• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Nymbursko

(Zamčená)
19. července 2011 
autor
Ahojky Andrejko, máš ode mě IP.
12. pro 2010 v 11:16  • Odpověz
Ahoj holky,

tak se sem po několika dnech konečně dostávám. I když s Aničkou jsme se náhodně potkali v pondělí ve městě a s Magdou jsme se zase viděly včera na vystoupení našich ratolestí na Vánoční besídce od Yamahy. Dětičky byly kouzelný, jak tancovaly, zpívaly, tloukly na dřívka apod.

My včera byli na kontrole s kyčlema a naštěstí už Kačka nemusí nosit to široké balení. Tak jsem ráda. V pondělí jsme byli na návštěvě u sousedek a Ondra si se sousedovic holčičkou hrál tak krásně, že mě vůbec nepotřeboval, tak jsem byla ráda, že to nebylo jako ve středu, jak jsme měli ten srazík v MC, kdy se ode mě prakticky nehnul a styděl se. Ve čtvrtek jsme byli po Yamaze zase v herně a to si s dětma z Yamahy normálně hrál. Asi se jich nebál, protože je vídá každý týden, tak to bylo jiné než když vidí Natálku a Kačenku párkrát do roka.

Teda Andrejko, Ty jsi ale vytížená. Nezapomeň, že Vánoce jsou svátky klidu a alespoň o Vánocích odpočívej. A co vůbec Dominik? Už je zdravý?

Verčo, co PC? Už Vám ho někdo opravil nebo jsi stále odkázaná na starý počítač?

Soni, nechtěla by si někdy taky zavítat do Nymburka? Zvu Tě klidně k nám domu nebo můžeme zajít do cukrošky apod. A jak to jde teď v práci? Dá se to zvládat?
15. pro 2010 v 09:20  • Odpověz
Ahojky,
Leni, diky za optani, Domik je zdravy, chodi normalne do skoly. Dnes maji zrovna "Prvni sidlistni trhy" :slight_smile: porada to jejich skola RAF a pred skolou na tom placku budou stanky a maji tam prodavat cokoladu, pernicky a ruzne vytvory deti. Od 15 do 19 hod. Vytezek pujde na ruzne prac. pomucky pro deti ze skoly. Tak to je pekne. Jen mely chodit letacky do schranek, aby se o tom vedelo a nam tedy nic neprislo :frowning2:
Domik se prihlasil, ze chce prodavat, tak doufam, ze v tom pocasi nic nechytne a bude zdravy i nadale. To by bylo pred Vanoci nemile.

Staci ze litam po dr. zase ja. Ted jsem byla dnes na RTG a vcera na krvi, tak jen cekam na vysledky co mi bude ci nebude...

O vikendu jsem konecne napekla alespon rohlicky, v noci zabalila darky, tak jen jich jeste par malo dosehnat a bude. Jen mi bohuzel od jedne pani prislo neco jineho nez jsem chtela, tak mam dilema co s tim :frowning2: Obj. jsem si podle obrazku a ona to ani sama netusila, ze jim distributor dodava neco jineho, tak mi to automaticky poslala a ono je to neco jineho :frowning2: Ach jo a ja to zrovna tak moc chtela pro malou.
15. pro 2010 ve 12:16  • Odpověz
Ahoj holky,

Leni, tak super, že Kačka je bez širokého balení :slight_smile: A že si Ondra vyhraje s kamarádama :slight_smile:

Tomík je v téměr v denním kontaktu s dvěma holčičkama, dneska zrovna byly holky u nás, tak odešly asi před půl hoďkou :slight_smile:

Jinak venku sněží a sněží, a já jsem ráda, že se můžem pohybovat tady, takže Leni díky za nabídku, ale radši počkám, až bude trošku lépe. Ale určtiě byc h vás všechyn ráda viděla.
Teďka navíc jdu pátek až neděle do práce na dvanáctky, takže to bude docela záhul :( Tak se těším na pondělí,a ž budu zase doma :slight_smile:
15. pro 2010 v 18:03  • Odpověz
Soni,
to věřím, že se Ti v tom počasí nechce s Tomíkem moc cestovat. Já když je víc jak -5, tak s dětmi raději ven nechodím vůbec. Včera odpoledne už jsem se začala chystat na prochajdu, ale koukla jsem na teploměr a tam minus sedm, tak jsem raději procházku zrušila. A to už vůbec nemluvím o tom, že se s kamarádkou z práce pořád chystáme navštívit. Ona bydlí 15 km za Nymburkem směrem na Kolín a když jsme měli první děti menší, tak jsme se navštěvovali hodně často. Ale teď mám malou Kačenku a ona ani ne tříměsíčního chlapečka (taky Tomíka) a ani jedna si v tom počasí se sdvěma dětma netroufneme jet vlakem na návštěvu. Já se k ní chystám konečně v pondělí, ale když budou velké mrazy nebo hodně sněhu, tak to zruším.

Andrejko, doufám, že včera děti před Rafkou prodali co nejvíce cukrovíčka a budou mít na školní pomůcky co nejvíce peněz. Moje neteř tam taky teď chodí do první třídy a moc si školu pochvalujou. Paradoxem je, že je to sídlištní škola, ale ze všech základek v Nymburce má největší zahradu, kde se děti vyblbnou.
16. pro 2010 v 09:49  • Odpověz
ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE VŠETKÝM !!!!!!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

http://elfyourself.jibjab.com/view/wFZyql4MF5B3AhJE
16. pro 2010 v 10:35  • Odpověz
ahojky všem,
pc už je opravené, ale od pondělka na cestě. ppl toho má asi hodně. takže chodím stále na starý PC. ale už jsem si zvykla :grinning: . počasí mě už opravdu štve. a to ještě minimálně 2 měsíce musím vydržet :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . nikdy mi zima nevadila, letos mám tyhle pocity prvně. místo toho, abych byla s holkama venku a hrála si, tak hodinu odmetám sníh na dvoaře a na chodníku. vykašlala bych se na to, ale kočárem bych to nepřejela. takže chudinka klaudinka se placatí s bobama na dvorku :frowning2: . když někam jedu autem, tak to je taky "super". a oblíkání dětí je úplně nejlepší libovka. takže já teď chodím jako santusák. na mojí úpravu už mi nezbývají síly. a to mi dětičky při oblíkání celkem spolupracujou, ale i tak to vrstvení oblečení nesnáším. jaro, léto, podzime, kde jste??? :grinning:

jo a manžel sice ten sníh odhrnout taky může, což i dělá, ale je to celkem na h...o, protože to napadá znova, že :grinning: . teď mám dny, kdy bych chtěla být bohatá. jednak bych si nechala udělat vyhřívaný odmetaný plochy venku. a jednak bych si koupila "chalupu" někde na jihu :grinning: .

tak jsem se vám tady hezky vyplakala.

leni, to je super, že už nemusíte mít balené kyčle. takové zprávy ohledně zdraví dětiček mě vždycky potěší.

