• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
niekedy by to chcelo zase srazík :dizzy_face: Ale neviem ako a kedy :frowning2: Naty chodí teraz do školky a tak
1. lis 2010 v 11:02  • Odpověz
Verčo, promiň. Špatně jsem to pochopila. Myslela jsem, že když dáváš Silvinku na tvářičku, tak automaticky musí ležet na břiše. Nenapadla mě jiná varianta. My dneska byli na kontrole s kyčlema a bohužel budeme muset dávat tři plínky na široko, takže máme další úkol před sebou. Už jsem to vyzkoušela a asi budu muset Kačce dávat o číslo větší body a dupačky, aby se s těma všema plínama vešla do oblečení. Doufám, že to bude muset nosit jen do příští kontroly za šest týdnů. Ale pořád je to lepší než to měla neteř. Ta musela nosit několik měsíců na nohou řemínky.

Ani, určitě jsem pro srazík, jen nevím, kdy ho uspořádat. Nemohla by Natálka jeden den ve školce vynechat? My zatím srazík odkládáme, protože ještě nejsme zdraví. Já a Ondra máme stále rýmu a Kačenka je taky trochu zahleněná, tak radši nechci zatím chodit do kolektivu, když to není nutné.
2. lis 2010 v 16:50  • Odpověz
ahojky všem,
leni, my taky byly dneska na kyčlích. a ťuky ťuk - všechno ok. tedy až na přístup mudr, ale ten je po nymbursku vyhlášený. svoji pověst jenom podpořil :stuck_out_tongue_closed_eyes: . za 2 měsíce tam musíme znova na kontrolu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . vůbec netuším, jak se ty "pomocné" plínky aplikují, ale nejde je dávat na oblečení? tím pádem bys potřebovala větší jenom tepláčky.

aničko, ráda se srazím. jen teď momentálně nevím, co a jak. pořád jsem v nějakém časovém skluzu.
2. lis 2010 ve 22:49  • Odpověz
Ahoj holky,
taky zdravim a Leni, pridavam zkusenost. Kamaradka taky musela davat plinky na siroko a prave ji znama poradila, at je dava az na obleceni, jak pise Verca. Byla z teto rady nadsena, protoze do te doby davala jak pises vetsi obleceni, ale to pak male prebyvalo vsude jinde :frowning2: Takze urcite vyzkousej klasickou plinku a dupacky ci puncosky a na to az ty latkove pleny a budes jen potrebovat "vytahane" :grinning: teplacky ci kalhoty
2. lis 2010 ve 23:59  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
jedeň školky by sme koli srazíku kľudne obetovali :wink: len aby zas nebola opička chorá :frowning2: dnes je 4-tý deň v školke a už zas začína sopliť :frowning2: len dúfam, že sa jej to zas nerozbehne
@vercaberca tiež sme dávali široké balenie, ale robili sme to tak, že sme dali väčšie bodýčko aby ich držalo. No ale vraj sú aj nejaké ortopedické kalhotky, mali by ich ma´t v zdravotných potrebách tak sa skús juknúť :wink:
3. lis 2010 v 09:14  • Odpověz
Holky, děkuju za rady. Oblečení už máme vykoumané. Oblékám nejdříve papírovou plenu a body a na to dávám ty tři plínky na široko a na to další vrstvu (dupačky). Už máme den a noc s plínkama za sebou a malá to naštěstí snáší dobře, tak to snad v pohodě zvládneme.

