• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Očkování pro děvčata zdarma

(Zamčená)
8. června 2009 
berus,
jsem ráda, že jsem se nedočkala agresivní reakce :grinning:

já nechci tvrdit, že je to nějak hrozitánsky špatné, ale určitě to není tak senzační, jak tvrdí výrobci vakcíny :unamused:
1. dub 2009 ve 23:21  • Odpověz
Paseky, prosím ještě - kde jsi se v petici dozvěděla tuhle informaci?

"Pokud bude na petici 1 mil. podpisů, tak toto očkování zavede evropská unie bezplatně."

Pročetla jsem všechno opravdu důkladně, ale jediné vysvětlení, proč se má nashromáždit milion podpisů je toto (o žádném bezplatném zavedení ani slovo..):
_______________________________________________________________________________________________
Online STOP Cervical Cancer Petition Launched

More than a thousand signatures have been posted on the website of the “STOP cervical cancer” petition during the first week only! By signing the petition and inviting all your contacts to sign you will help us to reach our target of 1 million signatures before the Cervical Cancer Prevention Week 2008 and contribute to the fight against cervical cancer. Thank you for your help!
________________________________________________________________________________________________

No a vzhledem k tomu, že CCPW 2008 už jsme stejně propásly, tak se mi celá tato podpisová mánie jeví jako zbytečná.. :wink:
1. dub 2009 ve 23:54  • Odpověz
:astonished: babal, ještě toto navíc...

no, petice asi nemá za cíl posbírat podpisy, ale rozšířit povědomí o vakcíně že.....aneb obchod se strachem (jak se jmenuje i jedna kniha)
1. dub 2009 ve 23:57  • Odpověz
Ahoj holky a hlavně S.arik děkuji za info do IP.Přečetla jsem si,co jste zde napsali a musím souhlasit s Berus.Je to tak že ze všech stran na nás z reklam,časopisů a nevím čeho všeho vzniká tlak (a v podstatě i takové malé citové vidírání,zvláště těch co mají dcerky)na neše svědomí.Dej očkovat dcerku nebo ti umře na hnusnou nemoc.I když jsem to podepsala(nevědoucí co všechno toto očkování obnáší) :pensive: neznamená,že malou oočkovat nechám.Pokud ano nebude to určitě dřív než v 17.letech :dizzy_face: dřív mi to přijde moc brzy.
Přečetla jsem si vše co jste napsali a popřemýšlím.Naštěstí mám mám jestě spoustu a spoustu času a doufám,že do té doby se najde jiné neříkám že lepší(třeba jo)ale účinější očkování nebo třeba jen léčba.A jak už tady někdo psal,komu ublíží jednou nebo dvakrát do roka zajít na vyšetření ke svému lékaři?
Ještě jednou díky za info a mějte se krásně :wink: :slight_smile:
2. dub 2009 v 07:48  • Odpověz
S.arik mooc díky za IP :zipper_mouth: -pusinka pro tebe.
Je mi líto, že jsem to podepsala...myslela jsem, že je to pro dobrou věc :frowning2: ... kdyby to šlo, vezmu svůj podpis zpět.
2. dub 2009 v 08:28  • Odpověz
holky těší mě vaše vstřícné reakce, ale zase jsem nechtěla vyvolat dojem, že je to jenom černé :slight_smile:

to už musí každý zvážit sám, jestli do takového očkování chce jít nebo ne. ono pravděpodobně bude účinné, ale ne proti všem variantám nemoci...a podobně jako u pneumokoka se může třeba časem statisticky podložit, že děti očkované proti chorobě A jsou významně častěji nemocné chorobami B, C a D oproti dětem, které nebyly očkované proti chorobě A vůbec.

očkování je vážný zásah do organismu a je hloupost očkovat proti čemukoliv bezhlavě...
2. dub 2009 v 11:43  • Odpověz
no... co na to mam rict... :confounded: ... je mi to lito, ze to je i jinak... chtela jsem jen pomoct... :confounded: ...
2. dub 2009 ve 12:14  • Odpověz
Dneska jsem seděla asi 2h v čekárně u gynekoložky...má tam televizi, na které pouští spoustu plků, a mimo jiné se během těch 2h asi 1000x zopakovala reklama na Silgard a jim podobné vakcíny :stuck_out_tongue_closed_eyes:...hrozná masírka, fakt je mi blivno a smutno :pensive:
2. dub 2009 ve 13:45  • Odpověz
a až teda půjdete jednou ročně na tu cytologii, zeptejte se své dr., čím vám ten stěr dělá - jestli brushem nebo jen vatovou štetičkou. vatová štetička je naprd, na brush máte nárok - trvejte na něm :wink:

jinak já E. nejspíš jednou na tohle očkovat dám, ale já jsem taková chemická... :sunglasses:
2. dub 2009 v 16:26  • Odpověz
a ještě (v zájmu objektivity): ty vakcíny sice chrání proti 2, resp. 4 druhům HPV z více než třiceti, nicméně to je hodně přes 90 % nákaz..

