• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahojky,

tak já jsem stále 2 v 1. V pondělí mi řekli na kontrole, že se to dole začíná chystat a že se začínám otvírat. Podle babských klepů piju čaj z maliníku, abych si přivolala porod, ale nějak to nezabírá. Jestli neporodím do pondělí, tak mi v pondělí udělají ultrazvuk jizvy a plodu a kdyby se jim něco z toho nezdálo, tak naplánují na příští týden císaře. Tak jsem zvědavá, jak nakonec budu rodit. Ale většina lidí se kloní k tomu, že plod bude zase mít více jak 4 kg, takže spíš počítám s císařem. Ale kdo ví, jak to nakonec dopadne.

Jinak my žijeme naplno. V pondělí jsem měla plný barák příbuzenstva. Řemeslníci nám dělali na zahradě přístřešek na auto a kůlnu, tak měl manža dovču a přijel tchán pomáhat a moje mamka hlídat Ondru, až budu v nemocnici na poradně. Bohužel tchán měl na celý týden na hlídání Ondrovy sestřenky, tak musel přijet i s nima, takže jsme s mamkou museli zvládnout hned tři děti najednou a byl to záhul týden před porodem zvládat tři děti. Ale aspoň se Ondra nenudil. Včera jsme pro změnu dopolende vyrazili na houby a přivezli jsme pět košů hub a to jsme tam ještě se slzou v oku spoustu hub nechali, protože jsme je neměli kam dát. Celý zbytek dne jsme pak s manžou houby zpracovávali. Dělala jsem tři houbová jídla a zbytek jsme dali sušit nebu zamrazit. Ale mákli jsme si. Práce až do večera. Moje mamka si taky odvezla domů tři koše, tak jsem jí obdivoval, že se s tím táhla vlakem až do Prahy.

Dneska večer vezeme Ondru k tchánovcům, kde bude pár dní se setřenkama, tak si snad těsně před porodem zase odpočinu. Přijede mi na návštěvu kámoška z práce, co taky čeká v říjnu druhé a taky bude mít starší dcerku na pár dní pryč, tak si uděláme takový klidný předporodní sedánek u čaje. A ještě mi dnes přijde na návštěvu jiná kámoška s chlapečkem starým jako Ondra, tak mám stále o zábavu postaráno. Zítra odpoledne asi zase vyrazíme s manžou a jeho strejdou na houby, protože je nám líto je nechat jen tak ležet v lese. Uděláme si pořádný zásoby na zimu.
18. srp 2010 v 09:31  • Odpověz
Verčo, na Kajínka bychom taky šli, ale už asi počkáme, až to bude v televizi. Teď už to asi nestihneme. :slight_smile: Jinak s těma lidma, co s Vámi byli v kině si mě pobavila. To je takový mýtus, že všichni právníci se mají jako prasata v žitě. Tak se má jen pár vyvolených. Třeba slečna Slámová, co obhajuje Kájínka je jedna z mála vyhlášených mladých advokátek, která právě dělá ty velké kauzy, takže si přijde na hezké peníze. Zbytek právníků žije jako průměrná společnost. Třeba většina mých spolužáků z práv měla první tři roky po škole plat mezi 15 a 20 hrubého a to někomu přijde hodně? Kdejaký dělník na dráze má víc. Můj manža taky dělal první roky po škole skoro za almužnu. Je teda pravda, že věděl, že se mu to vrátí. Loni na jaře ho jmenoval ministr sparvedlnosti státním zástupcem a plat má dost nadstandartní hlavně na Nymburk a práci má jistou do 70 let, pokud neudělá nějakou velkou botu, což je skoro nemožný, ale ty první roky po škole jsme horko těžko někomu vysvětlovali, že právníci mají často snad horší platy než kdejaký dělník.

