• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Oblékani miminka vtomto pocasí

(Zamčená)
4. dubna 2011 
my dnes tričko, plátěné lacláče, ponožky, bačkůrky, svetr, čepka a lehká deka - je tu 23, fičí silný studený vítr. včera měl jen body a kratásky, ponožky, klobouček, ale to tu bylo 27 a bezvětří.
28. kvě 2008 ve 14:38  • Odpověz
Ahojky, tak dnes je docela chladno, u nás 17°C ... jak jste dnes oblečení? Jdeme ven a nevíme co na sebe :confounded:
14. črc 2008 v 10:11  • Odpověz
bodíčko s dlouhým rukávem, kalhoty, ponožky. Do zásoby deku, kdyby byly studený ručičky :wink:
14. črc 2008 v 10:17  • Odpověz
my měli bodynko s dlouhým rukávem, dupky, lehkou mikču, čepku a deku, hodně tu fouká
14. črc 2008 ve 13:02  • Odpověz
A jak oblékat zimní miminko??? My máme termín každým dnem a z oblékání mám taky strach. Kór když ještě neudrží tělesnou teplotu. 1) jak oblékat do autosedačky (fusak do vajíčka nenacpu) 2) jak do kočáru? - stačí vložná taška nebo fusak? Předem díky za odpovědi.
26. lis 2008 ve 21:02  • Odpověz
Do kočárku tedy určitě zimní fusak, ten dávám i já teď do sporťáku. Tu autosedačku...asi zimní overal, to by mělo stačit. Když je rozepínací až dolů, můžeš potom v autě rozepnout. Zespodu je to hřeje dost, malá měla vždycky zpocenou hlavičku.
26. lis 2008 ve 21:09  • Odpověz
jmalko - určitě fusak, ale kvalitní, já jsem pak malou nemusela tolik oblékat, jinak kdybys měla zájem tak prodávám kombinézku je z HaM my ji měli letos a vydržela nám dlouho
26. lis 2008 ve 21:36  • Odpověz
Do autosedačky bych dala třeba kombinézu ale do kočárku jednoznačně fusak,protože to bude malinkatej mimisek.Ať tam má pěkně teploučko :slight_smile: ..na MMB se daj sehnat pěkný a levný fusaky.
26. lis 2008 ve 22:07  • Odpověz
Já mám strach pouze z toho, aby mimču nebyla zima nebo naopak velký teplo a aby zpocený neprochladlo (holt jsem prvorodička a žádný zkušenosti).
Až pojedem z porodnice mám připravený bodýčko s dl.rukávem, bavlněný kabátek, svetřík, dupačky, na to jsem si myslela dát ještě jedny kalhoty (bavlna),ponožtičky, pletený bačkůrky, 2x čepice, kombinéza (+ nánožník z autosedačky). Stačí to? Nebo ještě min. vlněnou deku?
Jenže problém je v tom, že jsme mluvily o tomto taky s tchýní a ta mi právě nasadila tohohle brouka do hlavy, poněvadž pronesla větu, něco v tom smyslu, že nám mimčo umrzne (a bohužel "nakazila" i manžílka) - myšleno v autosedačce a v kočárku prý taky, je prý potřeba dávat min. zavinovačku (klasickou naducanou) + fusak + deku a ještě to není záruka, že neumrzne.

mkr: díky za nabídku, ale kombinézku už mám koupenou

frog: fusak mám taky - beránek (sice je po mně, ale je teploučký)
27. lis 2008 v 06:42  • Odpověz
Taky jsem měla zimní miminko a tchýně má pravdu. Fusak do kočárku dát musíš, nebo bude mimču zima. Já jsem malou dost nabalovala, protože i v porodce měla problémy s teplotou a byla podchlazená (s 3 dekami). Z porodky může jet, jak jsi napsala. Deku vem taky s sebou. Na ven do kočáru jsme měli přes bodíčko a dupačky ještě kombinézu, 2 čepice, svetr, fusak a teplou deku. Malá nikdy propocená nebyla.
