• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Od začátku až do konce spolu :))

(Zamčená)
17. února 2011 
Ahojky,
Marci, to musela být hrozná cesta. Doufám, že už jsi na tom psychicky trochu líp. A čelní sklo zaplatí pojišťovna, ne? Akorát jsou s tím starosti.
Holky, dřív se lidi nacpali do trábika a jeli na dovolenou do Bulharska. To musel být zážitek :grinning: No holt dnes je jiná doba. A ta rakev na střechu je myslím s dětma super investice.
No já si taky říkám, že bych si měla ještě užívat dokud mimčo nekope. Pak už se asi minimálně rok a půl pořádně nevyspím :stuck_out_tongue_closed_eyes: A břicho mažu. Od začátku těhu. Snažím se každý den. Koupila jsem si nějaké super mandlové mléko a je fakt příjemné. Jenom aby splnilo účel. I když jsem někde četla, že ty strie jsou spíš genetický. Jé holky, vy pořád říkáte jaký jsem hubeňour, ale kdybyste viděly můj zadek, tak mluvíte jinak. Myslím, že nejvíce jsem přibrala v tom prvním nevydařeném těhu. To jsem fakt jedla hodně sladký a kila šly nahoru. Tak teď čerpám asi ze zásob.
A Luci, ty se neboj. Manžel je určitě šikovnej a zvládne to. Taky je fajn, že si vzal pomocníka. Přece jenom ve dvou jde všechno líp. Víc hlav víc ví.
12. led 2010 v 11:35  • Odpověz
Tak to nám asi blbne koník všem. To já bych to bez auta vůbec nedala. Pomalu už ani neumím chodit :grinning: Luci jestli říkáš, že se s bříškem nevejdeš za volant, tak teda nevím, co pak budu dělat. Snad aspoň do konce toho osmého měsíce to půjde.
Holky, včera jsem tak pročítala, co všechno s sebou mít do porodníce. A zdál se mi to šílenej seznam. Nemohly byste třeba napsat, co máte sbaleno? Nemyslím ani tak ty papíry jako občanku apod., ale spíš ty osobní. Třeba někde psali, že je dobré mít na porodní sál teplé ponožky a nějaké staré tričko. Na to jsem zírala. Myslela jsem, že na porodním sále musí být špitální oblečení a nějaké ponožky vůbec nepřichází v úvahu.Tak kdybyste měly chvilku a chtělo se vám to napsat, bylo by to fajn. Díky.
12. led 2010 v 11:47  • Odpověz
Ahojky Jani
jo jo už je mi fajn naštěstí se ze všeho rychle oklepu za těch šest let zkoušení miminka jsem se vytrénovala dlouho se ničím netrápit :sweat_smile: jinak už bych dnes byla někde v Beřkovicích :sweat_smile:
a na víc jsme se dohodly že nakonec pohřeb dělat nebudeme že to je jen drásání nervů tak jsem to docela uvítala a babičcě už je to stejně jendo :pensive: asi by to pro mě bylo hodně náročný :frowning2:

Ten tvuj zadek jsem viděla na fotce žádný nemáš :grinning: jenže mi ženský jsem už prostě takový vidíme se hůř než to opravdu je já už se na sebe radši do zrcadla nedívám skoro vůbec :astonished: nedokážiu si představit že těch 11kilo navíc někdy schodím :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Lucí tak to musí být zajímaví :grinning: :grinning: no to jsem hold mi prckové :grinning: určitě to pak zvládneš to se přece nezapomíná ne ? :grinning:
12. led 2010 v 11:51  • Odpověz
No já nevím co sebou já si zabalila župan ,noční košily s knoflíčkama abych mohla kojit,koj.podprdu,vložky do ní pak vložky normální pantofle kalhotky ponožky a víc nevím měli by ti pak dát nějaký papír co sebou tak doufám že ho dostanu :sweat_smile: co máš sbalený ty Lucí ??? Taky vtom nějak tápu ty už přece jenom máš zkušenosti :dizzy_face:
12. led 2010 v 11:54  • Odpověz
autor
Takže:
*Ručník, osuška
*papuče
*síťované kalhotky po porodu-koupila jsem si je v lékárně zn.Tenna a je jich tam 5, stáli do 2OO,-kč.
*1 kojící podprsenku + vložky do podprsenky, zabalím si sebou jenom jeden balík, popřípadě by mi manža donesl ještě další.
*poporodní vložky dva balíky... (tyto vložky sice nesnáším, ale hodně se po porodu doporučují..už jenom proto, že nemají v sobě ten igelit jak ostatní)
*balík plínek pro mimčo (2-5kg, ty nejmenší...mám zn.Pampers) + vlhčené ubrousky
*toaleťák
*papírové utěrky na utírání spodku, je to lepší, takhle to po utření vyhodíš a je to :wink:
*Bepanthen na bradavky
*teplé ponožky... záleží jak budou v porodnici topit
*jednorázové podložky pro mimčo (myslím že stačí tak 2-3)
*nabíječka na mobil
*noční košile na rozepínání ( většinou dávají i erární, takže já to vyřeším spíš s těmi od nich)
*igelitový sáček na špinavé prádlo
*dětská kosmetika pro mimčo, ale není to nutné, páč miminka mají hodně jemnou pokožku a mýdlem by se umývat neměla. Já sebou vezmu max.olejíček po koupání.
*někdo si bere rychlozavinovačku, když dojde návštěva, tak do toho mimčo zabalíš a je to lepší na poňuchňání se :dizzy_face:
*vlastní oblečení na mimčo, ale měli by tam mít také erární v každé porodnici
*léky (jestli nějaké berete)
*látkovou plenu (na odříhnutí miminka po kojení)
*hygienické potřeby
*něco na čtení, ale myslím si, že budeme mít jiné starosti :slight_smile:

No a pak nějaký oblečení pro Vás, v čem pojedete domů a pro mimčo, ale to asi doveze manžel (přítel) zároveň i s autosedačkou, jak si pro Vás pojede :slight_smile:

Tak to je prosím všechno, co si beru sebou + doklady a ještě oddací list!!!!
12. led 2010 ve 12:23  • Odpověz
Holky, moc díky. Marci, ještě musíš taštičku trošku přibalit. Luci, ten tvůj seznam už jsem si okopírovala a mám ho v důležité složce. Zdá se mi to akorát rozumné. Ne jak ty přemrštěné seznamy. To aby pak měl člověk s sebou celou almaru :grinning: A ty jednorázové podložky pro mimčo se taky kupují v lékárně? Asi i ty poporodní vložky, že? A nebereš třeba pro mimčo zásyp? Nebo to se už nepoužívá? Přebalování jsem ještě nestudovala.
A po porodu se ještě dlouho krvácí? A hodně nebo jako při MS? Vůbec nemám představu. Vím, že je to takové intimní, ale kde se má na to člověk zeptat.
12. led 2010 ve 12:54  • Odpověz
autor
Jani, ty plýnky i ty přebalovací podložky pro mimčo koupíš v drogerii a nebo v klasickém velkoobchodě (Tesco, Hypernova...) v lékárně jsem si kupovala akorát ty poporodní vložky a ty síťové kalhotky, které potom normálně vyhodíš, přece si nebudeš ničit své bavlněné spodní prádlo :wink:
A na mazání prcky se teď doporučuje ten Bapanthen, je to proti opruzeninám a můžeme ho používat i my na bradavky, kdyby nám popraskali :slight_smile: ale pokaždé si musíš prso umýt, než k němu dáš mimčo-pokud bude namazané tím Bepanthenem. A ten se kupuje v lékárně, akorát se nezalekni jak je drahý.
Nooo a s tím krvácením po porodu, je to nějako jako klasická MS akorát o dost silnější, páč s tebe vychází i to co bylo spojené s placentou... prostě jdou s tebe očistky a jak dlouho to trvá, to ti neřeknu, páč každá to má jinak. Každopádně těch 6neděl (neboli šestinedělí) je na to, aby se tělo dalo dohromady atd.
12. led 2010 ve 13:05  • Odpověz
autor
....jinak je blbost, to s těmi věcmi nějak přehánět, ale zase lepší si zabalit o něco víc věcí, než aby ti to potom chybělo a ty jsi musela zaúkolovat manžela(přítele) a ten to chudák musel zhánět.
Také jsem psala kamošce, ketrá rodila přede mnou co si mám sebou ještě přibalit... přece jenom se to za ty roky změnilo a Áďovi bude letos už 5let, takže i já sama jsem pořádně nevěděla, co si sebou mám vzít :sweat_smile:
12. led 2010 ve 13:10  • Odpověz
Lucí už jsem si to taky okopčila hned taštičku doplním :grinning: fakt jsem nevěděla co sebou :wink: tu osušku a ručník jsem nepsala +hyg.potřeby to je jasný ale ty kalhotky si koupím lepší než ničit svoje :grinning: máš pravdu myslím že už dneska si nebudu ten koník fakt zlobí jak blázen ted se mi podařilo připjit porvé za tu dobu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
autor
Marciii, ten kůň zlobí, páč nestíhá ten nápor..

