říkal maminka, maminka, ale jinak si prý na rodiče ani nevzpomene. Jsem zvědavá, jestli mě v sobotu, až se uvidíme, pozná.

Jinak taky se cítím jako ufuněná mašina. Ty vedra pro mě byly šílený. Zdržovala jsem se převážně v baráku a ven vylezla až po sedmé večer. Teď mám problémy s pálením žáhy. Jím jen menší porce jídla a častém chození na záchod ve dne v noci ani nemluvím. Taky si občas říkám, ať už je mimi ze mě venku, ale zase si říkám, že ho chci donosit, co nejdéle to jde a když slyším pořád brečet měsíční holčičku od sousedů, tak jsem ještě ráda, že nemusím vstávat v noci na kojení a pořád mimi utěšovat a užiju si ještě měsíc ticha a klidu. Podzim u nás ale asi bude dost krušný. Ještě pořád si nedovedu představit, že budu muset obstarat dvě děti najednou. Ondra navíc ještě není bez plínek, tak řešíme, jak ho co nejdřív naučit být přes den bez plínek, protože pak se nám ty špinavé ze dvou dětí ani nevejdou do popelnice. Verčo, Klaudinka už je úplně bez plínek? A jak jste se plínek zbavovali?
20. črc 2010 v 09:58  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

Leni, musím se pochlubit, Káťa už byla 3 x venku bez plíny. Nějak to přišlo samo, že chce chodit na nočník, to Vojta začal až ve třech letech, ale rovnou na záchod. Jenom je problém, když se chce Kátě čůrat venku, tak ještě neví jak, asi budeme muset sebou nosit všude nočník, bez něj se nevyčůrá.
20. črc 2010 ve 12:03  • Odpověz
leni, už jsme bez plínek úplně ve dne i v noci. někdy na jaře jsem už měla posledních 5 plínek, tak jsem už nové kupovat nešla. jenže jsem si byla jistá, že už klaudi rozezná čůrání i kakání. loni v létě vůbec nechápala, o co jde.
sice jsme měly a občas i máme nějakou noční nehodu, ale to je taky tak trochu z lenivosti. v noci se kroutí, ale na nočník nechce. takže až po manželově domluvě "cupitá" (nočník je hned u postele). a taky v začátcích bylo pár nehod, ale bez těch to asi nejde. jo a ještě před vysazením plen jsem jí po každém počůrání hned přebalila, takže mokré kalhoty klaudince moc vadí. ale jí vadí i špinavé ruce a pusa (tedy pokud to cítí :grinning: ).
nevím, co ti bude platit u ondráška. já jsem ty plínky musela udělat hned a všechno, protože klaudi byla ve fázi, kdy mi říkala, proč chodím na záchod, když jsou plínky. takže tam už byl nejvyšší čas. kdybych jí dávala jen na noc, tak by mi přišla, že je chce i přes den. jiné děti zase začínají hezky pozvolna a klapne to. musíš vyzkoušet a zjistit, co bude malému i tobě asi nejvíc vyhovovat. a taky máme nočník na jednom místě. jen v začátcích, kdy jsem viděla, že potřebuje, ale nechce jít do koupelny, tak jsem vyměkla a donesla ho do obýváku. ale to bylo jenom párkrát. a každý večer přenáším nočník k posteli a říkám jí to. a ráno zase upozorňuju, kde nočník je.

magdo, na začátku jsme taky musely mít nočník. ale teď se jí líbí čůrat na travičku. a na velkém záchodě ji přidržuju a taky to dá. když jsme někde jinde, tak to holt jinak nejde. má to teda i své negativa. pak potřebuji i já a klaudi je se mnou v kabince a říká: "podržíme maminku. hotovo? už jsi vyčůraná? tak a utřeme prdelku." a celé veřejné záchodky vědí, co se u nás odehrává :grinning: . ale čekat za dveře ji v nakupovadlech fakt neposílám.
20. črc 2010 ve 13:19  • Odpověz
Ahooooooooooooooojky :dizzy_face:
Opička mi spí tak som na chvíĺku tu. Tiež ma bolí v krku takže žiadna sláva :frowning2: a malá zjedla za celý deň 1 brumíka nič iné som do nej nedostala :frowning2: ako už sa cíti lepšie ale s tým jedením je to horor. Dopo okolo 10-11 som si len tak ľahla na gauč, ona si ľahla ku mne a už som myslela, že ma začne "budiť" ale schrupli sme si obidve a ona ešte stále spí :sweat_smile: Večer snáď bude čas na dlhší pokec, zatiaľ papá

