• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Soni,

jojo. Zážitek z minulého týdne byl fakt skvělý. Taky jsme řešili, co by bylo, kdyby se to stalo v době, kdy je manža v práci apod. Naštěstí koupelnu máme v přízemí a v ní je velké okno, tak bych kdyžtak vyskočila oknem, ale necelé tři týdny po císaři by ten skok jizva nemusela vydržet. Naštěstí už je to za mnou a nemusím to řešit.

To počasí je opravdu nádherné. Chodím s dětma vždy dopoledne ven na prochajdu a po nákupech a odpoledne, když přijde manža z práce, tak vezme Ondru na kolo a já Kačku a kočár a jdu s ní na několikakilometrovou prochajdu svižnou chůzí, abych se dostala po porodu do formy. Jen mě štve, že nemůžu ještě cvičit břišní svalstvo, protože vypadám stále jako těhule v pátém měsíci. Dneska jsem potkala ve městě kamarádku. Loni v únoru se jí narodila holčička a teď v srpnu chlapeček a postavu má jako proutek. Tak jsem jenom záviděla a skláněla jí poklonu.

Soni, já si teď vezmu už tříletou rodičovskou. Další děcko v nejbližší době neplánujeme a ve dvou letech mi tady v Nymburce dítě do školky nikdo nevezme ( možná ani ne ve třech). Takže já určitě teď zvolím tříletou variantu s tím, že si chci od příštího září zase přivydělávat (ale jen za předpokladu, že mi vezmou Ondru do školky).
22. zář 2010 v 17:00  • Odpověz
ahoj holky,
no takhle se mi to líbí :wink: . hezky píšete. jinak mi s těmi vašimi zážitky radost neděláte, protože já jsem přející člověk. sice i závidím, ale jenom v dobrém :wink: :grinning: .

andrejko, ty už jsi jak ten můj táta. jde nabíjet auto - bouchne mu baterka. jde sázet stromy, praští se do hlavy. jde dělat střechu, praskne mu žebřík. nemáte vy stejnou krev? jestli ten náš tatík někdy před lety nepotkal někde tvoji maminku :wink: :grinning: :grinning: :grinning: .
jinak doufám, že u nás tv ještě chvilku vydrží (ta je asi v pořadí, tipuju). jo a s porodným už si moc nepolepšíš, protože i já to mám jen tak na hraně. jestli to stihnout zrušit s platností od 1.10., tak jsem namydlená. takže plánuju, že hned, jakmile dostaneme rodný list, běžím žádat o porodné i tříletou mateřskou.

soni, ty jsi doma jenom na dva roky? a další miminko nechystáte? a kam dáš tomáška? vezmou ti ho v milovicích do školky?

leni, ty máš taky super zážitky! tak jsem si tak představovala, co by bylo u nás a já bych musela vyrazit sklo ve dveřích. my to tady máme naštěstí procházecí. honíme se do kolečka přes halu, kuchyň, obývák, pokoj, koupelnu a zase halu. takže by v případě nouze měli fungovat druhé dveře. tomově reakci se vůbec nedivím. nevím, jak velikou rekonstrukci budete dělat, ale zase tak šílená hypo by to být neměla (z vlastní zkušenosti).
jo a se svojí postavou si nedělej těžkou hlavu. v těhu jsem tě potkala a jako ty v pátým měs. bych chtěla vypadat taky. ale zase od takovýho kusu ženský jako jsem já, to asi není úplná útěcha, co? :grinning: . tos mi připomněla, že jsem vyklízela skříně a dávala vybrat věci mojí hubené kamarádce a oko mi slzelo při pohledu na ty malé hadříčky, co jsem ještě před pár lety nosila. asi mi to nebudete věřit, ale běžně tam bylo číslo 38. :frowning2: :sweat_smile: :cry: :grinning:
takže jsem si řekla, že po porodu s tím musím něco udělat. sama jsem zvědavá, jak to bude do roka a do dňa :grinning: . jo a kdy se může začít cvičit břišní svaly po císaři?
22. zář 2010 ve 21:45  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

dnes jsem tady na čas naposledy, protože zítra odjíždím na dovču a to opravdu zaslouženou :wink: Sice se už v pondělí vracím, ale hlavně jedu nabít baterky bez dětí. Myslela jsem si, že pojedu s přítelem, ale ten raději zůstane s děckama doma. Ale aspoň vím, že budou v pořádku. Doufám, že v mezičase se Káťa odnaučí cucat z prsu. Tak uvidíme. Jinak jedu s mamčou, tak doufám, že se tam neporafeme. "Ponorková nemoc". Jedeme do welnes hotelu, tak se tam necháme opečovávat :grinning:

Koukám děvčata, že tady máte "skvělý" zážitky.

