• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Oblékani miminka vtomto pocasí

(Zamčená)
4. dubna 2011 
evabelk - my máme měsíční holčičku a taky ji v těhle vedrech dávám jen krátký rukáv a kratásky, bez čepičky, ale s ponožkama. jinak byla zapařená.
4. črc 2009 v 06:56  •  2 děti  • Odpověz
mám týdenní mimčo, většinu dne má bodýčko s dlouhým rukávem a dupajdy, když je hodně teplo, tak bodýčko s krátkým, dnes jsme dopoledne venku měli overálek bez nohavic a s krátkým rukávem a byli jsme přikrytí dekou - bylo hodně teplo. Ráda bych ho nějak otužila, ale nejsem si jistá jestli jsem to nějak nepřehnala, začíná kýchat.... poradíte prosím?
4. črc 2009 ve 22:38  • Odpověz
Já malou oblékám podle sebe a beru sebou oblečky, kdyby jí bylo chladno. Lépe míň než víc. Doma máme šílený hic, takže to je buď nahatá nebo v body tílečku :wink:

jirinka: tak pokud nemá jiné příznaky nachlazení, kýchá proto, že jí něco vletělo do nosánku, nejspíš. Dr mi říkala, že mimča kýchají často z tohoto důvodu. Nachladit se určitě nemohla, když jí ještě přikrýváš, to je možná v těchto pařácích zbytečné, ne? U nás dnes bylo přes třicet ...
4. črc 2009 ve 22:48  • Odpověz
jirinkas:neboj tvoje mimi není nachlazené,jsou to ochranné reakce.Kýchání a kašlaní.Je to normální a přirozené.Samozřejmě pokud nemá jiné příznaky onemocnění.Náš Denisek taky pořád kýchá a kašle.
5. črc 2009 ve 20:02  • Odpověz
ahoj, díky moc, to víte první mimi a člověk neví :sweat_smile:
5. črc 2009 ve 20:52  • Odpověz
Ja sem s tim byla i u doktorky ze mi maly kasle a kycha.. ze je nemocny... :grinning: A doktorka mi rekla to same co pise fifa79 :sweat_smile:
5. črc 2009 ve 21:02  • Odpověz
Ahoj trochu obnovím téma :slight_smile:
poraďte v čem vozit v kočárku 3měsíční miminko v teplotách +5 ? Máme fusak Red Castle zateplený, ale už se mi zdá že je mu teplo.
:confused:
20. únor 2010 v 16:53  • Odpověz
máme tuhle zavinku myslíte, že mu v ní nebude zima pokud mu dám body s dlouhým rukávem a mikinu nebo svetr, punčochy a kalhoty a čepičku? http://www.batolata.cz/foto_detail.php?id=12945
20. únor 2010 v 16:56  • Odpověz
laada, já bych do té zavinky dala to body a mikinu i svetr, ale těžko říct, možná nejlíp zkusit kratší procházku a zkoušet, jestli není prckovi zima a kdyžtak se rychle vrátit. Ale pokud nebývá zpocený, tak bych ho ještě nechala asi ve fusaku.
20. únor 2010 v 19:21  • Odpověz
Máme necelých 5m. a stále vozíme v kočárku na procházky ve fusaku.
20. únor 2010 v 19:30  • Odpověz
děkuju za radu :wink: teď ho taky vozím ještě ve fusaku ale už se mají teploty šplhat nahoru ...sice málo ale přeci tak si pořád říkám co mu budu oblíkat jestli objednat nějaký odlehčený fusak nebo tak :sweat_smile:
20. únor 2010 v 19:35  • Odpověz
Ladunko....Matese taky mám pořád zatím ve fusaku...n a sobě má bodyno,svetr a lehčí bundičku.punčochy a teplajdy...samo čapku a rukavičky.
zatím bych fusak nechala...přece jen Víteček je malej.....
20. únor 2010 v 19:45  • Odpověz
už píšu do českolipska :grinning: :grinning: no jednou mi přišel opocenej a to má jak píšu body, teplou mikinu, punčochy, tepláky, rukavičky čapku.... a bylo kolem nuly :confused:
20. únor 2010 v 19:48  • Odpověz
laada - tak jsem zalovila v paměti :grinning: Než začala být zima, tak jsem dávala teplejší bundu (byla větší, tak jí měla až ke kolenům :sweat_smile: a přikrývala dekou. Zavinovačku jsme měli tak měsíc, měsíc a půl.
A když bylo ještě tepleji, tak body, mikinu a vestičku. A přikrýt dekou. Pokud jí bylo teplo, vestičku jsem sundala.