a hádžem vám sem aj 1 fotku zo slovenska na ukážku :wink:
20. črc 2010 ve 13:43  • Odpověz
Ahoj holky, zase po delší době zdravím.
Koukám, jak si užívátě dětiček, paráda.
Já bych klidně malého nechala u našich či tchánovců na hlídání i na dýl jak na noc a den, já jsem zase taková, že bych si radši užila chvíle jen s Martinem, přeci jenom máme všechno příbuzenstvo fakt daleko,t akže u nás neexistuje ani to, abychom si šli večer jen tak někam sednout, do kina atd., takže jsme fakt pořád jenom spolu a občas to leze na nerva. Kolikrát si řikám, že bych nejradši už šla do práce, na poloviční úvazek, že potřebuju změnu.
Tak Leni snad si tu volnost trošku užíváš a připravuješ pomalu na druhé mimi. A volají tchánovci, jak se tam Ondra má?

My zatím nenočníkujeme, ale už by taky mohl začít, ale nehrotím to. Zatím jsme v takovém stádiu, že mu občas nechám na doma slipy, a zkouším co pět minut dávat na nočník. Sedne si, ale hned se zase zvedne. Tuhle mi udělal i to, že se nevyčůral ani do těch slipů a počkal, až dostane plenku. Takže asi zatim vůbec neví, co po něm chci,t ak počkáme no. Jenom tchýně pořád prudí, proč nechodí na nočník, grrrr!!!

Ani, tak snad bude Natálce brzy dobře a tobě taky.
Mně taky trošku škrábe v krku, to jak se trošku ochladilo a hned to schytám.
A Aničko co ty a práce?

20. črc 2010 v 19:14  • Odpověz
Čau holky :slight_smile:
Prepáčte že som nenapísala skor ako som sľúbila, ale aj mňa dostihla takže včera som bola u dr. a mám antibiotiká, včera to bola hrůza, horečka oteklý krk dnes už je to malinko lepšie ale chytil to manža :frowning2: Natynka je na tom z nás najlepšie :slight_smile:

Soni práca v nedohľadne,ale to aj preto, že s malou nemá kto cez prázdniny by´t všetci sú v práci :unamused: Ale prihlásila som sa do toho projektu Od kolébky do práce a koncom srpna sa mi majú ozvať či ma berú :slight_smile:
22. črc 2010 v 08:13  • Odpověz
Ahoj holky, tak se nám zase ochladilo a konečně se dá pěkně dýchat a žít :D
Jak se máte?
Leni, co Ondra, už je doma?
A jak ty se cítíš?
A co Verča, taky dobrý?
25. črc 2010 v 17:43  • Odpověz
Ahoj Soni a holky,

Ondra se nám vrátil v sobotu těsně po obědě. Skoro jsme ho nepoznali. Měl obohacenou slovní zásobu a byl takový veselejší, rozdováděnější. Hodinu jsme se mazlili a hráli si a pak šel do hajan, protože byl unavený po cestě. Ještě jsme ten den jeli ke švagrový slavit 4. narozeniny neteře a ta dostala jako dárek velkou trampolínu, tak se na ní děti docela vyblbli a unavili včetně našeho Ondry. Včera odpoledne jsem s Ondrou vyrazila sama k hradbám krmit kachničky a labutě a došli jsme až na Veslák, kde si užíval houpaček, kolotoče a klouzačky. Taky lezl po takových špalcích ze dřeva. Byla jsem u vytržení, jak se zdokonalil v motorice. Sám se houpal na řetízkové houpačce a držel se sám řetězů ( to předtím nebylo) a po těch dřevěných špalcích taky chodil docela obstojně. Holt už nemám doma miminko, ale velkýho chlapáka. Jen ještě ty plínky. To je jediný, co mu zůstalo z dětství.

Jinak já se teď cítím celkem v pohodě jak se ochladilo. Ale zároveň už se těším na dobu po porodu, kdy sice budu běhat kolem miminka, ale zase nebudu muset pořád courat na záchod, sním více jídla najednou a nebudu tak neohrabaná. Dnes jdu poprvé na kontrolu do Nymburské porodnice a zřejmě už půjdu i na monitor, tak jsem zvědavá. Docela bych brala porod už tak za tři týdny. Ale to je na přírodě.