Verčo, ani se nedivím, že jste byli taky včera na kyčlích, když Česák má pořád dovolenou. Včera tam bylo pořádně naboucháno. Myslím, že skoro celý říjen tam nebyl a od příštího týdne skoro do konce listopadu tam taky nebude. Celý okres si pozval na tento týden. Já tam s dětma byla už na půl jedenáctou, kdy otvírali a přede mnou už bylo osm maminek s mimči a čekárna pořád natřískaná. Kačka taky měla v měsíci kyčličky v pořádku, ale teď se Česákovi jedna kyčel malinko nezdála. Vyloženě mi tři plínky na široko nenutil, ale říkal, že to bude lepší, když je budu dávat. Tak nechci nic zanedbat.
3. lis 2010 v 09:34  • Odpověz
leni, my tam šly na náhodu a až ve 12,45. před námi bylo jedno miminko a oblíkali se dvě. a s česákovým nezdáním jsi mě rozesmála. trochu ho podezírám, že blbě vidí a nebo jeho mašina na kyčle už má nejlepší za sebou. vzhledem k tomu, že jsme s klaudinkou byli v kolíně, tak můžu porovnávat. v kolíně tolik na dítě tím čtecím zařízením netlačil (ani tam tak děti neplakali, jako tady). a na monitoru to měli trochu jasnější. česák mě děsil, že silvinku rozdrtí a ty čmouhance na obrazovce taky super.
a mimochodem neznám žádnou matku, které by neřekl, aby dávala plínky. to že nás včera nechal ok, jsem zírala. už do telefonu, kdy nás ještě neviděl, mi ´doporučil, abych dávala 2 plínky. :grinning:
3. lis 2010 ve 13:57  • Odpověz
Verčo, taky s Ondrou jezdíme k Seifertovi do Kolína, ale až od doby, kdy chodí. Jeho přístroj jsem taky viděla, ale bohužel nemohu porovnat, protože jsem ho neviděla v akci. Každopádně lidský přístup k pacientům má jen pan MUDr. v Kolíně. V Nymburce ani nepozdraví. No a v monitor u Česáka taky nemám zrovna důvěru, ale pro jistotu ty plínky na široko dávám. Hlavně si říkám, jak v tom spěchu může odhalit nějakou vadu. Já tam chodím vždy na 10:30 a to je tam natřískáno, že maminky sedí i v sousední čekárně naproti a s kočárkama stojí na chodbách a on má na každé miminko tak minutu času. Jede to tam jako na běžícím pásu a docela bych se divila, kdyby se mu někdy nestalo, že určí špatnou diagnozu. A ty plínky doporučuje opravdu hodně často. Miminku před námi je taky doporučil a obě moje neteře taky plínky na široko nosili. V listopadové Mamince je na toto téma článek a tam píšou, že problémy s kyčlema trpí několikanásobně více holčičky než chlapečci a na naší rodině je to opravdu vidět. Ondra žádné problémy neměl, zatímco Kačka a jejich sestřenice ano.
5. lis 2010 v 09:26  • Odpověz
leni, v tvé kůži bych asi ty plínky taky dávala (než si potom něco vyčítat). ale já jsem na mudr. česáka opravdu zaujatá. nemám ráda jeho způsob chování. vadí mi to u všech lidí. to, že se odpovídá na pozdrav, je slušnost. frmol nefrmol. pokud je nad jeho síly zvládnout nápor miminek. může si lépe zorganizovat pracovní dobu. buď může vyhradit více ordinačních hodin pro miminka a nebo může zavést systém objednávání.
ale znova opakuju - jsem zaujatá. a toho už sis asi všimla, že já komentuju většinu lékařů :grinning: :grinning: :grinning: . a to bude tím, že jich znám pár, kteří jsou skvělí a svým přístupem mě rozmazlili (a rozmazlují :grinning: ). pro příklad můžu uvést pediatra walterstaina. sice na něho některé maminky nadávají, že je nepříjemný. ale já to tak nemám. vždycky pozdraví mě i klaudinku. poslouchá a řekne svůj názor (ne to, co by chtěl člověk slyšet :grinning: ). je přísnější a velmi hájí zájmy dítěte. ale to mě nepobuřuje, spíš uklidňuje. a když udělám nějakou botu a nebo mám strach, co se děje. tak je fakt super uklidňující. a nejvíc oceňuji, že v případě "nouze", jezdí za pacienty domů.
5. lis 2010 v 11:52  • Odpověz
Čauky :dizzy_face:
Nechcete sa sraziť budúci týždeň v utorok?? Ideme s Naty na logopédiu tak budeme v NBK a nebudem ju dávať do školky :slight_smile:
11. lis 2010 v 10:05  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