andrejko, o trhách na r.a.f.ce jsem vůbec nic neslyšela. to je superů, že už i tady v NB to někoho napadlo :wink: . ředitel s kolektivem jsou fakt šikovní. tak nějak se mi zdají být nejlepší. a nebo spíš nic nevím o ostatních školách. vlastně sem žádné jiné maminky s dětmi z jiných škol nechodí, aby nás informovaly.,
16. pro 2010 ve 20:47  • Odpověz
Jééé, ahoj Verčo. Už jsem myslela, že s Vámi není něco v pořádku a Vy jste zatím zapadlí sněhem a nové PC cestuje tak dlouho. To mi povídej s tou zimou. Začínám jí taky pěkně nesnášet. Tomáš naní nadává každý rok a já ho krotím, ale leots s ním musím souhlasit. Buď človek nemůže ven kvůli mrazu nebo kvli sněhu nebo kvůli obojímu. Sníh taky odklízíme jako blbci. Ale alespoň se občas hejbnu. Nechali jsme si postavit letos přístřešek na auto, ale nějak jsme nedomysleli, že když napadne sníh a budeme chtít s autem vyjet, musíme odházet půl zahrady sněhu. Ještě, že letos začalo město alespoˇsamo čistit chodníky, to už by mi asi hráblo. Jak máme rohový dům, tak máme chodníky okolo půlky domu a ještě okolo plotu a odmetat to všechno byl vždy záhul. O oblíkání děti už ani nemluvím. Vypravit sebe a děti ven zabere tak půl hodiny, ještě pokud jedeme někam autem tak otevírat zamrzlá vrata apod. Už aby byl aspoň březen.
17. pro 2010 v 11:09  • Odpověz
Čauky :dizzy_face:
Len rýchlo zdravím, neviem či budem mať vobec čas na net, za chvíĺu vyrážame pre sestru na letisko :dizzy_face: Dúfam, teda že v UK nemajú kalamitu aby doletela v poriadku... Tak papa krásny víkend prajem :wink: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
18. pro 2010 v 08:51  • Odpověz
ahojky,
pc se mi vrátil. jupíííííí :grinning: :grinning: :grinning: a teď hezky od začátku si udělat moje obvyklé nastavení a už mě nic nebude vadit.

leni, můj tomáš taky na zimu nadává každý rok. a já pořád, jaká je to krása a super podívání a jak každý roční období má svoje krásy a půvaby. letos ne. jestli i příští zima bude taková sněhová, tak už asi začnu uvažovat o sněhové fréze. to by byla už třetí zima v pořadí s takovou sněhovou nadílkou...

19. pro 2010 v 18:41  • Odpověz
Ahojky,

přejeme všechno nejlepší Natálce k svátku. Ať je zdravá, ať se jí i nadále líbí ve školce a ať se jí splní její dětská přání.

Veru, já jsem stejná jako Ty. Taky pěju ódy na všechna roční období, i když ne vždy se mi na nich všechno líbí - nemám ráda extrémní vedra, ani extrémní mrazy, ale léto i zimu mám jinak ráda. Stejně tak jaro a podzim, ty barvy, květy, vůně, více světla a možností trávit čas venku apod. Letos však zimu začínám nesnášet. Odmetání sněhu, teď mám Ondru nemocného a už týden jsme zavřený doma, nemám žádný pohyb a jen vařím a žeru a teď jsem se zhrozila, když jsem stoupla na váhu. Místo abych po porodu hubla, tak mám dvě kila navíc a jsem jak machna. sice jsem podle BMI ještě na normální váze, ale ještě pár kilo a už budu ve sféře nadváhy. To je síla. Sedavé zaměstnání a dvě těhotenství ze mě udělali pěknou brécu. Ještě na podzim roku 2005 jsem byla ve sféře podvýživy a teď mám o 18 kg víc než tehdy a to jsem nikdy s váhou problémy neměla. Ale v sobotu jsem si koupila nové kolo, dostala jsem na něj peníze k třicetinám a jsem s ním moc spokojená a těším se, až v roce 2011 najezdím stovky kilometrů a něco zhubnu. Teď přes zimu holt budu jezdit jen na starém rotopedu, ale alespoň nějaký pohyb. už se na sebe fakt nemůžu koukat. :frowning2:
21. pro 2010 v 09:56  • Odpověz
Ahojky :slight_smile:
Ďakujem za prianička pre Natulku :dizzy_face: :dizzy_face:
Keďže mi vobec nejdu dávať fotky do albumov tak pridávam jednu sem a týmto sa s vami lúčim, zajtra ideme smer Slovač :dizzy_face:papappapaap :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. pro 2010 ve 21:15  • Odpověz
Hezké ráno holky,