Verčo, cvičit můžeš už na porodnici. Nejlepší je co nejdříve si lehat na břicho, lépe se stáhne děloha. Sice to bolí, ale pomáhá. To mám od své tety, porodní báby.
23. zář 2010 v 07:55  • Odpověz
Dobré ránko,

Magdi, tak si to pěkně s mamkou užijte a načerpejte nové síly, ty to potřebuješ jako sůl :wink:

Tak s cvičením po císaři neporadím, ale v porodce mi řikali, že si mám lehat právě na to břicho, že se líp zavinuje děloha, tak jsem se snažila, ale já spíš nemohla na břiše ležet kvůli prsům :grinning: :grinning: :grinning:

Já právě si hledám práci na dvanáctky, krátkej/dlouhej týden. Takto dělá manželos a tím pádem já musím dělat taky tak, ale proti němu, takže jako my se budem vídat večer a ráno, ale bude mít kdo hlídat Tomíka. Babičky daleko, jesle žádné, nemáme to lehké. Brala jsem si RD na dva roky, že budem mít druhé brzy nebo si začnu přivydělávat v práci, jenže to jsem netušila, že mi v době rodičovské skončí zaměstnavatel, takže potřebuju jít aspoň na rok do práce, a pak se pokoušet o druhé, jak to tak vidíme.
23. zář 2010 v 08:12  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Zas len na skok :sweat_smile: Už je mi o dosť lepšie tak už nemusím len polehávať :slight_smile:
A som šťastná, Natálka sa konečne naučila šliapnuť do pedálov a vie bicyklovať :sunglasses: :sunglasses: Kto by sa chcel juknúť na video tu je:

http://www.youtube.com/watch?v=mJXFLqFxbwM
24. zář 2010 ve 12:19  • Odpověz
Ahojky,

tak doufám, že marodi už jsou na tom lépe a že i Verča je v pořádku. Už víš Verčo termín porodu? Asi to bude už tento týden co? Každopádně držím palce a myslím na tebe, ať všechno dobře dopadne, ať se rychle po císaři dostaneš do formy a ať si celá rodinka užíváte štěstí, které Vás zanedlouho potká. :wink:
27. zář 2010 v 09:04  • Odpověz
ahojky všem,
to je počasí na nic. dneska tady s klaudinkou jen tak přežíváme. ani jednu nebaví žádné hry. dřív nebo později jedna nebo druhá končíme spolupráci. to co v jiné dny je pohodička, tak se dneska trápíme. takže z nouze jsme zaply televizi a je nám oběma fajn. povídáme si o tom, co vidíme v tv a aspoň mám pocit, že něčím málem nepromrháváme celý den.

leni, rodit jsem měla teď v pátek, ale můj porodník odjíždí na nějaký seminář, takže můžu až v pondělí za týden. pevně doufám, že miminko v bříšku vydrží. aspoň do čtvrtka. včera večer jsem myslela, že půjdu vzbudit manžela i maminku a zahájím škatulata hejbejte se. od půl desátý jsem měla takové divné pocity, co 10 minut. nakonec jsem to číhání v jedenáct zabalila a šla si lehnout. řekla jsem si, že kdyby něco, jistě mě to vzbudí. a nevzbudilo, takže dobrý :grinning: .
27. zář 2010 v 15:23  • Odpověz
autor

tak jsem zpátky z dovolený. Bylo to super, každý den jsme chodily na půl hodiny do bazénu, měly jsme celodenní výlet po zámcích v okolí a večer další procedury. Jeden den finskou saunu, další masáž lávovými kameny a další den medovou masáž. Jinak 2 x jsme byly ve večeři o čtyřech chodech. Přibrala jsem asi pět kilo, chacha :wink: Ráno snídaně - švédské stoly. No prostě super :grinning: . Užily jsme si to :wink:
28. zář 2010 ve 13:45  • Odpověz
jééé magdi, taky bych si dala takovou dovolenku.