Soni, užívejte si dovču. Mrknu, kde to vůbec bydlíte, abych se inspirovala. :wink:

Andrejko, Vy si tedy "užíváte" letošní léto. Tak držím palečky, ať jste všichni brzy v pořádku. :wink:
18. srp 2010 v 09:45  • Odpověz
no tak maly ma taky ATB - zanet nosohltanu :frowning2:
aspon ze je relativne osklivo, neni mi to tak lito

ale Leni, pri cteni toho co pises o houbach mi teda skoro tecou sliny :grinning: Ja houby taaak rada. Jenze nejen ze na ne ted nemohu, tak manzel je primo nesnasi, takze ja i kdyz nejake cersteve tak 1x za 2 roky od nekoho dostanu, tak si je musim snist rovnou v kuchyni, ke stolu s nimi nesmim :grinning:
Ale smazenici bych si teda dala hned. Kor ted, jsme od pondelka skoro jak na diete, to jak nam neslo polykat, takze ted jak ATB zabrala, uz je i chut k jidlu. No, naladila jsi me hodne.

Ja bych ani nevedela kam tady na ne jit....

Jinak ti samozrejme drzim moc palecky, at je vse v poradku a urcite se tu vsechny tesime na nove zpravicky ohledne miminka. Kamoska co mela termin jako ty a dr. ji od 35 tydne rikal, at jeste vydrzi, ze to muze byt kazdou chvili, tak minule pondeli (to jsme byli zrovna cely tyden pryc) porodila holcicku. Ted uz jsou doma a ja k nim ani nemohu :frowning2: kdyz jsme vsichni nemocni :rolling_eyes:
18. srp 2010 v 15:46  • Odpověz
Ahoj holky,
teda tady se marodí, děs a hrůza, tak snad vám bude brzy lépe!

My se tu máme celkem fajn, jen by to chtělo fakt lepší počasí. Ještě, že jsme předtím než jsme jeli sem, byli v Krkonoších, protože pro jistotu jsem tam vzala i jednu čepici klasickou podzimní přes uši, tak ted jí opravdu dost využíváme. Včera jsme taky byli na houbách, jen já s malým a tchánem, ale jak jsme malýho nosili, tak jsme nikam moc nedošli a dlouho jsme tam taky nebyli, ale našli jsme skoro půl košíku. Po obědě šel pak tchán ještě pěšky a to našel plnej košík. Takže dneska byla smaženice k obědu, ale já houby naštěstí nejim, tak jsem měla květák na mozeček :D Ale zítra prý bude houbová polévka :frowning2: Já z hub doma moc nevařím, ale Martin je rád má, tak budu muset něco začít taky dělat. Tomovi taky nevadí.

Malý je akorát s dědou a babi venku, tak si dávám kafíčko a sušenky, troška vegetu musí být...i když tady ho mám přespříliš :D
18. srp 2010 v 16:15  • Odpověz
Andrejko,

to naprosto chápu, že jsem Tě navnadila. Já tedy taky houby můžu a naštěstí v rodině všichni houby jedí, takže my jsme houbami naprosto posedlí a když máme tu možnost, tak samozřejmě na houby rádi zajdeme. Teď jsme tři roky houby nikde moc nenašli a ještě na jaře jsem dělala bramboračku ze sušených hub z roku 2007, tak jsem ráda, že teď budeme mít čerstvé. Jinak my jezdíme na houby tak cca 10 - 20 km na sever od Nymburka do různých oblastí. Nejčastěji jezdíme ke Mcelům, kde bydlí Anička. Pak taky k Seleticům nebo na Tuchom. Je až neuvěřitelné, co teď roste hub. Třeba jak jsme byli v úterý v lese, tak jsme neměli ani kde zaparkovat. Ujeli jsme asi 2 km lesem a potkali 50 zaparkovaných aut. Tak jsme si řekli, že to snad nemá ani cenu vylézat z auta a jít hledat houby, když je tady tolik houbařů, ale riskli jsme to a přinesli těch 5 košů a všichni ostatní taky nosili plné koše. Takže houby rostou opravdu jako divé a nikdo s prázdnou neodchází. My jsme ani nevědlěli, co s tolika houbami najednou dělat, atk jsme ještě podělili příbuzenstvo a chtěli jsme dát i sousedce, ale ta odmítla, že má nemocný žlučník a že houby nemůže. Kdyby si Andrejko bydlela blíž, tak bych Ti nějaké zanesla.

