• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Odeberu materske mleko Ostrava

(Zamčená)
13. ledna 2011 
Protoze muj chlapecek ma alergii na kravs. bilkovinu, davam jen MM. Bohuzel ale uz nepokryju jeho potrebu, hledam nekoho z Ostravska, kdo zdrave ji a nepije a ma mleka nadbytek. Kdy tak se ozvete tady nebo do schranky. Diky
8. led 2011 ve 22:54  • Odpověz
@vlasta23 Co se pozeptat v porodnici? Nevím, kde je třeba neonatologické centrum, ale co vím, tam mají vždy mlíčka dostatek a je i ošetřené. Vím,že sama sem synovi 2,5 měsíce denně vozila až skoro 800 ml mléka, které nebyl rozhodně schopen vypít a když jsme odcházeli z porodnice, dali jsme souhlas s poskytnutím zamraženého mlíčka jiným maminkám - miminkům....Pozeptej se, podle mě, když jim vysvětlíš situaci, nic za to nedáš. Nebo i Dr.by mohla pomoct se zeptat a vyjednat to.
8. led 2011 ve 23:45  • Odpověz
Aha, ted koukám, že synovi už jsou skoro 2 roky. Tak to by ti mléko z porodnice nepomohlo, jelikož by bylo hladové. To opravdu leda sehnat maminku, co kojí stejně staré dítko. :frowning2: , a to pujde asi těžko. Tak at najdete...
8. led 2011 ve 23:55  • Odpověz
rozumím tomu dobře,že nic jiného nejíte,jenom mm? :confused:
9. led 2011 ve 12:09  • Odpověz
co sojové méko a podobně.Dvouletému asi bude vhodnější jiné než mateřské
9. led 2011 ve 13:03  • Odpověz
@vlasta23, to mi připadá trošku mimo mísu, vždyť existuje spousta jiných možností! První a nejkvalitnější je mléko s plně štěpenou bílkovinou, Nutrilon alergy care nebo Nestle Alfare, případně Althera. Pak je moc dobré rýžové mléko z DM drogerie (s vápníkem nebo bez jeho přídavku) či ovesné mléko. Pokud má alergii na BKM, tak ani matka nesmí jíst BKM, která se dostává do MM! Takovou těžko najdeš. Teda je možné, že na BKM skrz MM nereaguje, má již vytvořenou jistou toleranci, ale stejně nevíš, co jiného jí a pije a to já bych v žádném případě u alergika neriskovala.
9. led 2011 ve 13:11  • Odpověz
asi tomu nerozumím, pokud je to jinak, omluva. dvouleté dítě - na co potřebuje cizí MM? nebudeš vědět, jestli v něm není bkm, protože když je dítě alergické, nemůže mléčné výrobky ani maminka, tak jak bys to vychytala?
a jak píše luthien, jednak je spousta náhrad mléka, mléka speciální a ve dvou letech už mlíčko není zásadní....nemusí ho mít, jsou děti,které mléko nepijí. vápník se dá taky dohnat jinak.
napiš víc, třeba tomu špatně rozumíme.
9. led 2011 ve 13:47  • Odpověz
taky mi to přijde trošku mimo-je opravdu dost náhrad pro děti s alergií na BKM.a dvouleté dítě již přece MM nepotřebuje.Samozřejmě každé dítě je individuální a přístup každé maminy taky.
Rodila jsem v Porubě,kde jsem dávala souhlas s poskytnutím mého mléka pro ostatní děti,protože jsem mléka měla dost.Ale moje mléko prošlo podrobným zkoumáním a pak teprve mohlo jít do oběhu.Takže pokud chceš výhradně MM,zeptej se v Porubě v mléčné bance.
tak,jak ostatní holky,se přikláním,abys napsala více info - třeba tomu fakt špatně rozumíme.teda pokud samozřejmě chceš.