28. zář 2010 v 15:43  • Odpověz
Magdi,
tak to jsem ráda, že sis dovolenou takhle užila a tiše závidím. Ale vím, že ty sis tu dovolenou na sto procent zasloužila, protože to běhání kolem dvou dětiček a kolem zařizování domečku Ti asi muselo vycucat z těla veškerou energii. Magdi, ještě jsem se chtěla zeptat, jestli chodíš zase s Kačenkou na Yamahu. Já velmi vážně uvažuju, že zase začnu s Ondrou chodit. Potkala jsem nedávno Pavlu, co s námi chodila loni na podzim na Yamahu se Zuzankou, a té se teď v srpnu taky narodilo mimi a prý už takhle brzy po porodu chodí na Yamahu a není to s oběma dětmi problém. Tak mě lámala, ať chodím zase taky a manža říká, ať neváhám a Ondru tam zase přihlásím. Že potřebuje kolektiv a nějaké jiné vyžití než jen maminku, tatínka, příbuzné a procházky po venku. Jen nevím, jestli jsou ještě volná místa a kdy chodit. Jestli ve čtvrtek nebo v pátek. Zítra se tam asi půjdu zeptat a uvidíme.

Verčo, tak to držím palečky, ať do pondělka vydržíš. Moje kamarádka, se kterou se na mateřské nejvíce stýkám a máme stejně staré děti, včera porodila druhé a naprosto nečekaně. Termín měla až 23.10., takže to bylo předčasně a chlapeček měl jen 2800 g, ale snad jsou oba v pořádku. Tak držím palce, ať u Tebe je tomu naopak a mimi vydrží do pondělka. Klaudinku jsi taky přenášela, tak je dost velká pravděpodobnost, že druhé mimi taky vydrží u Tebe déle. Já si taky myslím, že bych Kačku přenášela a možná dlouho, kdyby ji ze mě násilím nevyndali den před termínem. Ondrovi se taky nechtělo ven a u Kačky to taky nevypadalo na brzký porod. Tomáš je ale rád, že se narodila v srpnu a ne v září, protože bychom museli řešit za pár let problémy s umístěním do školky a školy a musela by o rok déle čekat. Vím, že nemusí být na školu přesně v šesti letech zralá, ale alespoň ji podle předpisů automaticky nešoupnou o rok níž. Bude holt ve třídě nejmladší.
29. zář 2010 v 08:57  • Odpověz
leni, mám pocit, že na yamaze je volno. chodí tam kamarádka a říkala, že je jich tam asi 7. ale nevím, jestli nejsou skupiny rozdělené podle věku, protože její děti jsou o rok starší než ondra.
jinak s narozením kačenky jste si nemuseli dělat těžkou hlavu. mám pocit, že je schválený zákon, že můžou nastoupit do školy i děti, kterým bude 6 až po nástupu. do školky by měli dítko vzít. alespoň v případě klaudinky mi řekli, že děti narozené do prosince se do školky dostanou, po novém roce smůla (náš případ). ale to je zase školka od školky...

tak dneska si budu muset promluvit s paní ředitelkou mateřského centra. už mě školička začíná jít na nervy. pokud tam je správný personál, je to ok. ale dneska tam byla jenom jedna asistentka a mezi dveřmi jsem potkala jednu maminku, co letěla do školky na záskok. tak to se mi nelíbí ani trochu, aby moje dítě mělo záskok (mám pocit, že neodborný) a já o tom nic nevěděla. nehledě na to, že už mě prudí stálá změna personálu. aspoň to můžou vyvěsit na netu či nástěnce, aby člověk věděl. sama mám ráda, když vím, s kým mě čeká můj den. a nepřipadá mi fér vůči dětem, že přijdou do školky a je pro ně "překvapení", kdo si tam s nima bude hrát dnes. nehledě na to, že mám smlouvu, že o mé dítě se bude starat odborný personál a ne záskok, který má zrovna čas. o tom, že je středa a stále tam nevisí jídelní lístek ani nemluvím. opravdu mě to ŠTVE.
29. zář 2010 v 09:33  • Odpověz
autor

Leni, já chodím s Káťou v pátek od deseti hodin. Teď to dva týdny bylo v náhradních prostorách, tak nevím, jestli má Jitka plno nebo ne. Někdo se omlouval, tak nevím, zda je plný počet. Ještě chodím s Vojtou v úterý od čtyřech na pokračování. To už je pro děti od 4 let. Asi za dva měsíce začnou s flétničkami, tak jsem zvědavá, jak mu to půjde. Byla bych ráda, kdybys mohla chodit s Ondrou s námi v pátek.