A co Vy holky, jak se máte?
26. črc 2010 v 09:21  • Odpověz
Ahoj holky,
taky zase po delsi dobe zdravim. Pocasi mi vubec nevadi, jak pise Sona, konecne se da normalne dychat :grinning:
Meli jsme jet na tento tyden pryc, ale protoze hlasili osklivo, tak to manzel zrusil a dovcu jsme posunuli.
No, kdybychom byli byvali odjeli, tak se mi ale nestal uraz - doma jsem si vcera odpoledne ukopla malicek na noze a to tak blbe, ze mi to za par hodin zfialovelo a jelikoz stale moc bolelo, sla jsem na chirurg. pohotovost. Vcera vecer, tak mi to zrentgenovali a ejhle, ono to fakt je zlomeny. Tak mam svazane prsty a nohu mam mit v klidu. Jeste ze nejsou vedra a neni mi lito, ze bych se nemohla nekde koupat.
V patek na kontrolu, tak uvidime.

Leni, to je Ondra fakt pašák, ze to takhle zvladl a urcite ho to obohatilo ve vsech smerech. Nam odjede maly o vikendu ted na tyden k babicce a dedovi (sice uz to neni mimi, ja vim:slight_smile: a za tyden pak pojedeme za nim.
26. črc 2010 v 10:09  • Odpověz
Andrejko, tak to je nepříjemný takhle si přivodit úraz. Snad už Tě to alespoň nebolí a brzy budeš fit. S tou dovčou jste určitě udělali dobře. Počkejte si na hezčí počasí. I když ono zase ve vedrech to taky není nic moc. Mě vyhovuje teplota tak kolem 25 stupňů. To mi není ani zima ani teplo a člověk může dělat všechno. Přeju, ať si to Domča u babičky a dědy hezky užije a Vy si odpočinete. :wink:
26. črc 2010 v 15:56  • Odpověz
Leni, diky za "souciteni" :wink:
Dnes jsem byla na prevazu, no spis prelepeni a kontrole. Stale to mam trosku fialove a i je to citlive. Dr. mi vysvetlil, ze je to normalni, je to preci zlomene :grinning: No ja nikdy nic zlomeneho nemela, tak nevim jak se to dlouho hoji. Rekl pry aspon mesic :frowning2: Za 14 dni zase na kontrolu...
Pekne rychle ti to tehotenstvi leti, co? Kamaradka ceka taky jako ty, dr. ji kazdy tyden "strasi" at vydrzi alespon do dalsi kontroly za tyden, ze je mimi hodne dole, tak jsem zvedava. Ted se bude malovat porodnice, tak uz premysli kam by kdyztak jeli....
30. črc 2010 ve 14:16  • Odpověz
ahojky všem,
tento týden letí jako splašená kobyla.
leni, tak to je dobře, že se ondrášek vrátil z výletu spokojený.
andrejko, hezky si nožičku opatruj, ať brzy lítáš jako srnka :wink: .

jinak u nás veselo. v po a út jsem tady měla sestru s dětičkama. klaudi dostala "školení" a je z ní zase větší holčička :sweat_smile: . byli jsme na loučeni, děti se tam vyřádily a přijeli jsme domů až večer. v úterý jsme byli ve městě a já už tady v šest večer usínala ve stoje :grinning: . nakonec to dopadlo tak, že jsme děti posílali "za svojí maminkou". jinak by nás prevíti uhonili hned. deset sluhů by bylo málo. :grinning: fakt jsem jenom zírala, jak to zkouší, jestli to náhodou u tety neklapne. neklaplo :grinning: .

ve st jsem měla den ještě "veselejší". klaudi začala smrkat a kašlat, takže jsem šla k dr., aby si ji poslechl. a dr. tam nebyl :unamused: . došly jsme domů a já si všimla, že má klaudinka na ruce klíště :fearful: . takže jsem se ho jala vytahovat. zblblá ze všech očkovacích reklamních kampaní jsem správně zazmatkovala. sice jsem klíště i ručičku polila dezinfekcí před i po zákroku, ale v ruce zůstala miniaturní černá tečička. takže jsme jely do kolína na dětské. aspoň si poslechli hrudníček (nic tam nemá, takže opravdu jenom nastydnutí) a klíště jenom pomordovali, ale nic z toho. z celého přístupu paní doktorky jsem byla docela otřesená. klaudi ani nepozdravila. klacek jí strčila až do žaludku, takže tam málem vyhodila oběd. pak jí řekla, ať nebrečí, že jí nic strašného neudělala. a pak v šeru pokoje bez lampy šla šťourat ruku. dezinfekce jim nic neříká. doktorka byla protivná neuvěřitelně. řekla mi, že to na ambulantní zákrok nebylo.... já zase, že čekat do pondělí na mého dr se mi čekat nechce. pokud by měla něco na průduškách, tak to kapky proti kašli nespraví a mě se nechce ztrácet drahocený čas léčbou-neléčbou. a klíště komentovat není třeba. moje první cesta vedla do lékárny ošetřit "pořezanou" ruku. takže příště (doufám, že žádné nebude) pojedu vyzkoušet boleslav. tady v nb nechodím, protože většinu případů přeposílají na spec. pracoviště do kolína.