Jinak pokud manžovi vyjde leasing tak dojede domů tím autem.. teď mi volal a je z něho úplně hotovej, tak uvidíme s čím dojede.
Já půjdu po té třetí hodině s Áďou ven na boby, manža dneska nebude stíhat jeho bruslení, tak aspoň tak a o víkendu ho chce vzít na veřejné a vynahradit mu to. No jo no, kdyby tady měl tu fábii a né v Brně, tak bych to riskla a odvezla ho tam (myslím na to bruslení).

Kočky, mějte se pěkně, já mrknu večer :wink:
12. led 2010 ve 13:55  • Odpověz
Lucí jetště se ti chci zeptat co máš doma za kosmetiku pro miminko připravený???jestli jsem něco nezapoměla :grinning:
12. led 2010 ve 14:01  • Odpověz
autor
Marcii, nemám nakoupenou žádnou kosmetiku, páč by se miminko mělo umývat jenom čistou vodou. Mají jemnou pokožku a nemusí jim to na tělíčku udělat dobře, takže mám zatím jenom ten olejíček, kterým budu malou mazat po koupání.
12. led 2010 ve 14:54  • Odpověz
Tak fajn lucí já jsem právě nevěděla víš takže jenom nějaký ty ubrousky a plenky zatím stačí tak jsem ráda že jsem to zbytečně nekoupila :sweat_smile:
12. led 2010 v 15:00  • Odpověz
autor
Marciii, stejně po porodu budeš na pupík používat líh, musí se miminkům čistit, ale to ti všechno řeknou v porodnici :wink: a potom klasika něco na čištění uší, hřebínek pro mrňata, teploměr do vaničky a váhám, jestli nekoupím odsávačku rými, kterou dáš na vysavač... holky, se kterými si ještě píšu tak s ní jsou velice spokojené, ale když jsem to řekla manžovi, tak se na to moc netvářil.. takže to ještě proberem a uvidíme.
12. led 2010 v 15:13  • Odpověz
Ahooj, měla jsem pracovní lítání, teď jsem konečně tady, ale už se těším domů :slight_smile: mám hlad :grinning:

Koukám, že se tu balí do porodky, tak to mám čas
jen co vím, že švagrová byla s odsávačkou na vysavač taky moc spokojená. Každý se nejdřív bojí, že je to zásah, ale hrozně jim to pomáhá maličkým a naše tínka si to pak už i držela sama a tlemila se, jak jí tam ty nudle svištěj - když byla starší :grinning:
12. led 2010 v 17:30  • Odpověz
Ahoj, můžu opsat včerejší první větu
celý den sjem poletovala po praze a teď jsem prijela do prace a za chvilku mě snad manžel vyzvedne....a pofrčíme domů
ráno přijdu, a odpo jdu zítra k té DR

Kamarádka má nejspíš mimoděložní :frowning2: :frowning2:

Luci, jak to dopadlo s manželem?!
13. led 2010 v 18:01  • Odpověz
Ahojky,
tak já jsem taky celý den lítala všude možně. Ale už jsem doma a po večeří, takže už jsem spokojená :grinning:
Hani, to je mi kámošky moc líto :frowning2: A tobě držím na zítřejší kontrolu moc palečky. Pak napiš dobré zprávičky. :wink:
No u nás nic nového. Akorát se chystám nakoupit nějaké plínky. Prý mají v akci v Hypernově, tak se asi už taky nechám zlákat. Co jsou holky na koníkovi ve stejném měsíci už mají nakoupenou pomalu celou výbavičku, kočárky a všechnno ostatní. A já nemám nic. Tak budu muset asi taky začít :stuck_out_tongue_closed_eyes: Protože už teď si připadám jako špatná maminka, že nic nemám.
Luci, tak co auto? Máte? :wink: Dnes jsem byla ve Vyškově, tak jsem si říkala, že kousek od tamtud bydíš, že?
13. led 2010 v 19:22  • Odpověz
autor
Ahoj holky