Verčo, to koukám, co se ve školičce děje :astonished: Měli by to dát maminkám rozhodně vědět, že se něco děje. Je to od nich nefér, když si konečně dítě zvykne na nějakou učitelku, takhle tam šachovat.
29. zář 2010 v 09:43  • Odpověz
Verčo,

Tvé pocity se školičkou naprosto chápu. Taky by se mi to nelíbilo. Naše sousedka teď od září taky začala svoji dcerku, které budou v listopadu tři roky, dávat do MC do školičky. Docela jsem se divila. Myslela jsem, že tam mají plno a ono ne. Prostě jen přišla na burzu, zeptala se, zda není některý den volno a hned jí nabídli úterý a čtvrtek. Zatím je spokojená, ale jestli se tam děje, co píšeš, tak jsem zvědavá, co bude říkat a jestli u školičky setrvá. Uvažuje taky o hlídání v Bublince v areálu nemocnice. Když tam dáš děcko na víc než 80 hodin měsíčně, máš slevu a děcko Ti pohlídají jen za 30 Kč na hodinu. Taky o tom uvažuju, ale ne dřív, než Ondru zbavím plínek. Sice tam bez problémů dítě přebalí, ale chci, aby teď byl se mnou ještě nějaký čas doma, byl v pohodě, zvykl si na sestřičku (což už si zvykl bez problémů) a hlavně ho chci odplínkovat. Bude to trvat asi ještě dlouho. Stále vehementně odmítá nočník i záchod a na nic ho tam nenalákám a nechci to lámat přes koleno násilím. Zjišťuju na netu veškeré možné informace o učení chození na nočník či záchod, ale zatím žádná metoda nepomohla. Ještě se zeptám příští týden pediatričky. Manželovi rodiče radí studenou sprchu, ale to mi přijde drastické. Chci ještě Ondrovi nechat nějaký čas, aby si řekl sám, ale sama se ho několikrát denně taky ptám, jestli nechce na záchod a sama mu ukazuju co se tam dělá.

Magdi, díky za info. Já se zkusím zeptat na tu Yamahu zítra a pak se rozhodnu, zda budeme chodit ve čtvrtek nebo v pátek podle volných míst. Třeba bude plno všude. Uvidím.

Jinak to počasí je opravdu na draka. Já ale beru děti ven i v tom nečase. S Ondrou jsem včera byla dokonce dvakrát. Dopoledne jsem šla jenom s ním a motorkou a v podvečer jsem vzala I Kačku a šli jsme až k hradbám podívat se, jak stoupla hladina Labe. Dneska jsme tam byli taky krmit kachny a labutě. Byly tak hladové, že na nás začali skoro útočit, tak jsem Ondru popadla za ruku a odvedla ho do bezpečí, protože jsem se o něj opravdu bála.

Verčo a kde si se ptala na to umístění do školky? Nebylo to náhodou ve Čtyřlístku? Já už ani nepočítám, že by nám Ondru příští rok do Čtyřlístku vzali. K zápisu sice půjde, ale jelikož je červencový a já jsem na mateřské s Kačkou, myslím, že skoro žádná naděje na přijetí není. Už uvažujeme i o tom, že dáme Ondru příští rok do školky do Píst, odkud pochází manžel, protože tam je naděje na přijetí vyšší. Sice by jsme ho museli vozit pár kilometrů za Nymburk, ale byl by v kolektivu a ten dovoz není problém. Pak by přestoupil do Nymburka, když by bylo místo.
29. zář 2010 ve 12:39  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face: :dizzy_face:
Konečne sa už po fyzickej stránke cítim lepšie, už ma bolí iba záda a noha ale dá sa :slight_smile: Len sme mali s manžom posledných pár fakt tichú domácnosť, normálne dusno :confounded: tak som nemala náladu na písanie a rozhovory, ale dnes už sa to vyriešilo tak už dúfam bude lepšie.
29. zář 2010 v 15:50  • Odpověz
Ahoj holky,
Ani, to jsem rada, ze je ti lepe. Ja jen neco malo zaslechla, jinak moc ale nevim co se stalo, tady jsi o tom nepsala :frowning2:

Verco, to je super, uz brzy budete 4 vid? Docela ti to teseni se na miminko zavidim :grinning: Ted zrovna davali reportaz na RTL jak maji 7 deti a cekaji osme... tak to uz je zase jako docela dost :wink:
Ted jsem si vsimla, ze mas zruseny ucet na MMB, to kvuli prichodu miminka?
29. zář 2010 ve 23:37  • Odpověz
ahojky všem,
stále mám miminko až v žebrech :grinning: - stejný, jak s klaudinkou :grinning: . řeklo se "porod" a byla až v mých plicích. druhá mišpulinka je evidentně stejného názoru :grinning: . což je dobře. ještě si užiju víkend s rodinkou a pak tradá rodit.

andrejko, tolik dětí si neumím představit. to by ze mě asi byla alkoholička :grinning: . ale zase třeba dostávají množstevní slevy na jízdenky. nebo tam říkali i o jiných výhodách? kromě toho, jak jsou šťastní, co se jich sejde u stolu apod..

aničko, co se u vás dělo???? :confused:

leni, to docela koukám, že v MC měli hned volno. někomu říkali, že už je plno. ale je pravda, že klaudi má třídu poloprázdnou (oproti minulému školnímu roku). s paní ředitelkou jsem neměla příležitost si promluvit, tak to zkusím zítra. doufejme, že už ji tam zastihnu. fakt mě to mrzí, že budu taková konfliktní, ale vnitřně mě to hodně štve. a i za cenu, že by tam klaudi měla přestat chodit, tak se mi takový přístup nechce tolerovat.

magdi, nevíš, jak to v mc vypadá na těch hodinách divadélka a tvořeníčka? funguje to ještě?
30. zář 2010 v 18:47  • Odpověz
andrejko, můj účet na MMB jsem pozastavila. Nechtělo se mi přijít o uložené inzertní fotky a teď do jara nic prodávat nebudu. tak jsem je poprosila o nevymazávání fotek. oni mi řekli, že smůla - jediné řešení je pozastavení účtu. tak jsem na to kývla.
30. zář 2010 v 18:51  • Odpověz
autor

Verčo, divadélko a tvořeníčko v MC stále funguje. Je to vždycky tak na čtvrt hodinky. Ty jdeš zítra do MC? Já tam budu v deset na Yamaze. Asi přijdeme dříve a zdržíme se i potom.
30. zář 2010 ve 20:52  • Odpověz
Ahojky,

my byli na Yamaze včera a bylo to super. Budeme Magdi nakonec chodit ve čtvrtek. Nám totiž čtvrtek více vyhovuje z časového hlediska. Byly tam některé děti, které s námi chodily i loni a vede to jedna z maminek, co tam s námi loni chodila (měla dceru Amálku). Ondra si to vyloženě užíval. Už to nebyl ten netečný chlapeček jako loni, když ještě nechodil. Teď zpíval, tleskal a účastnil se i jiných aktivit v pohodě. Paní, co to vedla ho moc pochválila. Je ale pravda, že spoustu těch písniček znal už z domova, protože denně zpíváme a pouštíme CD s písničkami pro děti. Nejvíc mě dostane, když si písničku přizpůsobí a zazpívá "Maminka zelená" nebo "¨Babička pod dubem". To se pak směje celá rodina. Takže my určitě budeme na Yamahu chodit. Kačka byla zlatá. Celou dobu na nás koukala z autosedačky nebo spala a ani hlásku nevydala. Tak doufám, že bude hodná i nadále.