no a včera jsem byla na kontrole s miminkem a už máme holčičku asi 28 cm velikou a odhadem 1700 g :dizzy_face:
30. črc 2010 ve 14:36  • Odpověz
Čauky :dizzy_face:
Vkladám fotku obrázku v pokojíčku :slight_smile: Konečne domaĺováno, finito :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:
1. srp 2010 ve 14:36  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:
Aničko, to je super foto :wink:
1. srp 2010 ve 14:51  • Odpověz
Ahoj,
nezlobte se, že vám se lezu, ale jdu si pro radu :slight_smile:
Chtěla bych Vás požádat o info, kde najdu nějaké cvičení pro těhule v Poděbradech nebo v Nymburce či nějaké plavání...
Děkuji.
3. srp 2010 v 09:17  • Odpověz
Ahoj Dimi,

cvičení pro těhule určitě najdeš v mateřských centrech jak v Nymburce, tak v Poděbradech (tam se myslím provozuje i tzv. gravidjoga) a plavání pro těhule to je asi jenom v Poděbradech v Aquabelle (blízko kolonády). Všechny tři instituce mají webové stránky, tak se na ně můžeš juknout.

Jinak já byla včera zase na kontrole v porodce. Měla jsem na ně spostu dotazů. Jednak jsem chtěla vědět, jak je to s tím malováním v porodnici a zda nebudu muset rodit v jiném městě. Nakonec se mi dostalo uklidnění, že malují tento týden od pondělí do středy, takže v době mého termínu už bude dávno vymalováno, což se mi dost ulevilo. Pak jsem se jich ptala na porod samotný kvůli tomu, že jsem první rodila císařem a Ondra byl obr miminko. Tak jsme se dohodly na tom, že až přijedu do porodky, že rodím, okamžitě mi udělají ultrazvuk jizvy po císaři a ultrazvuk miminka a pokud jizva nebude v pořádku nebo pokud mimi bude mít více jak 4000 g, tak mi zase udělají císaře. Jinak mě nechají rodit přirozenou cestou. Tak jsem ráda, že si mě pohlídají. Jsem zvědavá, jak to nakonec ndopadne, Spíš to typuju na císaře kvůli velikosti plodu, ale uvidíme.

A co jinak holky? Jak se máte? My absolvovali o víkendu poslední delší cestu před porodem. Jeli jsme 100 km k mému příbuzenstvu na Vrchovinu. Moje vzdálená sestřenka, která mi šla za svědkyni na svatbu se před týdnem tajně vdala a teď o víkendu pořádali takovou zahradní posvatební party, tak jsem jeli i na ní. Ona má chlapečka o tři týdny staršího než je Ondra, tak si kluci spolu vyhráli a my se příjemně po dlouhé době pobavili. Teď už se budu ale raději zdržovat někde poblíž domova a čekat na porod. Cestování na delší vzdálenosti už se docela bojím i když se cítím v pohodě.
3. srp 2010 v 15:50  • Odpověz
@1980mat Díky moc. Zkusím ta centra prohledat na internetu protže netuším kde v Pdy nebo v Nbk jsou :unamused:
Plavání-fajn tip. Díky moc.
A ještě dotaz-kde jste prosím vybíraly kočárky?
Jinak Ty budeš rodit v Nymburce? Jaké to tam je teď?
4. srp 2010 v 09:18  • Odpověz
autor
@dimi Ahojky, mateřské centrum v Nymburce je na sídlišti z boku základní školy RAF Letců. Jinak já rodila v Nymburce a docela to šlo. Hlavně se trefit na pohodový personál. Asi všude se najde třeba jenom jedna osůbka, která to "zkazí". Ale třeba v Nymburce jsem trefila na hodnou sestřičku, která mi pomáhala s kojením. Ještě jsem rodila v Čáslavi a taky dobrý. Jinak, kdyby jsi potřebovala nějaké oblečení, mám narozeného kluka v únoru, tak třeba ... Ještě mám holčičku, ta je ale až v květnu.
4. srp 2010 v 10:20  • Odpověz
@magda2 děkuji za info.
Ohledně věcí-pokud jsou v dobrém stavu, tak se určitě můžeme přes IP domluvit. :wink:
Jinak my se pohlaví dozvíme buď teď v pondělí (jdeme na 3D, budu v 16.týdnu, tak třeba nám to už řeknou) a nebo "až" na tom velkém UTZ ve 20.týdnu, takže zatím beru věci neutrál. :sunglasses:
Jinak já zvažuji porodnici v Nymburce (když budeme pospíchat :sweat_smile: ) a když by byl čas, chtěla bych do Vrchlabí-slyšela jsem na ně samou chválu. Čáslav určitě ne,Kolín - slyšela jsem nic moc,...pak ještě Mladá Boleslav..
I když já si říkám, že kdo měl porod pohodový, tak si stěžovat nebude na jakoukoliv porodnici a naopak kdo se trápil 2 dny, tak si i na sebelepší porodce něco najde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2010 v 10:42  • Odpověz
Ahojky holky,
tak já tady teďka moc nebudu. Teď pár dní u rodičů a v úterý odjedem do Krkonoš a pak budu s malým asi 9 dní u tchýně, takže to bude hooodně náročný :sweat_smile: Ale u tchánů na chalupě bych měla mít notebooček, takže na netu budu asi dost....doufám, že se tam s nima nepohádám...

