• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Oblékani miminka vtomto pocasí

(Zamčená)
4. dubna 2011 
Nene, nesedí...
30. dub 2010 ve 12:40  • Odpověz
Je v takovém tom pololehu. Máme klobouček vázací, ale to mu stejně nezabrání v tom, aby si ho sundal.
Máme čepi od této fy:

http://www.pico.cz/seznam.php3?sid=521134df38c95e3d6ad1117e30325c96&kategorie_id=20&kategorie2_id=1
30. dub 2010 ve 12:45  • Odpověz
Ahoj holky, jak teď oblékáte děti, když takhle praží slunce? Do kočárku je to jasný - nějaký lehký triko a tenký kaťátka. Ale co na zahrádce? My máme 10měsíční cestovatelku - leze, stojí a chodí kolem nábytku a všeho, čeho se může chytit, takže venku ji není možné udržet ve stínu. Nechat ji lézt i na slunci v tepláčkách a triku s dlouhým rukávem se mi moc nepozdává, sama se pařím v plavkách, natož takhle nabalená. Ale nechat ji svlečenou se mi taky moc nechce - za prvé by si za chvíli asi rozedřela kolínka (ne všude máme trávník, někde jsou kostky a někde nám pořádně neprorostla tráva, takže tam je hlína a nějaké ty kamínky :frowning2: No a především se bojím, aby se v těchhle dnech nespálila. Dnes se chystám zajít do lékárny pro opalovací krém, ale... Jak to děláte s prckama vy ostatní?
7. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz
Když byli loni v létě kluci v podobné vývojové fázi jako tvoje holčička, dávala jsem jim dlouhé tepláčky a tenké bodíčko s krátkým rukávem (plus klobouček na hlavičku). A mazat, mazat, mazat.
Letos byli zatím oblečení úplně stejně :wink: Ono ještě vyloženě vedro stejně nebylo...
7. čer 2010 ve 13:41  • Odpověz
Jako maminka prvního miminka řeší oblečení v těchto dnech dnes a denně a moc si tím nejsem jistá zda nejsem moc úzkostlivá.V těchto verdech dávám malé bodýčko s krátkým rukávkem,legínky z jemné teplákoviny,ponožky(klasické normální-žádné froťáky :grinning: ) a klobouček
Můžu dát letní overálek???
Když malá leží v kočárku,můžu jí sundat klobouček???
Manžel mi vyčítal,že dávám malé ty ponožky,ale to mi přijde bez nich už moc.
Je nějaké obecné pravidlo na oblékání??Slyšela jsem jich několik.....o jednu vrstvu víc,stejně,o dvě vrstvy víc...a těď babo raď..
Poradíte nám prosím???
9. čer 2010 ve 14:31  • Odpověz
Ahoj janickaaa