Verčo, tak si užij poslední víkend jako těhule a kdyby něco, tak dej vědet. :wink:
1. říj 2010 v 09:37  • Odpověz
tak a jsem tu :wink: .
dneska jsem ve školičce mluvila s vedoucí školičky a je to vyřešené. jsem moc ráda. hezky jsme si to vyříkaly a jsme spokojené obě. jsem tomu moc ráda.
1. říj 2010 v 18:42  • Odpověz
Verco,
jak jste to nakonec vyresily???
1. říj 2010 ve 21:34  • Odpověz
Ahoj,

tak koukám, že tady to ještě asi nikdo neví, tak jsem poslem dobrých zpráv. Verče se včera narodila holčička Silvinka. Měla 3920 g a 52 cm, takže kus ženský. Prý má černý vlásky a je nejhezčí na světě. Takže Verčo gratulujeme i tady na koníkovi a budeme se těšit, až Silvinku uvidíme na živo. Užívejte si prvních okamžiků spolu. :slight_smile:
5. říj 2010 v 18:01  • Odpověz
autor
Ahojky :slight_smile:

Já jsem se tu krásnou novinu dozvěděla na cestě, tak už jsem to sem nestihla napsat. Moc Verče gratulujeme, Silvince přejeme hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky ... :wink:
5. říj 2010 v 18:41  • Odpověz
Juuuj krásna novínka :dizzy_face: Srdečne gratulujeme k narodeniu Silvinky :dizzy_face::dizzy_face::dizzy_face:
5. říj 2010 ve 21:46  • Odpověz
Ja to taky vedela, ale myslela jsem, ze vy take, tak proto jsem to tady ani nepsala :wink:
Super, hlavne ze jsou holky v poradku a uz se tesim na fotku mimiska :slight_smile:
5. říj 2010 ve 22:50  • Odpověz
jůůů. moc gratuluju Verce k narozeni Silvinky, krasna zpravicka dne :slight_smile:
6. říj 2010 v 08:42  • Odpověz
Ahojky :dizzy_face:
Tiež už sa teším na fotečky miminka :dizzy_face:
urobilo sa nám kráááásne slnečné počásko...chcela som podniknúť výlet na gaštany, orechy, šípky, šišky, a čo myslíte? Natula v školke zas nespala tak nebolo možné čokoľvek podniknúť, jačala koli všetkému :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. říj 2010 v 17:30  • Odpověz
ahojky všem,
moc děkujeme za gratulace. silvinka a vlastně i klaudinka jsou naprostá zlatíčka. obě se potýkají se svými problémy velmi dobře. silvinka je opravdu miloučká a pláče jenom opravdu vyjímečně. a spíš je to takový srdcetrhající bečení. klaudinka absolutně ztratila jiskřičku v očích - byla mě navštívit v porodnici a vyděla mě den po operaci - takže i maminka měla bebíčko. první dny si mě pořád hlídala, jestli už zůstanu doma nebo někam odejdu. přitom byla zvyklá být u babičky, ale teď to bylo asi něco jiného. opravdu byla strašně smutná :frowning2:. teď už je mnohem lepší a začíná se zase rozsvícet. jinak mám pocit, že na silvinku tolik nežárlí. samozřejmě musí vyzkoušet všechno její - vaničku, zavinovačku, chrastítko a dokonce i dudlík, který nepoužíváme apod. ale tak nějak ji přijala moc hezky. dokonce se jednou v noci vzbudila, šla k nám do ložnice a rozplakala se, že tam není miminko. bylo, ale jenom hlavou na druhé straně :grinning: . ráno si vleze k nám do postele a musíme tam dát i miminko.
já teď zkouším každý den nějak učesat denní režím, který by nám co nejvíc všem vyhovoval. silvinka nám vešla do rodiny tak nenápadným způsobem, že je to jenom pár detailů (např. ranní odchod do školky, vaření oběda, ...)

aničko, my dneska byly na kaštanech. máme jich strašně moc - budou kaštanový korále :grinning: . a taky jsme vzaly pár javorových listů - ty budeme barvičkovat a obtiskovat. a pak ještě nějaké listy a ty použijeme taky na malování, ale jako ocas draka. tak jsem zvědavá, jak nám to půjde.
12. říj 2010 v 17:46  • Odpověz
No, slava, holky se ozvaly :grinning:
Vitáme doma a prejeme Vam vsem jenom to nejlepsi :wink:
12. říj 2010 v 18:05  • Odpověz
Holky vitajte doma :dizzy_face: Som rada, že vám to zžívanie prebehlo celkom bez problémov tak len prajem aby to tak bolo aj naďalej :wink:
12. říj 2010 ve 20:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.