já se s Vámi také loučím. Za chvíli mi přijede mamka a pak ty všechny vánoční přípravy zaberou tolik času, že už se sem zřejmě nedostanu. Tak všem hezké a veselé a hlavně hodně zdravíčka do nového a zbytku starého roku. Nás bohužel malinko zastihla nemoc a nemůžeme se jí už přes týden zbavit, tak doufám, že do Silvestra bude pryč. A já zahájila předvánoční odtučňovací dietu - ale ne drastickou kvůli kojení. Prostě večer nejím sladké a bílé pečivo, přes den jím hodně zeleniny atd. a taky jsem přidala jízdu na rotopedu a ejhle dvě kila jsou dole. Tak se modlím, aby se přes Vánoce ta kila nevrátila.
23. pro 2010 v 08:05  • Odpověz
autor
Ahojky holky :slight_smile:

přeji všem krásné a veselé vánoce a hodně zdravíčka, štěstíčka a lásky do nového roku :wink:
23. pro 2010 ve 21:07  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jak jste si s detickama uzily Stedry den? My to mame vzdy na nekolikrat nadilku, nez objedeme behem svatku vsechny pribuzne :grinning:
Ted uz jsme zase doma, deti se snad vyhly zdarne nachlazeni a tak snad ten pristi rok bude co se zdravi tyce lepsi, teda hlavne ja si to letos vybrala :frowning2:
27. pro 2010 ve 21:05  • Odpověz
ahoj holky,
všechny vás zdravím a dodatečně přeji hezké užití svátku a hodně zdraví a štěstí do nového roku.

my jsme dneska konečně doma. od štědrého dne pomalu každý den rozbalujeme dárečky. včera už klaudinka odmítala rozbalovat, páč to byla nuda :grinning: :grinning: :grinning: . celé dny jezdíme po všech rodinách a opět to bylo tento rok skvělé. už jenom pro ta setkání mám vánoce ráda.

no nic, zase utíkám organizovat domácnost. bohužel to je tak, že tady všechno stálo a podle toho to vypadá. prach a prádlo přibývá, ikdyž mám "dovolenou" :grinning: .
29. pro 2010 ve 14:24  • Odpověz
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
30. pro 2010 v 01:31 • agenturaberuska
Ahojky :dizzy_face:
Konečne mi išlo ponahrávať fotky do albíčiek, predtým mi to vobec nešlo :confused: Tak kto chcete možete juknúť ako sme sa mali na Slovensku :wink:
3. led 2011 ve 14:36  • Odpověz
Ahoj holky,

zdravím v novém roce. Jak se všechny máte a jak jste si užili Vánoce a přivítali nový rok? My jsme měli Vánoce klidné. Na Štědrý den jsme byli doma, pak jeden den u manželových rodičů, jeden den u našich a několik návštěv bylo i u nás. Měli jsme jet ještě navštívit mojí babičku a dědu, ale jelikož bydlí 100 km daleko a byly silné mrazy a děti trochu postonávaly, tak jsme návštěvu odložili na tento víkend, kdy má být tepleji a děti jsou už zdravé. Každý den chodíme bobovat ke Katovně. Dneska jsme se vypravili se sousedkama, ale bohužel to špatně skončilo. Sousedovic tříletá holčička si půjčila Ondrovy boby a při třetí jízdě se jí stočily doprava a zahučela přímo do ledové vody. Hned jsme běželi se sousedkou ji vytáhnout. To se nám naštěstí podařilo a zachránili jsme i boby. Sousedka popadla dceru a běžela s ní rychle domu do tepla a já vzala náš kočárek a její kočárek s miminkama, naše boby, jejich saně a Ondru a takhle jsem šla k nám domu. Lidi na mě koukali jako na blázna, že táhnu dva kočárky s miminkama a jsem ověšená bobama a ještě mám sebou Ondru, ale šlo o záchranu života nebo přinejmenším zdraví. Modlím se, aby to sousedovic holčička neodstonala a píšu to sem i proto, abych Vás i trochu varovala, že u Katovny je to fakt nebezpečné pouštět děti samotné na bobech. Já tedy jezdím vždycky s Ondrou, protože je mi jasné, že se to může stát. Sám ještě neumí řídit a brzdit a tam opravdu za chvilku může dítě zahučet do vody. Jeden pán, co to taky viděl, mi dokonce říkal, že tam zažil, že tam zahučeli dva bráchové taky na bobech a toho jednoho už nevylovili. O to víc, teď budu děti hlídat, aby se to nestalo i nám. A aby nebylo všem katastrofám konec, tak včera ráno manžel větrá a najednou slyšíme velkou ránu a troubení. Vykoukneme z okna a jiným sousedům, co mají taky rohový dům loni zrekonstuovaný jako my někdo nabořil dům. Asi dostal smyk a nestačil to ubrzdit a napálil to přímo do domu. Přijeli dvoji policajti, záchranka, protože spolujezdci byli trochu zranění, takže v naší ulici nový rok nezačal moc slavně. Jedněm sousedům se málem utopila v ledové vodě holčička a druhým nabořilo dům cizí auto. Už jen čekám, kdy se stane něco nám.