9. led 2011 ve 13:54  • Odpověz
jo a ještě podotýkám,že svému dítku bych cizí neprověřené mléko nedala.nikdy nevíš,jak se maminka,co mléko odstříkává,se stravuje.a navíc - co vyhovuje jejímu dítěti nemusí vyhovovat tvému.
9. led 2011 ve 13:57  • Odpověz
no,tak já jsem to pochopila tak,že mají jen mm,což by podle mého bylo dost ujeté,a pokud mají příkrmy,tak mi taky přijde ujeté,proč shánět pro dvouleté dítě mm,tak nevím,bud je to špatně napsané,nebo úplně ujeté :grinning:
9. led 2011 ve 14:00  • Odpověz
@vlasta23 já tomu rozumím asi tak jako holky taky. Já bych teda dvouleté dítě cizím MM nenapájela. Teda asi žádnému dítěti bych cizí MM nedávala. Prostě bych využila jiných možností, sójové mléko apod. Jsem asi docela nedůvěřivý člověk. MM od někoho kdo zdravě jí. Pod pojmem zdravě jíst si podle mě každý představí něco jiného. Každý to má prostě nějak jinak.
9. led 2011 ve 14:02  •  2 děti  • Odpověz
jasně že se MM dá použít od jiné maminky, ale na MM je právě unikátní to, že je od tebe a pro tvé dítě, cizí MM pak ztrácí všechny ty výhody.
9. led 2011 ve 14:03  • Odpověz
@olgas, sojové ne, to se při ABKM nemá, 50% dětí, které reagují na BKM, reagují i na sójovou bílkovinu.

@berenika, přesně tak, také v tom nevidím žádnou výhodu, protože se v MM tvoří potřebné živiny a látky pro dítě, které stimuluje bradavku :wink:
9. led 2011 v 16:16  • Odpověz
@luthien.k jé tak to jsem nevěděla, my alergii zatím zjištěnou nemáme a doufám,že to tak i zůstane. Jenom, že to psala @radka35 , tak jsem se toho chytla.
9. led 2011 v 17:58  •  2 děti  • Odpověz
@vlasta23 Ahoj, jen jsem chtěla napsat, že prodávat a kupovat MM je vlastně nezákonné. Jedná se totiž o to, že je tam riziko přenosu viru HIV (a ještě pár dalších virů..). Legálně lze teda kupovat MM jen z nemocnic z tzv. mléčných bank. Ale zase chápu, že tě pravděpodobně odradí cena, která je hodně vysoká (právě proto, že neustále dárkyně testují na nemoci, skladují to mléko atd.). Určitě i u dvouletého dítěte má MM svůj přínos, ale ne zas až takový, vzhledem k tomu, že ve dvou letech si dítě už docela dobře vyrábí protilátky (které malá miminka získávají právě z MM). Ale není pravda, že MM je výhodné jen pro dítě matky, která dítě kojí - právě naopak, proto se nedonošeným dětem dává mléko od dárkyní atd. Jak píše luthien.k je spousta dalších možností.. ale se sójovým mlékem bych nesouhlasila, to by se mělo dávat až po třech letech (vzhledem k alergiím a taky k vyššímu obsahu estrogenů).
9. led 2011 v 18:36  • Odpověz
s tím,že je to nezákonné,to máš pravdu :wink: ,docela jsem zůstala čumět,když jsem náhodou narazila na aukru na inzerát,kde nějaká ženská nabízela na prodej své mléko :confused:
9. led 2011 v 18:51  • Odpověz
@zizelin jistě je MM od dárkyně výhodou jako náhrada pro nedonošená miminka, ale to bude asi prot, že pro ně je to vlastně jen jedna ze dvou možností....tak se volí ta přirozenější....u dvouletého dítěte je to naprosto zbytečné. živiny i energii získává už dávno z jiných zdrojů a pokud je aleergie na BKM, je více cest, jak dítě stravovat. MM by mu rozhodně nestačilo, ne? mylsím výhradně MM.