ale masírka a rejžovačka je to fakt strašná :rolling_eyes:
2. dub 2009 v 16:30  • Odpověz
podepsala jsem, očko je důležitý :wink: , já svoji dceru očkovat určitě nechám :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. dub 2009 v 19:08  • Odpověz
autor
Já holky taky očkovat dám. Myslím si , že za těch ještě x let vakcinu zlepší. takže tak
2. dub 2009 v 19:29  • Odpověz
já také podepsala, určitě nechám malou naočkovat, jen mi štve, že se za to platí taková rána. :angry:
nikdy bych si nepřestala vyčítat, kdyby na tohle "sem tam" umřela zrovna moje dcera. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :pensive:
2. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz
komet, tim "sem tam" byly mysleny holky, ktere umrely na ockovani
3. dub 2009 v 10:27  • Odpověz
nepodepsáno :slight_smile:
BTW je divné, že EU chce zavést bezplatné očkování na základě miliónu clicků. Očkování přece není věcí referenda - navíc jen toho internetového. Je mi to krajně podezřelé. Bezplatné očkování (tj. očkovací látku hradí stát, někdy pojišťovny) naleje do kapes farmaceutických firem mnohem více peněz, než očkování hrazené pacienty, dle mě jde o kvalitní lobbistickou a marketingovou akci :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. dub 2009 v 11:01  • Odpověz
podepsala jsem, i když dceru nemám. myslím si o tom svoje. je to jako s jiným očkováním. někdo je pro, někdo proti. na jednu stranu mamči nechtějí zatěžovat tělíčka svých dítek "chemií" a riskovat nežádoucí reakce. konec konců, některá očkování si naše děti můžou pořídit samy, pokud to v pokročilejším věku uznají za vhodné. na druhou stranu bych jednou nerada od svého dítěte slyšela výčitku, proč jsem ho nenechala naočkovat dřív, že by to či ono mohlo být jinak.
každopádně nevím, proč bych podpisem neměla pomoci (snad to opravdu pomůže) těm, kteří chtějí své dcery nechat očkovat, k tomu, aby bylo očko zdarma.
6. dub 2009 ve 14:37  • Odpověz
olus • 2d • 15. duben 2009 ve 14:43
upozorňuji takto na možnost ovlivnit, zda očkování proti rakovině děložního čípku pro děvčata od
9 do 12 let bude zdarma, či nikoli
na níže uvedených webových stránkách je podpisová petice - pokud zde bude 1 milion podpisů, zavede Evropská unie bezplatné očkování v Evropě
nic to nestojí a máte možnost tuto šanci na bezplatné očkování pro naše holčičky podpořit...

http://www.cervicalcancerpetition.eu/

:slight_smile:

johanda • 2d • 15. duben 2009 ve 14:48
http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=93377&vGroupOffset=0

olus • 2d • 15. duben 2009 ve 14:52
tak to se omlouvám, než jsem to napsala, zadala jsem si do vyhledavače několik hesel od očkování.... a pod., ale nic se neobjevilo....
20. dub 2009 v 09:31  • Odpověz
tak podepsano :slight_smile:
25. dub 2009 v 16:56  • Odpověz
nepodepsáno...souhlasím se s.arik a spol. ...škoda, jen že problémy s vakcinacemi nedokážu vysvětlit okolí...a jsem pro ně ta strašná matka, co chudáčka synáčka nenechá očkovat na klíšťata, chřipku apod. :sweat_smile:
25. dub 2009 v 19:25  • Odpověz
Tak to je super. Mám dvě dcery,tak jestli by to vyšlo tak skvělé. Dala bych je určitě očkovat. Tak doufám že to vyjde a odepíše více maminek či tatínků.Pá všem
8. čer 2009 v 11:42  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.