A co jinak? Ani, viděla jsem Tvoje fotečky ze Slovenska. Hezky jste si to užili.
5. led 2011 v 16:13  • Odpověz
Leni,
to je des, nejhorsi je, ze se fakt muze stat kdokoli cokoli komukoli, tomu se clovek nekdy proste neubrani. Presne v tech mistech jak pises zase v lete jedne kamaradce sjela dcerka na kole primo do vody. Jeli od hradeb ke Katovne pres ten mustek, jeste nez vlastne z Rejdiste projedes do hradeb a netrefila se na ten mustek.
Jinak jsi musela vypadat asi fakt komicky ovesena vsim moznym. Treba si nekdo rikal, ze nekteri lidi si proste co se do poctu deti nenechaji poradit :grinning:

No, jinak abychom nebyli pozadu, nam taky novy rok nezacal zrovna pozitivne. Jeste na Silvestra jsme stihli zajet na pohotovost, na posledni chvili ve starem roce. Sli jsme se navecer s detmi a tchanem projit, abychom nebyli jen doma a jak kluci skotacili ve snehu, Domik tak nestastne upadl, ze si zlomil klicni kost :frowning2:
Ma to zafixovane, vcera jsme byli na kontrole, tak ho mam jeste doma a v pondeli dalsi kontrola. Snad mu to dobre sroste.
6. led 2011 v 10:47  • Odpověz
ahoj holky,

leni, to je strašně moc věcí kolem vás :unamused: . my chodíme bobovat na takový kopeček na sídliště. hned u těch garáží u kolejí. tam je to pohodička. na jedné straně je to trošku strmější pro větší děti. a na další straně je to hezky pozvolný. klaudi se tam vždycky vyjančí. asi to není žádný superkopec, ale pro naše potřeby pohodička. silvinka je hezky zaparkovaná v bezpečí u stromu a klaudinka namá kam spadnout.
mě teda vyděsilo to nabouraný auto. v létě jsem tam jezdívala kočárkovat s klaudinkou. bylo velký štěstí, že nikdo tam nešel po chodníku.
jé a teď jsem si vzpomněla na veselou historku - jak nám do chalupy v zimě taky nabouralo auto. byli jsme tam banda. a u toho nabouranýho rohu spal můj bratranec. chalupa je z pevné žuly a zdi mají skoro metr. dlouho do noci se tancovalo a brzy ráno přišel za mnou bratranec, že nám nabořilo auto do chalupy. já vyděšená, že auto v domě a ono nic. chalupa ani neví, že tam byla nehoda, jen okap podlehl. je tam zatáčka z mírného kopečku. všem to tam šmerkalo. a my prevíti zatracený - místo, abysme tam naházeli písek proti klouzání, tak jsme byli navěšený na bráně (jen oči nám koukali mezi šprinclema - jako ve slunce, seno...) a náramně se bavili, jak to tam všem klouže. dneska už máme všichni děti, tak bychom se asi chovali trochu zodpovědněji. :grinning: :grinning: :grinning:

andrejko, já z tebe nemůžu. hele, nenavrhla vám pojišťovna, abyste se nechali pojistit zase někde jinde? :wink: :grinning:
7. led 2011 v 00:46  • Odpověz
Verco,
ja tusila, ze te to nenecha chladnou :grinning: Ja nevim, my to fakt nejak pritahujeme. Pritom ja driv nemarodila vickrat jak 1x za 5 let.
A to jsem ani nenapsala, ze Domik ma klicni kost uz zlomenou po treti v zivote. V 16. mesicich mel levou, pak ve 2,5 letech pravou a ted opet levou. To uz tenkrat si holky z byvale prace delaly srandu, ze vydelavame na diteti z
pojistky :grinning:
Tak ted chudak do tretice...
7. led 2011 v 09:58  • Odpověz
andrejko :wink: :grinning:

holky, tak mě tak napadlo, jestli si to tady nezaheslujeme. mě už se několikrát stalo, že na mě někdy občas některá maminka kouká dost zkoumavě. a je pravda, že si tady píšeme docela dost osobní zážitky a hlavně si domlouváme termíny srazíků. stejně nás sem chodí pořád stejná parta. a pokud se bude chtít nějaká maminka přidat, tak není nic jednoduššího než nás kontaktovat, či jak to tady chodí.

co tomu říkáte?
7. led 2011 v 11:56  • Odpověz
Andrejko, ta Tvoje rodinka si to teda vybírá. To je opravdu neuvěřitelné kolik nehod a katastrof se na Vás v poslední době lepí. Držím Domíkovi palce, ať ho to hlavně nebolí a je brzy fit. Jak dlouho se vlastně taková zlomená klíční kost hojí?
Jinak sousedovic holčička to naštěstí přežila v pohodě a bez následků. Včera odpoledne už u nás byli na návštěvě a blbli s Ondrou jako o život jako by se den před tím nic nestalo. Tak musím zaklepat, ale sousedka se z toho zážitku nemůže oklepat doteď. Vidět svoje dítě jak mizí do ledové vody asi není nic moc. Já z toho ten den nemohla spát a to nešlo o moje dítě. Pořád jsem to měla před očima, jak ji taháme nasáklou z té ledové vody a jak brečí zimou.

Verčo, máš pravdu, že bylo štěstí, že po tom chodníku při té nehodě nikdo nešel. Bylo to zrovna kolem půl osmé ráno, když chodi lidi do práce a děti do školy a školky a bývá tam docela ruch. Řidič měl docela štěstí, i když auto je na odpis a škodu na domě asi taky bude muset zaplatit. Byl to dům jedné učitelky, co učí na Komendě a jako na potvoru loni dělali novou fasádu a on jim to půl roku na to naboří. Ale škoda není asi veliká. Zbořil jen pár kamenů na podezdívce a malinko líznul fasádu na rohu.

Holky Nymburačky, můžu se Vás zeptat, kdo Vašim holčičkám propichoval ouška na naušničky? Dělal to Váš pediatr nebo jste museli jinam a kam? Naše doktorka to nedělá, tak sháním reference. Prý to dělají na železniční poliklinice.
7. led 2011 ve 14:43  • Odpověz
Chodí sem ještě někdo? :cry:
15. čer 2011 ve 12:17  • Odpověz
autor
Ahojky, jasně :slight_smile:
stále to tu kontroluju.
15. čer 2011 ve 20:12  • Odpověz
Jsem si říkala, že si najdu nějakou kamarádku z okolí a tady nikdo :grinning:
16. čer 2011 v 11:01  • Odpověz
autor
a ty jsi přímo z Nymburka nebo z okolí? Já bydlím přímo v Nymburce.
Jinak my, co se už trochu více známe, se scházíme na soukromé diskuzi. Tak o sobě něco napiš ...
16. čer 2011 v 11:58  • Odpověz
Aha-tak to jsem netušila. Ja jsem z Kostelní Lhoty. Jsem vdaná a máme 10 měsíční holčičku-no, holčičku-spíš takoveho pučmelouna a pejska-brazils. filu-Barru- hodně zlobivou :grinning:
16. čer 2011 v 16:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.