Soni, no můj sběr hub s břichem a Ondrou taky nic moc. Já sice Ondru nenosím, ale pořád ho hlídám, aby nezakopl někde o nějakou větev, aby se neztratil apod., takže koncentrace na houby je mnohem menší než když jde člověk sám, ale dnes si to snad vynahradím, protože jedeme bez Ondry, tak snad i já budu mít lepší úlovky. Hezky si to u tchánovců užívej. Já v poslední době taky oceňuju, když se Ondrovi věnuje i někdo jiný než já. Člověk si přeci jenom čas od času rád odpočine.
19. srp 2010 v 11:19  • Odpověz
ahojky všem,

anrejkooooo, už nemaroďte!!!!! je mi moc líto, že takhle trávíte prázdniny. doufám, že teď už vám bude jenom líp a líp.

soni, ty si moc hezky užíváš u babi a dědy. takovej veget mívám jenom s našima. ale i tam chce ta moje kočička mít za zadnicí maminku :angry: :grinning: .

leni, houby miluju. ale letos jsem se jich u našich tak přejedla. že je to snad první rok, kdy skutečně odmítám houby. asi po třech letech jich je fakt hodně a já se konečně napucla. a houby nemůžu už ani vidět. ale asi se překonám a přece jenom půjdu a nasuším si. takovej přejedenej stav nemůže trvat na vždy.
jinka k té právničině - tak jako ve všech oborech - kdo je šikovný, pracovitý a umí, proč by si neměl slušně vydělat??? já tohle paušalizování moc nemám ráda. znám pár hodně bohatých lidí a zase to mají vykoupené za cenu málo společně stráveného času. ale jako strašně moc málo. takže všechno má svůj rub i líc. ale ty kecy v kině mi opravdu vadily. bohužel tak smýšlí více lidí. :unamused:

tak my dneska byly zase na kontrole a už se mnou zvažují alternativu císaře. malá je pořád strašně moc vysoko. když jsem jim popsala první porod (můj mudr byl na dovolené), tak mi řekli, že na 90% je jistý, že to bude SC. to mi nevadí. jen si říkám, ať to moje zlato ještě 14 dní vydrží v bříšku. pořád nemám zabalenou tašku :sweat_smile:
19. srp 2010 v 19:25  • Odpověz
ahojky všem,

sice je venku hezky, ale docházka je třeba dodržovat :wink: :grinning:

leni, dneska mě tak napadlo, že snad nedáme našim holčičkám stejná jména. naše holčičí jméno začíná na S. tak snad se netrefíte :wink: .
21. srp 2010 v 15:30  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:

taky se hlásím a přeji všem krásný zbytek víkendu :wink:
21. srp 2010 ve 21:20  • Odpověz
Ahojky,

Verčo, neboj. Jméno máme jiné než Vy. My ještě minulý týden vážně řešili jméno pro holčičku. Nějak jsme se pořád nemohli dohodnout. Já chtěla spíš Markétku, Tomáš zase Kateřinku. Tak jsme udělali takový kompromis. Napsala jsem obě jména na papírky, zmuchlala je a nechali jsme Ondru vylosovat jedno jméno. Tomáš to navíc točil kamerou, aby se pak někdo z nás nemohl vymlouvat a vykrucovat. Ondra vylosoval Kateřinu, takže jeho sestřička bude Kateřina. Markétku si necháváme až pro případné třetí děcko.