Jani, auto máme a je super. Manža je z něho unešený, fakt je to na něm vidět jak je spokojený a jinak je to auto hrozně moc prostorný :wink: se těším, až se v něm s manžou projedem. Zatím s ním jezdil sám, páč musel všechno oblítat na dopraváku.
A s tou výbavičkou si nedělej starosti, já ve 2Ott měla akorát dudlík a neutrální dupajdy :wink: čekali jsme až nám řeknou co to bude a potom se penízky jenom kutáleli :grinning: :grinning:

Hani, kamarádky je mi moc líto... není to sranda :pensive: :pensive:
... a ty nám hlavně napiš jak jsi dopadla, moc ti držím palečky!!!!! A manža dopadl v pohodě :wink: je jak malej kluk..

Tak já jdu uklidit nákup a potom musím něco začít vařit :sweat_smile:
14. led 2010 v 11:10  • Odpověz
Ahojky

Luci, tak trochu jsi mě uklidnila. Taky čekám, až budu vědět, co čekáme. Přece jenom se pak líp nakupuje a vybírají barvičky. Ale když řeknou holčičku, tak asi stejně budu trochu opatrná a nebudu mít všechno růžové. Ty to máš jasnačku, když ti to potvrdili z krve, ale podle utz je vždy jistější kluk. No snad už příští týden. To jdu na utz v úterý. Jestli ani tam se mimi neukáže, tak budu čekat až zase do příští kontroly a tu mám myslím někdy začátkem února. Jak se mi teď přehoupne ten 20tt, tak už to bude mazec. Vám to od toho 20tt taky strašně letělo. A to nemluvím o tom, jak jste na tom teď. Luci, ty už 36!!! To je neuvěřitelné :slight_smile:
A k autíčku blahopřeju. Je to vždycky radost, když se kupuje nové. Je to taky takový přírůstek do rodiny, i když neživý. A počkej, jak se ti v něm bude líbit, až tě manža poveze z nemocnice :wink:
14. led 2010 v 11:17  • Odpověz
Ahoj holky,
Tak to je fajn Lucí že jste oba spokojený je to nádherný rodiný autíčko :wink: mě se taky hrozně líbí.Aanžu si dokážu představit chlapi jsou vždy jak děcka když si splní po čem touží :grinning:
Hani tak nám hlavně nezapomeň dát vědět jak bylo u doktora ju budeme na tebe myslet a kamarádka to je moooc smutný :frowning2: moje kámoška si tím taky prošla a dneska už má krásný roční dvojčata :wink:
Jani nic si z toho nedělej já ve 20tt neměla ani ten dudlík :grinning: já začala nakupovat pomalu až 28tt a dnes mám všechno krásně doma připravený akorát nám ještě furt chybí ta postýlka musíme pro ní zajet k ségruli ale manža je furt chcíplej tak to odkládáme aby to nechytil malej :wink: no ale příští týden už budeme muset :grinning:
Tašku do porodky už jsem doplnila,díky Lucí fakt jsem byla bezradná co sebou :wink: a ted se mi hned klidněji spí.
Jdu taky vařit kočky zatím papa
14. led 2010 v 11:21  • Odpověz
autor
Marciii, já tu tašku ješta zbalenou nemám :grinning: :grinning: ale jakmile tam doplním ty pantofle tak si ji už zabalím a jinak tu kojo podprsenku si kupovat nebudu, páč mi prostě nesedí a na tu chvilu ji fakt nosit nebudu. Budu nosit normální ty co nosím teď, páč mám fakt problém sehnat i normální podprdu aby mi dobře sedla, takže asi tak :wink:

A postýlku budeme skládat příští víkend, se těším jak malé děcko :grinning:
14. led 2010 v 11:32  • Odpověz
holky, ve kterém týdnu jste se byly nahlásit do porodnice? A byly jste se třeba i podívat předem? Já se totiž zatím ani nemůžu rozhodnout, kde chci rodit.
14. led 2010 v 11:37  • Odpověz
Já kojíci podprdu taky nemám Lucí a nebudu jí kupovat to jsem se rozhodla hned mám stejný problém jako ty takže budu mít ty co nosím do tedka :grinning:
Jani já nevím kdy se hlásí ještě jsem tam, nebyla musím se zeptat 20 doktora až pujdu do poradny no já vlastně nemám ani na výběr tady v okolií jsou v Ústí a v Teplicích a ty jsou na stejný urovni a další mám až tři hodiny daleko to bych fakt nejela takovou dálku :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takže pujdu do Ústí mají přece jenom o něco lepší vybavení než Teplice.
14. led 2010 v 11:58  • Odpověz
autor
Jani, já se také ještě nikam nehlásila. Posílá tě totiž tvoje dr. gynekoložka (gynekolog).
Já jdu na kontrolu teď 25.1 tak to už mě bude posílat tam, takže podám hned info. Jinak jsem skoro rozhodnutá pro Bohunice v Brně, ale nevím, nevím jak to bude páč je teď hrozně moc těhulí a já bych tak moc chtěla nadstandartní pokoj, kde jsi s miminkem sama, máš tam vlastní wc + sprchu a klid. Návštěvy můžou chodit kdykoliv během dne a nemusí se koukat na návštěvní hodiny :wink: no, snad bude volný.
14. led 2010 ve 12:14  • Odpověz
O tom nadstandartním pokoji jsem taky přemýšlela, ale zase jsem si říkala, že kdybych tam byla s jednou jinou maminkou, že si třeba zase nějak poradíme. Horší, kdyby to byla nějaká semetrika nedej bože nějaká špindíra.
s těmi návštěvami je to super. A zase tak drahé to není. A taky v té nemocnici nebudeme měsíc, že?
Marci, já bych si taky vybrala ústí. Přece jenom je to větší nemocnice. A zdá se mi taková trochu přítulnější než ta v Teplicích. Ale na novorozeneckém oddělení jsem nebyla.
No třeba holky v praze, už jsou v porodnicích přihlášený. Ale tam je přece jenom větší nával. A to ti tvoje dr. dává nějaké doporučení nebo co? Já jsem myslela, že si člověk může vybrat. A rodit kdekoliv. Jasně, že si nevyberu porodnici v Praze, že? :grinning:
Holky, a nebudu se vám bez té kojící podprdy blbě kojit? To si ji budete muset pořád sundávat, ne?
14. led 2010 ve 12:49  • Odpověz
Jani já myslím že to je jedno sundám ramínko a kojím Jani :grinning: Taky jsem rozhodnutá pro Ústí už z důvodu nastandartu v Teplicích je nemají :wink: a já bych ho chtěla je fakjt že ted je v ústí taky hodně těhulí tak snad bude volný :unamused:
14. led 2010 ve 13:00  • Odpověz
autor
Jani, to je právě to, že nikdy nevíš s kým tam budeš... proto bych radši brala radši ten pokoj jenom pro sebe a malou už i skrz ty návštěvy :wink:
Jinak to většinou funguje tak, že se tě dr.zeptá, kde by jsi chtěla rodit a tam tě potom pošle. Je to tvá volba :slight_smile:
A o té kojo podprsence... prostě vyndám prso a kojím. Není to žádná věda :grinning:
14. led 2010 ve 13:19  • Odpověz
autor
....holky, co ta Haňulka :confused: ???

Jinak kde se nám toulají Freezie a ta druhá kočka, už jsem je tady dlooooooouho neviděla.
14. led 2010 ve 13:20  • Odpověz
Haňulka taky na ní myslím už musí být od doktora zpátky ne??snad je vše ok freezie a peťula nevím je fakt žýe tu dlouho nebyli :confused:
14. led 2010 ve 13:35  • Odpověz
Holky kecalky, byl ajsem na obědě, na kontrolu jdu až ve 4 :slight_smile: moje dr je totiž až do 8 v práci, což je pro pracující super!:slight_smile: Ale každopádně jdu až na čtvrtou, takže vydržte :slight_smile:
byl ajsem jen na oěbdě a pracovala, takže jsem nenakukovala a vy drbalky tady zas projedete celou stranku!:slight_smile:))

Jinak luci gratuluju k autíku :slight_smile:

A hezky těhulte, ozvu se až přijdu od DR:slight_smile:
14. led 2010 ve 13:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.