ahoj dimi, já v Nbk rodila před rokem a půl (mám kluka nar. 23.1.) a byla jsem spokojená :slight_smile:
4. srp 2010 ve 22:09  • Odpověz
Ahoj všem - neznáte někdo léčitele pana Hakla?Pomohl vám někomu?????
7. srp 2010 v 15:27  • Odpověz
autor
@beatris Ahojky, toho pána neznám ...
7. srp 2010 v 16:23  • Odpověz
Ahoj holky, jdu vám popřát hezký srpen a já tu teďka chvilku nebudu. Zítra jedem do Krkonoš a odtud rovnou ke tchánovcům na chalupu, kde budu s malým přes týden, takže se vrátíme až někdy kolem 24.8.

Leni, držím palce ať ke konci je vše ok a kdyby něco, tak mi prosím napiš smsku, že už je miminko na světě :slight_smile: Děkuju.

9. srp 2010 v 17:14  • Odpověz
Soni, neboj, napíšu. :wink: V porodce mi dnes řekli, že jestli neporodím do termínu, což je 26.8., tak mě ten den hospitalizují, udělají ultrazvuk jizvy a plodu a pokud něco nebude v pořádku nebo mimi bude zase velké, tak mi udělají plánovaného císaře. Jinak to zatím vypadá na přirozený porod. Miminko je hlavičkou dole, streptokoka v porodních cestách nemám a zatím jsem bez komplikací.

Tak si to Soni v Krkonoších i u tchánovců užijte a hlavně, ať se Vám vyhnou povodně. My byli letos na dovče v Raspenavě, kde jsou ty šílený povodně a je tam nejvíc obětí na životech a moc nám to dere srdíčko, když v televizi vidíme, jak je to tam poničené a lidi jsou na pokraji vyčerpání.
9. srp 2010 ve 20:52  • Odpověz
ahojky všem,
jen rychle zdravím. nejdřív byla nemocná klaudi, teď zase pokašlávám já :confounded: . tak pevně doufám, že se rychle vykurýrujeme. jo a ve čt odjíždí klaudi s babi a dědou na prázdniny do jižních čech. v neděli se mi vrátí. už teď tady smutním, ale vysvětlila jsem si to, že to mám nácvik na porodnici. snad se neuteskním. 2 dny tady budu sama :frowning2: :cry: :frowning2: . sice jsem si naplánovala spoustu práce, ale nebudu u toho mít tu mojí brebentilku.
no MUSÍM to zvládnout.

soni, užívejte si výlety.
leni, povodně děs běs. dokonce tátův kamarád volal, že na liberecku se rabovalo (to v tv vůbec nebylo). jen co ty lidi odjeli z domovů, už najely loďky s cikorkama a kradli. tohle je pěkně hnusný. ty lidi mají takhle dost svých starostí a ještě řešit vykrádání. hyeny odporný!

andrejko, co nožka? už je to dobrý?
10. srp 2010 v 09:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.