Aničko, příští úterý by to šlo. Nemám ten den kurzy, sice mám od 8:00 hod. pohovor, ale potom budu k mání. Že bychom se sešly v mat. centru?
11. lis 2010 v 17:03  • Odpověz
na logo máme byť 9.40 je to na železničnej poliklinike, tak neviem či pred alebo po čo vy na to? MC by nebolo zlé :slight_smile:
11. lis 2010 v 18:25  • Odpověz
autor
A na jak dlouho to Ani odhaduješ, myslím to logo.
11. lis 2010 v 19:49  • Odpověz
bývame tam tak pol hoďku takže počítam, že najneskor 10.20 by sme mohli byť v MC :slight_smile:
11. lis 2010 ve 20:50  • Odpověz
Ahojky holky,

my bychom v úterý taky mohli dorazit do MC. Máme celé dopoledne volno, takže jak tak čtu, navrhuju srazík kolem 10:30 v MC v herně. Co vy na to? Ráda Vás zase po sto letech uvidím.
12. lis 2010 v 09:28  • Odpověz
super to by som bola veľmi rada keby ste prišli aj vy :dizzy_face:
12. lis 2010 v 09:38  • Odpověz
ahoj holky,
v júterý mi chodí klaudinka do školky a já mám vždycky všechno zařizování na tu dobu. udělám maximum, abych dorazila, ale na 100% to neslibuju :frowning2: .
12. lis 2010 v 11:38  • Odpověz
@vercaberca :frowning2: ale dúfam, že sa ti to podarí aspoň na chvíĺu doraziť :wink:
12. lis 2010 v 11:42  • Odpověz
Ahoj holky, my bohužel v úterý nemůžem, dopolko jedu do Prahy, není teda stoprocentní, ale odpoledne jdeme na druhy Priorix. Tak snad to vyjde nekdy priste :slight_smile:
13. lis 2010 ve 12:34  • Odpověz
Soni, tak to je škoda, že zítra nemůžete. Mohly bychom kdyžtak udělat ještě jeden předvánoční srazík, na který by si mohla i Ty. Já se ráda srazím ještě jednou. :wink:
15. lis 2010 v 15:24  • Odpověz
čauky :dizzy_face:
jj tiež som za predvianočný srazík, Soni aj Tomíka by som zas rada videla ako aj vás všetky :slight_smile:
15. lis 2010 v 15:58  • Odpověz
holky ja som asi blbá :zipper_mouth: :zipper_mouth: zajtra máme byť na logo 10.30 a nie 9.40 ako som si povodne myslela :frowning2: tak dúfam, že v MC ešte niektorá budete keď tam prídeme :frowning2:
15. lis 2010 v 18:33  • Odpověz
Ahoj holky, tak si to hlavně zítra pěkně užijte a určitě se někdy ještě srazíme :slight_smile:
A pro vás je lepší asi dopoledne, že? My jelikož vstáváme brzo (většinou v šest :D), tak my klidně mezi devátou desátou můžeme být v NBK a malej by mi pak kdyžtak spal cestou domů.
Teď je to nabité, ale předběžně můžu 1. a 2. prosince :slight_smile:
Jinak u nás to celkem jde. Malej roste jako z vody, začíná rozvazovat a tak tu pořád něco plácá a je s ním sranda. Zatím teda plně na plínkách, zatím to nějak neřeším jsem asi moc pohodlná :D
15. lis 2010 v 18:54  • Odpověz
Soni, my jsme taky zatím plně na plínkách a to je Ondra o půl roku starší než Tomík. Zkoušela jsem snad už všechno. Nočník, záchod s dětským prkýnkem a stoličkou, motivaci - lákání na čokoládu, na něco jiného pozitivního, dny bez plínek (ale to mi třeba za dopolende pročůral troje slípky a tepláky nebo po bytě trousil bobky a nic si z toho nedělal), a přišla i razantnější forma odnaučování a sice osprchovat celé tělo studenou vodou, když se ho pořád ptám a vysazuju na záchod a on mi minutu po zeptání se, zda nechce kakat, přijde s bobkem v plínce. Tuhle metodu mi poradili tchánovci, že to vyzkoušeli na mají švagrové, protože tchýně musela nastoupit do práce a švagrová do školky a ona stále měla plínky. Sprchování jsem i skonzultovala s pediatričkou a ona to nezavrhla a řekla, že to můžeme zkusit. Bohužel na našeho Ondru nezabírá nic. Takže jsme se rozhodli, že budeme plínkovat dál bez stresů a že mu necháme ještě čas, aby k tomu sám dozrál, protože ani motivací ani nátlakem jsme ničeho pozitivního nedosáhli a já ještě měla špatné svědomí, že ho skoro týrám.
16. lis 2010 v 09:37  • Odpověz
Holky díky za mini srazík :dizzy_face: snáď nám to v tom prosinci vyjde zas :slight_smile:Soni, Andrejka s holkami sme sa bavili že by sme sa mohli asi 8.12 okolo 10-tej ráno...čo vy na to?
16. lis 2010 ve 14:30  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Koukala jsem na fb na fotečky, tak jste si to pěkně užily :slight_smile:
Tak 8.12. bych klidně taky mohla, pokud budu schopná, protože 7. jdu k zubařce, na trhání a vrtání, tak max. bych přijela se zásobou brufenů a oteklou hubou :D
Ani, včera se mi vrátily zase nějaké knížky, tak večer udělám seznam a pošlu ti ho :slight_smile:
Dneska si Tomíka odváží Martinovo rodiče, tak budem teď dva dny bez něj. Pojedem k nim až zítra večer, až M. skončí v práci, tak snad to zvládneme. A já jdu dneska na pohovor, tak kéž by to konečně dobře dopadlo :slight_smile:
17. lis 2010 v 08:08  • Odpověz
Ahoj holky,
Ani, to je hezke, ze myslite i na me :wink: Ja byla v kontaktu s Magdou, ze nevim zda dorazim, protoze mala mela od vikendu rymu a nos cerveny od neustaleho utirani (smrkat jeste neumime :frowning2: a taky jsem cekala na zasilku PPL. Bohuzel mala stale nudlala a zasilka nakonec ani neprijela :angry: tak jsme cekaly zbytecne. Pry chyba na strane PPL dle internetu, tak toho maji asi moc a meli by dorazit dnes.
To jsem ale mela taky v planu jit do MC, ale pro zmenu mi zustal doma Domik. Nesel dnes do skoly, vcera hned po ranu hlasil, ze ho boli hlava a tak lezel a lezel, ale odpol. mel jeste horecku a ze ho boli v krku. Tak jsem zvedava co z toho bude.
Jinak se s Vami take rada uvidim, takze jsem urcite pro dalsi srazik.
Nehodily byste fotky i sem do te nasi slozky Nymburk ?