To Vy budete asi víc originální. Tipuju Sofinku, Simonku nebo Sárinku. Uvidíme v říjnu, jestli jsem se trefila.
22. srp 2010 v 10:19  • Odpověz
Jinak Andrejko. Ve čtvrtek jsem na Tebe myslela. Byli jsme zase na těch houbách a přivezla jsem si životní úlovek. Plný koš hřibů, plný batoh hřibů a ještě dva mega hřiby o průměru 30 cm jsem nesla v ruce. Manža taky našel košík hřibů. Člověk z toho měl radost, ale pak to zpracovávat. Přijela jsme domu v sedm večer a doé jedenácti manža houby čistil. Já je krájela na sušení, mražení a ještě jsem dělala bedlové řízky. A druhý den na novo. Neže mi přijela kamarádka na návštěvu, tak jsem dvě hodiny zase krájela houby a už mi to fakt lezlo krkem. V pátek k obědu smaženice, včera k obědu knedlíky s houbovou omáčkou a vepřovým masem. No s houbama na nějaký čas končíme. Máme plný mrazák a ještě celou jednu místnost plnou hub, které sušíme. Už nechci houby nějakou dobu ani vidět.

Včera jsme si udělali prima výlet do ZOO ve Chlebích. Strašně se nám tam líbilo. Je to sice mini ZOO, ale člověk tam najde, co hledá. Ondra už si konečně ZOO užíval. Hladil kozičky a lamy, krmil slepičky, pozoroval skoro všechny zvířátka a ještě se vyblbnul na klouzajdě, na které se naučil jezdit až tento týden. Doteď se klouzaček spíš bál a nic mu neříkaly.
22. srp 2010 v 10:26  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

@1980mat tak koukám, že Kačenka bude mít jmenovkyni :wink:
22. srp 2010 v 18:52  • Odpověz
Jů, Leni, tak vyhrála Kateřinka, krásné je to jméno :slight_smile: Navíc aspoň bude mít svátek "až" za dlouho...takhle by měla v červenci Markétka svátek a v srpnu hned narozky...i když teda vim, že je to ve výsledku stejně jedno, ale.... :D
22. srp 2010 ve 20:55  • Odpověz
leni,

kačenka se mi taky líbilo. nicméně tak originální teda nejsme :grinning: . nebudu ale zastírat, že se mi sofinka nelíbila. jenomže je jich je už docela dost a s naším příjmením je lepší mít trochu jiné jméno než terezka apod. sice to jsou krásná jména, jenže pak je komplikace všude - e-mailové adresy, karty u doktorů + výsledky. zažívám docela často, že mi přijde jiná pošta, která mi nepatří. ale zase jsme nechtěli extravagance jako jsou arabela, manuela a jiná zahraniční jména. takže nečekej žádnou "bombu" - normální české jméno silvie.

soni, já mám narozeniny a svátek během 3 dnů :grinning: :grinning: :grinning: . v dětství mě to teda pěkně štvalo, ale zase to má své výhody.
23. srp 2010 v 08:48  • Odpověz
ahojky :slight_smile:
dnes je deń na palicu, už som myslela, že konečne budem mař čas sa ropisovať, ale nedá sa nedá... :unamused: skúšam nahrávať fotky na rajče(konečne som si vytvorila účet) ale som z toho mimo :sweat_smile: do toho mi beruška nechce spať tak s tým asi seknem a dám to až večer...prajem všetkým pekný deń :wink: :wink:
23. srp 2010 ve 14:36  • Odpověz
tak úspešne pridané nejaké fotky na rajčátko :grinning: :grinning: kto chce može juknúť :wink:
http://empress.rajce.idnes.cz/
23. srp 2010 v 17:23  • Odpověz
Ahoj holky, s těmi svátky a narozeninami máte pravdu. Taky znám několik lidí, co mají svátek a narozeniny brzy u sebe a docela jim to jako dětem vadilo. Takhle to budeme mít navíc praktické. Ondra i Kačenka budou mít svátek ve stejném týdnu na konci listopadu a já mám v té době narozeniny, tak to spojíme dohromady a uděláme vždy trojitou oslavu.