myslím,že dcerku oblékáš správně :wink: Já jsem slyšela pravidlo po dobu šestinedělí o jednu vrstvu navíc (v teple, když dospělí má kr.rukáv tak mimčo dlouhý) a po šestinedělí oblékat tak jako sebe,když sedíš (nehýbeš se) takže v tomto vedru není co řešit :slight_smile: Určitě malou nevystavuj přímému slunci..to jistě víš :wink:
9. čer 2010 v 16:08  • Odpověz
@janicka006 taky bych v sestinedeli dala treba dlouhy rukav a tenke teplacky, ale pak uz ne. Pokud je takhle silene vedro, tak klidne treba jen body s kratkym rukavem, ponozky podle toho, jake ma nohy. Nas maly ma porad ledovky i ted, takze obcas ma taky jeste ponozky. Obecne plati ta vrstva navic, ale to se tyka spis chladnejsiho pocasi :wink: V tech vederch bych spis byla opatrna, at sev kocare neprehreje, precejen moc to tam nevetra a pokud mas jeste nejakou tmavou barvu, tak at tam nema jak ve vyhni. Pokud bys mela strach ze slunicka, tak ji treba muzes dat jen do kr. body a prikryt lehkou plinkou kdyz spi, ja to tak delam :slight_smile: A jak pise macejka, hlavne se vyhybat slunicku :wink:
9. čer 2010 v 16:17  • Odpověz
Ahoj hoky, taky přispěju svou zkušeností. Mám doma 3měsíčního cvrčka :slight_smile: a v tomhle horku mu dávám body s kr.rukávem a kraťásky. Vše nejlépe z bavlny, aby se nepařil. A nebo má jen to body. Nedávat v žádným případě na sluníčko, v kočárku zakrýt plenou. Třeba jen přehodit přes kočárek, aby k němu mohl vzduch. Jo a v každém případě ho mažu, on je takový šídlo, že vystrkuje ručičky, nožičky... Je na to speciální krém Day Long s faktorem 30 určený přímo pro kojence. Je na principu, že sluneční paprsky přímo odráží a nevniknou do pokožky.
9. čer 2010 v 17:36  • Odpověz
Ahoj holky, jak v tomto pocasi oblikate prcky? Hlavne me zajimaji cerstva miminka, my mame 5ti tydenniho chlapecka a bojuju s tim, ze ho porad oblikam nejak moc...jdeme ven a dam mu body a dupacky a ponozky, zasunu ho do kombinezy a nam do kocaru, kde pod nim mam deku a je prikryty dalsi dekou...a samozrejme cepicka...dneska jsem ho vytahla uplne zpocenyho, ale co vynechat? :confused:
9. bře 2011 ve 13:16  • Odpověz
@imzadi určitě ho máš v zimní kombinéze že?,myslím,že flízová třeba podšitá bavlnou by stačila,nebo prostě nějaká lehčí,a nebo do dupek a jen do fusaku-nahoru samozřejmě kabátek,nebo lehčí bundičku a čepičku
9. bře 2011 ve 13:22  • Odpověz
@marecek4 jojo, zimni kombineza...no asi ji uz fakt vyperu a uklidim, preci jen bude uz jaro :grinning:
9. bře 2011 v 18:05  • Odpověz
tepláčky, body tenčí mikča, ponožky a fusak-máme dost teplej a když byla hodně zima tak jsem pod tepláčky dala pončošky a mikču jsem dala teplejší a bylo to :wink:
9. bře 2011 ve 22:34  •  1 dítě  • Odpověz
vcera jsem malou oblekla tak, jak byla oblekana v zime(mrazech),nejak jsem si to neuvedomila,porad mam pocit,ze jinak ji bude zima a vytahla jsem ji chudinku zpocenou..takze teplou zimni kombinezu uklizim a dnes vyrazime v jarni kombineze,pod to bodicko s dlouhym rukavem,puncosky,cepicku,tu uz dam take mene teplou,od te kombinezy ma kapuci,tak aby se ji nepotila hlavicka :wink: Prehodim tenci dekou,asi bych nemusela,ale dam :slight_smile: a zimni fusak..tak snad ji nebude ani teplo,ani zima :wink:
10. bře 2011 v 08:34  • Odpověz
@imzadi myslím si že nemusíš mít kombinezu jestli máš fusak, to je jako 2 zimní bundy na sobě :grinning:
10. bře 2011 ve 23:23  •  1 dítě  • Odpověz
@weri1 nemam fusak, v jednom kocaru mam takovou tu vloznou tazku a ve druhem jen takovy lehky obal, nevim jak to nazvat :grinning:
11. bře 2011 v 09:16  • Odpověz
Ahoj holky, je nám 7 a půl měsíce. Dnes bylo opravdu teplo, tak jsem vůbec nevěděla, jak malou obléknout, myslíte, že už jí němusím dávat punčošky a stačí jen legíny a nebo nějáké kalhoty a ponožky? Vím, že mimi se mají oblékat jako mi, ale zase nechci v první pěkném počasku s malou marodit, protože ofoukla... můžete mi poradit???
3. dub 2011 ve 21:17  • Odpověz
@klosky ahoj,
tak já malého měla včera oblečeného takto:body s krátkým rukávem,gatě na jaro,a lehký svetřík a ponožky.U nás bylo 23°C.Byl stejně teplý,ale nepotil se.Určitě bych moc neoblékala,at se ti nepřehřeje. :wink:
V tašce u kočárku jsem měla ještě jarní bundu a čepku.
Jinak my teda nosily fusak jen když mrzlo :sweat_smile: :sweat_smile: ale koukám,že ho tu holky dávají normálně.
4. dub 2011 v 07:05  • Odpověz
Já jí dala legíny s ponožkama a nahoře měla body s dlouhým rukávem, ale ten sem pak ohrnula na krátký a na hlavičce měla šátek... Fusak už nemáme, dávala jsem ho jen kdzž opravdu mrzlo...
4. dub 2011 v 08:05  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.