• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
Ahojky holky,

koukám, že tu skoro všechny marodíte nebo Vaše děti. Tak přeju, ať ty nemoci brzy odfrčí pryč a je vám zase dobře. Já už se těším na další srazík. V úterý to bylo fajn. :wink:

V pondělí mi bude 30, tak na zítřek chystám mega velkou rodinnou oslavu. Teď zjišťuju, že jsem se zbláznila. Bude nás 17 dospělých a 4 děti a všechno nachystat je fakt záhul a to už nemluvím o tom, až to bude probíhat. Počítám s tím, že neposedím a ani pro sebe nechystám místo na sezení. Ale o děti budu mít postaráno. Budu tady mít spoustu chův.
19. lis 2010 v 10:16  • Odpověz
autor
Leni, moc ti gratuluji k narozkám, přeji hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky :wink:
21. lis 2010 v 18:27  • Odpověz
Leni, vše nejlepší k narozeninám, hodně zdraví, štěstí, zdraví, lásky a hlavně ať dětičky dělají jen samou radost.

Tak my byli středu a čtvrtek bez Tomíka. Ve středu jsem se byla informovat na brigádu, tak budu nastupovat a zítra jdu ještě na preventivní prohlídku a pro zdravotní průkaz. Ve čtvrtek večer jsme byli v kině na Harry Potterovi, tak jsem byla nadšená z filmu a určitě otevřu znova knížku a přečtu si to, jak to byla jen půlka, tak "potřebuju" vědět jak to bude dál. Už jednou jsem to četla, ale to je dáávno. A pak v noci po kině jsme jeli k rodičům a včera jsme se vrátili.
Venku začíná být zima, tak jsem zvědavá, jestli napadne i sníh.

Leni, jaká byla oslava?

22. lis 2010 v 07:05  • Odpověz
Leni všetučko len to najlepšie k narodeninám :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
22. lis 2010 ve 14:01  • Odpověz
Ahoj holky,

děkuju Vám moc za přáníčka ka narozeninám. už jsem holt "stará bréca". Tím se ale nechci dotknout těch, kterým už se taky přehoupla třicítka. Oslava byla hezká a velká. Bylo nás nakonec 19 a bylo to náročné na organizaci, ale všichni jsme to přežili. Někteří hosté u nás dokonce přespali, tak se slavilo do noci. Největší radost jsem měla z toho, že přijela moje babička, která bydlí 100 km daleko a ve svém věku se odhodlala takovou cestu absolvovat. včera, když jsem skutečně měla narozeniny, si vzal manža děti do práce a já jela do Prahy na kontrolu na gyndu, tak jsem si udělala malý výlet.

Dneska musím s Kačenkou k doktorce. Má už asi týden zelenou, vodnatou stolici a kaká častěji než dříve, tak se bojím, aby nebyla dehydrovaná a něco se s tím dělalo. Navíc se jí zřejmě rozjel ekzém atd., takže tam jdu s více problémy. Snad to nebude nic vážného.

Soni, jsem ráda, že sis užila těch pár dnů bez Tomíka a zašla si do kina. Já, co jsem maminou, jsem v kině ještě nebyla. Tak si užij čtení Harryho.
23. lis 2010 v 08:45  • Odpověz
Leni, tak to jste měli super víkend, hlavně, že jste všichni přežili a je dobré, že přijela i babička. Kolik je jí let?
Kontrola na gyndě ať ti dopadne v pořádku a s Kačenkou to snad taky bude dobré!

Já, co mám Tomíka, tak jsem v kině byla podruhé, v září jsem byla na Románu pro muže s kamarádkama. A předtim jsem byla někdy v 12tt na Sexu ve městě.

Koukám, že začne být pěkná zima, venku cosi poletuje, ale spíš to bude ještě déšť, ale dost kamarádek hlásí sněžení.
23. lis 2010 v 08:58  • Odpověz
Jsem to ale trubka, teď tu kouká do diáře a já k té zubařce jdu 8.12. a né 7., bože, kam jsem zase čuměla :D Takže já můžu v tom týdnu 6.,7., nebo 10. :zipper_mouth:
23. lis 2010 v 16:50  • Odpověz
Soni, myslím, že holky v jiný termín moc nemohou, ale nechci mluvit za ně. Magda teď chodí na ty kurzy a myslím, že říkala, že se jí hodí nejlépe středa, protože jinak je hodně časově vytížená a Anička to chtěla spojit zase s návštěvou u logopeda, ke kterému snad jde zase toho 8.12.. U ostatních holek nevím. Já každopádně nemohu 10.12., jinak se přizpůsobím. :wink:

Jinak my včera u doktorky moc dobře nedopadli. Moje podezření na to, že Kačenka má ekzém, se potvrdilo, takže musíme kvůli tomu změnit trochu režim ohledně koupání a krmení. Navíc kvůli té zelené vodnaté stolici přestala přibývat, tak doktorka řekla, že mám přikromovat hypoalergenním umělým mlékem nebo se snažit odstříkat co nejvíce svého mléka. Problém je v tom, že kačenka nechce nic jiného než prs. Zkoušela jsem stříkačku i lahvičku s dudlíkem a to jak umělé tak moje mlíčko, ale nic nechce, jen kojit. Četla jsem, že to HA mléko je nahořklé, proto dětem moc nejede, ale Kačenka nechce ani moje odstříkané mléko, tak si myslím, že to bude spíš způsobem podání. Musím to do ní vyloženě násilím stříkat a držet jí pusu, aby to polkla. Snad neskončíme v nemocnici na JIPce na kapačkách. Naštěstí včera ani dneska ještě nekakala, tak už je "průjem" snad pryč. teď půjde už jenom o barvu stolice. V pátek jdeme na kontorlu na převážení a na případné stěry z konečníku, tak se uvidí, co to nakonec způsobilo. A to bude v pátek zřejmě i očkováná hexavakcínou a Prevenarem. to si holka teď užije.
24. lis 2010 v 10:30  • Odpověz
Čauky :dizzy_face:
Holky normálne som si dopoledne sadla na chvíľu k TV a prespala som celé doobedie :sweat_smile: :grinning:
No ale čo chcem napísať je, že konečne mi došla MS (po 63 dńoch) a že od piatka začíname pichať injekcie a ak pojde všetko dobre tak okolo 7-8.12 pojdeme na tú insemináciu :slight_smile: Držte prosím peste nech reagujem ako mám :wink: díky
24. lis 2010 ve 13:04  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem Vas ted docetla. Par dni jsem tu nebyla. Jak jsem psala, ze minuly tyden mi zustal Domik ze skoly doma, tak jsme v sobotu jeli na pohotovost a hned nas poslali do Kolina do nemocnice. Dostal hned kapacky, protoze byl dehydrovany, nejedl, nemluvil a mel nejaky osklivy zanet v krku, takze hned i ATB do zily. Jeste ted tam chudak lezi. Ja tam byla s ni cely den a noc do utery, pak me vystridal manzel, abych zase ja byla doma s Nicky.
Jsou to starosti a hlavne strach jak jsou deti, ze? :frowning2:
Maly chodi kazdy den na ORL na kontrolu, chteli mu to uz pichnout, aby odstranili hnis, ale jelikoz ATB dobre zabirala a bylo mu lepe a lepe, tak to vzdy o den odlozili. Jeden dr. tedy je pro hned vzit mandle, ale do toho se nam taky nechce, kdyz na anginy netrpi a tohle ma vlastne poprve.
Tak ted cekam jak dopadne zase zitrejsi (vlastne uz dnesni, je po pulnoci) kontrola a kdy se mi uz vrati domu...

Leni, co Kacenka?

Anni, to je jasny, drzime palce, vsechny a co muzeme :slight_smile:
25. lis 2010 v 00:42  • Odpověz
Kačenkám vše nejlepší k svátku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Téda, chudák Dominik :( Tak hlavně, ať je mu lépe a už může k mamince domů.

Kačenka má zase ekzém :(
A proč, když má ekzém, tak se má pít umělé?
Ty ekzémy jsou hrozné, mám ho taky od mala a někdy je to síla :( Hlavně se změnou počasí.

Já byla včera prvně na brigádě, tak jsem trošku vyřízená a to jsem tam byla snad "jen" tři hodiny.
25. lis 2010 v 07:42  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

Jdete někdo na dnešní rozsvícení stromku na náměstí? Jestli jo, tak tam možná uvidíte Vojtíška s babičkou.