27. lis 2008 v 07:54  • Odpověz
Jéžiš ... bez fusaku ... do mrazu ani omylem - to bych chudinkovi neudělala, vždyť i my se do mrazu vrstvíme jak se dá. Navíc nehodlám při teplotách pod -5 St.C vyjíždět z kočárem ven (pouze v nutných případech) a popř. jak dlouho můžu být s mimi venku (např. nákup?). Ještě jsem se chtěla zeptat jak je to s vložnou taškou, která je mimochodem součástí kočárku co jsme koupili. V obchodě říkali, že se dá použít místo fusaku (+ tedy teplá deka samozřejmě), ale já tomu moc nevěřím. Jaké z tou máte zkušenosti? A další věc - větrání v zimě (doma)? Kolik St.C jste tak měli vy miminkovi na spaní a kolik St.C během dne (resp.ne v ložnici) + koupání? V knížkách píšou, že by měla být teplota na spaní cca 20 St., na koupání 23-24 St., jaké v tomto máte zkušenosti?
27. lis 2008 v 09:24  • Odpověz
my teda zatím taky nefusakujem. dám jí silné punčocháče, na to kalhoty, body s dlouhým rukávem a zateplenou bundičku, přikrejeme dekou a na kočár dáme te vrchní díl a i tak je někdy zpocená jak dveře od chlíva :slight_smile:
jmalko: my teď máme na noc 18 st. od té doby, co malá udržela teplotu. Přes den jsme vždycky topili na 22-23 st., na koupání jsme zezačátku vytopili místnost na cca 25-26, ale třeba teplota vody, jakou píšou nám nevyhovovala, museli jsme dávat chladnější, jinak se jí to nelíbilo.
27. lis 2008 v 09:53  • Odpověz
kacka.va: Ahoj, tady ctu, ze jse meli v loznici 18 st. na noc. Prosim Te, co jsi male oblikala? My mame totiz v loznici taky 18-19 st. a porad doma debatujeme o tom, co Eli na noc oblikat. Manzel by ji totiz nejradsi dal k nam do postele a prikryl tou nejvetsi perinou :grinning:
27. lis 2008 ve 14:06  • Odpověz
dávám jí teplejší tričko s dlouhým rukávem a teplé dupajdy a je přikrytá peřinou, která je z jedné strany zateplená.
27. lis 2008 ve 14:10  • Odpověz
jmalki-bohužel má tchýně pravdu.Nám bylo v zimě 4 měsíce a malá byla v body s dl. rukávem,tenké mikince a teplé kombinéze a v beránkovém fusaku a přes to ještě kryt na zip přes kočár.A ta zavinovačka je do kočáru taky důležitá,hlavně první tři měsíce..Takže určo zavinovačka i fusak a po prvních pár procházkách uvidíš sama až přijdete dom,jestli je zpocená nebo ne :wink:
27. lis 2008 v 17:40  • Odpověz
my máme v ložnici taky chladněji, má dlouhý rukáv a dupky prostě je celá oblečená a svoji deku, když spí u nás pod naší dekou tak se strašně moc potí, má úplně mokrý vlásky tak se odkopá a já ji nechávám :slight_smile:
holky neblázněte s tím oblékáním, ty fusaky jsou dost teplý zbytečně se mimča přehřívají, my nosily body dupky svetr rukavičky čepku teplý ponožky a šla do fusaku max tam měla ještě zavinovačku ale to už musela být zima, malá tam měla vždycky teplíčko takže jsem nepochybovala o tom, že ji je zima
jmalko taky jsem byla prvorodička a rychle se do toho dostaneš řid se svým instiktem a sama uvidíš, mně teda nikdo do toho nepovídal a jsem ráda, když něco chci tak se zeptám :wink:
28. lis 2008 ve 14:58  • Odpověz
holky v cem by jste jeli v lednu z porodnice s mimiskem?my mame planovany porod na konec prosince :wink: diky
29. lis 2008 v 16:43  • Odpověz
holky, já teda fusak nepoužila ani jednou, malej je zimní miminko (z konce ledna) a hned od návratu z porodnice měl na procházky na sobě body, bavlněný overálek, kabátek, a kombinézu (samozřejmě ponožky, čepičku). V tomhle byl ve vložné tašce, přes to vrchní díl kočárku a bylo mu fajn :slight_smile:
Berunko, v tomto jel i z porodnice :wink:
29. lis 2008 v 16:58  • Odpověz
gtver a tu kombinezku jsi davala teplou zimni nebo nejaky jakoby teplejsi overalek?nebylo pak malemu teplo v aute?