Soni, drzim palce, tak pak pisni...
18. lis 2010 v 08:25  • Odpověz
ahoj holky,
úterý mi nedopadlo :frowning2: . bohužel jsme zůstaly věrné naší tradici a klaudinka zase marodí. v pátek začala smrkat. o víkendu jsme to vykurýrovali. v pondělí začala kašlat a teploty. zítra jdeme na odběr krve. a silvinka má pro změnu zadní rýmu. mně "jenom" bolí ruce a záda. chovat je potřeba obě dvě. naštěstí na střídačku. tento týden je ze mě velkoodběratel čokolády :pensive: , ale jinak bych to asi nezvládla :sweat_smile: . já už jsem tak vybzikaná, že nákup na 10 dní jsem schopná naházet do košíku a zaplatit za 45 minut.
s dalším srazíkem souhlasím. těším se na vás na živo.

magdi, jak probíhá kurz? dává ti to něco? a co kačenka?
18. lis 2010 ve 21:10  • Odpověz
autor
ahojky holky :slight_smile:

Verčo, kurz je super. Je to zabíračka, ale dá se to. Teď jsme měli pořád angličtinu, která se střídala s komunikací, od příštího týdne budeme mít počítače a prezentaci. Já jsem teda úplnej začátečník v anglině, ale rektorka je prostě super a hrozně mě to baví. Jenom už asi čtrnáct dní bojuju s nemocí, tak jsem dneska lehla a doufám, že se přes víkend dám do pořádku. Kačenka ze začátku hlídání zvládala v pohodě, teď trochu pobrekává, když odcházím, ale když jsem za rohem, už si hraje. Pořád něco vyrábějí, tak má doma docela pěknou výstavku. Když se v jednu vrátím, tak mi skočí kolem krku a už se mě nepustí. Je to super, když tě takhle někdo vítá. Teda on i Vojtíšek mi skáče na krk, když ho vyzvedávám ve školce.
19. lis 2010 v 09:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.