Jinak já se s Vámi tímto loučím zřejmě naposledy jako těhotná. Dnes jsem byla v porodnici na kontrole a dozvědala jsem se pro mě klíčové informace. Udělali mi ultrazvuk jizvy po císaři a plodu. Jizva je jen 2 mm tenká a mimi má teď odhadem 4360 g, takže budu mít zase velké mimčo. Doktoři nechtějí raději nic riskovat, tak mě objednali na císaře. Zítra odpoledne nastupuju do nemocnice na předoperační vyšetření a ve středu ráno už ze mě bude dvojnásobná mamina. Tak jsem ráda, že už vím, na čem jsem a na co se mám připravit.

Tak se tu mějte hezky a začátkem září snad najdu chvilku a ozvu se zase.
23. srp 2010 v 17:25  • Odpověz
@1980mat Leni tak moc moc moc držíme pesti celá rodinka :dizzy_face::dizzy_face::dizzy_face: budeme na vás myslieť a potom keď sa na to budeš cítiť napíš sms :wink::wink:
23. srp 2010 v 17:29  • Odpověz
autor
ahojky :slight_smile:

@bielanevesta super fotečky, hlavně ty ze solné jeskyně :wink:

@1980mat Leni, tak to moc držím pěsti pro štěstí :slight_smile:
23. srp 2010 v 19:04  • Odpověz
23. srp 2010 v 19:07  • Odpověz
Leni,
pokud se jeste dostanes sem cist, tak i ja samozrejme drzim palecky a budu na tebe myslet. :wink:
Kamoska co dela na porodnici ma zrovna tento tyden dovcu, skoda, jinak bych ji dala aviso, ze tam budes. Ale ony jsou hodne vsechny. :slight_smile:
23. srp 2010 ve 20:22  • Odpověz
Leni, tak drzime palecky at je vse v pohode a ty uz budes mit u sebe brzy sve druhe detatko. jůůůůů, bude mimíisek :slight_smile:
23. srp 2010 ve 21:33  • Odpověz
leni, držím palečky, aby všechno dobře dopadlo.
23. srp 2010 ve 21:51  • Odpověz
Holky, moc děkuju. Jdu ještě naposledy na prochajdu s Ondrou, abych si toho mojeho miláčka užila a pak ve dvě už frčím do nemocnice. Tak se tu mějte hezky. Dám některé z Vás určitě vědět na mobil, až bude mimi na světě.

Andrejko, vzhledem k tomu, že jdu na císaře, tak si poležím v nemocnici cca týden, tak je možné, že příští týden ještě na tu tvoji kamarádku narazím. Typuju, že mě pustí příští úterý, to bude šestý den po sekci.

24. srp 2010 v 08:56  • Odpověz
tak dneska bude miminkoo :grinning: Jsem napnutá jak struna :D
25. srp 2010 v 08:18  • Odpověz
už sa teším na správičky :dizzy_face: :dizzy_face:
25. srp 2010 v 08:19  • Odpověz
Ahoj "Nymbuřačky" :slight_smile: ,
můžu se k vám přidat a občas nakouknout? Jsem také z Nymburska, konkrétně z Městce Králové. Není tady některá z vás "od nás" :wink: ?
25. srp 2010 v 08:46  •  3 děti  • Odpověz
Ahoj Janule, myslim, ze tam z te strany tu asi nikdo neni, mozna sem tam nekdo nakoukne z Podebrad.
Koukam, ze mas tri deti, to je starosti :D
25. srp 2010 v 09:14  • Odpověz
autor
@janule11 Vítám tě mezi námi :slight_smile:
25. srp 2010 v 09:26  • Odpověz
Kačenka se narodila v 8:14 a má 3950g a 48 cm. Holky jsou v pořádku :slight_smile:
25. srp 2010 v 11:51  • Odpověz
Jee, Soni, diky za zpravicku. Tak to holkam moooooc gratuluji. Hlavne, ze jsou v poradku.
To je tedy rychlovka. Vcera sla jeste s malym na prochazku, odpol. si "odskocila" do porodnice :grinning: a ted uz maji holcicku na svete.

Uz se tesim na fotky maleho mimiska :slight_smile:
25. srp 2010 ve 12:21  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.