29. lis 2008 v 19:01  • Odpověz
ahoj, my jsme říjnový a loni v zimě jsem dávala: body s dlouhým, tepláčky, teplý ponožky, kombinézu, čepici, deku a zapla jsem ji do takovýho fusaku připnutýho ke kočáru. Když jsem měla pocit, že je víc zima a dala jsem jí ještě mezi to svetr, tak byla celá propocená. Takže asi jak který mimi, některý je zimomřivější.
29. lis 2008 v 19:47  • Odpověz
beru, byla to zimní kombinézka a v autě jsem mu ji celou rozepla, takže ji měl jenom pod zádama :wink:
29. lis 2008 v 19:54  • Odpověz
a mela jsi jeste nejakou zavinovacku do autosedacky?
29. lis 2008 ve 20:20  • Odpověz
neměla a myslím, že by mu bylo už určitě horko. Teda měla jsem sebou v tašce zavinovačku a deku, protože jsem nevěděla, jak mu bude (hlavně se narodil trochu menší a s minimem podkožního tuku, tak jsem si říkala, aby mu nebyla zima), ale i po vyndání byl malej krásně jemně teploučkej a zároveň nespocenej. Stejně to nejlíp poznáš sama, já se taky bála, že to neumím odhadnout, že dám málo nebo moc, ale pak to šlo nějak automaticky a věř, že poznáš, když by malé byla zima nebo horko :wink:
29. lis 2008 ve 20:27  • Odpověz
jej, teď jsem se trochu zamotala v tom předchozím příspěvku :grinning: takže myšleno to bylo tak, že jsem zavinovačku měla, ale nepoužila :wink:
29. lis 2008 ve 20:28  • Odpověz
kolik maly vazil pri porodu?nam taky rekli ze bude mala drobisek.budem radi kdyz bude mit 3 kila :grinning: davali jste ze zacatku tedy 56 vel?
29. lis 2008 ve 20:50  • Odpověz
2780g/48cm, takže i v 56 plaval :wink: ale pořád to bylo lepší než 62, takže ikdyž se říká, že 56 vůbec neužiješ, jen na návrat z porodnice, tak jsem byla ráda, že jsme v ní pořídili pár věcí, malej ji nosil asi do 10 týdnů určitě.
29. lis 2008 ve 21:21  • Odpověz
byl donošenej, ale prostě menší :wink:
29. lis 2008 ve 21:22  • Odpověz
S tím oblíkáním miminek to je strašně individuální! Nikoho bych za to neodsuzovala...jak chodí dospělí oblíkaní každý jinak, tak maminka si své mimi oblíká podle svého. Já to řeším v podstatě denně. A to jsou malé už 3 měsíce :pensive: na jednu stranu se bojím, aby se nenachladla a na druhou aby se nepřehřála :slight_smile: dělám to tak, že ji obleču vždy o něco víc, a když je teplo, tak sundávám, i když malá spinká. Je pravdou, že novorozenec, není schopnej udržet teplotu, tak se snadno může nachladit. V porodnici říkali dávat o jednu vrstvu více, než máme my! Já vypozorovala, že až teďka- kolem 3.měsíce, se začíná malá potit a taky ji občas zatřese zima. Tak si myslím, že až teď je schopná svoji teplotu udržet, jak dospělí. Do teď jsem dávala raději dlouhé nohavičky i rukávy a čepičku, vše ale tenké. Potničky do teď v podstatě neměla, zimou ani horkem se mi nebudila. Až teď mi přišlo, že se mi venku vzbudila vedrem a měla žízeň. Tak teď už konečně oblíkám i body s krátkým rukávem, prostě obdobně jak sebe, podle počasí....PS: v poradně jsem viděla novorozené miminko oblečené do kraťásek, tričenka, bez čepičky, bez přikrývky....tak pak má člověk nějak pořídit, já bych tak své novorozené dítě teda neoblíkla :pensive:
3. črc 2009 v 17:26  • Odpověz
Když je fakt teplotak malýho bolíkám jen do overálku a kontroluji zda mu není zima.
3. črc 2009 v 17:44  • Odpověz
v těchhle teplejch dnech mám doma Járu nahýho jen v plenách a na ven jen triko. V noci spí jen v plenách ve spacim vaku :slight_smile:
4. črc 2009 v 00:18  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.