Aničko, tobě držím pěstí.
26. lis 2010 ve 14:18  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Teda chudinky deti čo to zasa všetky majú :frowning2: :frowning2: dúfam, že im všetkým bude čo najskor dobre :slight_smile:

Tak a včera mi manža pichol prvú injekciu :grinning: Fuj úplne som zabudla aký hnus je inj.do brucha :confused: a ešte 4 krát ach :sweat_smile: :grinning:

Holky tak čo prídete niektorá dnes na Mikulášsku diskotéku do Mcel?? Začiatok od 14.00 :wink: :wink: Ja tam s Natulkou aspoň na chvíľu chcem ísť :slight_smile:
27. lis 2010 v 07:40  • Odpověz
Hezké dopoledne holky,

Za prvé děkuju Soničce za přání k svátku pro Kačenku a dodatečně Ti Soni přeju všechno nejlepší k narozeninám, které jsi měla v pátek. Měla jsem teď takový frmol, že jsem vůbec nestíhala zajít na net.

Magdi, Ondra byl taky v pátek na rozsvícení stromečku na náměstí a taky s babičkou a dědou. My jsme zatím jeli nakupovat. Já se na strom byla podívat včera během procházky s dětmi. Je hezký, jen žádná změna. Svítí tmavě modře jako loni.

Andrejko, je mi moc líto Dominika. Snad už ho máš z nemocnice doma. Já jsem ještě nikdy nezažila ten pocit, když má maminka dítě v nemocnici a doufám, že ho nezažiju buď nikdy nebo jen málokdy. Asi to nemáte lehké. Držím palečky, ať je zase lépe a můžete si užívat předvánoční čas v pohodě a klidu.

Ani, Tobě taky moc držím palečky, ať Vám to v prosinci vyjde a příští rok přivítáte do rodiny nového člena. :wink:A co vlastně budeš přesně podstupovat. Píšeš inseminaci, ale v čem to přesně spočívá?

A nevíte, co je s Verčou? Už se tu delší dobu neukázala.
29. lis 2010 v 09:41  • Odpověz
Čauky :slight_smile:
Tak dnes som bola na UTZ a nevyzerá to slávne, folíky nevyzerali žeby rástli :confounded: tak ešte budem pichať 5 dní menopur a kontrola opäť v pondelok, tak dúfam, že narastie aspoň 1 poriadny folikul :pensive: a manžel sa k tomu znova začína stavať veĺmi negatívne, tak nemám chuť ani silu na nič...ešteže mám tú moju čerticu inak neviem čo by bolo :unamused:
Večer ešte skúsim kuknúť, papa :wink:
1. pro 2010 v 16:59  • Odpověz
Kočky tak čo kedy srazík? Zajtra, stredu alebo štvrtok??? :slight_smile:
6. pro 2010 ve 14:11  • Odpověz
ahojky všem,
holkám oslavenkyním přeji dodatečně všechno nej nej nej k narozeninám a svátkům.

u nás je veselo. na pc mi odešel hard disk. takže všechna data jsou zasekaný na poškozeném HD a já se k nim nemůžu dostat. jedna firma mi nabídla stažení dat za šílené peníze. takže zatím všechno špatně. teď se mi podařilo rozchodit připojení k netu na starém pc, co má klaudinka už jenom na hraní. je to všechno příliš pomalé, ale aspoň něco než nic.

aničko, držím palce, aby se inseminace zadařila. jen ti radím, aby ses k tomu příliš neupínala. je to stejná šance jako při milování... manželovým postojem se nestresuj, každý na takovou situaci reaguje jinak. hlavně když dá materiál :wink: :grinning: :wink: .

leni, můj pediatr vždycky říkal, že zelená stolice je hladová stolice. tak zkus malou přikládat častěji. vím, že se doporučuje kojit za 2,5-3 hodiny. já to tak taky měla s klaudinkou. sice jsem kojila třeba 12x za 24 hodin, ale pomohlo to. pak jsme zase dobu mezi kojením pomalu prodlužovali. umělé mléko mi taky nejedla. pokud si dobře pamatuju, tak ondru jsi kojila docela dlouho. takže u tebe by s mlékem být problém neměl.

soni, držím palce, aby se ti na brigádě líbilo. co vlastně děláš?

andrejko, jsem ráda, že už sem píšeš lepší zprávy a malému je líp. pobyt v nemocnici s dítětem je pro mě černou můrou.

holčiny mějte se hezky. jeslti ve středu budete v mc, dejte zprávu. snad se mi podaří se tam dokodrcat.
6. pro 2010 ve 14:46  • Odpověz
Ahojky,

my bychom zítra mohli do MC dorazit. Tedy pokud nebude vyloženě špatné počasí, protože to bych si netroufla jet autem. Ale v pátek jsem autem jela k naší doktorce a i když jsme se trochu občas sklouzli, pžežili jsme bez nehody a ve zdraví. :grinning:

Verčo, já jsem na netu četla a i kamarádka mi říkala, že zelená stolice není hladová, ale že se jedná o to, že miminko pije hodně předního mléka, které je určeno na žízeň a to výživnější zadní mléko se mu moc nedostane a to proto, že maminka kojí buď krátkou dobu nebo miminko není schopné si to mlíčko z maminky vysát. Na stránkách o kojení - www.kojeni.net jsem se dočetla, že hladová stolice je hnědá, je jí málo a je s příměsí hlenu. My se zelené stolice zbavili, ale přišla ta hnědá hladová. Asi ta zelená stolice byla opravdu předzvěst, že moje mlíčko Kačce nestačí nebo ji kojím špatným způsobem. Začala jsem ji tedy kojit a častěji a déle a za tři dny přibrala 200 g a přitom dle tabulek stačilo 60 g. Tak jsme si s doktorkou řekli, že mám asi mléka dost. Ale za týden jsme šli na převážení a Kačka za týden nepřibrala naopak ubrala 30 g, tak doktorka řekla že už opravdu musíme přikrmovat. To bylo v pátek. Takže už 4 dny do ní cpu umělé mléko, které stále odmítá. Navíc kvůůkli ekzému musí pít mléko hypoalergenní a to je prý nahořklé a kojeným dětem moc nechutná, protože jsou zvyklé na sladší chuť toho mateřského.

A pokud jde o kojení Ondry, tak toho jsem sice kojila 16 měsíců, ale s problémy. Mléko mu taky nestačilo. Když jsem zkusila měsíc jen kojit, tak taky moc nepřibíral, takže jsem ho musela taky přikrmovat umělým. Na rozdíl od Katky ho ale pil bez problémů a v půl roce měl skoro 9 kg. Až bude Katce půl roku tak začneme se zeleninou apod. a bude mít i jiný zdorj příjmu potravy a to už umělé mléko myslím nebude třeba, ale teď musíme 3 měsíce nějak překlenout s umělým mlékem. Doktorka řekla, že můžu kdykoliv, kdy budu mít pochybnosti, přijít na převážení nebo třeba jen se tak ujistit, že je vše v pořádku.

Soni, taky by mě zajímalo, kde teď děláš. Litovala jsem Tě, jak si psala na facebooku o tom přespání v Praze. Tak snad už se to nebude opakovat. To byla vždycky moje noční můra. Dojíždět vlakem do práce do Prahy. Člověk nevěděl, jestli ve vedru nebo mrazech bude kvůli sprohýbaným kolejím jezdit vlak a kdy se dostane domu. Ale i přesto se plánuju po mateřský do Prahy vrátit, protože v Nymburce je to s prací špatný. Sice by mě vzali třeba na Katastrální úřad apod. ale za 15 hrubýho jim fakt s VŠ dělat nepůjdu.
7. pro 2010 v 09:34  • Odpověz
Ahoj holky, tak si srazík zítra užijte, jestli se opravdu uvidíte :slight_smile: Já nakonec zubaře zrušila, protože radši půjdu do práce a jsem přeobjednaná až na leden, tak super :slight_smile: Alespoň můžu nabírat zkušenosti :slight_smile: A zítra a ve čtvrtek budu mít opět dlouho (15-24), tak budu doufat, že se dostanu domů vlakem. Ale pár kamarádek z Prahy mi už řikalo, že ať klidně volám :D Ten minulý týden jsem šla přespat do hotelu, ve kterém jsem kdysi dělala, tak aspoň, že měli volno a já pak jela domů v devět ráno a to už vlaky jezdili bez zpoždění.

Leni, to by ti dali tak málo v Nymburce, jo? No to je teda almužna :( Já teda teď na tom nejsem o moc líp jako, ale mám to zatím na dohodu, pak přejdu na částečnej a kdyby to šlo přejít v lednu na plnej, tak budu ráda, pokud ne, tak budu muset hledat jinde.