9. led 2011 v 19:10  • Odpověz
@radka.m. Možná ji to ani nenapadlo, že by to bylo nezákonné. Mně by to taky vůbec nenapadlo, ale to, co píšete, zní logicky... :wink:
9. led 2011 v 19:13  • Odpověz
shaula-no,je to možné,ale i tak jsem zůstala dost čučet :wink: ,jinak souhlasím s tím,co píše berenika,pro dvouleté dítě to rozhodně smysl nemá,může to spíše uškodit právě tím,že se neví,jak se ta dárkyně stravuje a jaké je složení jejího mléka,a jak píše-pro novorozence je lepší mm,i když darované,než um,teda pro nedonošené dítě :wink:
9. led 2011 v 19:17  • Odpověz
jinak na stránkách kojeni.cz je napsáno,že v ČR je zakázáno od r.1987 kojit dítě jinou matkou,nebo dítěti dávat cizí mm hlavně kvůli přenosu HIV
9. led 2011 v 19:27  • Odpověz
Já znám jednu paní, co kojí dítě, které má 5,5 roku, prý vždy večer u televize :confused: takže po této zprávě se opravdu nedivím ničemu, že někdo chce mléko pro své dvouleté mimčo... (a drb to rozhodně není, znám přímo tu paní, která kojí téměř školáka :confused: )
9. led 2011 v 19:40  • Odpověz
@berenika39 Řekla bych, že vlastě jde spíš o tu náhražku kravského mléka - když si vezmeš, že dvou letech by mělo dítě vypít cca 0,5l mléka (event. jogurty, sýry atd.), jenže všechno je dělané z kravského (kozího) nebo sójového..tak asi už na výběr moc není.. Dokážu si představit, že víš, že tvoje dítě potřebuje mléko (kvůli vápníku, vitamínům atd.), ale po normálním má šílené průjmy nebo ekzémy, tak asi zkusíš cokoliv, co by mohlo pomoct..
10. led 2011 v 08:27  • Odpověz
zizelin-to je věc pohledu,někdo ti dokonce napíše,že se dítě bez mléka v pohodě obejde,že vlastně mléko nadělá spíše paseku,jinak ty mléčné výrobky jdou v pohodě nahradit něčím jiným,je spousta potravin,ze kterých získáš daleko více vápníku a vitamínů,než z mléka a mléčných výrobků,holky tady mají přímo diskuzi na tohle téma,jsou to zkušené mámy a mají tenhle problém v malíčku,tak se tam klidně můžeš mrknout :wink:
10. led 2011 v 09:01  • Odpověz
@radka.m., @zizelin, přesně tak :slight_smile: Jsou ve světě velké kultury, jako třeba ta asijská, kde se mléko zdaleka nepoužívá jako v Evropě nebo v Americe a nežijí o nic nezdravěji, naopak :wink:
10. led 2011 v 09:19  • Odpověz
No holky nevím, co je vám všem do toho, že maminka chce pro své dítě MM. Ona se ptala, zda má někdo nadbytek a ten dotyčný ji má odpovědět, není zvědavá na Vaše komentáře, asi ví, co dělá a má k tomu své důvody, ne ? Jen tak pro zajímavost, když jste všechny tak chytré, můžete mi poradit jak naučit 19.měsíční dítě, které je zvyklé jen na MM, na mléka typu nutrilon allergy care, jak mu vysvětlit, že bude teď dostávat tu hořkou umělou pachuť místo sladkého mléka, které zná ? A jak byste to vyřešily u dítěte, u kterého je mléko podstatným zdrojem kalorií, protože velice špatně jí?
10. led 2011 v 10:12  • Odpověz
@emab, s tímhle přístupem by koník nefungoval, "opoziční" názory se občas píšou proto, že je varianta, že zakladatelka diskuse o nich neví a třeba jí i pomůžou....jinak by bylo fajn, kdyby se sama ozvala a přidala do diskuse :wink:
Já to vím, že to není jednoduché, že miminka mají problémy, ale na valstní pěst shánět přes internet cizí MM pro skoro dvouleté dítě mi přijde - zvláštní. Určitě se prcek někde léčí, určitě mají lékaře, který konkrétně poradí v tom konkrétním případě, my to tu asi nevyřešíme.