20. únor 2010 v 19:54  • Odpověz
beruško děkuju .. budu muset vyzkoušet ....raději ten fusak ještě nechám i při těch plus pěti i když jestli zase nezačne chumelit :rolling_eyes:
20. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz
Ladunko....ono se sice oteplilo,ale stejně prcek jen leží....
a co si budem povídat,teploučko jim dělá dobře :wink:
20. únor 2010 ve 20:17  • Odpověz
Jen nesmí být mimi zpocené. Teplota se má kontrolovat buď za krčkem nebo na bříšku.
A pořád je lepší mimi obléknout trochu víc a příp. pak něco sundat, než aby mu byla zima.
20. únor 2010 ve 20:20  • Odpověz
ahojky, ja davam male do fusaku jen body s dlouhym rukavem, puncochacky, ponozky a teplou bundu (+cepice a rukavice) a staci ji to. jak pridam vrstvu, je zplavena. A to spinka dve hodiny na studeny chodbe.Fusak necham taky dyl, asi do tech deseti stupnu , uvidim jak nam bude teplo/zima.
21. únor 2010 v 09:58  • Odpověz
Ahoj...můžu se zeptat jak oblékáte..mám třítýdenního kluka....abych to nepřeháněl...spocenej nebývá, ale má horkou a červenou hlavičku...
3. dub 2010 ve 20:06  • Odpověz
Co dáváte svým mrňouskům na hlavičku v tomto pomalu letním počasí???
Nevím, jestli musí mít stále čepičku přes ouška, nebo bych mohla dát jen nějaký klobouček.
29. dub 2010 v 17:01  • Odpověz
já dávám co nejtenčí bavlněnou čepičku, která už není přes ouška, jen zakrývá temeno hlavy. A dneska měl plátěný klobouček, který se dá uvázat pod bradou, aby mu nepadal. Malý zatím nesedí, tak je to složitejší a navíc se osypává, tak dávám pozor, aby se nepotil.
29. dub 2010 v 18:14  • Odpověz
Berus ja myslim ze muzes klidne dat uz kloboucek kdyz nefouka studeny vitr...
ja davam jenom satek protoze kloboucek jeste nemame koupeny ale uz se na nej chystam... :slight_smile:
29. dub 2010 v 18:34  • Odpověz
Díky! Tak zítra zkusím klobouček a pro jistotu sebou sbalím čepičku (jedeme totiž pryč). Dnes odpoledne spinkala v kočárku ´´zaparkovaném´´ ve stínu a vzadu pod čepičkou (jakoby mezi krčkem a hlavičkou) byla spocená. Tak proto mě napadlo, zda už může mít klobouček bez toho, aby měla přikrytá ouška.
29. dub 2010 ve 20:00  • Odpověz
jijitka - malá také ještě nesedí. No, vázací klobouček nemám, tak bude muset stačit obyč.
29. dub 2010 ve 20:01  • Odpověz
berusko - jak začalo být pěkné počasí, ptala jsem se doktorky, jestli je nutné, aby měl malý čepičku přes ouška. Řekla mi, že ne, že je důležité, aby měl zakryté temeno, kvůli udržení teploty. Samozřejmě je v kočárku a nenechám ho někde ve větru. Ale kdyby trpěl třeba na záněty ucha, určitě bych zatím zakrývala.
29. dub 2010 ve 21:20  • Odpověz
jitko...a když je venku stejná teplota jako doma tak je to zbytečný, ne? to by mu ta teplota musela klesat i doma bez čepičky a podle mě už venku v zakrytým kočáře těch 22 stupňů má taky
30. dub 2010 v 10:07  • Odpověz
lin - no já si taky říkám, ale nejsem zkušená matka, takže jak okukuju ostatní mimča, všechny mají čepičku :slight_smile: Já bych ho taky raději nechala bez, už kvůli té jeho vyrážce.
30. dub 2010 v 11:28  • Odpověz
Já dávám malému klobouček. Ani ne tak kvůli větru, spíš kvůli slunci, aby mu tak nešlo do očí. V posledních dnech pálilo dost. Ale stejně si ho furt sundavá...
30. dub 2010 v 11:32  • Odpověz
Jinak jsou taky takové lehké plátěné čepičky s kšiltíkem a klapkama přes ouška, my jsme jich nakoupili na veletrhu hafo..
30. dub 2010 v 11:33  • Odpověz
kocicinko - ale malý už ti sedí ve sporťáku, že?
30. dub 2010 ve 12:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.