Aničko, jak se vede? A co manžel? On chce druhé? Nebo po tom všem už ho nechce, nebo jak to máte? No snad se brzy zadaří!
7. pro 2010 v 19:46  • Odpověz
Tak ja dorazím, aspoň an chvíľku. Logo máme od 9.20 tak okolo 10-tej by som tam mohla byť :slight_smile:
7. pro 2010 ve 20:05  • Odpověz
tak za chvíľu vyrážame na logo a potom do MC tak dúfam, že sa tam aspoň s niekým z vás uvidím :slight_smile: foťák už je nažhavený :slight_smile: :grinning:
8. pro 2010 v 08:25  • Odpověz
tak za chvíľu vyrážame na logo a potom do MC tak dúfam, že sa tam aspoň s niekým z vás uvidím :slight_smile: foťák už je nažhavený :slight_smile: :grinning:
8. pro 2010 v 08:25  • Odpověz
My se snad dnes taky vyhrabeme a do MC dorazíme. Sice mám připravené už dva dny těsto na perníčky, ale to počká do odpoledne. Takže my se budeme snažit taky dorazit. :slight_smile:
8. pro 2010 v 09:17  • Odpověz
autor
My snad taky dorazíme, dneska jsem nechala Vojtu doma, tak dorazíme ve větším počtu. :wink:
8. pro 2010 v 09:32  • Odpověz
Čauky :dizzy_face:
Ďakujem za srazík, zodvihol mi náladu o 180° :slight_smile: Nejaké fotočky už sú na FB. Chcela som dať aj sem ale neviem si spomenúť na heslo k tomu nášmu spoločnému albu :sweat_smile: Ak niektorá viete písnite mi IP :wink: díky papa
8. pro 2010 ve 14:31  • Odpověz
tak heslo som zistila a už sa aj nejaké nahrané, ale seklo sa mi to, chcela som ich nahra´t viac :frowning2:
8. pro 2010 v 16:07  • Odpověz
tak juknite kto nie ste na FB :wink:
8. pro 2010 v 16:12  • Odpověz
Ahoj, já jsem taky ráda za srazík. Ráda vždy "vypadnu" mezi lidi se povyrazit.

Ani, fotečky krásné. A z manži si nedělej hlavu. Ber to tak, že ho nezměníš a život může být krásný i ve třech. I když chápu Tvé touhy. Já bych je měla taky. Tak držím palečky, ať to všechno dopadne podle Tvých představ. :wink:
8. pro 2010 v 16:29  • Odpověz
@1980mat Leni díky :wink:
8. pro 2010 v 16:30  • Odpověz
Tak som chcela dať do albíčka nejaké fotky z besídky ale z nejakého dovodu mi to nejde :frowning2: Tak kto ste na FB možete juknúť tam :wink:
Besídku sme mali včera, detičky boli zlatí čertíci, len tá moja čertica se stydela, schovávala sa za deti, ocásek atd... :grinning: ale nejaké fotky a videjká sa mi uloviť podarilo. Deti prednášali básničky, skoro každé samostatne(naša opica samozrejme nechcela :frowning2: ) a spievali spoločne pesničky :slight_smile: nacvičili toho fakt dosť boli zlatí. A ako nechcela Naty pri vystúpení NIČ predviesť, tak dnes ráno nám z ničoho nič zaspievala " rohatýýý, rohatýýý.." :grinning: čertisko jedno :dizzy_face:

Dlho som tu nemala chuť nič písať :-/ ako padlo to IUI, manža sa proste zasekol, že druhé už ani omylom a keď tak tak až budeme mať raz väčší byt :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive: a stále nevie pochopiť, že u nás to koli mojim zdrav. problémom prirodzene nepojde. Ale trebárs ešte motyka vystrelí uvidíme. :slight_smile:
11. pro 2010 v 10:47  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem se sem zase dostala a koukam, ze jste se sesly uz podruhe :slight_smile: To je fajn, ze aspon nekdo drzi tradici :grinning:
Ani, diky za fotky Nbk, ja uz taky zapomnela heslo, tak takhle jsem mohla pekne juknout.
Leni, teda Kacenka je jak maly Ondrasek, ale to uz ti jiste rikalo vice lidi.
Je to jak u nas, Nicky je jak Domik kdyz byl maly a taky ji kazdy furt rika jaky je to pekny kluk :frowning2: Teda vlasu na to mame tak akorat, ale ze je cela v ruzovem ci cervenem a stejne to nekdo rekne, to fakt nepochopim :grinning:

Ja nejak nemam cas ani na Konika natoz na sraz, i kdyz pristi tyden uz chci do MC vyrazit urcite. Domlouvam se jeste s kamoskou, nase holky si vzdy pohraji, jsou stejne stare. Ted furt balim baliky, chodime na postu a zpracovavam objednavky. Jak prodavam na MMB tak je to ho hodne kor ted pred vanoci. Coz je sice dobry, ale zase diky tomu nestiham ani pect, ani uklizet, balit darky. No, jeste ze je internet a da se toho vetsina objednat po netu. :wink:
11. pro 2010 ve 12:20  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.