Ale názor na to napsat může kdokoliv, jakýkoliv. V mezích pravidel, samozřejmě :wink: :wink:
10. led 2011 v 11:05  • Odpověz
@emab, věnuju se alergii na BKM už dlouho, kdo chodí do diskuze o ABKM tady na MK mě zná - moc dobře vím, jací někteří lékaři (a není jich málo) jsou - řeknou - máte alergii na BKM, nedávejte BKM, dejte AC mléko. Tečka. Mamina si pak sama musí vše okolo zjistit, první pokus s AC mlíkem skončí obvykle špatně a tak co ji napadne - seženu MM, protože třeba nezná jiné varianty. My jí je nabídly a i nastínily rizika použití MM od jiné matky. To je přece fér, ne? Nebo podle Tebe není? A navíc jsou způsoby, jak dítě naučit na jiné mléko a znám tu už hodně dětí, které to musely se svýma maminkama zvládnout. Navíc Nutrilon AC není zdaleka tak hořké, jak se o něm traduje. Dá se míchat se slaďoučkým rýžovým mlékem nebo i s vlastním MM, možnosti jsou, jen je chtít zjistit.
10. led 2011 ve 12:40  • Odpověz
no,souhlas s holkama,navíc si fakt myslím,že dvouleté dítě nepotřebuje žádné mléko,většina matek,které přestanou po roce kojit,taky nedávají dítěti už um,po roce už má prostě dítě vše,co potřebuje v pestré a vyvážené stravě,jinak by bylo fajn,kdyby se taky ozvala zakladatelka diskuze :wink:
10. led 2011 ve 12:48  • Odpověz
@luthien.k No myslím, že je to v pořádku, nabídnout i jiné varianty, ale já jsem spíš reagovala na komentáře typu, že je to ujeté a jim podobné. :unamused: Sama mám dítě s alergií na BKM a vím jak to je. :wink: Lékař Ti určitě neporadí a veškeré info si člověk musí zjistit sám. Vím, že určitě spoustu mamin zvládlo přechod na UM, ale určitě jich nebylo moc s takhle velkýma dětma navíc s odporem k jídlu. Rýžové mléko je fajn varianta, ale MM má o dost víc kalorií a u dítěte, které potřebuje každý gram navíc, mi to přijde jako lepší řešení. Mluvím teď konkrétně o své dceři, které denně odsávám mléko a ráda bych s tím skončila, ale zatím jsem nenašla jinou variantu. :unamused:
Maminka, která takto chce MM pro své dítě má taky určitě své důvody a kde jinde je větší koncentrace kojících než na koníkovi. :grinning:
@radka.m. Ano, dvouleté dítě nepotřebuje žádné mléko, taky jsem toho názoru, ale když dítě pomalu nic nejí, tudíž nemá pestrou a vyváženou stravu, tak mléko potřebuje.
10. led 2011 ve 14:12  • Odpověz
emab-to je potom snad lepší řešení raději se snažit o to,aby dítě začalo tu pestrou a vyváženou stravu jíst,ne?poněvadž to mléko stejně dvoletákovi tu pestrou a vyváženou stravu nenahradí :wink:
10. led 2011 ve 14:34  • Odpověz
@radka.m. Samozřejmě, že nenahradí, ale je to třeba plnohodnotná snídaně. A asi si neměla dítě, které od narození nechce jít a několikrát skončilo málem na sondě, že ? :frowning2: Protože potom rady typu, naučit dítě na plnohodnotnou stravu jsou úplně mimo mísu. Dělám to a snažím se o to už skoro dva roky a taky doufám, že to bude jen lepší a lepší. Ale o tomhle tato diskuze není. Jen jsem chtěla všem napsat, že důvody pro podávání MM mohou být různé a je nemístné to jakkoliv hodnotit hláškami typu, je to ujeté a pod. :angry:
10. led 2011 v 15:47  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.